Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen terhességi vitamint szedsz?VAgy szednél baba tervezésekor? fórum

Milyen terhességi vitamint szedsz?VAgy szednél baba tervezésekor? (beszélgetős fórum)


1 2 3
84. 2e0264df59 (válaszként erre: 83. - Mandulacska2)
2010. aug. 21. 23:16
szerintem sem, mivel csak az első harmadban szedtem
83. mandulacska2 (válaszként erre: 82. - 2e0264df59)
2010. aug. 20. 09:33
Nem tudom. Ha strapás munkát végzel, lehet, hogy az étvágyad is nő. Én pl. jóval többet eszek (főleg este), ha stresszes a napom. Előfordulhat, hogy a vitamintól is nő az étvágy, de önmagában nem hízlal. Anyukám mikor terhes volt velem ill. a tesómmal, szintén hízott. Nem tudom, akkor voltak e terhes vitaminok. Szóval ezt nem hiszem, hogy a vitamin rovására lehetne felírni. Valahogy kordában kell tartani az étvágyat, csak hát nehéz.
2010. aug. 19. 21:40

Sziasztok! Én E-et szedtem mindkettőnél csak az első harmadban, folsavat kb félidőig. Dokim végig előírta mindkettőd, végén a vasat is, de én önállóskodtam.

Hogy a vitára is kitérjek: mindkét babám teljesen átlagos súllyal született, az elsőnél 24kg-t híztam, a másodiknál 14kg-t (az sem kevés). Kertes házban lakunk, férjem reggeltől estig dolgozik. Az elsőnél 28. hétig dolgoztam 2 műszakban irodai, de strapás munkát mégis összejött az a 24 kg.

Akkor most vitamin vagy lustaság?

2010. aug. 19. 20:59
Én a legtöbbet reklámozott vitamint szedtem, de csak 1 dobozzal, később folsavat és jodidot a pajzsmirigy alulműködésem miatt. Kislányom 3700 grammal született.
2010. aug. 19. 20:52
Én Femibiont kezdtem most szedni. ennek az az előnye, hogy biológiailag aktív folsavat tartalmaz, tehát minden nő fel tudja használni a bevitt folsavat (sok nő szervezete ugyanis egy enzim hiánya miatt nem tudja). plusz jódot is tartalmaz, ami szintén fontos. Remélem, használni fog majd. Még nem vagyok terhes, tavasszal szeretnénk próbálkozni, de már jó előkészülni. Azt nem tudom, hogy nagyobb súlyú lesz e a baba vagy nem ,de inkább nagyobb súlyú legyen, mint kisebb, vagy fejlődési rendellenessége legyen.
79. Reno77 (válaszként erre: 77. - C75565e593)
2010. jún. 9. 19:13

Jajj istenem...


Nincs is értelme vitatkozni. Főleg nem azon, hogy a vitamin nem gyógyszer.

Butaság butaság hátán. Felfújt csecsemő... :)))


Még jó, hogy vannak felvilágosult gondolkodású kismamik, orvosok, védőnők, és genetikusok is.


Azért kiváncsi lennék a genetikus ismerősöd nevére. Aki ilyen butaságot állít.


Vannak vitaminok és ásványi anyagok, amiket természetes úton nem tud a szervezet kinyerni semmiből.

2010. jún. 9. 18:57

Mesterségesen előállított vitaminok.

én gyógyszerellenes vagyok..és ezért vagyok ilyen...

ja és van genetikus ismerősöm, s érdekesen neki is ez a véleménye, a természetes dolgok..

77. c75565e593 (válaszként erre: 76. - Reno77)
2010. jún. 9. 18:55

A gyógyszeres mű vitamin felfujja a gyereket:(

Én nem szedek ilyen vackokat, inkább normálisan étkezek vitaminban gazadag ételeket..

Nem állok le vitatkozni..

Mindenki másképp csinálja:)

76. Reno77 (válaszként erre: 71. - C75565e593)
2010. jún. 9. 17:00

Jajj de sok butaságot írtál...

A vitamin nem fújja fel a babákat és pont azért kell szedni, mert így kizárható nagyon sok születési rendellenesség, amik régebben voltak.

A mai zöldségek, gyümölcsök már nem tartalmazzák ezeket a vitaminokat.

A vitaminok nem okoznak betegséget egyetlen babánál sem....


Kérlek, tájékozódj rendesen, szakmailag főleg, mielött ilyen zagyvaságokat írsz és városi legendákkal ijesztgeted a kismamákat.


Mondujuk beszélj egy genetikussal pl...

75. c75565e593 (válaszként erre: 70. - Tamianyu)
2010. jún. 9. 16:04

Miért Timianyunak olvaslak én mindég?:)

Igaz én Timi vagyok..talán ezért nézem félre a neved:)

2010. jún. 9. 16:03

A vitaminokamit bogyó formájában beveszünk az nem jó..

természetellenes!

Vegyi úto állítsák elő ami méreg!

de nem szeretnék vitatkozni..mindenki tudja mi a jó saját magának!

Sok orvos is eltúlozza ezeket a vitaminos kérdéseket!

a doki nem azt mondja, hogy egyen mindent amit megkíván, hanem nyomassa az elevite, pihenjen ezzel el van intézve!

73. c75565e593 (válaszként erre: 68. - Tamianyu)
2010. jún. 9. 16:00

Ahol lakom én is látok hasonló dolgokat, amit leírtál...

nekem az alaptermészetem a mozgás!

Én 3 emeleten lakom, de mindég van itt mit csinálni:))

napi 10 szer lemegyek a 3ikról és fel...

Valóban a mozgás hiány az oka sok kismama túlsúlyáért!

72. c75565e593 (válaszként erre: 70. - Tamianyu)
2010. jún. 9. 15:58
milyen igazad van neked!
2010. jún. 9. 15:55

Sziasztok!

Én még nem szültem...de azt tudom, hogy terhességi vitamin szedése fölösleges!

van egy ismerősöm aki gyerk osztályon dolgozik, és mondja sok beteg baba születik, vagy később derül ki valami nincs rendben!

Sok vita van a terhességi vitaminok szedése körül...

Az ismerősöm aki anyuka, és egyben ilyen területen dolgozik, ahol pici babákat gyógyítanak, -mondja az ottani orvosok nem hívük a vitaminok szedésének..


Az ismerősöm nem szedett vitamint és gyönyörű babát szült!

A normális étrend,elegendó, hogy szép egészséges babánk legyen!

De mondom ez egyéntől függ!

Mindenki maga dönti el, mi a legjobb a közérzetének!

Én nem fogok ilyen vitamint szedni...gyümölcs, gyümölcs, zöldségek, és normális életmóddal szerintem...szép egészséges babát szülhetünk!

A terhes vitaminoktól a baba felfújt lesz, dundi...ez szerintem fölösleges!!

Jó egészséget mindenkinek!

itt a nyár együnk sok gyümit, legyünk sokat levegőn ez a legjobb amit tehetünk a babánkért és önmagunkért!

70. Tamianyu (válaszként erre: 69. - Reno77)
2010. máj. 22. 11:40

Így van.Én nem szeretnék senkit sem megbántani,de komolyan nem értem egyesek nyafogását kényességét.

Nekem 3 gyerkőcöm van,mindig is az enyém volt minden gond velük a háztartással együtt,mert a férjem reggeltől estig dolgozik.Igaz pár éve panelban lakunk,de van telkünk házunk amit csinosítgatunk,hogy oda tudjunk költözni.Ha nem lenne,halálra unnám magam a semmit tevéstől,pedig majdhogynem rendmániás vagyok,minden nap főzök..stb.Szóval valahogy nem tudom megérteni,ha valaki egy gyerkőccel vagy kettővel otthon van,vagy csak terhes egy szintén panelba,akkor az mi a fenébe fáradhat el annyira?Max az unalomba,ha nem szeret mozogni elfoglalni magát értelmes dolgokkal.Persze,hogy unalmában össze eszik-iszik mindent amit nem kellene,és hízik,meg szül egy hatalmas babát.Én megbolondulnék ha nem nyírhatnék füvet,nem kapálhatnék..stb..szóval nem mozoghatnék.Nem azt mondom,hogy mindenkinek ebben a formában kellene,de valamilyenben viszont szükség van rá.És nem hiszik el,hogy az életmódjuk az ami hizlal,nem a vitaminok.

69. Reno77 (válaszként erre: 68. - Tamianyu)
2010. máj. 22. 11:29

Maximálisan egyetértek!

Én naponta 2x 2 km-t sétálok a kutyával, heti 1x tornázok, aktív vagyok, nyüzsgök és dolgozok még most is, pedig már nincs sok hátra.

Szedem a vitaminokat, figyelek mit eszem, néha engedem meg magamnak az édességet, de akkor is odafigyelek, hogy mit.

Nem iszok cukrozott üdítőket, nem eszek dögivel csokit, sütit.

Nem mondom, hogy a csak salátás véglet vagyok, de nem akartam túllépni a 14 kg-t, amit az orvosom maximumnak mondott.

A gyerek nem kicsi már most sem, de egyikünk sem pici ember.

Mozgás, normális étkezés és nem kell 40 kg-t hízni.

68. Tamianyu (válaszként erre: 64. - Egypt)
2010. máj. 22. 11:08

Csakhogy ez nem a vitaminok hatása,hanem az anyukák elkényelmesedése okozza.Korábban a kismamák általában dolgoztak,manapság meg el vannak kényelmesedve,sokan betegségnek tartják a terhességet.Nem mozognak megfelelően és eleget.Régen csak azért mert valaki terhes volt,még kiment kapálni a földekre,tette a dolgát mint addig,még akkor is ha volt már több gyereke akiket el kellett látni.Hacsak nem volt orvosi indok a pihenésre.Ma meg sokan indokolatlanul alig mozdulnak meg,mert terhesek.Viszont bevinni sokkal több kalóriát visznek be,mint amire szükség van,amennyit felhasznál a szervezet.Talán ez is oka lehet.

Hiszen amiket itt olvasok,sokan egy gyerkőccel egy panelba ahol aztán tényleg szinte semmi tenni való nincsen,halálra fáradnak:O(((Mégis mitől?

Hát még ha terhes lesz a másikkal,na az meg már több a soknál,talán apának is gyesre kellene menni.Bocs a cinizmusért,de tényleg így van,olvasgassatok csak.

67. 5e48d37001 (válaszként erre: 64. - Egypt)
2010. máj. 22. 09:47
Akkor Én kivétel vagyok,mert végig szedtem az Elevitet+vasat is és 2950g babám lett:-)
66. Reno77 (válaszként erre: 64. - Egypt)
2010. máj. 21. 23:00

Ez megint egy félreértés. Ugyanis rengeteg olyan 4 kg feletti baba is születik akiknek az anyja nem szedett vitaminokat. Ahogy írtam az anyósom szülésznő...

A babák súlyát nem a vitaminok, hanem az a rengeteg tartósítószer befolyásolja, ami manapság minden ételben benne van. Az étkezési szokások lettek másak, egészségtelenebbek.

Pizza, hamburger, tészta, tartosítószer, készételek... Ezek a hibásak, nem a vitaminok.

Az ételek sem szívódnak fel másképp, nem hízlalnak jobban.



A Gravida jó nagyon, a Femibion is. Ha baba-mama tudakozó tag vagy, akkor olcsóbbana jutsz hozzá.

65. egypt
2010. máj. 21. 22:45

Én egyébként az elején Elevitet szedtem, de farkaséhes voltam tőle, úgyhogy váltottam Gravidára, ez nekem jobban bejött. Ráadásul magyar, én a Béres-cuccokban megbízom. Speciálisan magyar kismamáknak fejlesztették ki a magyar táplálkozási szokásokat és miegymást figyelembe véve.

Nagyon nyomatják most a Femibiont, biztos jó, de én pl. egyszerűen nem tudom megvenni, olyan drága, és annyival biztos nem jobb, mint a többi. Azt mondja a védőnő, azt szedjek, mert abban van jód! Na megnéztem a Gravidát, láss csodát, abban is van!

64. egypt (válaszként erre: 18. - Reno77)
2010. máj. 21. 22:41

Márpedig igaz. A vitaminok óta sokkal nagyobb súlyú babák születnek, mint korábban.

Állítólag ha az utolsó harmadban csökkenti valaki az adagot, akkor nem befolyásolja a baba súlyát. Szerintem még így is.

63. egypt (válaszként erre: 39. - Reno77)
2010. máj. 21. 22:38
Egyrészt ugye növelhetik az étvágyat, másrészt a tápanyagok máshogy szívódnak fel a vitaminok hatására, tehát ugyanannyi kajától jobban hízol, mint vitamin nélkül.
62. tündér74 (válaszként erre: 60. - 0d717b184a)
2010. máj. 21. 21:20
Ó szegény, ez nagyon durva.:((
2010. máj. 21. 20:43
bocsi hogy eddig nem néztem mit irtok,de itt vihar volt és elment az áram:-)
60. 0d717b184a (válaszként erre: 59. - Tündér74)
2010. máj. 21. 20:30

ne igen


de szegény infúziót kapott és mindig hányt

de egész a végéig

59. tündér74 (válaszként erre: 56. - 0d717b184a)
2010. máj. 21. 20:27
Őneki jót tett a terhesség:)) Mert abszolút nem mindegy, hogy a nem hízás, illetve a terhesség alatti fogyás milyen testalkatú kismamánál áll fenn.
2010. máj. 21. 20:26

neki valamilyen mérgezése volt

mármint nem megmérgezték hanem a terhességtől

57. Reno77 (válaszként erre: 56. - 0d717b184a)
2010. máj. 21. 20:24

Az elején én is fogytam 8 kg-t.

Sokan fogynak az elején a hányástól.

Akkor sztem nekem csakis a vitamin meg az infúzió segített a megfelelő dolgokhoz jutni a babának.

2010. máj. 21. 20:18

mi van ha valaki fogy a terhesség alatt?

kerim meg kb 29 kg-ot fogyott

mondjuk ő sokat volt kórházba

de 95-ről lefogyott 70-re

55. Reno77
2010. máj. 21. 20:12

A baráti körben szinte mindenki vagy terhes vagy nemrég szült.

A maximális hízás 15 kg volt, pedig mindenki végig szedte a vitamint.

Egyszerű, csak oda kell figyelni, hogy ne igyanak cukros üdítőt, ne egyenek töménytelen mennyiségű édességet, kenyeret, tésztát.

Sok halat, zöldséget és salátát kell enni, desszertnek gyümölcsöt és ha nagy az igény az édességre akkor inkább fagyit.

A nagy mértékű hízás veszélyes a babára is.


Sokan azt hiszik, hogy terhesen minden megengedett, jöhetnek a kilók, aztán meglepődnek, amikor 30 - 40 kg-t felszednek és apa meg már nem olyan lelkes az irányukba...

És akkor jön, hogy a vitaminoktól van, meg ettől meg attól. Ahelyett, hoyg beismernék, hogy zabáltam, most meg nem fogok és visszanyerem az alakom!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook