Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhesség alatt polip a méhszájon fórum

Terhesség alatt polip a méhszájon (beszélgetős fórum)


2015. okt. 10. 14:56
9 hetes kismama vagyok és pár napja cirvex polipot találtak. Éjszaka többször felkeltem pisilni és sajna véres volt a papír.Nálatok sokszor okozott vérezgetést?
2013. szept. 24. 19:56

Nekem mind két terhességemnél volt polipom a méhszájon. Egyik terhességem se ment el, tőle. Mind a kettőnél magától levált a szülésnél. Ha ez nem következne be, ami nagyon csak ritka, akkor az orvos mikor meg lesz a baba, nyomban azt eltávolítsa úgy is.

Ne aggódjál nem lesz semmi baj.

Az orvos azt mondta nekem, ő inkább azt javasolja ne vetessem le, mert rizikó a vetélés lenne.

Sok szerencsét, és tényleg ne aggódjál.

10. magpie (válaszként erre: 9. - Jakata79)
2013. aug. 6. 08:28
Már nem izgat,mióta két magyar orvos is megerősítette,hogy nem lesz semmi gond. :-) Vérezni nem vérzek,csak kevés barnás folyás van mindennap,friss vér soha,max 2 csepp,és mindig csak pisilés után.30-án megnézetem Magyarországon is, addig meg nem parázok feleslegesen. :-)
2013. aug. 6. 07:49

Szia!


Nekem az első gyereknél találtak polipot a méhszájamon (11 hetes terhes voltam). Nekem ezt viszonylag gond nélkül el tudták távolítani szerencsére (értsd: nekem is elmondta az orvos, hogy most akkor szigorú fekvés - max pisilni kelhettem fel 2 percre + erős vérzéscsillapítókat kellett szednem, de nem volt 100%, hogy megmarad a baba. Esetemben muszáj volt, mert később kinyithatta volna a méhszájat)

Jelentem van remény, nekem megérte, itt babusgatja a játékcicáját az én 4,5 éves tündérlánykám.

Fel a fejjel, mindenképp konzultálj másik orvossal is!

8. magpie (válaszként erre: 7. - Móriczka)
2013. júl. 31. 21:52

Köszönöm! :)


Kezdek megnyugodni, hogy talán nem is polip, hanem terhességi méhnyálkahártya-kitüremkedés. Próbálok nem parázni, elvégre egyelőre semmi bajom, az orvostól pedig kérek időpontot és aug. közepén megnézetem.

2013. júl. 31. 21:06

Nahh nem akartalak feleslegesen fárasztani az előbb de akkor most le írom :-)

Nálam is polipot diagnosztizáltak kb 4 hete amit egy párperces rutin műtéttel eü.kaparással el is távolították ,majd két hét múlva meg lett a szövettan eredményem ami pedig nem mutatta ki hogy polipom volt ....szóval valószínűleg a méhnyálkahártyám volt meg vastagodva.


Ez "csak" annyiban különbözik a te esetedtől hogy én nem vagyok kismama .


de a lényege az hogy akár neked is lehet ezt látott.

de én még mindég azt mondom hogy ha haza jöttök nézesd meg magad :-)


jó egészséget és minden jó kívánok !!!

6. magpie (válaszként erre: 5. - Zanna01)
2013. júl. 31. 19:24
Köszi! Arra gondoltam, hogy mivel úgyis két hét múlva megyünk Magyarországra, elmegyek egy olyan orvoshoz, aki a neten is ad tanácsot, voltam is nála, nagyon jó szaktekintélynek tartom. A netes oldalán azt válaszolta eddig mindenkinek,hogy az esetek nagy többségében ez nem is polip, hanem nyálkahártya-kitüremkedés, ami fel is szívódhat, és nem veszélyes. Örülök,hogy ma az orvos úgy megijesztett, hogy bef..stam kábé, és lehet , hogy ok nélkül. Semmiféle kontrollra nem kell mennem, baromi jó.
5. Zanna01 (válaszként erre: 2. - Magpie)
2013. júl. 31. 19:01

Szia!

Most olvaslak itt is. Minden képpen menj el másik orvoshoz szerintem is! Hátha mégis le tudják szedni azt a polipot. Még egy szakvélemény nem árthat. Nagyon szorítok értetek. Át tudom érezni a helyzetedet, mivel én is épp 17 hetes terhes vagyok.

4. magpie (válaszként erre: 3. - Móriczka)
2013. júl. 31. 18:56
Sajnos külföldön élek, itt csak ahhoz lehet menni, aki épp rendel, és a terhesség alatt sincs saját orvos.
2013. júl. 31. 18:52
Én el mennék másik orvoshoz is a helyedben Ő mit mond ??
2013. júl. 31. 18:48

Sziasztok!


17 hetes terhes vagyok. Elkezdtem kicsit vérezni, először friss vér jött, aztán alvadt, ami azóta is "jövöget". Ma elmentem orvoshoz, és kiderült,hogy polip van a méhnyakamon, attól származik az alvadt vér. Azt mondta az orvos,hogy alapesetben egy pillanat alatt eltávolítanák ezt, de terhesség alatt nem szabad. Elmondta, hogy ez nem jelent egyértelmű veszélyt, de ha a polip „úgy dönt”,hogy irritálni kezdi a méhet, akkor azonnal elvetélhetek.

Tényleg nem lehet a világon semmit tenni? Végig kell rettegnem öt hónapot azzal a tudattal,hogy akármikor elvetélhetek? Egyszerűen nem tudom így elképzelni a terhességem további részét. Tényleg semmiféle megoldás nincs?

Nagyon ideges vagyok, ez olyan, mintha egy guillotine alatt lenne a nyakam, a hóhér meg ott gondolkodna pár hónapig,hogy elengedi-e a pallost vagy nem, ennél még egy egyértemű rossz hír is jobb lenne.


Jár valaki hasonló cipőben? Mire számítsak? Én mindig a legrosszabbra készülök, ne éljem bele magam, hogy minden rendben lesz? Vagy ez csak egy kis kockázat? eléggé besz..tam. Köszi!

2013. júl. 31. 18:46
Terhesség alatt polip a méhszájon, segítsetek infókkal!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook