Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Használ a terhességi vitamin? fórum

Használ a terhességi vitamin? (beszélgetős fórum)


1 2
2009. dec. 28. 19:40
Sziasztok!Én is szedtem elevitet a terhesség elött 1hónapig,utána három hónapig.A babókám 3kiló lett.ugyhogy én nagyon ajánlom mindenkinek.
2009. júl. 31. 03:47
SZIASZTOK,ÉN IS SZEDEM A VITAMINT MÁR JÓ PÁR HÓNAPJA,ÉS KÉT HONAPJA PROBÁLKOZUNK A HARMADIK BÉBIVEL,SZERINTEM NAGYON HASZNOS,ÉS FONTOS,A SZERVEZET IGÉNYE MEGNÖ A TERHESSÉG ALATT,ÉS NEM ELÉG AZ EGYÉBKÉNT IS ELFOGYASZTOTT ZÖLDSÉG,GYÜMÖLCS,JA ÉS A MAGYAROK SAJNOS MÉG HALAT SEM NAGYON ESZNEK,PEDIG AZ IS FONTOS LENNE!MI PORTUGÁLOK MINDEN NAP ESZÜNK HALAT,ÉS PERSZE FRISSET NEM KONZERVET,DE EMELETT IS VITAMIN PÁRTI VAGYOK,PUSZ NEKTEK
56. Diandra (válaszként erre: 55. - Diandra)
2009. júl. 31. 03:35
ja és nem csak hogy végig szedtem, de terhesség előtt fél évvel is már.
2009. júl. 31. 03:33

14 kgot híztam a terhességem alatt, a babám 4,360 kgal született, én végig szedtem az elevitet, panaszmentes terhességem volt, a nagy baba ellenére a szülés sem volt vészes, a lányom gyönyörű és nem volt kövér hanem nagyon szép formás, vele együtt született kis súlyú babák már régen elhagyták súlyban.


én nem bántam meg, így voltam nyugodt, ősszel, télen és kora tavasszal voltam terhes nem nagyon volt friss gyümölcs, zöldség... ha lesz még babám akkor is szedni fogom.

54. oprati (válaszként erre: 53. - Ében11)
2009. júl. 31. 03:17

Nem tudhatom, én csak arra hagyatkozhatom, amit olvastam. (Persze gyakran tapasztalom azt is, hogy bizonyos dolgokban még a tudósok közt sincs egyetértés. Hát honnan tudhatnám én, hogy mi az igazság?!)

Egyébként egy ismerős állatorvostól hallottam egyszer, hogy a vitaminokat az állatok szervezete állítja elő, a felesleget ürítik és a talajba a trágyázás során kerül. Innen veszik fel a növények. Ennek sem az igazolására, sem pedig a megcáfolására nem találtam adatot, így legfeljebb csak elhihetem, ha akarom. Az állatállomány és vele együtt a szervestrágya használatának csökkenése ezzel együtt magyarázat lehetne a zöldségek, gyümölcsök vitamintartalmának csökkenésére.

Saját tapasztalatom alapján pedig csak azt mondhatom, hogy kell a vitaminpótlás a terhesség alatt. Én csak akkor kezdtem el vitamint szedni, amikor már elviselhetetlenek voltak a rosszullétek. Így csökkentek a görcsök, a hányinger. Kevésbé voltam ingerült és fáradékony. Pedig én nagyon sok gyümölcsöt ettem, és abból, ami a kertünkben termett.

És nem lehetne akár vitaminhiánnyal is magyarázni azt a sok ingerült embert, a rengeteg szemüvegest, a gyakori fertőző betegségeket, a bőrproblémákat, stb.?

53. ében11 (válaszként erre: 52. - Oprati)
2009. júl. 29. 19:42

én nem hiszem hogy lecsökkent volna az ételek vitamintartalma-hazai idény zöldséget gyümölcsöt kell fogyasztani-és naponta 4-5 alkalommal.

ha ez igaz lenne, akkor a többségnek hiánybetegsége, angolkór és stb. nagyon gyakori lenne-de nem így van.

52. oprati
2009. júl. 29. 18:44

Sziasztok!

Ha valaki, hát én tényleg nagy babákat szültem.(Tudomásom szerint a fiam születési súlya az országos csúcs.) Az első két gyerkőccel szedtem terhesvitamint, a harmadikkal NEM. Mégis óriásbébi lett. Mindegyik terhességgel 14 kg körül híztam (vizesedtem is), és kisebb súllyal jöttem ki a kórházból, mint amivel terhes lettem. (Az már más kérdés, hogy a szülések után fel is jött mindig az a 14-15 kg!) Nem vagyok és nem is voltam cukorbeteg.

Tehát szerintem nincs összefüggés a vitaminszedés és a baba születési súlya között.

angi986!

Én azt tanácsolom, szedjél terhesvitamint, mert manapság nagyon lecsökkent a zöldségek, gyümölcsök vitamintartalma is és csak a táplálkozással -bármennyire próbálsz is odafigyelni rá- nem fogod tudni kielégíteni kettőtök vitamin-szükségletét!

Sok sikert!

51. c95c921ae7 (válaszként erre: 47. - 81f46d06d3)
2009. júl. 23. 17:35

Én végig szedtem mindkét gyerkőcnél. Az egyik 3,3 a másik 3, 2 kg-al született. Összesen 8 és 9 kg -ot híztam, ami nagyrészt le is ment a szüléstől, e többi a szopitól.

Szóval sem én, sem a babáim nem híztunk a vitamintól.

50. ab296ad5d0 (válaszként erre: 47. - 81f46d06d3)
2009. júl. 23. 16:34
Ez egyáltalán nem igaz, 3 kilós a babám, s egy ismerősöm is aki szült most és teljesen más alkat 3200vel szült, s elevitet szedtünk végig, sőt én már fogantatás előtt!Ezt senki nem bizonyította, h nagyobbak a vitamintól a babák, ez alkat, táplálkozás, stb kérdése.
2009. júl. 23. 16:31
szerintem elég egészséges vagyok, nem viszem tulzásba a vitaminokat
48. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 47. - 81f46d06d3)
2009. júl. 23. 16:28

Szia Lindus! :)

Én is ezt hittem! Ettől függetlenül, én baromi sokat híztam, de a csajok 3,25 és 3,50 kg-mal születtek (igaz a nagyobbik 2 héttel hamarabb született). Végig szedtem a terhesség alatt, és a szoptatáskor is minden nap.

A cukorbetegeknek lesz tutira nagy babájuk.

2009. júl. 23. 09:58
Én nem szedtem semmilyen terhességi vitamint. Az orvosom azt mondta, egy felelősségteljes kismama tisztában kell legyen vele, hogyan kell egészségesen táplálkozni és az elég (esetleg a terhesség vége felé vasbevitel fokozása javasolt). A terhességi vitaminok egyébként nagymértékben növelik a baba súlyát, aminek én nem látom sok értelmét, csak egy "nehezebb" szülést eredményeznek.
46. e799f80651 (válaszként erre: 45. - 52d3e0b8a8)
2009. júl. 22. 18:29

ne vedd magadra mi már csak ilyenek vagyunk

örülök hogy megosztottad velünk a tapasztalataidat

2009. júl. 22. 16:03
Miért van az, ha az ember valamit jkószándékkal javasol, tanácsol az baj? Nők.....
2009. júl. 22. 15:32

csak elmentem a dokihoz és írt fel sorbifer durulest

azthiszem folsav meg vas van benne

azt mondja hogy ez elég mert amúgy nincs semmi bajom, de a menzeszkor veszítk vasat és ez nem árt

2009. júl. 22. 15:26
én is ettem,pont szezonja volt-igaz anyukám kertjében termett.nem paráztam túl-csak a lágy sajtot nyers húst(de azt amúgy sem szeretem)kerültem.
42. c95c921ae7 (válaszként erre: 40. - 52d3e0b8a8)
2009. júl. 22. 15:01
Nem ajánlotta, csak elmondta..Én rengeteg epret ettem terhesen. Meg lehet azt mosni rendesen.
41. Cepheus (válaszként erre: 40. - 52d3e0b8a8)
2009. júl. 22. 14:49
Mert szerinted én ajánlottam? :-)
40. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 37. - Cepheus)
2009. júl. 22. 13:54
Terhesen nem ettem semmilyen gyümölcsöt, ami a földdel volt 'kapcsolatban'. Az epret nem ajánlanám kismamáknak. Nem lehet teljesen letisztítani, és a földön sok minden előfordul. Ez nem kötözködés, csak megemlítettem. De mindenki úgy csinálja, ahogy gondolja. ;) Remélem nem veszed zokon!
39. e799f80651 (válaszként erre: 36. - Cepheus)
2009. júl. 22. 13:32
az tényleg nem sok
2009. júl. 22. 13:30
Így van, a vérképből nem derül ki minden. És Kmelinek mondanám, hogy régen tényleg nem szedtek ennyi vitamint és tényleg születtek egészséges kisbabák..De! Sokkal nagyobb volt a csecsemőhalandóság-amit ugye sokszor valami méhen belül kialakult rendellenesség okoz..Valamint a levegő, a víz, az élelmiszerek kevésbé voltak túlterhelve szennyeződéssel, amit bejuttatva a szervezetünkbe vitaminhoz alig, káros anyaghoz bőven juthatunk. Ezeket a káros hatásokat semlegesíteni, enyhíteni már eleve sok energiába telik a szervezetnek.
37. Cepheus (válaszként erre: 29. - Ében11)
2009. júl. 22. 12:56

Tudod, hogy az átlag kismami nem ennyire gondos, ha megeszik fél kiló epret, már kipipálja, hogy adott a vitaminnak... :-)


Nem kell mentegetőznöd sem, ha az orvosod azt mondta, hogy OK a dolog, akkor OK volt. Nekem az orvosom mondta, hogy szedjem, és szedni is fogom.

36. Cepheus (válaszként erre: 35. - E799f80651)
2009. júl. 22. 12:53
A folsav az, amit mindenképp kezdj el szedni, és a legjobb, hogy még terhes se vagy, mert az elején a legfontosabb. 50 szem kb 1000 Ft, és a 3mg-ból naponta egy fél elég, száz napra elég egy dobozzal.
2009. júl. 22. 12:45
én sem szivesen fizetek de a szakrendeléssel már megjártam, elmentem hogy túró szerú váladékom van és azt mondta semmi bajom én meg hát azt gondoltam hogy csak tudja. 3 év múlva kiderült hogy candidám van azóta is és lehet hogy amiatt nem sikerül teherbe esni mert azt mondják hogy össze növést okoz ha évekig nincs kezelve
34. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 31. - E799f80651)
2009. júl. 22. 12:36

Akkor elmondom, hogy a második terhességnél nem választottam orvost, ahhoz mentem, amelyik éppen rendelt. Hogy miért? A drága dokim nem jött be a szülésre...Hallottam, hogy hívták telefonon. Szombat délben kezdődött a dolog, vasárnap hajnalban szültem....nélküle. Úgyhogy ennyit a fogadott orvosokról.

Ja meg a duma, ő nem csinál UH-ot, kérjek időpontot rá. Aztán egy másik kismamától hallottam, hogy neki megcsinálta és nem fizetett neki semmit sem előre. :)

33. e799f80651 (válaszként erre: 32. - 52d3e0b8a8)
2009. júl. 22. 12:34
eléggé nem foglalkoztam ezzel a dologgal, nem hittem hogy fontos lehet
32. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 28. - E799f80651)
2009. júl. 22. 12:32

Miért szégyelnéd magad?


A vitaminhiányról, ami érdekel:

[link]

2009. júl. 22. 12:23
azért amikor az ember egy vizsgálatért, konzultációért kifizet 7000 ft és aká havi2-3 alkalommal is és még más gyógyszereket is kell szedni akkor már egy kicsit óvatosan költekezik és meggondolja sokszor hogy érdemes e ilyen sok pénzt fizetni a vitaminokért ami egyébként nem olcsó
2009. júl. 22. 12:23

Természetes forrásai: élesztő kivonat, borsó, narancs, gabonapehely, teljes kiőrlésű tészták

idegrenszerre hat hiány esetén fáradtság,depresszió rossz memóriastb.

29. ében11 (válaszként erre: 27. - Ében11)
2009. júl. 22. 12:21
és még valami, tehesen megváltozott az étrendem.volt egy könyvem amiben le volt írva melyik vitamint melyik élelmiszerből zölsdégből gyümölcsből húsból tudom fedezni-és ezekből többet fogyasztottam mint előtte.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook