Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tényleg nem lehet a gyereket arra kötelezni, hogy tetű-és serkementesen jöjjön újra? fórum

Tényleg nem lehet a gyereket arra kötelezni, hogy tetű-és serkementesen jöjjön újra? (beszélgetős fórum)


1 2 3
8. k.tünde78 (válaszként erre: 1. - Lolita7)
2010. szept. 23. 17:45
ez hivatalosan úgy van,hogy az aktuális védőnői ellenőrzéskor a tetűs gyereket azonnal haza kell küldeni(szülőnek meg kell oldani a haza vitelét elhelyezését),majd másnap a védőnőnél kell ellenőrzésre jelentkezni,amennyiben tiszta a feje védőnői igazolással (a tetű mentességről)mehet az iskolába.
7. lolita7 (válaszként erre: 5. - 9b10f3d7ff)
2010. szept. 23. 17:45

Tudjátok esetleg, hogy ki szabályozza ezt?

Vagy kihez lehet panasszal fordulni?

Mert már óvodás koruk óta folyik ez a herce-hurca és most csak a másodikosoknál(nálunk)van.

2010. szept. 23. 17:45
Főleg a késő őszi-téli időszakban jön elő a tetűjárvány, amikor a gyerekek már sapkában járnak, és bizony nem kímélik egymás ruháját, fejét. És a tetű is a tiszta fejet kedveli.
5. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Lolita7)
2010. szept. 23. 17:42

Gondolom települése válogatja. Nálunk csak tetűmentes gyermek mehetett vissza a közösségbe, és ez így normális szerintem. Nem fertőzheti egy gyerek a többit.


a kislányaid haját öblitsd le ecetes vízzel, szépen csillog tőle a haj és a tetű is elkerüli, mert utálja a szagát.

2010. szept. 23. 17:42
én úgy tudom, csak ANTSZ engedéllyel lehet tetű után oktatási intézménybe menni
2010. szept. 23. 17:42
Nem lehet kötelezni. Kezelni és ugyanúgy jár iskolába továbbra is.
2010. szept. 23. 17:41
a gyereket nem,a szülőt már annál inkább!
2010. szept. 23. 17:39

Sziasztok!


Mindkét lányomnak hosszú haja van(bár már rövidebb, lényegtelen)és évek óta probléma az, hogy én vödörszámra veszem a fejükre a szert és most is szólt a védőnő a szülőin, hogy figyeljünk már erre oda, mert megint van az osztályban.

A gyerekemtől megtudtam, ki az az egy gyerek és mélységesen felháborít, mert én úgy tudtam, hogy lehet őt arra kötelezni, hogy csak akkor jöhet vissza az iskolába, ha az ANTSZ-től beszerezte az igazolást, miszerint tetű-és serkementes.

A védőnő azt mondta, nem veheti ki a gyereket az iskolából.(Másodikosok.)

Szerintetek?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook