Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » TELC nyelvvizsga. Ki vizsgázik most 15.-én? :) fórum

TELC nyelvvizsga. Ki vizsgázik most 15.-én? :) (beszélgetős fórum)

1 2 3
2009. aug. 10. 16:26

jajj azt a 2 levelet én is naon utálom :S (ahova bekell illeszteni szavakat)

nekem a "kedvencem" ahol állitások vannak és hirdetéshez kell rakni.nah abban bizok. utána a cim, majd a hosszuszöveg. XD

origón én alapfokon voltam. a képleirás nem volt vészes. de nem tom milyen középfokon.

2009. aug. 10. 14:09

Sziasztok! Ha esetleg valakinek szüksége lenne párszor korrepetálásra vagy tanulni szeretné az angolt, írjatok, mert vállalok még órákat.

Szép napot!

52. Fiatal nő (válaszként erre: 47. - Dacd09dfaf)
2009. aug. 10. 13:56

Az előző nyelvvizsgán egy panaszlevél (bébiszitter, ill Au-pair) volt és egy pályázat. A pályázat az egy iskolának szólt, hogy vegyenek fel... Vagyis hogy Te akarod, hogy vegyenek fel... :-)

Én legalábbis így tudom.


Az Origó az megint egy teljesen más vizsga... Meg azt külföldön el sem fogadják, mert kétnyelvű. Meg elég nehéz is, mert nem csak németről magyarra, de magyarról németre is le kell fordítani valami szöveget. Elég ijesztően hangzik... :-) Meg ott képleírás van..? :-)


Na, legalább ennyi előnye van a németnek, hogy ott csak 5 van... :-) (márhogy prezi)


Hú, a mai tanfolyam egész tűrhető volt. Elég sokat beszéltünk... Direkt olyat választottam, ami nem ment annyira, hogy belerázódjak abba is. Viszont a Sprachbausteinéket remekül elszúrtam. Na jó, csak az egyiket. A háromból egyet kiválasztósban 7 lett jó a 10-ből, a másiknál, ahol sokból kell válogatni, csak 2... :-/ Egyébként talán ezt utálom a legjobban, nekem ez a nyelvtan nem megy... :-(

A címekhez viszont 100%-osan odaillesztettem a hirdetéseket... Abban "profi" vagyok. X-)

51. Fiatal nő (válaszként erre: 48. - D3c6e89fee)
2009. aug. 10. 13:51
Hát inkább ennyi legyen, mint több... :-D
50. Fiatal nő (válaszként erre: 49. - Dacd09dfaf)
2009. aug. 10. 13:50
Én úgy tudom, mindent ceruzával kell írni...
2009. aug. 10. 11:19

igen, csak 5 van. még igy se lesz idö egyet végigmondani.


amugy a levelet is ceruzával kell irni?

48. d3c6e89fee (válaszként erre: 44. - Fiatal nő)
2009. aug. 10. 11:04
És csak 5 ilyen téma van? Azért ez elég kevés szerintem.
2009. aug. 10. 11:03

Az tényleg jó lenne, ha a szóbelinek már aznap meglenne az eredménye. Rigó utcainál igy volt, de itt hogy lesz, fogalmam sincs. Ott lement 5 ember, és annak az 5nek kifüggesztették az eredményét, utána pedig tovább.

Én is remélem, hogy csaj az az 5 téma lesz, mert én ugy tudom, angolnál lehet több:D


most a leveleket nézem át.. nem tudod véletlenül elözö vizsgán milyen levéltéma volt?

mindenfajta levelem van csak babysitteres nincs :( de megpróbálok irni egyet:D

46. Fiatal nő (válaszként erre: 42. - Keri123)
2009. aug. 10. 07:31

Na igen. Szókincs nélkül nézhetem, nem sokat fogok érteni belőle... Egy-két dolgot a szitukból ki lehet silabizálni, egyébként meg a cselekményt érti meg az ember maximum, amit szövegelnek, azt nem...

A könyvolvasás meg igencsak nehézkes, ha minden második szóhoz szótárazás kell...

Nyelvet tanulni rövidebb szövegekből lehet, amik külön témákra vannak kihegyezve. Azt még nem akkora meló kiszótárazni. Aztán meg kell szépen tanulni a szavakat és kifejezéseket (!), aztán azokat alkalmazni. :-)))

45. Fiatal nő (válaszként erre: 41. - D3c6e89fee)
2009. aug. 10. 07:29

:-)

Igen, valamennyire persze, hogy reménykedek, de hát majd kiderül. A próbanyelvvizsgán a szóbelin például úgy voltam, hogy na, én most ezt úgy oda kenem-vágom, oszt' csak 39% lett, pedig 60 kellett volna. :-( Szegény partnerem meg csak 23%-ot csinált...

A csoportunkból összesen 2 emberkének sikerült a szóbelije a próbán, nekik is úgy, hogy éppen hogy. Pedig Ők tényleg jók németből... :-)

44. Fiatal nő (válaszként erre: 40. - D3c6e89fee)
2009. aug. 10. 07:27
A prezentáció lényege az, hogy adott 5 téma (utazás, zenei rendezvény, film, könyv, sportesemény), amiből egyről kell beszélned. Vagy Te választasz, vagy húzni kell, de előbbi az elterjedtebb. És akkor elmeséled a témával kapcsolatban lévő sztoridat, ekkor a partnered következik, aki feltesz 3-4 kérdést ezzel kapcsolatban, és neked válaszolnod kell. Aztán fordítva. Ő mesél, Te kérdezel, Ő válaszol. Ezt követi a diskurzus, aztán a probléma megoldás... :-)))
43. Fiatal nő (válaszként erre: 39. - Dacd09dfaf)
2009. aug. 10. 07:24

Persze, majd jövök és beszámolok, hogyan éltem meg. Ami viszont szerintem kitolás, az az, hogy ugye leghamarabb 14-én lesz eredmény. Viszont a következő nyelvvizsgára meg pont az a jelentkezési határidő, vagy ilyesmi. Utána már pótdíjas a dolog. Vagyis, ha nem sikerül, és akarok jelentkezni az októberire, nagy eséllyel megszívom és fizethetek többet... Tudom, hogy ez az üzletpolitika, de akkor sem szép dolog...

Ami meg engem érdekelne még, az az, hogy ugye az írásbeliket Németországban javíják... És a szóbeli? Azt a vizsgáztatók értékelik, nem? Tehát az elvileg rögtön kiderül, hogy sikerült, vagy nem..? Azt meg lehet tudni már előbb is, vagy meg kell várni azzal is szeptember 14-ét..?

Na igen. Nekem is vannak kérdéseim, csak még nem nagyon tanultam meg őket... Az lesz kiszúrás, ha a partner mindent elmond. :-P

Én csak az utazásos prezentációt tanultam meg. Én úgy tudom, lehet választani az 5-ből. (Ha egyáltalán 5 lesz és nem 16 - nagyon remélem) Eddig legalábbis választani lehetett és nem kellett húzni...

42. keri123 (válaszként erre: 27. - Khatif)
2009. aug. 9. 22:02

Gratulálok Ákoshoz ,nem kis menet volt,de megérte.

Szerinted akinek kevés a szó kincse annak is be válik ez a módszer?

41. d3c6e89fee (válaszként erre: 33. - Fiatal nő)
2009. aug. 9. 20:31

Azért probálj meg egy kicsikét pozitivan állni hozzá, biztos sikerülni fog, csak akard egy nagyon nagyon kicsikét!

Amúgy én most kezdtem el újra németet tanulni, célom egy nyelvvizsga:)

40. d3c6e89fee (válaszként erre: 34. - Fiatal nő)
2009. aug. 9. 20:29

Igen azt tudom, h megszigorították, de még nem néztem utána mennyire! Amúgy meg hiába tettem kb le ezt a középfokút, mert az utána következő sulimhoz külön szakmai nyelvvizsga kellett (idegenforgalmi)


Amúgy mi ez a prezentációs izé, megkérdezhetem?

2009. aug. 9. 20:03

uhh én jó messze onnan:D de azért majd megbeszéljük rem. a tapasztalatokat, az eredményeket :D


hát ,próbálok. van egy kérdéses könyvem, meg minden elmondok. max. annyit kérdezhet, hogy hogy hivják benne a csajt/pasit, rendezö,iró..stb., azt tudom. meg sztem még a tv mozi szokásokkal stb. meg olyan sok idö nem is lesz kérdezni^^

amugy én minden témához megtanulok 8-10 kérdést, hogy tudjak majd kérdezni:D


amugy te minden prez.témát tudsz? vagy csak az utazást?

2009. aug. 9. 19:48
És Te?
37. Fiatal nő (válaszként erre: 36. - Dacd09dfaf)
2009. aug. 9. 19:36

Hát a prezentációval kapcsolatban. :-)

TIT. (Kaposvár)

2009. aug. 9. 19:35

milyen kérdésre?:)


amugy hol vizsgázol?

35. Fiatal nő (válaszként erre: 26. - Dacd09dfaf)
2009. aug. 9. 18:39
Hűha. És minden kérdésre felkészültél? X-)
34. Fiatal nő (válaszként erre: 30. - D3c6e89fee)
2009. aug. 9. 18:38

Na igen, akkor még teljesen más követelmények voltak. Ha ezzel a tudással, amim most van, a Te idődben nyelvvizsgáznék, szerintem ott simán meglenne...

Ez is milyen dolog, hogy ennyit szigorítanak, meg minden. :-)))

33. Fiatal nő (válaszként erre: 31. - D3c6e89fee)
2009. aug. 9. 18:37
Az a baj, hogy tisztában vagyok a lúzerségemmel. Ez kb. olyan lenne, hogy akkor én most felmászom a tízemeletes épületre és meggyőzöm magam, hogy de én tudok repülni... Hülye hasonlat, de sajnos tudom, mennyire nincs nyelvérzékem. Nekem 2x olyan nehéz munka megszerezni egy ilyen nyelvvizsgát, mint másnak. :-(
32. Fiatal nő (válaszként erre: 27. - Khatif)
2009. aug. 9. 18:36

Én már 18 éve tanulom és nagyon elegem van belőle. Nem is szeretem ezt a nyelvet... De muszáj a nyelvvizsga, mert addig nem kapom meg a diplomámat. Ha meg nem kapom meg a diplomámat, kitesznek a munkahelyemről. Szóval nekem ha jó, ha nem, gyorsmegoldásra van szükségem. Sajna ez van.

Ami a csatornákat illeti. Igen, nézek külföldi adókat, nagyjából szinte csak azokat, mert nálunk sz*r sincs a tévében. Mióta készülök a vizsgára, azóta már így rávettem magam, hogy nézzek németet is. Sokszor még mindig ódzkodom, de muszáj. Szívesebben nézek BBC-t, mert az angol nem idegesít annyira, mint a német... Nem olvasok német könyveket, mert nincsenek német könyveim, plusz szótáraznom kellene minden második szót, úgyhogy inkább csak azokat a szókincseket próbálom bővíteni, ami előfordulhat a vizsgán.

Német ismerőseim nincsenek...

Magamtól nem tudok nyelvet tanulni, mert egyszerűen nem megy. Próbáltam, de nem. Ezért döntöttem a tanfolyam mellett. Én különösen borzalmas nyelvérzékkel vagyok megáldva, plusz beszélni nem tudok. Magyarul se sokszor, nem ám németül. (Na nem úgy, hogy nem tudok beszélni, hogy makogok, csak csendes emberke vagyok, ha nem muszáj, nem dumálok, inkább bölcsen hallgatok.)

És terveim szerint ha egyszer meglesz a német nyelvvizsgám, inkább foglalkozom az angollal, mert ezzel úgyse nagyon tudok mit kezdeni. Plusz ez a tudásom is nagyjából talán arra lesz elég, hogy éppen átcsúszom...

Az angolt sem szeretem túlzottan, ha tehetném, spanyolul tanulnék, de azt majd akkor, ha...

Fel lehetne tenni a kérdést, hogy akkor miért nem angolból teszek nyelvvizsgát..? Hát azért, mert ovis korom óta németezek, és 18 évnyi múlttal ebből mégis egyszerűbb, vagyis hogy könnyebben megszerezhető a vizsga, mintha nagyjából elkezdek valamit nagyjából a 0-ról... Nekem meg minél előbb kell a papír.

Tudom, hogy nem szép, de hát ez van... :-(

2009. aug. 9. 15:00
A nyelvvizsgához ugy kell hozzá állni, hogy igenis megcsinálom, nem ugy, oh majd egyszer tuti sikerült, majd addig megyek, amig nem sikerül. Ez pénzkidobás.
2009. aug. 9. 14:58
Húh én már ezeréve csináltam meg a telcnél a nyelvvizsgát, de jó is volt:D
29. Khatif (válaszként erre: 28. - Dacd09dfaf)
2009. aug. 9. 12:41

Szerintem probald meg oket. Peldaul ha van egy sorozat, amit nagyon szeretsz, akkor kezd el nemetul nezni. Igy konnyeb lesz kovetni is. :))


A vizsgahoz, pedig egy kalappal.

2009. aug. 9. 12:38
Szia.Ugyanezeket tanácsolta a tanárom. Nem magolok, csak azokat tanulom meg, amikre elöre fellehet készülni. Ha aztakarnák, hogy ne készüljünk fel, miért adnák meg? Amugy 8 éve tanulok németet!Idén már megvolt az alapfok, ezért megyek középre.
27. Khatif
2009. aug. 9. 11:48

Megkerdezhetem, hogy ahelyett, hogy felkeszultok egy nyelvviszgara, betanult mondatokkal es feladatokkal miert nem tanuljatok meg a nyelvet rendesen?


En ugy keszultem fel, hogy hasznaltam a nyelvet. Tv nezes, radio hallgatas es konyv olvasas valamit mondjuk a chateles olyanokkal akik anyanyelvkent beszelik a nyelvet sokkal tobbet segitene, mint hulyen modatok magolasa.

Raadasul mindez ingyenes, ha van neted.


A magnohallgatasra semmi sem keszit el jobban mint egy angol barattal valo beszelgetes es kis BBC hallgatas.


Senkit nem akarok megbantani, de egy nyelvet kozepfokra megtanulni nyelverzektol es idotol fuggoen kb 1,5-4 ev.

2009. aug. 9. 11:44
taxi. :D
25. Fiatal nő (válaszként erre: 24. - Dacd09dfaf)
2009. aug. 9. 11:36

Én azért nem azt választottam, mert hátha megkérdez olyat, amire nem tudok válaszolni... :-S

Melyik film? :-)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook