Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tényleg rosszul csinálom? (Kisfiam evése) fórum

Tényleg rosszul csinálom? (Kisfiam evése) (beszélgetős fórum)


1 2
18. c25bc243a9 (válaszként erre: 16. - 5221355151)
2011. júl. 8. 14:02

:-)

mindenbe bele fog jönni, magától:-)

kár erőszakoskodni, csak azért, h másoknak megfeleljünk.

bár ha mama ráér a nap 24 órájából 26-ot a kicsivel foglalkozni, meg mellette ellátni a háztartást, akkor nosza! :-) vidd át neki a kicsit, és mondd neki, h holnaptól késsel-villával szeretnéd ha enné a gyerek a bundáskenyeret.

mint mindentudó nagyszülő vesse be a praktikáit:-)))

17. 5221355151 (válaszként erre: 14. - Márti86)
2011. júl. 8. 14:01

Szia!

Köszönöm szépen!

Az egyik szülő nem messze lakik tőlünk (pár utca), a másik meg 300km-re. Tök ellentétesen beszélnek.

16. 5221355151 (válaszként erre: 9. - C25bc243a9)
2011. júl. 8. 13:59

Szia!

Nagyon szépen köszönöm!!! :-)

Amúgy is magától tanulja. Pl. korábban is egyik nap még a szájába kellett raknom a virslit, másnap meg szépen csipegette magától. A kistányérjából kiborította az etetőszéke tálcájára a tányér repült, ő meg vígan falatozott.

2011. júl. 8. 13:59

Az én lányom világéletében utálta a csőröspoharat, lehet a tiéd is.:-D

Amit az öregek mondanak, az már "szépítve" van kicsit, csak bólogass serényen , kedvesen, és hallgass inkább magadra. Az a gyerek egyszer úgyis meg fog tanulni szépen enni, de könnyebb lesz a dolgod, ha tényleg amikor lehetséges kis falatkákba porciózod neki az ételt. A főtt zöldségeket is leteheted elé simán csak a tányérba vagy az asztalkájára, és nézd meg, mit kezd vele. Ha kell, egyél vele te is, mutasd meg neki, hogyan is kell. Köss a nyakába nejlonfóliás szakállkát, mos nyár van, ha leönti magát, nem fog megfázni, de tanulni fog! :)

Sok sikert! :)))))))

2011. júl. 8. 13:58

Dehogy is. Amúgy nem csak szoktatás, hanem gyerek hajlandóság függő is. Ha nem hajlandó csinálni akkor is mindig meg kell próbálni, a lehetőségét meg kell hagyni hogy ha akarja elfogadja, egyik pillanatról a másikra is kedvet kaphat hozzá. De ne erőltesd, mert az nem jó.

Ételt csak akkor adj a kezébe ha végig ott tudsz maradni mellette és majd azt is megtanulja, ne izgulj.

Az én fiam 17 hónapos, kanállal eszik egyedül, pohárból iszik egyedül, mégis az esti reggeli tejet/kakaót még cumisüvegből issza, mert szereti, nem fogom elvenni tőle.

Engem is rengeteget bíráltak, igaz anyósomék, de meg kell tanulni nem felvenni, esetleg közölni hogy azt csinálod ami a legjobb a gyerekednek és azt csak te tudhatod hogy mi a jó neki, senki más, mert te vagy vele non-stop.

Csináld ahogy nektek bevált/megszokott stb és ne foglalkozz másokkal! :)

13. 5221355151 (válaszként erre: 6. - Bun Csilla)
2011. júl. 8. 13:56

Szia!

Köszönöm szépen!

A szívószál nem jött be. Vagy cumisüveg vagy pohár.

12. 5221355151 (válaszként erre: 5. - Kálbá)
2011. júl. 8. 13:55

Szia!

Köszönöm!

11. 5221355151 (válaszként erre: 4. - Milande)
2011. júl. 8. 13:55

Szia!

Köszönöm szépen! :-)

10. 5221355151 (válaszként erre: 3. - Tündér74)
2011. júl. 8. 13:54

Szia!

Szépen eszegeti a kisebb darabokat, csak én azt nem merem, hogy mondjuk egy fél szelet kenyérrel közlekedjen a lakásban. Ha odatartom neki szépen harap belőle.

9. c25bc243a9 (válaszként erre: 1. - 5221355151)
2011. júl. 8. 13:54

semmit sem csinálsz rosszul!

nem 2 éves a kicsid, h mindent úgy csináljon, ahogy az a nagykönyvben meg van írva.

esetleg emlékeztesd erre azokat, akik bántanak a megjegyzéseikkel.

az sem baj, ha megbántódnak.

elvégre te vagy az anyja....

én is beszéltem már másfél évese...meg a lányom is.

a fiam csak 4 és fél évesen volt erre hajlandó.

ütöttem volna agyon? vagy ostoroztam volna magam azzal, h vmit rosszul csinálok?

majd mindennek eljön a maga ideje.

egyik gyereknél korábban, a másiknál később.

ezen nem érdemes rágódnod.

azon szülők, akik folyton azzal példálóznak, h bezzeg az én időmben...azok csak azt prezentálják, h még annyi időt sem fordítottak a gyerekükre, mint most te!

hát persze, hogy az a gyerek megtanult 1 évesen körömpörköltet enni! :-)

fel a fejjel! mindent jól csinálsz:-)

8. Agnik1 (válaszként erre: 4. - Milande)
2011. júl. 8. 13:54

Egyetértek:)

Egy biztos, ahogy nincs két egyforma ember úgy nincs két egyforma gyerek sem.

A lényeg, hogy semmit se erőltess rá, mert visszafelé sülhet el. Minden egyes kisgyerek a saját maga tempójában halad, nem lehet siettetni őket. Az én anyukám is sipítozott egy sort mikor Balázs(a kisfiam) 15hósan még cumisüvegezett. Na de nem akart pohárból inni... Ő másfél évesen érett meg a pohárból való ivásra, azóta ő kéri a poharat és gyönyörűen iszik belőle.

7. 5221355151 (válaszként erre: 2. - 47c83fb9f3)
2011. júl. 8. 13:53

Szia!

Ilyet szoktam csinálni neki. Már régen elfogadja így. Egészben nem merem neki oda adni a kenyeret, banánt. Így már megeszi, igaz kézzel.

2011. júl. 8. 13:52

Nekem a lányaim 3.5 évesek van hogy most is én adogatom a szájába a falatot és????

A pohárba próbálj szívószálat.

Ne félj, nem csinálsz semmit rosszul!

2011. júl. 8. 13:51
nem hiszem, de ne féltsd nagyon, vigyázz rá, de ne vidd túlzásba!! minden gyerek más ezért minden gyereknek más az ami jó.
2011. júl. 8. 13:50
:))) Ó, a drága Nagyszülők, mindenre jobban emlékeznek, és mindent jobban tudnak :) Ne aggódj, elrontani nem tudod, te látod majd, hogy minek mikor jön el az ideje.
3. tündér74 (válaszként erre: 1. - 5221355151)
2011. júl. 8. 13:50
Szia!:) Odaadhatod kisfiadnak az ételeket, nem baj, ha próbálkozik az evéssel, de mindig maradj ott mellette nehogy nagy darabokat tömjön a szájába.
2. 47c83fb9f3 (válaszként erre: 1. - 5221355151)
2011. júl. 8. 13:49

Igen, oda kell már adnod ebben a korban.


Kistányérra felkockázod a kenyeret neki-amolyan falatkákat neki és ameddig eszik ott vagy. Fele mellé megy, de a fele betalál-és ez a lényeg:)

2011. júl. 8. 13:47

Sziasztok!

Több kérdésem is lenne.

Lassan 14 hós lesz a kisfiam. Még kap egy kevés tápszert, de már ez az utolsó doboz (semmiféle tejet, kakaót stb. nem fogad el). Ezt cumisüvegből ugye. Csak vizet hajlandó meginni, azt is cumisüvegből kapja. Csőrősből nem hajlandó inni. Próbálgatjuk a poharat, ha segítek neki iszik belőle, de több megy még félre. Nem folyamatosan kortyolgat, hanem mindig egy nagyot. Magától nem megy neki, mert magára borítja az egészet.

A kajcsival az a helyzet, szoktunk adni a kezébe kanalat, néha hagyjuk, hogy túrkáljon a kajcsiban. Még össze szoktam törni neki, ha olyat adok neki.(pl. leveszöldségek, nem apró darabokra, de mégis). Van amit a kezébe adunk pl. rudi, kuki meg ilyesmi. A virslit feldarabolva szépen eszi magától. De mondjuk a banánt nem adom neki oda, azt szépen harapja, ha odatartom neki. A zsemlét simán a kezébe adom, de a kenyérszeletet még nem.

Az egészből azt szerettem volna kihozni, hogy a múlt héten elutaztunk a szüleimhez. Rögtön meg is kaptam, hogy amikor én ennyi idős voltam a vajas kenyeret simán a kezembe adták, és semmi bajom sem volt tőle. Meg hogy rosszul csinálom a dolgokat. Így sosem fog megtanulni rendesen enni magától, meg adjam neki oda mindet a kezébe. Én meg nem merem, mert a kenyeret is hajlamos betömni a szájába az összeset. A cumisüveg miatt is kaptam, hogy azt már nem kéne használnunk. Most tényleg ennyire rosszul csinálom??

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook