Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Termőföld megosztásának milyen költségei+átfutási ideje van? fórum

Termőföld megosztásának milyen költségei+átfutási ideje van? (tudásbázis kérdés)

6. Vorarlberg (válaszként erre: 5. - E32d76b828)
2013. ápr. 17. 16:04
Köszönöm,de Ezt nem értem,hogy épp 3 éve összevonatnam
2013. ápr. 17. 12:58
en epp 3 eve osszevonatnam...ez hosszu ido?tal a porciozas par ho csupan...turelem
2013. ápr. 17. 11:29
Jut eszembe: amikor még dolgoztam, akkor a külterületi munkákat a megyei hivatalba kellett először leadni, az +30 nap,utána ment a helyi hivibe záradékolásra de ez azóta lehet,h megváltozott. Erről a földmérők tudják megmondani,h van-e még.
2013. ápr. 17. 11:26
Melyik település? (priviben is írhatod, esetleg tudok kontaktot)
2013. ápr. 17. 11:25

Amivel tutira számíthatsz költségként: földmérőt kell fogadni, ő csinálja meg a vázrajzot, amit a földhivatal záradékol. Itt idő míg adatot kap a földmérő, megcsinálja a munkát, a hivatal záradékolási határideje 30 nap (földhivatal-függő,h milyen gyorsan csinálják)

A földmérési árakat nem tudom, annak utána tudsz keresni, biztos vannak cégek, ahol fent van az ár.

Azután az önkorminak kell rányomni egy pecsétet, ami szintén 30 nap. DE itt kezdd először,h mit engednek, elvileg engedik-e amit szeretnétek, mert hiába a záradékolt vázrajz, ha utána az önkormányzaton nem megy át. Biztos nekik is van 30 napjuk a pecsétre, hogy mennyi illetéket kérnek, azt nem tudom.

Szerintem első körben az önkormányzat műszaki csoportját keresd és a környékbeli földmérő cégeknél érdeklődj a pontos ár után. Helyből számolhatsz kb. 3 hónap átfutással.

2013. ápr. 17. 10:32
A termőföld közös osztatlan tulajdonban van,azonban az egyik tulajdonos inkorrekt,megbízhatatlan,így emiatt nem lehet a legjobb áron bérbe adni sem.Igy a föld megosztása tűnik az egyetlen megoldásnak,viszont az inkorrekt tulajdonos azt mondta,hogy ezt is gátolni fogja.Azt gondoljuk,hogy az a terve,hogy meg akarja venni a mi részünket is,ezért gátol mindent.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook