Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tetoválás és lehetséges következményei, például allergia fórum

Tetoválás és lehetséges következményei, például allergia (beszélgetős fórum)


17. 8d00a82c06 (válaszként erre: 16. - Forget-me-now)
2022. febr. 16. 16:14

Én nem csináltatnék.

Azok annyira kicsik, hogy nincs is értelme.

Értem én, hogy szeretnél, csak félsz, de nincs mitől.

Ha csak nem szemérem részre akarsz csináltatni akkor nem fáj jobban mint mikor a málna bokor összekaristolja a karodat.

2022. febr. 16. 16:07
És mi a vélemény a mikrotetoválásokról? Nagyon tetszenek, és nálunk is van ezzel foglalkozó tetováló, Törőcsik Dániel. Mennyire lehetnek ezek tartósak? Mert persze több éves mikrotetoválásokat sehogy nem sikerül találnom.
15. 8d00a82c06 (válaszként erre: 14. - Forget-me-now)
2022. febr. 13. 18:48

Látom.

Ez szép.

Azt tudd, hogy minél közelebb van a csonthoz annál jobban fáj.

Illetve csuklón az inaknál tud fájni.

De kibírható.

Ne félj tőle.

Én azt mondom gyorsan kérj időpontot és hamar túl leszel az elsőn.

2022. febr. 13. 18:45
Sikerült feltölteni!
2022. febr. 13. 18:43

Köszönöm a gyors válaszod!

Hát, sejtettem hogy az elképzelésem megvalósíthatatlan, általában mindig ilyeneket találok ki, aztán csalódok :D Rengeteget olvastam a kisebb tetkókról. Azt hiszem ez a "fine line" technika? Amikor kis vékony vonalas, leheletfinom, apró csodákat alkotnak. Nagyon tetszenek az ilyen szép, kifinomult tetkók, és igen nagy vonalakban a tervem az lett volna hogy egy ilyesmi, hasonló karkötős tetoválásba rajzoltatnám a kutyusom. (Képet feltöltöm az adatlapomra ha tudom.)

12. 8d00a82c06 (válaszként erre: 11. - Forget-me-now)
2022. febr. 13. 18:18
Szerintem a nagyon minimum az 10 cm. De az tényleg nagyon minimum.
2022. febr. 13. 18:15
És mekkora a minimum mérete egy olyan tetoválásnak ami egy háziállat fényképhű portréját ábrázolja? Nagy tetoválást nem szeretnék. Minél kisebb annál jobban beleillik az elképzelésembe.
10. 8d00a82c06 (válaszként erre: 8. - Forget-me-now)
2022. febr. 9. 08:24

Nézd, nekem is van allergiám.

A családban csak én vagyok tetovált, de amit a fejembe vettem abból nem engedek.

Igaz, hogy nem rizikózok színekkel, csak fekete van. Illetve a legújabban van egy minimális fehér is. Az első tetkóm kicsi volt, hogy rájöjjek okoz-e bajt. Nem volt semmi. Most meg nem tudok leállni.

Ha a félelmeid irányítanak, az nem jó!

9. Lilabika (válaszként erre: 8. - Forget-me-now)
2022. febr. 9. 07:54
Ha nálatok ilyen esetek vannak , akkor NE , mindenki más !!!
8. Forget-me-now (válaszként erre: 3. - 8d00a82c06)
2022. febr. 8. 22:19

Csak mert tényleg olvastam ilyeneket, és nem minden esetben azonnal jelentkeztek a gondok. Volt akinek szteroid kellett, volt akinek ki kellett vágni, mert nem volt elég a lézeres eltávolítás, volt aki fokozottan érzékeny lett tusfürdőkre, mosószerre, vagy akár csak hosszabb fürdőzésre, volt akinek minden egyes nyáron beduzzad, viszket és nedvedzik. Ezektől a reakcióktól én nagyon félek! De amúgy a fejemben a kész minta (színes, a fekete tetkók annyira nem tetszenek, főleg ha vastag vonalúak), és ősszel csináltatnám, hogy az erős napsugárzás se kavarjon be. Meg addig még átgondolom ezerszer. És persze tájékozódom! Szóval bárki ír még tapasztalatot annak örülök!


Anyukámnak egyébként van tetkója, az egyikben van kevés színezés is és eddig semmi baja tőle. Ez azért jó nem? Viszont van a családban súlyosan allergiás is. Meg olyan is aki a tartósítószereket nem bírja. Hajjajj, nem tudom be merem-e vállalni a rizikót!

7. papája (válaszként erre: 1. - Forget-me-now)
2022. febr. 8. 21:55
Kérd el a felhasználandó anyagok biztonsági adatlapját, abban minden szerepel. Fel kell tüntetni, ha van benne allergén, esetleg rákkeltő. Sajnos volt erre is példa korábban.
6. VendrinerPiroska (válaszként erre: 4. - Lilabika)
2022. febr. 8. 20:27
Biztos, hogy vannak a színekben is egészségesebb fajták, különben nem mernének orvosi tetoválásokat csinálni.
2022. febr. 8. 19:30
A színesek meggondolandóak aki alllergiás és azt újítani is kell ha idővel kopik , mert úgy már ocsmány
2022. febr. 8. 19:28
Én allergiás vagyok a fehérfémekre , egy két adalékanyagra , terpentin , petróleum , de az utóbbi 2 nincs a festékekben . Nekem csak fekete fehér tetkóim vannak de ugye a fekete csak jobbanmondva , fehér imitt amott csak benne , hogy kiemelje . Menj el előtte csináltass valahova kis pöttyöt nem látható helyre . Én is féltem ezek miatt az elején , azóta 10 tetkom van szerteszét a testemen plusz az arcom sminktetoválva van egészben ahol lehet 😂. A tetkos azt mondta , hogy ezek növényi alapanyagú festékek nem kell félni allergiától . A színesekben viszont van kobalt a kékben , satöbbi a színes festékekben , azzal vigyázz , de azok mondjuk kopnak is hamarabb , mint egy fekete . Nekem ezért maradt mindenhol az egységes fekete , de az mind minőségi tetkó , porcelánfestő mesterfestő embertől , nem a gagyi fajta , na varrjunk egyet hirtelen opció , csak legyen ott valami kategória 😃. Sehol sem lettem allergiás , pedig 10 évesek is vannak .
3. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - Forget-me-now)
2022. febr. 8. 19:27

Nagyon próbálod lebeszélni saját magad! 😉

Igen, lehet allergia.

Lehet, hogy bizonyos színeket kidob a bőröd.

Lehet sokminden.

Gyógyulási időszakban pl uszoda tilos!

Nekem a legújabb 4 napos.

2022. febr. 8. 19:11

Ha allergiás vagy a festék bármelyik összetevőjére (színezék, stb), akkor az szinte azonnal kijön és nem, nem úgy van, hogy onnantól gyógyszer egy ideig, hanem súlyos következményei lehetnek.


Ezt úgy szokták, hogy a tetoválás előtt elmennek allergia vizsgálatra.


Én pl nem tetováltathatok, mert a fekete, zöld és kék színezékre allergiás vagyok.

2022. febr. 8. 19:08

Erősen gondolkozom rajta hogy tetováltassak. Természetesen mindent átolvastam már róla, külföldi cikkeket is. Ami amiatt bennem van a félsz (a fájdalom mellett), hogy kialakul valami allergiám miatta. Érzékeny, világos bőröm van. Hogy működik a tetkó allergia? Kijöhet azonnal meg évek múltán is, főleg színes festékeknél, és ha megtörténik, szteroidot kell szedni meg antihisztamint, de meddig, örökre? És onnantól lehet vigyázni mindennel, tusfürdővel, krémekkel, napfénnyel... mi történik a tetoválással ha uszodai klóros vízben áztatom magam egész nap? A bőröm például rettenetesen kiszárítja, utána napokig viszketek, a szemem bevörösödik. Ezek alapján nekem nem való tetoválás, igaz?

Kérlek írjatok le minden tapasztalatot a tetoválásról, amit megéltetek vele! Minden érdekel (kivéve az utókezelést, mert arról annyit olvastam hogy kívülről fújom).

Az is érdekel ha valaki megbánta és eltávolíttatta!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook