Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Térd, szalagsérülés, mire számítsak? fórum

Térd, szalagsérülés, mire számítsak? (tudásbázis kérdés)


2012. szept. 30. 18:57

Amugy valemnyire jártas vagyok, mert már műtötték a másik térdem. Szalagot rövidítettek. Meg részleges szakadás volt, én is kaptam merevítőt, combról bokáig... de pl akkor be volt dagadva.


Ez az érzés más, fura, minen szalagom fáj a térd körül...alul oldalt, még végig az alsó lábszár is. :S

8. 3532273647 (válaszként erre: 2. - Timycat)
2012. szept. 30. 18:54

Dagad,de rá tudtam állni.

Az első keresztszalagom szakadt el,fél év alatt jött rendbe,műtét nélkül.Ez 6 éve volt,most kezdett fájni a térdem,kiderült MR-en,hogy "az elülső keresztszalag régi sérülés miatt felszívódott"

egy porc szakadt le,most szedik ki artroszkóppal.

7. a0c1361e44 (válaszként erre: 6. - B5ef5132a9)
2012. szept. 30. 18:52

Gondolom igen.

Nem tudom milyen vizsgálata volt unokaöcsémnek, de azon csak a térdszalag szakadás derült ki és műtét közben látták, hogy a keresztszalag is el van szakadva. A 4 hét pihi alatt térd tehermentesítőt hordott, de anélkül is tudott menni.


És mielőtt rákérdez valaki:)

Én ezt tettem.

Nem lehetett egyszerre műteni, mivel a mostanit merevíteni kell (combtőig van bokától gipszelve) a kereszt szalag szakadást viszont nem kell merevíteni, valamint azt mondta a doki, hogy lehet nem kell a műtét, mert ilyen fiatalon magától is meggyógyulhat, de ez majd kiderül, akkor amikor leveszik a gipszet a lábáról. 4 hét.

6. b5ef5132a9 (válaszként erre: 3. - A0c1361e44)
2012. szept. 30. 18:46
hűh, szuper. mr kimutatja a szalagszakadást?
2012. szept. 30. 18:45

Szalagszakádassal nem tudnál ráállni, még részlegessel sem nagyon. A dagadás pedig velejárója...

Ha szerencséd van megúsztad, de mindenképpen menj el dokihoz!

4. b5ef5132a9 (válaszként erre: 2. - Timycat)
2012. szept. 30. 18:45
Fájdalomcsillapítóval tudok rállni óvatosan. 800 mg ibuprofénes fájdalomcsillapító.
2012. szept. 30. 18:44

Sajnos a szalagszakadás nem biztos, hogy észrevehető.

Unokaöcsémnek a héten volt a műtétje. Foci közben felrúgták és részleges szalagszakadást állapítottak meg. 4 hét pihi, de sajnos nem gyógyult, így másik dokihoz mentek és kiderült, hogy el van szakadva a térdszalagja, így kedden megoperálták. Műtét közben kiderült, hogy a kereszt szalag is el van szakadva, ami egy újabb műtét lesz.


Unokaöcsém simán járkált a 2 szalag szakadással, csak kicsit fájt neki.

2. timycat (válaszként erre: 1. - B5ef5132a9)
2012. szept. 30. 18:43
A szakadás dagad, nagyon és nem állnál rá az tuti
2012. szept. 30. 18:39

Ma reggel elestem, egy buta baleset következtében, és annyira rosszul, hogy a szalagjaim meghúzódtak, lehet, hogy ficam is volt, de helyére ment a térdkalács.

Ügyeleten nem csináltak semmit, törés nincs.

Nincs bedagadva. Lehet szalagszakadás? Törvényszerű olyankor a dagadás?

Fáj, elég kegyetlenül. Fájdalomcsillapítóval rá tudok állni.


Holnap orvos,csak aggódok :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook