Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » "Témakarika" - Egy nyári kaland, tisztességes hűtlenséggel? fórum

"Témakarika" - Egy nyári kaland, tisztességes hűtlenséggel? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: "Témakarika" - Egy nyári kaland, tisztességes hűtlenséggel?

1 2 3 4
45. 0cf81c9512 (válaszként erre: 44. - Selena78)
2012. szept. 7. 23:26
Ezt arra írtam, hogy páran egyből az új élet kezdésére buzdították.
44. selena78 (válaszként erre: 41. - 0cf81c9512)
2012. szept. 7. 22:54
Nekem úgy tűnik, nem igazán az új baráttal szeretné leélni az életét. "nyári kaland"? Vagy rosszul értelmeztem a cikket?
43. 303b0747dd (válaszként erre: 33. - 74f8c12b8e)
2012. szept. 7. 22:44
:D Na igen,őrület van...:D de itt már semmire nincs garancia.Arra se ha valaki 8évig együtt él valakivel,összeházasodnak,utána meg elválnak fél év múlva.Sok ilyet ismerek.A topikindító se tini már,kialakult személyiséggel-gondolkodással-tapasztalattal rendelkezik,meg gondolom a pasi is,tisztában vannak azzal hogy mire vágynak.Ha olyan szuper lenne minden otthon,ez nem történt volna meg.Sokan váltanak 10-20év után,és többségében nem bánják meg.Én is azon az elven vagyok hogy ami még menthető,azt meg kell menteni,nem egyből mást keresni,de ha mélyen gyökeredző problémák vannak,akkor az már soha nem lesz ugyanolyan.A levelezgetés se megoldás,lelkileg kötődnek egymáshoz,így meg nem bírnék benne maradni a kapcsolatomban.Mindegy,majd ők eldöntik mit kezdenek ezzel az egésszel.
42. 0cf81c9512 (válaszként erre: 41. - 0cf81c9512)
2012. szept. 7. 22:28
Jav: összeillik valakivel
41. 0cf81c9512 (válaszként erre: 40. - Selena78)
2012. szept. 7. 22:27

Most is úgy érzi, hogy összeillik valaki el, aki sajnos nem a férje. :( talán valóban összeillenek -a találkozások, együtt töltött idő fényében kevésbé, mint anno a férjével-?

És majd telik az idő, és változnak, és nem biztos, hogy jó irányba...


Erre akartam rávilágítani.

Akkor miről beszélünk?

40. selena78 (válaszként erre: 32. - 0cf81c9512)
2012. szept. 7. 22:14
Nyilván, amikor összeházasodtak, úgy érezte, összeillenek. Valószínűleg akkor össze is illettek. Csakhogy telik az idő, és az emberek változnak. És nem mindig egy irányba.
39. 0cf81c9512 (válaszként erre: 37. - 74f8c12b8e)
2012. szept. 7. 21:25

Jót tudnak beszélgetni, mert van egy közös ellenség, mindkettő saját párja.

A jelenlegi kapcsolatban pedig csak jobban összeilletek, mint most, hisz sokkal többet, saját magukról beszélgettek, ott volt a MI...

Most a "mi" szóba sem került.

38. Nelyca (válaszként erre: 28. - Twoinone)
2012. szept. 7. 21:24
Az ész és a szív általában mást diktál. De ha nem így lenne, akkor túl könnyen mennének a dolgok. Csak az a baj, hogy egy cseppnyi boldogságunkkal másnak mekkora fájdalmat tudunk okozni:( Ha úgy nézzük, hogy minden okkal történik, akkor valóban nem véletlen, hogy most ,,találtak" egymásra.
37. 74f8c12b8e (válaszként erre: 35. - 0cf81c9512)
2012. szept. 7. 21:17

Persze, a változás kockázata mindig megvan.De ha eleve egy jobban hozzáillőt választ,akkor nagyobb a valószínűség a boldogságra,hosszabb ideig.

Az,ha valakivel nagyon jókat tud az ember beszélgetni hosszasan,sokszor,az egy nagyon nagy érv mellete.Vannak emberek(főleg ffiakról hallom ezt) aki nem szeret beszélGETNI.Márpadig ha nem beszélgetnek,akkor a problémafeltárás és megoldás is nehézkes,hátmég az egymáshoz idomulás.

36. 0cf81c9512 (válaszként erre: 34. - Nelyca)
2012. szept. 7. 21:16
Aki nem akar megégni, ne játszon a tűzzel.
35. 0cf81c9512 (válaszként erre: 33. - 74f8c12b8e)
2012. szept. 7. 21:12

Magyarul, ugyanaz a kockázat most is, ugyanaz az ellaposodás lehetősége...

Lehet, hogy valamelyik változni fog, nem éppen olyan irányban...stb...

34. Nelyca (válaszként erre: 32. - 0cf81c9512)
2012. szept. 7. 21:03
Lehet, hogy úgy érezte összeillenek, és az évek alatt valószínűleg boldog is volt, csak most jött más, aki egy kicsit ,,kiszakította" a szürke hétköznapokból.
33. 74f8c12b8e (válaszként erre: 32. - 0cf81c9512)
2012. szept. 7. 20:59

Lehet,hogy ő akarna,de a párja nem.Vagy akarnának mind2en,csak nem egy irányba.


Te is tudod,hogy csomóan házasodnak,mert szerelmesek,és nem várják meg,hogy kicsit kitisztuljon a fejük,és jobban megismerjék a másikat.

Sőt itt a hoxán is van pl. Nyissz,aki elvileg 2 nap ismretség után mondott igent a lánykérésre. ŐŐŐrületvan kérem:)

És van az is,hogy az idő múlásával az egyik,vagy mindkettő fél megváltozik,és nem olyan irányba,ahová a másik követni tudná/ szeretné.

32. 0cf81c9512 (válaszként erre: 29. - 74f8c12b8e)
2012. szept. 7. 20:37

Miért nem akar a mostani kapcsolatában gondolkodni és fejlődni?


Akkor miért házasodott össze a jelenlegivel, ha úgy érezte, hogy nem illenek össze?

31. 9f86e86d50 (válaszként erre: 30. - 9f86e86d50)
2012. szept. 7. 20:04

" majd halhatott az álnok kígyóra és beleharapott az almába."


halhatott = hallgatott

30. 9f86e86d50 (válaszként erre: 1. - Vare)
2012. szept. 7. 20:02

Az idei nyár tiltott gyümölcsét kínálta fel Neked a sors, illetve te is belementél a kígyós játszmába.:)

Tudod régen volt egy Éva nevű csaj, és folyton kukacoskodott, és ellenkezett Ádámmal, majd halhatott az álnok kígyóra és beleharapott az almába. S Te álmodozol erről a gyümölcsről, mely így csak rontást hozhat, poklot a lelkedre.

Másfelől nem tudni, hogy Ádámnak nem volt-e kibékíthetetlen természete, lehet folyton húzta Évát, erről nem ír a Biblia...

S az itt a bibi vagy sem, hogy nem alkothatunk véleményt, mert jelen leírásod is olyan mint a Biblia, háttérben maradnak a fontosabb információk.

Ez nem azt jelenti, hogy Isteni, hanem azt, hogy meséltél is valamit meg nem. Adtál egy csodaszép gyermekmesét, de én már felnőtt vagyok és ebből kinőttem. Azért köszönöm.. Ámen.

29. 74f8c12b8e (válaszként erre: 27. - B1e131b6d7)
2012. szept. 7. 20:01

Ezt fel nem foghatom,hogy mért mondják emberek azt,hogy ami ebben a kapcsolatban rossz,az a másikban is az lesz.Ez csak azokra igaz,akik nem akarnak,vagy képesek gondolkodni,és fejlődni


:D :D

Azért mehet együtt jobban,mert mondjuk 2 ÖSSZEILLŐ ember kerül egymás mellé,nemcsak 2 akárki,akik a nagy lila ködben családot alapítottak-Nem mondom,hogy ők pont ilyenek(a topiknyitó és a párja),de sok ilyen van.

28. twoinone (válaszként erre: 27. - B1e131b6d7)
2012. szept. 7. 19:49

és honnan tudhatja előre bárki, hogy nem éppen az a jobb?

értem, hogy az erkölcs, meg az ész, meg az elvek "megkövetelik" a házastársi hűséget...de miért nem "csábult" el a cikk író pár évvel korábban, netán később. A 'találkozás' nem lehet véletlen.

27. b1e131b6d7 (válaszként erre: 1. - Vare)
2012. szept. 7. 18:51

Ebben a történetben egy őszinte elem sincs, mindkét fél mindenkinek hazudik, saját maguknak is. "Ártatlan" levélváltások, barátság, persze... Legalább magatokhoz lehetnétek őszinték egy kicsit.


Az első idő mindig csodálatos, mert a másik 0,1%-át látjátok, a maradék 99,9%-ot meg tökéletesnek gondoljátok. Hosszú távú kapcsolatba nem lehet úgy belemenni, hogy az ilyen újonnan jövő kísértéseket nem tudjátok kezelni, csírájában elfojtani, mert az újonnan jövőre mindig jobban fogysz vágyni, mint arra, amit otthon minden percben megkapsz. Kísértések mindig lesznek.


Azt hiszed, hogyha jelenleg mindketten egy szar kapcsolatban tengődtök, majd attól jobb kapcsolatotok lesz, mert összejöttök? Nemigen. Az a faktor, ami most hiányzik, amitől a jelenlegi kapcsolatotok rossz, azt valszeg ugyanúgy magatokkal hozzátok az újba majd mindketten. Rúgd csak fel a házasságod, gyere vele össze, legyél boldog 1 évig, amíg tart a rózsaszín felhő, aztán ugyanitt leszel, az unalomban, apa nélküli gyerekekkel, meg egy exférjjel a hátadon.


Ha a jelenlegi kapcsolatodat egyikőtök sem tudta életben tartani, miből gondoljátok, hogy együtt majd menni fog?

2012. szept. 7. 18:25

nagyon szép és megható történet..

minden embernek megvan a saját társa, csak néha mégse vele töltjük el életünket....

25. mosolyka1111 (válaszként erre: 13. - 6b006fc769)
2012. szept. 7. 14:53
Teljesen igazat adok Neked, az utolsó mondatodat jobban nem is lehetett volna megfogalmazni!
2012. szept. 7. 14:44
A férjem 22 év házasság után vált el az első feleségétől, kölcsönösen félre léptek a 22 év alatt, de végül a felesége akarta felbontani a házasságot. Az indok: Nem akar megöregedni és új életet szeretne kezdeni. A férjem a mai napig azt vallja, hogy jó házasságban élt, az akkori ismeretei szerint. Velem egy teljesen más életet él (sok szempontból nehezebbet), de állítása és az első házasságból született lánya megerősítése szerint boldogabbat.
23. 0cf81c9512 (válaszként erre: 22. - Loch ness)
2012. szept. 7. 13:30

Egyetértek.


Sajnos egyre kevesebben vállalják fel a házassággal járó kötelezettségeket.

A figyelmességről, önfeláldozásról nem is beszélve. Nem mérik fel, hogy egy-egy kaland mekkora törés lehet a kapcsolatban.


Pl. ha a feleségnek nincs kedve a szexhez, akkor ahelyett, hogy a férj pár napig udvarolna neki, inkább udvarol idegen nőnek, akár hetekig is. Pedig fele annyi energiát fecölve a házasságába, sokkal boldogabb eredményre jutna.

22. loch ness (válaszként erre: 11. - 21acd87fa3)
2012. szept. 7. 13:20

"Ha az ember szereti a férjét, de kiderül, hogy sokkal több és magasabb szintű vonzalom is létezik."


Hidd el, az igazi szeretet és hűség nem azt nézi, van-e magasabb rendű kapcsolat, hanem hogy a házastárssal lehet-e még magasabb fokra lépni. És annál nincs magasabb rendű kapcsolat. Hiába szokás ma, hogy "jobbra cserélem", az igazából a házasság személyes jellegét semmisíti meg, mert nem feltétel nélküli. Hiszen csak addig tart, amíg nincs jobb. Ha valakit vállaltam, akkor mindenestül vállaltam, és én is attól leszek több és boldogabb, ha a nehézségek ellenére is kitartok mellette, és a fájdalmat is leviselem tőle.


Ez, amiről a fórumindító írt, gyakorlatilag ugyanaz, mint amikor a kisiskolásnak nincs kedve leckét írni, helyette inkább elmegy játszani vagy cukorkát enni, mert az élvezetesebb, és addig se a leckével foglalkozik, amit kötelessége lenne megycsinálni... És ezt mindenféle bántó szándék nélkül írtam, mielőtt valaki félreértené.

21. 303b0747dd (válaszként erre: 1. - Vare)
2012. szept. 7. 12:51
Mindkét házasságban gondok vannak,nem véletlen ez a találkozás,illetve az összhang sem.Inkább boldog lennék a hátra lévő életemben,minthogy sínylődjek egy rossz kapcsolatban.Egy életünk van,és ha már itt vagyunk,az normális legyen.Bár a pasi korrekt volt teljesen,hogy a találkán nem csinált semmit,ettől függetlenül a vágy lóg a levegőben,és ez se jó.Vagy minden,vagy semmi :)
20. 6b006fc769 (válaszként erre: 18. - Szelli81)
2012. szept. 7. 12:41
Két utad van, vagy tényleg megbocsátod, vagy hagyod a tüskét elmérgedni... kívánom, hogy úgy dönts, ami boldogságot hoz!
19. 6b006fc769 (válaszként erre: 17. - Töprengő)
2012. szept. 7. 12:40

"Kéz a kézben,

kéz a másban

Más a kézben,

más a másban"


....kinek hol...;)

18. szelli81 (válaszként erre: 11. - 21acd87fa3)
2012. szept. 7. 12:19
ez igaz de honnan tudjuk érdemes-e felégetni mindent mgunk mőgőtt én 17éve élek házaságba 5gyermekünk van kb 4éve megcsalt a párom kibékültünk én ugy gondoltam megtudom bocsátani de a tüske ott maradt azota ő tényleg hüséges figyelmeseb mint valaha de mégis ugy érzem valami hiányzik már nem érzem a tüzet mint eddig de kilépni nem merek hisz a gyerekek itt vannak meg egyedül se szeretnék lenni uj kapcsolatba se mernék bele menni pedig lehetőségem let volna rá
2012. szept. 7. 11:55

Én is megcsaltam a férjem, és Ő is megcsalta a feleségét.

Naon régi isitársamtól kaptam 2 pusztit. Ja és a férjem is látta.

Jó lenne tudni hol kezdődik a megcsalás.

16. 0cf81c9512 (válaszként erre: 11. - 21acd87fa3)
2012. szept. 7. 11:44
"Csalárdabb a szív mindennél."
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook