Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Termikus hiperalgézia - milyen gyógymódja lehet? fórum

Termikus hiperalgézia - milyen gyógymódja lehet? (tudásbázis kérdés)


2020. febr. 23. 20:23

Annyit tudtam meg erről a betegségről, hogy valóban neurológus-reumatológus tudja kezelni, és hogy fájdalomcsillapítókkal történik a kezelése, de antidepresszánst, anti-epileptikumot is adnak, a kialakult neuralgia fajtája szerint.


Ez az az anyag, ami még érthető is, és a gyakorlati oldalra is kitér. Annyira apró betűs, hogy én elmentettem Word-be, úgy tudtam olvasni.


[link]

26. Guruljka (válaszként erre: 21. - 826302286d)
2020. febr. 23. 19:35

Még ha leszóltad volna a kérdezőt... de csak megkérdezted, hogyan került ilyen helyzetbe.

Ami végül is nem is nagyon fontos, de tényleg felmerül az emberben.

Töröm a fejem, de sem ilyen tünetekről nem hallottam még, sem azt nem tudom, hogyan lehetne segíteni.

25. Guruljka (válaszként erre: 14. - 9b10f3d7ff)
2020. febr. 23. 13:15
Érdekes nyilvántartásod lehet.
24. 826302286d (válaszként erre: 22. - Amaunet)
2020. febr. 22. 22:16
Nem .
23. 826302286d (válaszként erre: 14. - 9b10f3d7ff)
2020. febr. 22. 22:13

Ki hagytad Bless the Child -et !


Csak szólok.

22. Amaunet (válaszként erre: 21. - 826302286d)
2020. febr. 22. 22:12
Nem neked írtam, ugye?
21. 826302286d (válaszként erre: 20. - Amaunet)
2020. febr. 22. 22:10
Na ezt most jól megkaptuk ,megyek is a sarokba kukoricára térdepelni!
20. Amaunet (válaszként erre: 19. - 9b10f3d7ff)
2020. febr. 22. 20:44

Ugorjon rád más!

Te szólítottál meg és oktatsz ki!

19. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 18. - Amaunet)
2020. febr. 22. 20:40

Nem tudom miért ugrassz rám. Magán ügyed, ha zavar csak olvass valamit és lépj tovább.

A szerinted logikusan felmerülő kérdésed volt, de csak számodra talán, a betegségéhez nem tartozik, hogy mit, mennyit és mire költ. Az meg az ő magánügye.

18. Amaunet (válaszként erre: 17. - 9b10f3d7ff)
2020. febr. 22. 20:33

Nem tudtam, hogy te vagy az, aki megítéli mások hozzászólásait, kérdéseit.


Megzavartalak talán a logikusan felmerülő kérdéseimmel?


Mondtam már valahol, hogy nem kérek az oktatásodból, a kioktatásból. Különösen nem egy ilyen okoskától, akinek mindenre van egy szomszédja, egy ismerőse.


Nyugodtan elkerülhetsz! Elég sok felhasználó van még itt, akibe nyugodtan beleköthetsz!

17. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 16. - Amaunet)
2020. febr. 22. 20:24

Nem, mint olvasható.

De nem szeretem, ha olyan emberbe rúgnak bele, osztanak neki észt, aki amúgy is a földön van több téren is.

Nem szemétkedett, simán elmondott egy problémát, még jobban körbe is írva az előzményeket, mint azt gyakran teszik.

A zsebében meg nem turkálunk senkinek!

16. Amaunet (válaszként erre: 15. - 9b10f3d7ff)
2020. febr. 22. 20:08
Te vagy talán a kiíró?
15. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 13. - Amaunet)
2020. febr. 22. 19:37

'Nem tudsz magadról gondoskodni? Ha már ide írtál, akkor van eszközöd, interneted, de a fűtésed nem csináltatod meg?'


3000 Ft-ért már van telefon-internet előfizetés, ha nem locsi-fecsi kihúzza egy hónapig.

Az is elképzelhető van a közelében szabad wifi. Nekem ha a szolgáltatómmal gond van esetleg, rácsatlakozom a szomszéd szállodára automatikusan.

A fűtés viszont többszázezer, vagy milliós tétel.

Remélem tudtam segíteni megoldani a felvetődött kérdésedet!

14. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 12. - 826302286d)
2020. febr. 22. 19:25

Valeriaria66

máj. 30. 13:18


Miért tesszük ezt ember társunkkal,hogy bíráskodunk felette?

Nem tudhatjuk,hogy adott pillanatban mire gondol,milyen az èlete.

De szeretünk kèretlen tanàcsokkal ellàtni.

Vagy magas lòrol beszèlni ,mert nekem pont most jò,ès èn vagyok az etalon.

2020. febr. 22. 19:03

"Pár évig fűtetlen lakásban laktam,"


"Jelenleg is egy selejtes helyen lakom, fűtés csak néha működik és árad kintről a hideg."


Nem tudsz magadról gondoskodni? Ha már ide írtál, akkor van eszközöd, interneted, de a fűtésed nem csináltatod meg?


"Közben konnektorba sikerült belenyúlni"

Ezt hogy? Néhány évesen már tudják a gyermekek is, hogy a konnektort nem piszkáljuk.


"Tünetek alapján mi lehet a probléma és túlérzékenységre milyen gyógymód lenne hatásos?"

A tünetek alapján az orvosod diagnosztizált és előírta a követendőket. Tartsd be az utasításait!

2020. febr. 22. 18:44

Az rögtön lejött,hogy iskolázott vagy.


Hogy kerültél ilyen méltatlan helyzetbe?🤔

2020. febr. 22. 18:29
Így a leírásod alapján, amiket átéltél- fagyás, áramütés, stb- úgy nézhetsz ki, mint a Notre Dame-i toronyőr. Eléggé megkerdőjelezhető a történeted valódisaga
10. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 22. 18:27

Annyira szerteágazó tünetekkel rendelkezel, hogy becsüld meg a neurológusodat , hogy ennyire körbe járta a témát. Hidd el más már a felénél hülyének nézett volna.

A gyógyszer ezeket a tüneteket nem tudja egyik napról a másikra megszüntetni, az is lehet, hogy sosem, mert annyira károsodott az idegműködésed. Bízz az orvosodban, mond el neki (lehet már megtetted) hogy nem használ. Tudna-e valami más terápiát, gyógyszert ajánlani?

9. tamtamano (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 22. 18:26
Azért egy pszihomókust lehet nem ártana felkeresni.
8. tamtamano (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 22. 18:24
Tiszta katyvasz amit leirtál, a felét nem is értem,hogy miket mondasz. Kicsit zűr van az űrben.
7. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 6. - Guruljka)
2020. febr. 22. 18:19

Szerintem 2 x érte áramütés.

1x amikor valahogy belenyúlt, másodszor meg később nedveskendőt használt valamihez, lehet egy szigetelés nélküli áramforrást törölhetett, amikor áramütés érhette. Erre gondolok én, de lehet tévedek.

2020. febr. 22. 17:29

"Közben konnektorba sikerült belenyúlni és pár évvel később takarítás közben vizes törlőkendőtől megrázott."


Én ezt a mondatot sehogy sem értem.

Én fogtam meg véletlenül hibás vezetéket, el is dobott a szoba sarkába, de azt azonnal, nem pár évvel később.

2020. febr. 22. 17:14
A pajzsmirigy is okozhat hasonló tüneteket.
4. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 22. 16:21

Vércukrot nézess és HbA1c-t. Ha mindkettő jó, akkor általában jó a vércukrod. Prolaktinra szedsz valamit? Ha magas, általában fejfájással jár, de erre van gyógyszer. Áramütést nem hoznám összefüggésbe a gondjaiddal, attól szívritmuszavar szokott lenni.

Ha fázol és izzadsz, valószínűleg műszálas ruhában vagy :) Bocs, más nem jut eszembe.

3. unom (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 22. 15:38
Mi az, hogy magas cukrot feltételeznek? Azt a legkönnyebb ellenőrizni.
2. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 22. 15:36
Fogalmam sincs, a felėt nem is értem, de nagyon sajnálom, hogy ilyen körülmények közöt kell ėlned.
2020. febr. 22. 15:32

Sziasztok!

Pár évig fűtetlen lakásban laktam, télen szakadt ruhában és vékony talpú szakadt csizmában jártam, lehűlt és sérült a bőr ettől. (gyakran fel kellett melegíteni)

Felfázást is okozott, nem kezelték és ettől lehetséges, hogy kialakult egy fertőzés.

A fűtés napközben túlzottan működött, neurológus szerint ettől hőszabályozás is tönkremehetett. Hormonális problémáim is vannak, néha csomók jelennek meg hónaljban. Prolaktin szint általában magas, tejtől rosszabbodik a fejfájás. Magas cukrot feltételeznek. Közben konnektorba sikerült belenyúlni és pár évvel később takarítás közben vizes törlőkendőtől megrázott. Ettől fejfájás és vérnyomás gondjaim lettek, amit kardiológus próbál helyrehozni. Jelenleg is egy selejtes helyen lakom, fűtés csak néha működik és árad kintről a hideg. Azóta a levegő hőmérsékletét túlzottan érzékelem, fájdalmat okoz, vérnyomást felviszi. Lábam gyakran nem érzem, zsibbad, arc és nyelv is zsibbad, lábköröm nem növekszik, időnként előfordul, hogy járás nehézkes és olyan is amikor csak egyik lábam tudom használni. Fázástól izzadok, bőr érzékeny, néhány területen lehűl, hidegnek érzem a ruhákat. Utcán járkálástól fázom, nagyon izzadok. Neurológus szerint polineuropáthia (termikus hiperalgézia) és felírtak Pregabalint. Azóta sem javult a helyzet. Tünetek alapján mi lehet a probléma és túlérzékenységre milyen gyógymód lenne hatásos?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook