Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tényleg nem lehet a gyereket arra kötelezni, hogy tetű-és serkementesen jöjjön újra? fórum

Tényleg nem lehet a gyereket arra kötelezni, hogy tetű-és serkementesen jöjjön újra? (beszélgetős fórum)


1 2 3
68. bonesz
2012. márc. 6. 11:17
Nálunk most zajlott le, hálistennek minden renben volt... már amennyire ebben az esetben ezt lehet mondani. a védőnő barátnőm ajánlotta a hedrint.mivel nem volt túl sok tapasztalatom ezzel kapcsolatban így hallgattam rá. nem bántam meg :))
67. mamcili (válaszként erre: 66. - K.tünde78)
2010. okt. 7. 22:54
igen ebben egységes álláspont kéne...
66. k.tünde78 (válaszként erre: 65. - Mamcili)
2010. okt. 4. 10:59

Igen ,a változtatás szükséges,ez pedig csak összefogással mehet,hisz hiába akar 1 ember valamit ha nem kap támogatást.Igen is sarkunkra kell állni ,szülői értekezleteken felszólalni és a többi szülőt magunkmögé állítani,csak így tudunk eredményeket elérni.

A mondás is azt mondja "1 fecske nem csinál nyarat",és ez nagyon is igaz viszont több ember összefogva már nagyon erős nyomást jelent a tétlenül ülő szervekre......

65. mamcili (válaszként erre: 64. - K.tünde78)
2010. okt. 3. 23:29

ebben teljesen igazad van.

Sok mindenen kéne változtatni...

64. k.tünde78 (válaszként erre: 62. - Mamcili)
2010. okt. 3. 20:08

Én nem vagyok védőnő,inkább úgy mondanám szivemen viselem azügyet,mert évekig okozott nálunk is problémát/ezokból a jártasságom tetű ügyben.


Hidd el Én aztán tudom hogyan működik a dolog....míg Én itthon mostam mint egy mosómedve,napra pakoltam mindent és már-már leégettem a gyerek haját a családéval együtt,addig a tetvek 5 éven keresztül támadtak bennőnket az óvodán majd az iskolán keresztül.A helyzet akkor szünt meg mikor a napköziből 5 osztályban kiírattam a lányom.


Én most is azt mondom a szülőknek kell megoldást találni a védőnővel(védőnői tetűírtóval való kezelés rögtön az iskolában/így a hiányzás is megszüntethető)..És akár mennyire is gonoszak a gyerekek egymással ha mi felnőttek példát mutatunk nekik otthon és az iskolában aképp hogy beszélünk a tetű szokásairól-terjedéséről stb-s tesszük ezt úgy hogy a gyerekben semmi undor és gúny ne szülessen- akkor nem fogják megszólni egymást,sőt inkább támogatják majd azt aki épp ilyen kellemetlen helyzetbe került.

2010. okt. 2. 21:36
Sajnos az én kislánykáimnak is volt ilyen "kedves" vendég a hajukban. Végigpróbáltunk a tetőírtó szerek palettájának minden egyes darabját. Semmi sem segített igazán, míg végül hallottam valamit! A samponjukba minden hajmosás előtt csöppentettem néhány csepp 100 %-os teafaolajat. Na ez aztán kitakarította a rohadt kis dögöket! Azóta megelőzés célra is használjuk. Jellegzetes, furcsa illata van a teafa olajnak, amit utálnak tetvek. De ez az illat hajmosás után, megszárítva a hajukat már nem érződik, legalábbis számunkra. SZÓVAL TEAFAOLAJ! Próbáljátok ki. 100%-osat vegyetek, mert más formája nem biztos, hogy hatásos.
62. mamcili (válaszként erre: 55. - K.tünde78)
2010. szept. 28. 22:55

Te jó védőnő lehetsz...de tudok nem egy helyet, ahol a védőnők nem ilyenek...

Sajnos!


és sokszor a tetves gyermek vagy elkapta valakitől...

vagy rossz esetben otthonról hozza be egyfolytában...ami rövid időn belül kimeríti a hiányzásokat...ha minden esetben kitiltja az iskola a suliból...


cifra egy helyzet ez az biztos...

A kár csak az hogy nagyon nehéz jól védeni azokat a gyerekeket... akik vétlenül kerülnek bele (elkapják egy krónikus tetvestől...)

61. mamcili (válaszként erre: 52. - Lolita7)
2010. szept. 28. 22:50

ha tudsz rólla, hogy van megelőzés céljából lehet...

de ha nincs felesleges rendszeres kezelés


Egyszerű ötlet és nem károsít a diófalevélteás öblítés hajmosást követően...mellékhatás zsírosítja a hajat...

60. mamcili (válaszként erre: 50. - Dundy)
2010. szept. 28. 22:47

pedig fejleszthető...

csak teljesen vissza kell menni az alapokra...

59. mamcili (válaszként erre: 48. - Mohonc)
2010. szept. 28. 22:46

nem az osztályfönök dolga...

az ővé a jelzés a védőnő felé...

És ahol van ped.assz...az ilyeneket ő végzi el...

58. Pné Veronika (válaszként erre: 52. - Lolita7)
2010. szept. 24. 22:21

Sajnos az én lányomnak is volt, hogy kicsípte a fejbőrét. :-(

Aztán míg elmúlt, azon paráztam, hogy hasson még az előző kenegetés és nehoyg beletelepedjen a dög... :-(

Egyébként egy ismerős azt mondta, hogy a festett hajat nem szereti a tetű. Azon gondolkoztam a végén, hogy bekenem a gyerek haját, így legalább csak 1x vegyszerezem és ha jó minőségű cuccot veszek, talán kevésbé káros, ráadásul sokkal olcsóbb is. :-O

De szerencsére vége lett az ovinak, mostanra meg felújították az egészet, remélhetőleg már nincsenek sehol a dögök. :-O

57. Pné Veronika (válaszként erre: 22. - Mohonc)
2010. szept. 24. 22:14

Hm...Ez ismerős, a szülőin ez volt az első, amit a tanárnő előadott. :-O

De végül kitalálták, hogy a rendbontót leküldik a tanáriba és suli után tartja meg neki az órát a tanár.

Mondjuk ez így egy kicsit bünti a tanárnak is. De legalább a gyereknek leadja az anyagot...

2010. szept. 24. 20:20
Az a baj, hogy az ilyen notórius visszaesőkkel nem igazán lehet mit kezdeni. (Ma fél órát beszélgettem a védőnővel)Ugyanis náluk már olyan irdatlan állapot uralkodik a lakásukban, hogy ugye eleve kis helyen sokan tömörülnek, másrészt már az összes párna, ágynemű mind fertőzött. Két megoldás lehetne, vagy kicserélik az összes párnát, ágyneműt, vagy kimegy az ANTSZ és elrendeli a teljes fertőtlenítést. Azt nem értettem, hogy esetleg az ÁNTSZ el is végzi vagy végezteti, vagy csak elrendeli. De egyik sem akar összejönni. A cserére nincs pénz és az ÁNTSZnek sem akaródzik kijönni. Pedig a védőnő sem ül a babérjain, hisz az ő gyereke is a mi osztályunkba jár és megvallotta, hogy már kétszer is elkapta a kislánya:(
55. k.tünde78 (válaszként erre: 47. - Mamcili)
2010. szept. 24. 15:17
"X mennyiségű hiányzás miatt nem kap cs-t" az igazolatlan hiányzásra vonatkozik,tehát mikor a szülő sem tudja igazolni a hiányzást.Amennyiben tetű miatt küldik haza a gyereket akkor az igazoltnak számít(védőnő).Másnap kötelező ellenőrzésre jelentkezni iskola előtt ,így magkaoja az igazolást az írtásról és 8-ra a suliban lehet .Tehát nincs hiányzás.
54. k.tünde78 (válaszként erre: 49. - Zebracsikó)
2010. szept. 24. 15:12
Dundy tudja milyen orvosi igazolásról írtam.Nem a család és gyermek orvosra gondoltam,a bizottság tagjai is többek között ovosok.Bocs ha félre érthető voltam.
53. Krisztine2 (válaszként erre: 52. - Lolita7)
2010. szept. 24. 08:50
Értelek,mert az enyém sem volt tetves,azért kezeltem nehogy elkapja...
52. lolita7 (válaszként erre: 51. - Krisztine2)
2010. szept. 24. 08:48

Persze, a kezelés az más.

De amikor csak azért kened a fejét minden hajmosás után, hogy nehogy elkapja(attól az egytől), akkor igenis felháborít, mert a vegyszer nemcsak büdös, de felszívódik a kis fejbőrén át.

Tapasztaltabbak azt is írták, hogy nagyon kiszárította , tönkretette a haját, fejbőrét.(Gondolom huzamosabb alkalmazás után.)

Tehát, miért vegyszerezzem a gyerekeim fejét, amikor nem is tetves? Ilyen jellemezni sem tudom anyukák miatt...

51. Krisztine2 (válaszként erre: 43. - Lolita7)
2010. szept. 24. 08:21
Erre én is gondoltam hogy nem tesz jót...de muszály volt kezelni.Nagyon büdös valami volt amit a gyerek fejére kentem.
50. dundy
2010. szept. 24. 08:04
Na itt a gond. Angol írásból kapott felmentést, és a magyar nyelvtannal van problémája. A magyar nyelvtant nem tudja fejleszteni a PTE IGYK. Nem biztos,hogy jól írtam,nem akarom megsérteni Őket.
49. zebracsikó (válaszként erre: 33. - K.tünde78)
2010. szept. 24. 06:53
orvosi igazolás, hogy nem osztályozható? Ahhoz nem orvosi igazolás kell, ők erről nem adhatnak, de nem is értenek hozzá. Ezt a Beszédvizsgáló Országos Szakértői Bizottság állapíthatja meg. Olyan meg nincs, hogy nem fejleszthető. Nyugodtan járhat logopédiai fejlesztésre egy diszlexiás 13 évesen is. Csak kevés a szakember és ezek a nagy gyerekek már kicsúszhatnak a rendszerből.
48. mohonc (válaszként erre: 46. - Mamcili)
2010. szept. 24. 05:54
Hogy kezelje le az iskola a gyereket? Nehogy már az osztályfőnök dolga legyen ez is.
2010. szept. 23. 22:00
A mostani helyzetben miszerint a gyerek Xmennyiségű hiányzása miatt nem kap csp-t még ennyire sem teheti meg egy intézmény sem, hogy elkülöníti a gyereket...
46. mamcili (válaszként erre: 38. - A14deb9047)
2010. szept. 23. 21:59

:)

a vége tetszik

én tavaly olvastam egy cikket érdekes volt...hogy sokkal könnyebben megtelepszik tiszta fejbe...

Megelőzést meg az ÁNTSZ támogathatná iskolák kaphatnának megelőzés céljából tetűírtót, hogy szükség esetén lekezelhessék a gyerekeket, nem a szülőket terhelve az iszonyatos árral...

Volt idő, hogy megelőzés miatt a gyerekem fejét én is védtem, mert sz...k tudnak lenni ám a gyerekek is...

Sajnos legtöbbször a gyerek szenvedi meg a szülő gondatlanságát, esetleg így egy másik gyerek a másik család hibáját...

45. mamcili (válaszként erre: 36. - Dundy)
2010. szept. 23. 21:54

keress neki egy olyan sulit ahol segítséget kap és nem ellenségeskedést.

Tőlem nagyon messze laktok, de a nevelési tanácsadótokban nincs lehetőség a segítség kérésre?

44. mamcili (válaszként erre: 31. - Dundy)
2010. szept. 23. 21:50

fejleszthető, csak nagy kitartás kell hozzá...

nem csak a gyereknek hanem a sulinak és a szülőknek is igen kitartónak kell lenni

segíteni én is tudok... a nálunk bevált ötletekkel...

43. lolita7 (válaszként erre: 30. - Krisztine2)
2010. szept. 23. 21:05
Igen és ezzel az a baj, hogy mégiscsak valamiféle vegyszer, biztosan nem tesz jót a bőrén át felszívódva...Persze laikusként gondolom...
42. erikpipi (válaszként erre: 17. - Mohonc)
2010. szept. 23. 20:57

"Nálunk az volt a hivatalos álláspont, hogy nem lehet a gyerekkel közölni az osztályban, hogy ő tetves, "

Még szép!

Nem a gyerek a hibás, és ha az osztály előtt mondaná a tanár megalázná a gyereket.

41. k.tünde78 (válaszként erre: 37. - Dundy)
2010. szept. 23. 20:55
Nagybaj,hogy az osztály főnök sincs tisztában mit is jelent ez a probléma,pedig neki az lenne a dolga hogy tüzön-vizen át kiálljon érte és az osztályába tartozó összes gyerekért minden helyzetben.Tényleg járd ki és dörgöld a tanárikar orra alá a papírt.
40. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 38. - A14deb9047)
2010. szept. 23. 20:54
Ezzel tökéletesen tisztában vagyok. mivel a tetű a tiszta hajra szeret teéepedni, de ahhoz, hogy az el is szaporodjon ahhoz kell az ápolatlanság, és én erről beszélek. Hozzá teszem nemcsak a gyereket az egész családot kell kezelni, amit néhányan vagy felelőtlenségből, vagy az anyagiak miatt nem teszik meg.
39. k.tünde78 (válaszként erre: 36. - Dundy)
2010. szept. 23. 20:46

AAAAAAAAAAAA!Pont ez a legnagyobb probléma a Magyar oktatás területén,nagyon kevés tanár van aki rengeteg továbbképzésre jár és ezáltal hajlandó az újat is elfogadni.Régen a diszlexiás gyerekeket bedugták a kisegítő iskolába mondván baj van a fejével(gyagyás stb...),pedig szó sem volt erről akkor sem,egyszerűen csak másképp/másoldalról kell megismertetni a tanulni valót velük-legfőképp játékos és az érdeklődési körük oldaláról megközelítve.Annyira bevonhatók mindenbe.Én azt mondom nem a gyerekeke kezelhetelenek,hanem a megrögzött elavult oktatási rendszerhez ragaszkodó tanítok nem tudják az eszméiket megváltoztatni/nem fogadják el,hogy már más világban élünk.Sajnálom,hogy ez így van,s sajnálattal látom hogy nem csak nálunk van ez a gond.A mi fejlesztő pedagógusunk évek óta itt tanít nálunk magyar szakon/ 2 éve szerzett diplomát mint fejlesztő tanár,ez idő alatt még csak egy alsós tanító nénivel tudta az új oktatási eljárást elfogadtatni,igaz eleinte fentartásai voltak,de a gyerekek igazolták a technika pozítív oldalát.Csodákat művelt az osztályával és azóta rendszeresen konzultálnak stb.......az okatás ebben az osztályban sikerélmény a tanító néninek is.Sajnos a többi tanár az iskolánkban még mindig nem érti a lényegét az egésznek és ők tulajdonképp nem is érnek el sikereket az okataás terén.Ezt csak azért írtam le,hogy ne keseredj el,máshol is hasonló a helyzet.

Azért azt ne engedd ,hogy szégyelje a kisfiad a tanulási nehézségét,mert erről nem tehet-nem hibás érte sem Ő sem más.Ettől még nagyon jó szakember,vállalkozó stb lehet belőle ha Ő ugy akarja majd.

Amit Én látok:egyesek megbélyegzik a tanulási nehézséggel küszködőket,viszont az élet nagyon kegyes,mert ezek a gyerekek nagyon kitartóak hatalmas akarattal és megmutatják a világnak hogy rajtuk nem fog ki semmi és senki:-)A Te fiad is ilyen!!!!!!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook