Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhesség próbaidő alatt fórum

Terhesség próbaidő alatt (beszélgetős fórum)


1 2
2017. szept. 5. 14:03
Kedves Kérdező ! Esetleg lehet tudni mi történt május óta ? Úgy tűnik én is hasonló cipőben járok és aggódom. Válaszod várom:)
51. Jennu
2017. máj. 29. 11:18
Sziasztok! Ha szeretnétek csatlakozzatok a mi kis közösségünkhöz facebookon! Sok kismama ad egymásnak tanácsot :) 2017/18 Pocaklakós Kismamik
50. Hikari85 (válaszként erre: 48. - Hikari85)
2017. máj. 29. 09:09
Én az elejétől fogva otthon vagyok mert ikrek. Amíg le nem jár a szerződés nem rakhatnak ki mert véd a törvény. Mivel nálunk sok a fiatal nő jól kitalálták ezt a fél éves szerződést.
49. PöttyösPanka (válaszként erre: 46. - Michelle.r)
2017. máj. 28. 13:30
Lehet, hogy kicsit túlreagáltam, és ha szól, nem lesz belőle semmi baja. De tényleg sok múlik rajta, hogy az ember mennyi ideje és milyen munkakörben dolgozik. Pont ezért gondolom, hogy itt nem kellene szólni. Egyrészt próbaidő alatt kevesebbért is kipenderítik az embert. Másrészt úgyis csak határozott idejű szerződése van, ami lejár mielőtt kiesik a munkából, tehát a cégre nézve semmi hatása a terhességnek.
2017. máj. 28. 11:49
Nálunk úgy csinálják hogy mindenki határozott idejű szerződést kap és fél évente meghosszabítják. Viszont a kismamáknak nem hosszabítanak szerződést. Én kb 4 hónapos leszek mire lejár a szerződésem.
47. gribedli*** (válaszként erre: 2. - Grosshaus)
2017. máj. 27. 12:37

Nem kötelező szólni, de attól is függ, hogy milyen munkakör. Pl ha nem szólsz, de olyan a munka, hogy elvetélhetsz miatta, akkor mivel nem szóltál, a munkaadónak semmilyen felelősséget nem varrhatsz a nyakába.


Ha pedig egy könnyű munka, akkor nem rúgnának ki abban az esetben sem, ha szólsz.


Egyébként nálunk 6 hetes terhességet is be szokott mindenki jelenteni a főnöknek, még sosem rúgtak ki senkit, és mindenki végig dolgozott.


Viszont volt egy ilyen, hogy takarítónő nem szólt, nem tudom, hogy miért, talán neki is azt tanácsolták, hogy ha kibírja x ideig, akkor elmehet táppénzre szinte végig, mert nem lépcsőzhet meg mittudomèn. Elvetélt. Utána ki lett rúgva, mielőtt újra teherbe esett volna

46. michelle.r (válaszként erre: 45. - Michelle.r)
2017. máj. 26. 19:07
.. attól is függ, milyen munkakörben dolgozik valaki. Van akitől könnyen megválnak, van, akitől nem. Sok mindentől függ, hogy miért.
45. michelle.r (válaszként erre: 44. - PöttyösPanka)
2017. máj. 26. 19:06

Őszintén sajnálom, hogy ilyen rossz tapasztalataid vannak, még ha nem is sajátok. Többször eszembe jutott délután ez a fórum, és gondokodtam, még csak a baráti körömben sem történt hasonló.


Persze ez nyilván

44. PöttyösPanka (válaszként erre: 42. - Michelle.r)
2017. máj. 26. 14:52
Pont az a baj, hogy csak azért, mert terhes lett, valószínűleg előbb vagy utóbb kirúgják. Ha elmondja, akkor azért, ha nem mondja el, akkor meg azért, csak sokkal később arra hivatkozva, hogy hazudott, pedig ez csak az álca, mert ha időben megtudták volna, valószínűleg akkor rúgják ki. Úgy van beállítva, mintha a cégnek az lenne a "béka", hogy valaki nem mondja el, hogy terhes. Pedig valójában egyáltalán a terhesség miatti kiesést nem tolerálják. DE persze vannak rendes helyek és rendes főnökök, csak nem olyan sokan, hogy érdemes legyen kockáztatni. Nem az a szemét, aki terhes lesz, és titkolja, hanem az a világ, ahol az ember rákényszerül, hogy eltitkolja a terhességét. Lehet idealistának lenni, csak nem kifizetődő. Én annak ellenére tartom magam ahhoz, hogy jobban jár, ha nem mondja el, hogy ha én leszek terhes, el fogom mondani a főnökömnek, mert úgy gondolom, hogy nem fog kirúgni. (Bár mióta itt dolgozom, még senkit sem vettek vissza szülés után.)
43. michelle.r (válaszként erre: 31. - PöttyösPanka)
2017. máj. 26. 14:10

Tudjuk, hogy milyen cég? Kicsi, családi válallkozás, multicég? Esetleg kiütött valaki mást a nyeregből, akinek ez a munka szintén az élete lett volna? ;)


Nincs baj ezzel a hozzáállással. Tényleg nincs. Csak mondjuk ki, hogy inkorrekt.

42. michelle.r (válaszként erre: 29. - PöttyösPanka)
2017. máj. 26. 14:07

Nincs ezzel semmi baj, a cég nyilván le fogja nyelni a békát. Aztán adandó alkalommal majd nem kell meglepődni azon, ha azonnal kiteszik a szűrét, amikor megtalálják rá a védhetetlen és legális alkalmat.


Egyébként mindegy, ezer dologból rájöthetnek, valószínűleg látszani is fog már, lehet, hogy érzékeny lesz a szagokra.

41. moonlight13 (válaszként erre: 35. - 70e5b68753)
2017. máj. 25. 18:28
Mondjuk a határozott 5 hónaposnál szerintem nem rúghattak volna ki, mivel az nem próbaidő.
40. moonlight13 (válaszként erre: 37. - Barbus0501)
2017. máj. 25. 18:27
A túloldalon az a gond, hogy ugye a kismama elmegy betegállományba, amikor is nem vehetnek fel a helyére addig másik embert, amig státuszban van.
39. Eszterkee (válaszként erre: 38. - 70e5b68753)
2017. máj. 25. 14:04

Nem én indítottam a fórumot :)


Csak azért kérdeztem, hogy mivel indokolták, mert terhességre hivatkozva nem küldhettek volna el. Bár írtad, hogy ez régen volt, nem tudom, akkor hogy működött ez az egész.

38. 70e5b68753 (válaszként erre: 36. - Eszterkee)
2017. máj. 25. 13:18

Vidéki városban lakok, leküldtek Pestről egy pasast. Ő nem tudott semmiről, még ő kérdezte, hogy megkérdezheti-e miért történt ez... Elmondtam, erre azt a választ kaptam, hogy szólnom kellett volna, akkor a munkáltató eldönthette volna, felvesz-e vagy sem. Ez már rég volt, az üzletlánc is megszűnt. Elektropontban voltam hitelügyintéző.

Szóval szerintem ne szólj semmiképp. Itt a nyár, hordj lengébb ruházatot, ne is lássák!

37. barbus0501 (válaszként erre: 14. - 2d052648f4)
2017. máj. 25. 12:37
Ugyan kinek art ez az egesz ugy a legnagyobbat? A finoknek biztos munkaja van. Ha egy no terhes lesz, nem mondja el, nem lesz kevesebb a fizetese. Az o eletet ez semijen formaban nem befolyasolja. Es a kismama eletet? Na neki mar nem csak egy legyintes lenne. Ha ott marad a kismama, ha nem, a kedves fonok elettet nem valtoztatna meg. Amugy meg minden csoda 3 napig tart. Ha sikerul ugy elhuznia az idot, hogy a probaiido lejartaig senki se vegye eszre, es amikor kiderul, mindenki megharagszik ra, ha ez van. Majd jon egy uj pletya aztan mindenki azon csamcsog majd.
36. Eszterkee (válaszként erre: 35. - 70e5b68753)
2017. máj. 25. 12:26
Mire hivatkoztak, amikor elküldtek?
2017. máj. 25. 12:17
Én voltam ilyen cipőben. Határozott 5 hónapos szerződésem volt, aláírtam, nem szóltam. Kiszámoltam, hogy amikor lejár akkor még mindig terhes leszek, szóval a munkáltatót a legcsekélyebb mértékben sem érintette volna. Igen ám, de a főnök felesége észre vette. Nyilván nő, szült már, látta rajtam, mivel vékony voltam... Rákérdeztek, én pedig nem hazudtam, elmondtam és azt is hogy a szerződés lejár mire szülök és szükségem van a fizetésre. Még azon a héten a kezembe adták a papírokat. A főnök persze aznap szabadnapot vett ki, hogy ne is kelljen találkoznia velem. :( Nagyon rossz érzés volt.
34. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Grosshaus)
2017. máj. 24. 19:21
Nekem volt ilyen kolléganőm, aki állítólag ugyanígy volt, mint te. Amíg nem jött vissza szülés után, addig haragudtak rá, aztán már senki nem emlékezett erre a storyra. De ez nagy cég volt.
33. moonlight13 (válaszként erre: 2. - Grosshaus)
2017. máj. 24. 19:19
Kis cég vagy nagy?
32. dolcsy1989 (válaszként erre: 30. - Grosshaus)
2017. máj. 24. 14:03

Nagyon jol teszed. Senki nem fogja sajat maga vagy a cege erdeke helyett a teliedet nezni. Es egyaltalan nem szemetseg amit csinalsz. Egy percig se gondolod hogy barki mas nem tenne meg. Azert mert nincs rola forum...

Es a munkaltatodnak nem okozol vele kart. Kicsit kellemetlen lesz neked mikor elmondod, de ez is baj...miert kell kellemetlennek lennie. A fonokod is igy csibalna a nyakamat ra.

😉

31. PöttyösPanka (válaszként erre: 30. - Grosshaus)
2017. máj. 24. 13:43
Igen, csak az a különbség, hogy neked ez az életed, nekik meg csak a cég érdeke.
30. Grosshaus (válaszként erre: 29. - PöttyösPanka)
2017. máj. 24. 13:39

Soha nem gondoltam volna, hogy valaha is így kell majd eljárnom bármiben is.

Nem vagyok olyan ember, aki átgázol másokon, vagy kihasznál másokat.

De most kénytelen vagyok megtenni.

És gyanítom, hogy a munkáltatómnak nem lenne egy pillanatig sem lelkiismeret furdalása, miután utcára tenne egy terhes nőt. Ők is csak a saját érdekeiket nézik, ahogyan most én is teszem.

29. PöttyösPanka (válaszként erre: 27. - Grosshaus)
2017. máj. 24. 13:35
Neki bizonyára van elég pénze ahhoz, hogy megkockáztathassa az állása elvesztését. Ha ő kerülne ilyen helyzetbe, a két csíkos tesztet azonnal a főnöke orra alá dugná, majd a kirúgása után otthon ülve fenemód elégedett lenne magával, hogy övé az erkölcsi győzelem. Csak sajnos a mai világban csak az lehet ennyire erkölcsös, aki nem a saját keresetéből él meg. Az átlagembernek sajnos néha választania kell aközt, hogy fenemód korrekt, vagy hogy hónap végén számolgatnia kell a forintokat.
2017. máj. 24. 13:31
Sztem meg el a vedettseg mar! Ha kiakarnak szurni veled nyomas az Egyenlo Banasmod Hatosaghoz!
27. Grosshaus (válaszként erre: 26. - 2d052648f4)
2017. máj. 24. 13:20

A jogászt ma reggel kerestem fel ONLINE!

A fórum indítását követően.

Abszolút nem keresek kibúvót semmire, csupán tanácsra lett volna szükségem. Esetleg mások tapasztalatait szívesen vettem volna (ha járt már más ilyen cipőben).

Egyébként pedig nem áll szándékomban lelépni táppénzre próbaidő után. Szeretnék dolgozni, ameddig csak lehet, vagy éppen tudok.

Arra pedig kíváncsi lennék, hogy te az én helyemben hogyan cselekednél...

Hidd el, hogy nekem sem túl kellemes ezt csinálni. Nem tervezett baba, így alakult...

De a családom, a gyerekem előrébb való mindennél.

26. 2d052648f4 (válaszként erre: 19. - PöttyösPanka)
2017. máj. 24. 13:14

Csak az első mondatot olvastam el. Mivel rosszul értelmezted az írásom, egy szóval sem olvasom tovább a tied. Nem írtam sehol olyan, hogy szemétség a terhesség. Próbáld újra...


Innentől inkább nem szólok ehhez a fórumhoz. Azt meg nem is hiszem el, hogy most nyitotta a fórumot és már munkajogászt kérdezett. Ha-ha-ha... Csak kibúvót keres, hogy bizonygassa jól teszi, amit tesz. Ha így gondolja ő is és mások is, nyugodtan. Nem az tisztem megmondani, ki mit gondoljon, illetve a véleményeknek sem kötelező egyezni. Nyilván mindenki a saját sorsának kovácsa és mindenki tudja, hogy milyen titkok, hazugságok, tettek férnek bele.


Persze nem kívánok rosszat a fórumindítónak. Legyen boldog terhessége, majd egészséges babája és persze jó munkája. De remélem, hogy nem az a célja, hogy a próbaidő után lelép táppénzre, mert nem akar dolgozni és arra hivatkozik, hogy védi a törvény.

2017. máj. 24. 12:23
Amugy valo igaz hogy 12. betoltott hetig nem erdemes senkinek sem szolni. En csaladnak sem mo dtam rl de ez mindenkinel mas. Munkaltatonak plane nem mondanam el 12. hetig. Akkor mar 2 honapha ott vagy ha jol gondolom, vagy lehet kicsit tobb is. Tehat beszelunk itt kb. 3-4 hetrol.
24. PöttyösPanka (válaszként erre: 20. - Grosshaus)
2017. máj. 24. 12:12
Igen, sajnos a korai terhesség idején bármi történhet. Ha meg neadjistenen megszakad a terhesség, akkor az egész cécó fölösleges. Ezért is indokolatlan az interjún bejelenteni, hogy mi bizony fél éven belül elkezdünk dolgozni a gyerektémán, mert lehet, hogy nem jön össze, csak évek múlva.
2017. máj. 24. 11:12
* lehetetlen
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook