Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tetoválás allergia? fórum

Tetoválás allergia? (beszélgetős fórum)


1 2
15. New(l)
2020. júl. 16. 16:05
Lehet hülye kérdés, de épp az allergiás reakció kiderítésére nem szoktak próba tetkót csináltatni az emberek? Valami pinduri izét, hogy ne akkor derüljön ki ha már ott a kész mű. Vagy itt az is számít, hova varrják?
14. Xy29 (válaszként erre: 13. - Df1e1c376c)
2020. júl. 16. 16:03
Igen elhiszem, éppen ezért regisztráltam ide, és indítottam el ezt a fórumot, hogy hátha van/volt más is ilyen helyzetben, és tudna rá megoldást..
13. df1e1c376c (válaszként erre: 12. - Xy29)
2020. júl. 16. 15:57
Ez sajnos elofordulhat, es nem kell rossz minosegu festeknek lennie, csak epp a te szervezeted nem birja.
12. Xy29 (válaszként erre: 10. - Garabonciás)
2020. júl. 16. 15:54
Nekem már kb 3 hónapja tart ez. Ő a festéket mondta, hogy attól van az allergia.
2020. júl. 16. 15:49
Teafa olajjal szoktam kenni, az elég jó ra.
10. Garabonciás (válaszként erre: 9. - Xy29)
2020. júl. 16. 15:48
En nem mentem vele orvoshoz. De egyebkent is tetovalas utan sokkal erzekenyebb a bor. Ilyenkor védeni kell mindentol. Lehet elmulik magatol egy par nap mulva. Egyebkent ha mar kezelik a bőrgyogyasznak tudnia kellene mitol van. Nem mondott semmit?
9. Xy29 (válaszként erre: 7. - Garabonciás)
2020. júl. 16. 15:44

Alkaromon van, szóval a nap éri,de nem tudom, hogy ettől lenne-e.

És neked mit ajánlottak, mit csinálj vele?

8. Xy29 (válaszként erre: 5. - Papája)
2020. júl. 16. 15:40

Köszönöm, hogy így tájékoztatsz. Most amúgy is kezeljük a bőrgyógyásszal, de ha nem változik, akkor kikérem tőle. :)

Megkerdezhetem, hogy honnan tudsz ezekről ennyit? Te is érintett vagy ilyen ügyben?

7. Garabonciás (válaszként erre: 4. - Xy29)
2020. júl. 16. 15:35
Ha olyan helyen van ahol éri a nap, akkor napra is allergias lehetsz. Nekem a nyakamon van mindig, nem az egesz nyak csak egy bőrterulet. Egy tenyernyi rész kb. Pont azok a tünetek amiket leirtal. Bőrpír, dudorok, viszketés, fáj is rendesen. Mintha megégett volna, de nem. Ez mar a 3. év hogy előjön nalam, aztan szeptember-oktoberig nem mulik, pedig krémezem rendesen.
6. papája (válaszként erre: 5. - Papája)
2020. júl. 16. 15:28

A zöld szám

[link]

5. papája (válaszként erre: 4. - Xy29)
2020. júl. 16. 15:25

Amit írtam, Biztonsági Adatlap, ne kamuzzon, annak az adatlapja, amivel dolgozott !

Láttam ilyen adatlapokat, sőt volt 1 ÁNTSZ által kiadott tájékoztató is erről. Sajnos vannak /voltak problémás anyagok. Ez nem játék ! Nem ismeri le, mert nem akarja !

Az OKBI Országos Kémiai Biztonsági Intézet adatlapján van ingyenes szám, ott is kérhetsz segítséget.

4. Xy29 (válaszként erre: 3. - Papája)
2020. júl. 16. 15:19
Már beszéltem a tetoválóval, aki teljes mértékben állítja, hogy ez egyáltalán nem allergia, hanem csak a melegtől van... :D (egyébként a legjobb tetováló szalonban készült, szóval csak nem használnak rossz festéket) bár azt nem értem, hogy miért nem tudja elismerni, hogy allergia jelenetkezett?? Valami tipp erre? 🤔
3. papája (válaszként erre: 1. - Xy29)
2020. júl. 16. 14:55

Kérd el a tetoválótól a festék Biztonsági Adatlapját.

Sok minden kiderül belőle. Ha nem adja, mondd, hogy az ÁNTSZ-hez fordulsz.

Volt már, hogy rákkeltő, allergén és egyéb összetevő is szerepelt benne. Mellesleg nem ártott volna allergia vizsgálatot is végeznie.

Jól nézd meg az adatlapot és a festék csomagolását is, hogy egyezzen. Segítséget így kaphatsz orvostól, vagy hatóságoktól.

2. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - Xy29)
2020. júl. 16. 13:56
Színes tetkóknál sűrűn olvasni ezt.
1. Xy29
2020. júl. 16. 13:54

Sziasztok!


Pár hónapja csináltattam színes tetoválást, amely utána viszketni kezdett, kidudorodott, pöttyök jelentek meg benne, valamin csomók is. Volt valakinek hasonló tünete tetoválás után? Mi történt végül?

Jelenleg kezelem a bőrgyógyász által felírtakkal, de lehet le kell majd szedetni.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook