Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tényleg jó anya vagyok? fórum

Tényleg jó anya vagyok? (beszélgetős fórum)


2022. okt. 22. 16:57
Ťúl a zópetenciánn Túll!
10. 621bb5db60 (válaszként erre: 1. - 3922e0e3cc)
2022. okt. 22. 16:54
A fiaidnak van már párjuk?
9. Bichi (válaszként erre: 5. - 3922e0e3cc)
2022. okt. 22. 16:34

Szerintem a túlzott aggodalom nem jó. Főleg azért, mert kizártnak tartom, hogy ezt ők nem tudják, és akkor ez nekik szerintem egy idő után kellemetlen lesz.

Az én vélemenyem az, hogy a jó anya el tudja engedni a gyerekeit, és hagyja, hogy fejlődjön a személyisége.

Egy 25 éves fiút már kifele kéne inkább terelgetni, és hagyni, hogy magának találjon állást, önálló legyen. Ez nem azt jelenti, hogy én kirúgtam volna a fiamat, ha ilyen idősen még otthon élne, de még nincs is ennyi, és már évek óta kirepült. Én mondjuk nem bánom, sőt jó ez így, és én mindig az önálló életben támogattam, és erősítettem, hogy az jó. Amikor meg látom, hogy milyen büszke, hogy valamit megteremt magának, én csak mosolyogva hallgatom.

De hangsúlyozom, nem ez a jó anya kritériuma, hanem számomra az, hogy a fiam tudja, hogy bármikor hívhat, én kérdés nélkül támogatom. Legyen ez éjszaka, munkaidőben bármikor. Tudja, hogy a legnagyobb szarban is jöhet hozzánk, és nem ítélkezni fogunk, hanem segíteni.

Én a saját anyámat is ez alapján ítélem meg, nem egyszerű eset, többször idegesít, de tudom, hogy míg él bármikor bármiben számíthatok rá...

8. 3922e0e3cc (válaszként erre: 6. - Sirga)
2022. okt. 22. 15:33
<3 :)
7. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - 3922e0e3cc)
2022. okt. 22. 15:33
Erre senki sem tud választ adni, majd az idő eldönti.
6. Sirga (válaszként erre: 5. - 3922e0e3cc)
2022. okt. 22. 14:51

Azt gondolom, a túlzott aggodalom nem jó. Viszont, ha nem érezteted velük, akkor minden oké. :)

Másrészt erre a kérdésre azt szoktam mondani: csak egy jó anyában merül fel a kérdés, hogy ő jó anya-e.

A "mindent megadni neki" általában ellenérzést vált ki belőlem, pedig nyilván mindenki ezt szeretné.

A lényegi válaszhoz kevés az info, és bármennyit írnál is, valószínűleg nem tudnánk megítélni. Mégis azt hiszem, jó anya lehetsz. :)

5. 3922e0e3cc (válaszként erre: 4. - Bichi)
2022. okt. 22. 14:18

Igazad van,csak az én szemszögemből tudok nyilatkozni :)

A túlzott aggodalomra gondoltam....

4. Bichi (válaszként erre: 1. - 3922e0e3cc)
2022. okt. 22. 14:15
Ebből nem lehet tudni, hogy jó anya vagy-e. A mindent megadni, csodás kapcsolat még nem jelenti feltétlen ezt, de persze az is lehet, hogy csúcsszuper vagy :)
3. 3922e0e3cc (válaszként erre: 2. - Csillagszem38)
2022. okt. 22. 14:04
Köszönöm <3 :)
2. Csillagszem38 (válaszként erre: 1. - 3922e0e3cc)
2022. okt. 22. 14:01

Nekem neha olyanok a posztjaid, mintha 25 éves lennél max...aztán vhol olvastam a korod...és ledobnentem.

Minden rosszindulat nélkül.

2022. okt. 22. 13:48
3 gyermek Édesanyja vagyok,25 éve váltam el a Fiaim Apjától,a Kislányom 12 éves. Egyedül neveltem fel őket,ők az életem értelmei. A legnagyobb fiam 31 éves Ő már kirepült,szép karriert futott be TEK-es az Életvédelmi Osztagnál szolgál 7 éve. A középső fiam 25 éves velem lakik,nem akar leválni rólam de nekem ez így jó. Dolgozik jó munkahelyet találtam neki,már 8 hónapja. Mániákusan féltem és figyelem az életüket,mindent megadok nekik amit csak lehet. A Kislányom tartós beteg SNI tanuló ápolom-gondozom. Sokszor tűnődök azon,vajon jó ez a túlzott anyai aggodalom és féltés? A gyerekkel csodás a kapcsolatom,mindent megosztanak velem. Az én Anyám eldobott engem,talán ezért is lettem ilyen. Jó-e az nekik hogy ennyire ragaszkodok hozzájuk? Nekem így teljes az életem,nincs párom és nem is vágyok rá. Valóban ilyen egy jó anya,vagy csak én gondolom túl?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook