Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhesnaptár - 5 hetes terhesség fórum

Terhesnaptár - 5 hetes terhesség (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Terhesnaptár - 5 hetes terhesség

74. 92ba3c78f9 (válaszként erre: 73. - Fa982e894a)
2007. okt. 1. 18:20
Ha nem vagy veszélyeztetett, nyugodtan lehet! Nem okoz problémát, majd az utolsó hónapban kell kerülni az együttlétet.
2007. okt. 1. 17:57
A szeretkezés ilyenkor (5 hetesen) nem okoz bajt a babának?
72. 92ba3c78f9 (válaszként erre: 70. - Fa982e894a)
2007. okt. 1. 17:41

Sziasztok!


A mellbimbó színében történő változások még jóval később jelentkeznek, kb. a felétől. Nálam így történt mindkét alkalommal.

A második gyerkőcnél a legkorábbi jel nálam is a mell fokozott érzékenysége volt, aztán pedig fájdogált a hasam is, de ezzel aztán dokihoz is fordultam. Az elsőnél az égvilágon semmit nem éreztem, hányingert egyiknél sem.

71. ice kuszi (válaszként erre: 70. - Fa982e894a)
2007. okt. 1. 15:33
Igen, nekem a görcsölés volt az első jel a ciklus 24. napjától. Nekem a mellbimbóm egyáltalán nem sötétebb most sem, csak nagyon érzékeny. Mindenkinél egész mások a tünetek, nekem pl. nincs gyakori vizelési ingerem, ami a legtöbb nőnek az egyik első tünet!
70. fa982e894a (válaszként erre: 69. - Ice kuszi)
2007. okt. 1. 14:41

Te is görcsöltél 5 hetesen?

Most volt itt nálam a Barátnőm, ő 31 hetes terhes és azt mondta, hogy arról lehet leghamarabb észrevenni a terhességet (amikor még nem is tudod), hogy besötétedik a mellbimbó körüli barnás rész, de nekem ugyanolyan színű mint volt, csak nagyon érzékeny. Neked mi a tapasztalatod?

69. ice kuszi (válaszként erre: 68. - Fa982e894a)
2007. okt. 1. 14:32
Nekünk 3. hónapban sikerült, és az első kettő sikertelen után már úgy el voltam keseredve, hogy a harmadikban már nem is számítottam rá, aztán hoppá:-)))
68. fa982e894a (válaszként erre: 67. - Ice kuszi)
2007. okt. 1. 14:26

Ez az első igazi hónap! :)

Előtte való hónapban is védekezés nélkül voltunk együtt, csak akkor a mensim előtt 2-4 nappal. Akkor tudtam, hogy úgysem leszek terhes hiába is szeretnénk, mert nem "jó az idő". De most nagyon reménykedem benne!

67. ice kuszi (válaszként erre: 63. - Fa982e894a)
2007. okt. 1. 14:21
A görcsölés a terhesség elején szinte mindig előfordul, úgy tudom. Úgyhogy ne keseredj el! Ha holnapig nem jön meg, szerintem nyugodtan csinálhatsz egy tesztet holnap reggel első vizeletből! Mióta próbálkoztok?
66. ice kuszi (válaszként erre: 64. - F8b9e782de)
2007. okt. 1. 14:18
Szia! Én az 5. héten voltam, jól lehetett látni hüvelyi uh-n, de ha a 6. héten mész, már a szívhangot is hallani!
65. win (válaszként erre: 64. - F8b9e782de)
2007. okt. 1. 13:38

Szia!


Én mindkét alkalommal a 8. betöltött hét után mentem el. Akkor már biztos volt, hogy babát várok, és az UHon is elég jól lehet látni.

2007. okt. 1. 12:55

Sziasztok!

Nálam múlthéten derült ki, hogy babát várok.Már van egy ötéves kislányom, úgyhogy most lesz a második baba.Szintén nagyon az elején járok,számítások szerint valamivel több mint 5 hetes vagyok.

Ti mikor mentetetk el először orvoshoz azután, hogy tesztet csináltatok?

63. fa982e894a (válaszként erre: 62. - Ice kuszi)
2007. okt. 1. 12:50

De jó neked, úgy irigyellek! Gratulálok!!

Nekem is mindig megjön napra pontosan, ezért félek, hogy ha terhes vagyok, akkor miért görcsölök most? Úgy félek hogy megjön.... mármint a csalódástól. Nekem az a fura, hogy kb. dió nagyságú a méhem, ahogy kitapintom. Ilyen még nem volt.

2007. okt. 1. 12:44
Majd írdd meg, hogy mi lett az eredmény. Én a 7. hétben vagyok, úgyhogy még frissek az élmények, kérdezz nyugodtan. Nekem mindig pont 28 napra meg szokott jönni, így már aznap reggel sejtettem, másnap csináltam tesztet, ami pozitív lett!
61. fa982e894a (válaszként erre: 60. - Ice kuszi)
2007. okt. 1. 11:48

Tényleg?! Akkor még lehet hogy terhes vagyok!?! :)

Biztosan úgy tűnik mintha valami kis tudatlan liba lennék, pedig nem, mióta az eszemet tudom nagyon érekelnek a babával, terhességgel kapcsolatos dolgok. Van nagyon sok könyvem, meg szabadidőmben is babás-mamás fórumokat, oldalakat olvasgatok, de valahogy ha az ember saját maga van benne az teljesen más... De jó lenne!!! Kismama vagy?

Hanyadik hétben vagy?

60. ice kuszi (válaszként erre: 59. - Fa982e894a)
2007. okt. 1. 11:40
8 nap után nagyon korai a teszt, min. 10 nap után mutatja ki, arra ágyazódik be rendesen, de teljesen biztos csak 14 nap után szerintem! Várj 1-2 napot, ha nem jön meg, csinálj még egy tesztet! A görcsölgetés jó jel egyébként, nálam is így volt, mintha meg akarna jönni, aztán mégsem!
2007. okt. 1. 11:37

Szia!


A ciklusom 12. és 14. napján voltam együtt a Párommal, a tesztet pedig rá 8 napra csináltam. Ma kellene hogy megjöjjön a mensim, egy nagyon picit görcsölget a hasam, de már több mint egy hete. De csak félóránként 2-3 percig. Köszi a gyors választ.

58. ice kuszi (válaszként erre: 57. - Fa982e894a)
2007. okt. 1. 11:31
Szia! Pontosan mióta késik? A ciklus hányadik napján csináltad a tesztet?
2007. okt. 1. 11:24

Sziasztok!


Én egy 23 éves lány vagyok, és nagyon szeretnénk kisbabát a Párommal! Ha minden igaz, most vagyok 5 hetes terhes, a múlt héten csináltam egy tesztet, de nem mutatott ki semmit, bár nem a reggeli első vizeletből csináltam, de egy kicsit elkeseredtem. Viszont pár napja amikor mosakodom alulról, nagyobbnak érzem a méhemet. Teljesen kitudom tapintani. Eddig ilyet nem éreztem. Ez lehet a tehesség jele szerintetek? Pár napja hányingerem is van, naponta 10-15 percre. Köszönöm a választ, Erika.

56. ice kuszi (válaszként erre: 54. - Puli1)
2007. szept. 25. 10:27

Szia Puli!

Én is öt hetes vagyok, nálam múlt héten kezdődött ez az undorodom-kívánom dolog. Bár én a sült halon kívül mást még nem kívántam meg, viszont undorodom szinte mindentől, amit múlt hét óta ettem. Kefirtől, szalámitól, sajttól... Ha ez tényleg így lesz még 2 hónapig, addigra szerintem éhen halok.:-) Ráadásul itt a munkahelyemen elég korlátozottak a lehetőségek, csak egy kis élelmiszerbolt van, így marad a gyümi nekem is.

55. win (válaszként erre: 53. - Puli1)
2007. szept. 25. 06:43

Nem akarlak elkeseríteni, de először a 12. hét végéig, másodszor a 14. hét végéig tartott. Először egyik napról a másikra elmúlt, de most fokozatosan bírtam egyre jobban a szagokat, kajákat.

Tehát még egy embernél sem egyforma két terhesség esetén.


Ne aggódj azon, hogy miket kívánsz meg. Én életemben nem ettem annyi sült krumplit, mint mostani terhességemnél, az elsőnél meg a szénsavas narancsléért tudtam volna ölni, holott egyébként gyakorlatilag sohasem iszom szénsavas innivalókat.

Egyrészt a szervezeted jelez, hogy valamiért ez kell neki, másrészt meg örülni kell, ha egyáltalán lecsúszik valami. :)))


Ha túl lezsel ezen, akkor úgyis szépen rendeződnek a dolgok, és az ember megint tud normális időpontban, normális ételeket enni.


Kitartás! :)))

54. puli1 (válaszként erre: 51. - Kristof2003)
2007. szept. 25. 05:32

Szia!Igen most rakattantam a kesz kajara,mert tenyleg csak akkor birok enn barmit is ,ha elotte nem erzem a szagat a foleskor.

Lehet hogy azert nem esel teherbe,mert a hormonjaiddal va valami gaz nem???

Ha tusullyos vagy,akkor annak mar eleve van valami oka nem???A hormonok elegge meg tudnak varialni egy csomo dolgot.En 26 vagyok,es tok vekony.6 evig szedtem a fgamzasgatlomat.Aztan abba hagytam egy evre a dokim keresere,mert tul regota szedtem szunet nelkul.Aztan 1 even keresztul nem is vedekeztunk,ugy voltnk vele ha jon a baba akkor tok jo lesz,barmikor!!!Hat 1 even keresztul nem lettem terhes.Aztan ugy gondoltam hogy visszamegyek ,dogozni a hajora ,ahol elotte dolgoztam>csak kihagytam fel evet>Es ezert elkezdtem megint szedni ua a fogamzasgatlot.Figyu,en olyan rosszul voltam tole,hogy azt el se tudom mondani,aztan 2 honapig eszegettem,es azt mondtam nem,en ezt ne birom teljesen kesz voltam tole.

Szoval 2 honap fogamzasgatlos hormonos honap utan,mikor abba hagytam teherbe estem.Pedig elotte rengeteg tesztet csinaltam abba az 1 evbe,es ezt az utolsot mar csak jatekbol csinaltam,mar nem is erdekelt nagyon, mert tudtam hogy negativ lesz!De nem!!Most vagyok az 5.hetbe!

Szerintem menj el egy igazi,normalis orvoshoz akit tenyleg erdekel is a sorsod,es vizsgaltasd ki magad hormon ugybe.Lehet,hogy ad majd valami gyogyszert amit szedsz 2~3 honaig aztan milyen boldog leszel majd,mikor latod a 2 csikodat a teszteden!!!Ugye??

53. puli1 (válaszként erre: 52. - Win)
2007. szept. 25. 05:17

Te, es neked mennyi ideig tartott ez kb??Emlekszel??

En most rajottem ,hogy mivel fozni ne birok,mert a szagokat egyaltalan nem birom,amikor megkivano valamit akkor gyors rendelek valami pizzat,vagy kinait...Jo egeszseges kaja mi??De sajna ez van.

De a legrosszabb az egeszbe,hogy kint lakunk Amerikaba.Hat itt semminek nincs olyn ize mint otthon.Hiaba csinalok lecsot,vagy palacsintat,vagy barmit...Uh a faterom teli szalamijaert most olnek!!

November korul ,majd hazarepulok otthon karacsonyozni,aztan akkor majd bepotolom a kaloriakat azt hiszem!!De az erdekes,hogy fozni nem tudnek most mert biztos hanyas lenne a vege,de sutni barmit olajban az nem olyan gaz.Persze az elore bepanirozott husra ,meg a krumplira gondolok,amin csak veletlenul sem erzek semmi nyers szagot.!!Ja, ma vettem egy csomo barackot,ugy hogy ma azt eszegetem.Majd elmegyek es korbenezek,talan kapok itt is valami haztartas szeru kekszet,aztan majd oda teszem az agyamhoz.

Szoval akkor te s jol tudod milyen erzes ez mi??Csak te mar tul vagy rajta.jo neked!!!Koszi a tanacsokat.Judit

52. win (válaszként erre: 50. - Puli1)
2007. szept. 22. 07:00

Szia!


Én pontosan így voltam, az ételek gondolatától is hányingerem támadt, nem hogy még a számba is vegyem. :)))

De nálam voltak olyan, jobb pillanatok, amikor nem ANNYIRA éreztem rosszul magam és olyankor mindig ettem.

A másik, ami nálam nagyon jól működött, az volt, hogy amit megkívántam, és teljesen mindegy, hogy mikor, akár este fél 10-kor sült krumplit, megettem.

Reggelire puffasztott búza vagy rizs szeletet szoktam enni, mert annak semleges az íze, és én felkelés után azonnal még nem voltam rosszul. Volt 10 percem, hogy egyek. :))))


Én a kóláról lebeszélnélek, mert borzasztóan egészségtelen: rengeteg műanyag, még több cukor. Ha néha megkívánod, semmi gond, de rendszeresen én semmiképpen nem innám.


A főzést szerintem hanyagold, az ilyenkor gyilkos dolog. Ha nem hánysz, és valamennyicskét tudsz enni, inni, akkor minden rendben lesz. A baba elveszi tőled a tápanyagot, legfeljebb fogyni fogsz. Ez most már nálam két terhesség tapasztalata. :)))

51. kristof2003 (válaszként erre: 50. - Puli1)
2007. szept. 22. 06:47

Sziasztok!


Puli!

Azt kell, hogy mondjam, hogy ez is normális. De vigyázz magatokra, mert ha semmit nem eszel akkor kiszáradtok mind a ketten és annak csúnya következménye van:( Sajnos már láttam ilyet:(((((

Esetleg próbáld megoldani, hogy csak a kész ételt eszed meg. (rendeled, anyukád, párod stb. elkészíti) Ha nem akkor nagyobb esélyed van egy kórházi "beruccanásra" és infúzióra, hogy a baba is egészségesen táplálkozzon. Vagy legalább salátákat, kekszet meg folyadékot vigyél be, mert az a legfontosabb!!! És az émelygésekre, meg nagyon jó a marha hideg cola vagy a gyömbér és a háztartási keksz, még mielőtt fel nem kellnél az ágyból:) Próbáld meg, hátha:)


Én is nagyon szeretnék babát (másodikat), de annyira nem akar jönni:( Tudom, hogy túlsúlyos vagyok, de a fiam is így jött. Most annyival vagyok előrébb, hogy van " spontán" vérzésem, de állítólag nincs peteérésem. A kisfiam szurikkal készült, aztán itthon beleadtunk apait, anyait:)

Mostanában 35-37. napos a ciklusom, de legalább megjön magától. Most a 33. napon vagyok, szédelgek, néha hányingerem van, meg szédülö, de nekem magasabb a vérnyomásom is és nem tudom most hogy mitől van:( A cickó is zokott feszülgetni, de tesztet nem merek venni, mert félek csalódni:(


Mit csináljak?

50. puli1
2007. szept. 22. 03:16

Szerintetek en mt egyek,mert annyia rosszul vagyok az osszes kaja gondolatatol is,hogy hihetetlen!Eddig tojast ettem mert azt tudtam,most mar undorodok tole.A hust imadtam regen,hust hussal!Most megereztem a nyers husszagot,es mar oklendeztem.Kesz vagyok mar 3 napja,egyszeruen mindentol undorodok.Ugy erzem tele vagyok.Meg csak 5 hetes vagyok,mi lesz kesobb???Irjatok ha volt mar ilyen veletek is!

Koszike

49. puli1 (válaszként erre: 37. - Nau)
2007. szept. 22. 03:10
Gratulalok a babahoz!!!Vegyel tesztet!!
48. puli1 (válaszként erre: 41. - Suzylee)
2007. szept. 22. 03:08
SZia!Lehetseges!En a menstruaciom elmullasa utan pont a 10 nap csinaltam tesztet,mert nekem is voltak nagyon ehyhe menstruacios gorcseim,aztan csak pislogtam mikor kijott a masodik csik is a tezten.Igaz hogy halvanyan.Aztan masnap csinaltam meg egy tesztet a reggeli vizeletbol,es a masdik csikom mar teljesen besotetedett.Szoval szerintem csinlaj tesztet,es az kimutatja!!Sok szerencset!!
2007. júl. 30. 22:06
Kinél milyen, változó!
2007. júl. 30. 21:18

Nálam nem vészes. Akkora mennyiség egyáltalán nincs, mint ovulációkor!! Sőt, nem is nyúlós...

(Bocs).

Szóval ki lehet bírni.

45. 7130b15964 (válaszként erre: 43. - Rodi)
2007. júl. 30. 20:57
Nem sokkal több, hanem ELŐFORDUL, hogy megnő a váladék mennyisége, ami nem kóros (de nem is kötelező).

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook