Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » TELC nyelvvizsga (német). Megéri belevágni? fórum

TELC nyelvvizsga (német). Megéri belevágni? (tudásbázis kérdés)

2011. okt. 20. 22:52

sziasztok! :)

van vkinek telces német középfokú írásbeli gyakorlófeladatsora? ha van el is tudná nekem küldeni :)

e-mail címem: kfanncsy@freemail.hu


előre is köszi

2010. febr. 21. 15:33
bocs az elöbb lemaradt a link: [link]
2010. febr. 21. 15:32
sziasztok! nekem megvan a német felsőfókú de én az ECL-re mentem. igy utolag nem volt vészes.Tudom ajánlani ezeket a témaköröket én is ebből tanultam minden benne van! más nyelvizsgához is jók a témakörök.rem tudtam segíteni
2009. aug. 25. 12:36
szerintem nekem alapszintű szókincsem van, a nyelvtan sem volt valami tiszta nekem, a magnót mindig elrontottam, és mégis sikerült, úgyhogy ne izgulj neked is fog! :)
2009. júl. 30. 17:13

sziasztok!

októberben megyek középfokú német nyelvvizsgára a Telchez. Egy két tanítási nyelvű iskolába járok , de mégis félek. :(

Nem tudom itt ki milyen nyelvtudással rendelkezik. Ezért szeretnék kicsit érdeklődni, hogy kinek milyen nehéz volt. Előre is köszönöm!

8. 06718ca650 (válaszként erre: 7. - Dacd09dfaf)
2009. júl. 7. 09:52
szia! köszönöm! én is gondolkoztam, hogy 16 különóra után belevágjak-e, de elmentem. az írásbeli nem tűnt nehéznek, érthetőek voltak a szövegek. a levél kicsit furcsa volt, mert én inkább a munkahelyre jelentkezős levélformát tanultam meg, de még jó hogy átnéztem a panaszlevelet is. az egyikben egy külföldi iskolába kellett jelentkezni, azt el se olvastam, a másik az volt, hogy egy német családnál voltál au-pair és nem volt jó a helyzet, ezért egy panaszlevél kellett a munkaközvetítőnek. megadott szempontok voltak. ezeket nagyon figyelmesen el kell olvasni! a levélnél sok időt lehet megspórolni, ha előre betanulod a levél vázát. a szóbeli kissé furcsa volt, 1,5 perc folyamatos bemutatkozás helyett azt mondták tegyünk fel kérdéseket egymásnak, majd prezentálni kellett. én egy utazást mondtam, arra készültem erősen, de a többit is átnéztem. aztán ehhez feltett kérdésekre válaszoltam. majd az iskolaköpenyről kellett beszélni, helyes-e, hasznos-e, stb. itt jól jönnek a vitatkozó kifejezések. a végén az ünnepséget kellett szervezni, de nem igazán értettünk egyet a társammal, mert ő városnézést szeretett volna én meg mondtam hogy én úgy értettem party-t kell szervezni, kb. 6 mondat után mondták hogy köszi szépen ennyi volt. a többi rész is csak fejenként pár mondat volt. hamar lement. hát ennyi az én tapasztalatom. nem tudom, te hogy állsz a tanulással, de én akkor már több, mint egy éve nem láttam németet, és mégis sikerült. remélem tudtam segíteni :)
2009. jún. 23. 14:29
Sziasztok. Elöször is arita85, gratulálok :) Én most nem tudom, hogy menjek -e a augusztusira, vagy csak a köv.re. Csináltam próbafeladatokat, azokon a 70% vagy több megvolt. Mesélnél /mesélne vki róla , hogy milyen? Mire kell figyelni? Mik a tapasztalatok a szóbelinél/irásbelinél?
2009. jún. 21. 14:49
egy sikeres nyelvvizsga után én azt mondom, hogy érdemes belevágni. :)
2009. máj. 28. 13:46
sziasztok! nekem ez eszembe se jutott, én még örültem is neki, mert tollal tuti elrontom, utána meg cseszhetem. szerintetek van ilyen hogy belebarmolnak? bele se merek gondolni. most megyek 30-án :)
2009. máj. 18. 12:17
Ez engem is érdekelne...
2009. máj. 8. 11:26
Sehol senki??! :-(
2009. máj. 8. 08:03
Az lenne a kérdésem, hogy megéri-e ebbe belevágni. Nagyon tartok tőle, mert CERUZÁVAL kell dolgozni, és ez gyanúsan arra enged következtetni, hogy kijavítják a vizsgalapokat, csakhogy ne sikerüljön a vizsga és fizessél / menjél újból... :-(
2009. máj. 8. 08:02
TELC nyelvvizsga (német)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook