Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhesség alatt stresszelt valaki sokat, sok volt a családban a veszekedés? Lett valami baja a babának, mikor megszületett? fórum

Terhesség alatt stresszelt valaki sokat, sok volt a családban a veszekedés? Lett valami baja a babának, mikor megszületett? (tudásbázis kérdés)


1 2
20. dyrdanita (válaszként erre: 19. - Myrad)
2008. okt. 28. 13:11

Szia!


Szívből kívánom Neked, hogy sok-sok (na jó...amennyit szeretnél) egészséges babád szülessen! Én normális (ritka, mint a fehér holló) férfit is kívánok hozzá!


És... nagyon erősnek kell lenni!


Mindazonáltal tudom, hogy azt, ami Veled történt SOHA nem lehet elfelejteni!


Én is az első két terhességem alatt, minden percben számítottam, az esetleges vetélés bekövetkezésére... hál Istennek(tényleg neki),-nem következett be.


Szóval együttérzek Veled! Sok erőt kívánok!Üdvözlettel! dyrdanita

19. Myrad (válaszként erre: 18. - Dyrdanita)
2008. okt. 28. 12:57

Nem, nem bántottál meg... na jó, egy kicsit =P


De ez az én hülyeségem, sajna mindig felöltözöm, még akkor is, ha nem kéne aktuálisan...


Egyébként nekem meg sem fordult a fejemben a dolog, mármint, hogy a stressz miatt lett baja a picinek, a dokik mondták... annyira rossz volt, hogy teljesen egyedül voltam, hogy sem enni sem aludni nem tudtam... sajnos túlságosan lelkis vagyok =(


Mindegy, felejtsük el, jó? Megint egy buta félreértés... eh...

18. dyrdanita (válaszként erre: 16. - Myrad)
2008. okt. 28. 12:39

Szia!


Nagyon sajnálom, hogy ezt így vetted, nem megbántásnak szántam!


Ezer más oka lehet, pl. genetikai, amiről senki nem tehet. Egy szóval nem mondtam, hogy a Te hibád volt.


És nagyon sok erőt és kiratást kívánok neked. Még egyszer elnézést, nem akartalak megbántani!Üdv.!

17. dyrdanita (válaszként erre: 1. - 17dfdcec7d)
2008. okt. 28. 12:36

Szia Anyus82!


Bocs, hogy ilyen hosszú és esteleg nyers voltam(megedzett az utóbbi 6 év rendesen), de amit írtam, bizatatásnak szántam! Nagyon keménynek kell lenni!!! üdv!

16. Myrad (válaszként erre: 13. - Dyrdanita)
2008. okt. 28. 12:32

Szia!


Ne haragudj, hogy el mertem mesélni, hogy mi történt velem, igazad van, biztosan az én hibám volt, hogy az apuka nem járt haza, az én amúgy is gyenge szervezetem meg bírta el a babát... mindig elfelejtem, hogy ez az én hibám volt, pedig annyiszor a fejemhez vágták...


Bocsánatot kérek mindenkitől, hogy hozzá mertem szólni a topichoz...

2008. okt. 28. 12:29

Szia!

Én is az első terhességemet végigidegeskedtem, a férjem (volt) miatt. Volt, hogy még meg is vert, de az idegeskedés mindennapi volt. Azon kívűl, hogy a kislányom 3 héttel korábban született meg, szerencsére semmi baja, azóta sem. 6 éves lesz, és nagyon okos ügyes baba.

De abba gondolj bele, hogy kell-e ezzel a férfival együttmaradnod-e? Mert ha megszületett a baba, akkor is sokat árthat egy őrült a környezetében.

14. 3aeb86a367 (válaszként erre: 10. - 17dfdcec7d)
2008. okt. 28. 12:29
A mai napig nem tudom mi okozta nála hogy lyukas szívvel született. Kérdeztük az orvost, de ő is csak annyit mondott, hogy valószínű sok volt a stressz terhesség alatt. Azt nem tudom hogy egyből felsírt e a fiam, mert császározás közben elaltattak, így mire kiemelték azt már nem láthattam. De a doki szerint először nem sírt fel, csak kicsit később, de oxigén is kellett neki azonnal. Most már 8 éves lesz a fiam, és szerencsére gyógyszertől rendbe jött a szíve. Összehúzódott a lyuk. De pszichológushoz a mai napig járunk vele, mert még 3 évesen nem tudott beszélni csak halandzsázott, és szobatiszta sem volt. És szellemileg is kicsit visszamaradott. De tényleg csak egy kicsit.
2008. okt. 28. 12:29

Sziasztok!


Eléggé kompetens vagyok a témában, hisz 3 gyermekem van (1,3 és 5 évesek). Soha, egyik terhasségem sem volt felhőtlen. SŐT! Az első bébim apukája lelépett... Mindenki, még a saját családom tagjai is (egy kivétellel, akinek örök hálám azóta is)az abortuszt forszírozták. Az anyukám rendesen kitagadott... A bébi mégis megszületett! A második bébimnél az apuka végig hazudozott, dolgozni nem járt, csak elvétve, a szüleim nem is tudták, hogy lesz... Hát godolhatjátok! A második bébi is megszületett. A harmadiknál tulajdonképpen már mindenki "rezignáltan" vette tudomásul az érkezését(apuka, aki a másodiké is, szüleim stb.)Tudták: -nem, vagyok hajlandó elvetetni! Persze ilyen megjegyzéseket hallgattam, a 3. terhességem alatt végig: "ezt már nem fogod bírni", "most aztán elbúcsúzhatsz az egyetemtől"(mert oda is járok, harmadévfolyamra), "éhen fogtok dögleni""Hogy utálhatnak Téged a munkahelyeden!" Stb.Még jó, hogy a munkahelyen elvesztésével nem tudtak "vagdosódni", mert munkaügyi szempontból speciális a helyzetben vagyok. És a harmadik bébi is megszületett!


És egyiknél sem voltam, még csak a vetélés közelében sem. Pedig mindhárom császárral,-azon belül az utolsó kettő komplikált császárral -született! Szerintem a vetélések okát, nem a külső körülményekben kell keresni. Ha valaki ideges volt a terhesség alatt,-ÉN AZ VOLTAM!!!


Kedves Topic-indító!


A fentiek után MINDEGYIK(!!!) gyermekem épp és egészséges, pszichésen is!(Ezt gyorsan lekopogom.)Mindenkinek üdv!

12. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 10. - 17dfdcec7d)
2008. okt. 28. 12:25

Én úgy tudom, hogy ha így születik egy kisbaba az magától is rendbejön. Műteni csak akkor kell, ha ez a folyamat nem zajlik le.

Apunak egy régi 5 ft-os nagyságú lyuk volt a szivén, azzal operálták. Ez kb. 10éve volt, most megint ott a lyuk. :(

11. 17dfdcec7d (válaszként erre: 8. - Zsugabubus007)
2008. okt. 28. 12:22
NAGYON KÖSZÖNÖM,NAGYON KÖSZÖNÖM SZAVAID,ÖLELÉS!!!a JÓ ISTEN SEGÍTSEN TÉGED IS,
10. 17dfdcec7d (válaszként erre: 7. - 3aeb86a367)
2008. okt. 28. 12:21
ez igen,és a lyukas szív miért alakult ki,dokik megmondták?de a babód egyből felsírt,most mi van vele?mert hallottam én olyat,h lyukas szívvel született egy gyermek,és megműtötték,már teljesen jól van,21 éves már a fiú.
2008. okt. 28. 12:16

Mi a párommal nagyon jól elvoltunk a terhesség alatt, viszont az anyjának akkor ment el az esze! Mindig hívogatott, mindenfélével cseszegetett. Volt, hogy üvöltött velem. Nekem a vérnyomásom ment fel sokszor az egekig. Többször is voltam kórházban. Igaz nem sokkal, de korábban szültem.

Sok alja dolgot csinált, de azt, ahogy a terhességem alatt viselkedett velem az életben nem bocsátom meg neki főleg, hogy már egy babát ő is elvesztett!

8. zsugabubus007 (válaszként erre: 1. - 17dfdcec7d)
2008. okt. 28. 12:14

nekem volt egy kemény idegeskedős szakasz a 26hét körül(után), családi volt ez is, de nem a párom!

Szerencsére nem lett baj és eddig nem észlelek semmit a Babámon sem.

....viszont egyik barátnőmnek elég zűrös volt végig a terhessége és a kislány hiperaktív lett.


Szóval próbálj meg nyugodtabb lenni és csak a babára koncentrálj, csak pozitív gondolataid legyenek.

Én szorítok Neketek, hogy minden rendben legyen!

2008. okt. 28. 12:12
Én is rengeteget stresszeltem a terhességem alatt, bár nem tudom, hogy ez volt e az ok, de én 24, 26 és 32 hetesen is bevéreztem. 33 hetesen magas vérnyomás miatt megcsászároztak. 1310 gr-al született a fiam és lyukas szívvel.
6. Myrad (válaszként erre: 4. - 17dfdcec7d)
2008. okt. 28. 12:09
Még picur volt, nagyjából másfél, 2 hónapos lehet, pontosan nem tudom, nőgyógyászhoz készültem aznap, amikor elment... annyira rosszul voltam, hogy nem tudtam bemenni a dokihoz, mert nem bírtam megállni a lábaimon... =( Mindegy, azt mondom, jobb ez így, csak gondoltam, nem árt, ha vigyázol...
2008. okt. 28. 12:07
szia! Lehet, hogy fizikailag nem lesz baja, de hogy lelkileg, pszichésen befoloyásolja és hatással van rá, az tuti! És lehet, hogy ez csak 20 évesen jön majd ki rajta :-(
4. 17dfdcec7d (válaszként erre: 2. - Myrad)
2008. okt. 28. 12:06
kedves Mirad!hány hetesen ment el a babód? nagyon szomorú,együtt érzésem neked,ölelés :)
2008. okt. 28. 12:04
barátnőm, idegbeteg volt egész terhesség alatt. doki miatt, a pasija miatt, munkaheléye miatt. a babának semmi baja nem lett. karácsonykor lesz 2 éves és pszichésen is rendben van.
2008. okt. 28. 12:02
Nálunk nem volt veszekedés, egyszerűen nem járt haza az apuka... annyit idegeskedtem, hogy elment a baba... szerintem nem árt vigyázni...
2008. okt. 28. 12:01
Szeretném megtudni,h volt úgy más,h sokat veszekedtek a családba,míg terhes volt?és a párja miatt sok volt a kiabálás?netán a nagyon hangos csapkolódás,bizonyos tárgyak földhöz dobálása?És lett valami baja a magzatnak mikor megszületett,vagy lehet baja?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook