Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Téli madárélet fórum

Téli madárélet (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Téli madárélet

1 2 3 4
2010. jan. 31. 12:45
Nálam újabban csak "verébbuli" van. Hol vannak a kis énekesmadaraim? Néha jön egy-egy. De lehet a szomszédban vannak, tudom ők is etetik őket.
80. 99279bb06f (válaszként erre: 79. - Pomi)
2010. jan. 31. 12:27

Szegény! Ő is biztos éhes, a mező is csupa hó, nem tud vadászni sem. :(

Még jó, hogy írod, a cicáim most már biztos, hogy nem fognak kimenni! :)

79. Pomi
2010. jan. 31. 12:22

Hát most aztán jönnek a kicsi énekes madarak a nagy hóesésben. Nekünk tegnap mégegy etetőt kellett kitennünk, mert a többi nem bírta már a madársereget:)

A nagy etetőt elfoglalta egy fekete rigó és minden más madarat még a balkáni gerléket is elüldözi onnan. Sőt még a párját sem engedi be:)

Aztán rengeteg balkáni gerle jött kb. 20-25 db. Egyszer csak arra lettem figyelmes, hogy hirtelen felreppennek, azt gondoltam, hogy talán egy macska jöhetett. De nem egy ragadozó madár szállt le a kertben. Még nem néztem utána, hogy mi pontosan, olyan vércse szerűség:)

2010. jan. 31. 12:07

Sikerült lefényképeznem néhányat az etetőben. A naplómba felteszem a képet.

A fenyő alatt is ekkora a hó az etető tetején, a másik helyeken nem is találom már a sok magot, amit kiszórtam tegnap délután, mert azóta fél méteres hó esett megint. :(((((

2010. jan. 30. 20:16
Nálunk is megvolt az ebéd :):) Egyre több veréb jön hozzánk. Lehet most fedezték fel?
2010. jan. 30. 19:55
Megenyhült az idő és ma végre megjöttek a madarak is.Nagy-nagy ebédelés volt ma nálunk.:):):)
2010. jan. 28. 13:40
Nálam sem nagyon voltak madarak. Most elkezdett esni a hó és gondolom majd jönnek. Ha nagy hó van és sokáig, jönnek a madarak még ismeretlenek is.
2010. jan. 28. 13:22

Szomorú vagyok mert már napok óta alig látok madarat.Nem kellett kaját kivinni mert nem fogyott.

Fáznak?????vagy hova lettek????:((((

A Szajkót azóta sem láttam.:(

73. Pomi
2010. jan. 28. 13:08

A szajkók(Mátyás madár) hozzánk is be-betérnek. Ma a nagy havazásban láttam, hogy a cinkegolyót széttépte a nagy csőrével:) Eddig nem tudtam elképzelni, hogy mitől foszlik el a golyók hálója, már tudom. Csöves kukoricát is szoktam felkötni nekik a fákra és azt is szívesen csemegézik.

A kicsi énekes madarak félnek tőle, hiszen ragadozó. De ilyenkor a havazásban mindenki eszik és nem foglalkoznak egymással:)

72. 99279bb06f (válaszként erre: 71. - C8772e855b)
2010. jan. 26. 12:18

Szajkó az nagyon szép, csak kicsit hangos! Ő az, akit az erdőben lehet hallani, mert zeng tőle minden, ha egy is van az erdőben.

Nekem reggel 6-kor szokott ébresztőt üvölteni (bocsi tőle). Van egy 100 éves 20-25 méteres lombú 30 méter magas bükkfa, és azon úgy el tudnak bújni, hogy csak azt hallom, hogy a "fa" visít. :) De alig várom már, hogy ébresszenek, mert akkor végre vége a télnek! :)

71. c8772e855b (válaszként erre: 66. - 99279bb06f)
2010. jan. 25. 18:41
Azóta sem láttam,de utána néztem és kiderült,hogy Szajkó volt a drága.Nagyon örülnék,ha láthatnám újra.Ma kevés madárkám volt,talán a nagy hideg miatt nem szívesen repülnek?
2010. jan. 25. 13:57

Ma inkább a meleg vízhez jöttek a rigók, meg vittem ki főtt rizst, igaz, hogy fokhagymás, majorannás és kicsit sózott volt, de egy kis forró vízzel átmelegítettem, és azt szemezgették fel a verebekkel együtt. Ma nem jöttek cinkék, csak rigók és verebek. De nekik a földön szétszórva jó az ennivaló, talán ezért.

Az etetőket tegnap töltöttem fel dugig, a cinkéknek is van elég. Golyókat is tettem fel.

69. Krerika (válaszként erre: 68. - 99279bb06f)
2010. jan. 25. 13:19

Akkor küldöm a naprát, mert betankoltunk belőle :)


Én sajna csak hétvégén látom őket- már amikor.

68. 99279bb06f (válaszként erre: 67. - Krerika)
2010. jan. 25. 13:15
:) Azért mert az összes itt lebzsel nálam! Ma már másodszor vittem ki ennivalót nekik.
2010. jan. 25. 13:14

Hétvégén nálunk alig voltak madarak. Kicsit szomorú is voltam, mert nagyon vártam őket.

Újabban csak a verebek jönnek kajálni.

66. 99279bb06f (válaszként erre: 65. - C8772e855b)
2010. jan. 21. 23:19

:) Micsoda forgalom van nálad is!

Milyen színek voltak abban a szép madárban? Mekkora volt? Jó lenne, ha le is tudnád fényképezni!

2010. jan. 21. 23:01

Nálunk napok óta nagyon sok az őszapó.A cinkegolyón lógnak mint a szőlőfürt,6-7 is kapaszkodik egyszerre és úgy eszegetnek.Nagyon édesek,sokszor szívesen megfognék egyet és megsimogatnám.:)

Az idén viszont kevesebb a cinke mint az elmúlt években.:(( Sok a tengelic (hogy azok hogy tudnak veszekedni egymással!!:), aztán van még vörösbegy,rozsdafarkú,szebbnél-szebb rigók.Délben mindig megjelenik egy vadgalamb pár is.Tegnap délelőtt viszont leszállt az etető tetejére egy teljesen ismeretlen viszonylag nagy madár,de valami csodaszép tollazata volt.Ott ült vagy egy percig és én meg sem mertem mozdulni az ablak előtt,csak csodáltam.Fogalmam sincs milyen madár lehetett.:):)

64. Pomi
2010. jan. 21. 19:55
Nálunk ma sok tengelic volt az etetőben. A vörösbegy is csipegetett. A cinkék pedig a nagy hó miatt nem repkedtek ki-be hanem egy helyben eszegettek:)
63. Krerika (válaszként erre: 62. - 99279bb06f)
2010. jan. 21. 17:18

:):) De jó volt neked! Én legfeljebb hétvégén fogom látni a madaraimat. Remélem jönnek.

Biztos a hó miatt jött ennyi rigó.

2010. jan. 21. 15:34
Még nem volt ilyen! Vagy 50 rigó szemezget a kertben. A kutya ki akart menni, de amint elvégezte a dolgát, behívtam, mert a leszálló rigót kezdte hajkurászni, mert a földre is dobáltam nekik magot, és kutyuka úgy gondolta, hogy az az övé. A frászt! Most bentről nézheti őket! :)
2010. jan. 21. 12:59
Mára megjelentek a rigók. Tele van a kerítés velük. Vittem ki újabb adagot, behívtam a cicákat, kutyákat, hogy a földről is tudjanak enni. Van ricsaj! :D :D :D
60. Krerika (válaszként erre: 59. - 99279bb06f)
2010. jan. 20. 13:09

A cicák csak benéznek ritkán hozzánk, mindegyiknek van gazdája.

Mutatós a madaras itató,de a másikban jobban szeretnek fürödni.

59. 99279bb06f (válaszként erre: 58. - Krerika)
2010. jan. 19. 23:44
De aranyos az az itató, hogy ott van rajta egy madárfigura. :) Látszik a kép, nagyon aranyosak lehetnek. A macskáknak is kellene kitenni vizet, de máshova, biztos inni akarnak ők is az itatóból.
2010. jan. 19. 20:27
Tettem fel képet a fotósnaplómba. Nem valami jól sikerült, majd az idén újra próbálkozom :)
57. Krerika (válaszként erre: 56. - Krerika)
2010. jan. 19. 11:23

Készen vettünk egy kerámiából készült itatót, de van még kettő ami nem valami szép, de imádnak benne fürödni.

Nyáron mikor este hazamentünk néztük van-e benne víz, voltak-e a "fürdővendégek".

Annyira megszoktak már bennünket, nem nagyon félnek. Ha kerül egy kóbor macska azt mi elzavarjuk. Ne bántsa a mi kis háziállatainkat :)

2010. jan. 19. 11:18
Majd megkeresem, messziről fotóztam és nem valami jó kép.
55. 99279bb06f (válaszként erre: 54. - Krerika)
2010. jan. 18. 21:46

Ok, tedd fel majd az itató képét. Fogok én is venni nekik, mert elég gagyi van kint. Feladatát ellátja, de nem szép.

Volt egy csomó fám, amiből szerettem volna csinálni egy másik etetőt, de penészes lett. Inkább eltüzeltem, mert nehogy maradjon rajta valami, és megöldösöm vele a madárkákat.

2010. jan. 18. 13:17

Mi vettünk nekik madáritatót. Az orgonabokor alatt van, ha esetleg macska jönne fel tudjanak repülni. Ráadásul közel van a diófa is.

Van az itatókról is fotóm, majd megkeresem.

53. 99279bb06f (válaszként erre: 52. - Krerika)
2010. jan. 18. 13:10

Aranyos, kedves madár a rozsdafarkú, szeretem őket.


Nálam itt van néhány méterre a Duna, de azért van kint víz.

Nyáron locsoltam a kertet, és a cinkék a permet alatt röpködtek. Aztán leültek a mogyoró bokorra, és fürödtek, oda is permeteztem egy kis vizet nekik. Annyira aranyosak voltak! Vagy 40 cinke jött egy csoportban, és ellepték a bokrokat. Úgy csiripeltek, viháncoltak! :)

52. Krerika (válaszként erre: 51. - 99279bb06f)
2010. jan. 18. 12:57

Rozsdásfarkú fiú? Van rozsdásfarkúnk is :) de ilyen madarat még nem láttam.

Nálunk keleten nem esik a hó. Nem szeretem a telet. Viszont ha sokáig nagy hó van annyi ismeretlen madár jön eleségért, egész csapatok.

Akkor szokott előkerülni a madaraskönyv :)

Szerencsére az utóbbi időben kevés macska van a környéken, biztos ezért van a sok rigó is.

Ja! és a tavasszal rigók énekére ébredni is élmény!

Nyáron hozzánk járnak inni és fürödni, mivel a környéken semmi természetes víz nincs.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook