Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhességi vitamin fórum

Terhességi vitamin (beszélgetős fórum)


11. fekete szőlő (válaszként erre: 10. - Tbbze)
2018. dec. 6. 14:36

Jól látod, az nincs benne. Én femibionnal kezdtem, két hónapig azt szedtem. Majd vettem 2 havi JutaVit magzatvédő vitamint. Ebben is folát van, illetve még pár plusz vitamin/ásvány aanyag a femibionhoz képest.


Pont ezért, kezdek is a JutaVit-hez átpártolni, mert több féle összetevőt tartalmaz és még az ára kedvezőbb.


De szeretném megjegyezni, hogy minden terhesvitamint úgy állítottak össze, hogy az anyuka és a baba szükségleteit kielégítse!Úgy gondolom, hogy a femibionba azért nincs benne magnézium, mert változatos étrenddel azt amúgy is bevisszük. A másikba meg lehet azért raktak, hogy könnyebben piacot nyerjenek. De ez csak az én elméletem.


Én egyiknél sem tapasztaltam semmiféle mellékhatást, sem hízást.

10. tbbze (válaszként erre: 9. - Fekete szőlő)
2018. nov. 30. 15:12
Abba minden benne van ami kell? Magnéziumot úgy látom az interneten nézve nincs benne. Azt külön szeded vagy az nem is kell?
9. fekete szőlő (válaszként erre: 7. - Tbbze)
2018. nov. 30. 12:22
Szia! Én szedtem femibiont, meg fogom is még. Semmiféle mellékhatása nincs.
8. Excaliburné (válaszként erre: 4. - Tbbze)
2018. nov. 29. 15:57

Ahogy irtam is én jódmentes Jutavit-et szedek,mert nem szedhetek jódtartalmú terhesvitamint az enyhe Hashimoto miatt.

A Jutavit-től nem hízok.

Linda

7. tbbze (válaszként erre: 6. - Birebora)
2018. nov. 29. 15:49
Neked nincs mellék hatása?
2018. nov. 29. 15:27
femibion
5. tbbze (válaszként erre: 4. - Tbbze)
2018. nov. 29. 15:26
Bocsánat azt akartam írni, hogy nem hízol tőle?
4. tbbze (válaszként erre: 2. - Excaliburné)
2018. nov. 29. 15:26
Femibionnál nem tapasztalsz mellékhatást? Nem tőle?
3. tbbze (válaszként erre: 2. - Excaliburné)
2018. nov. 29. 14:30

Szia,

Köszönöm :-)

Nemtudom, hogy ne lehetne jódot szednem. Valószínüleg akkor a Femibiont kipróbálom, de a gyógyszerészt még megkérdezem.

2018. nov. 29. 14:22

Szia,

Ha nem gond a jód(azaz a pajzsmirigyed rendben van),akkor én a Femibiont javaslom,ha nem szedhetsz jódtartalmút,akkor Jutavit Jódmentes.

Én Jutavit-et szedek.

Mindkettőben folát van ami azért jó,mert sokan a folsavat nem tudják hasznosítani(MTHFR).

Linda

2018. nov. 29. 14:17
Mi a véleményetek a terhes vitaminokról, melyiket ajánljátok? (Elevitet szedtem, de valószínüleg attól szédültem).

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook