Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » TELC B2-es szintű (középfokú) angol nyelvvizsgáról milyen tapasztalatok vannak? fórum

TELC B2-es szintű (középfokú) angol nyelvvizsgáról milyen tapasztalatok vannak? (beszélgetős fórum)


2018. jan. 24. 19:36
Sziasztok! Februarban megyek Telc B2es(középfokú nyelvvizsgára) van valakinek valamilyen tapasztalata vagy esetleg olyan dolog amire érdemes lenne odafigyelnem?
2011. aug. 4. 20:57
2011. aug. 4. 20:56
van mar ilyen forum. sok-sok tapasztalat.
8. zsizsmizs (válaszként erre: 7. - 1d1983f461)
2011. aug. 4. 16:40
Na, ez akkor jó változás. Én pont egy éve voltam, akkor 3x fizettem ki a 27 ezret. :S
7. 1d1983f461 (válaszként erre: 5. - Zsizsmizs)
2011. aug. 4. 16:24
Már nem így van. Pár hónapja vezették be, hogy ha a szóbeli meg van és mennél újra írásbelizni már "csak" a vizsgadíj felét kell befizetni, ami persze a többihez képest még mindig sok...
2011. aug. 4. 15:35
Van itt a Hoxán egy TELC-es fórum, nagyon aktív. Nézz be oda is, hátha mondanak valami okosat.
2011. aug. 4. 15:32

Egyébként tényleg ez a tapasztalat. A szóbelije ált. mindenkinek sikerül elsőre.

Az írásbeli meg... többen vannak akinek nem sikerül rögtön.

Csak az a baj, hogy fizetheted ki megint az egész vizsgadíjat, ami nem kevés.

2011. aug. 4. 15:30
Nekem abszolút pozitív, 5 év kihagyás után másfél hónap alatt készültem fel és közel 90%-os lett. A szóbeli szerintem könnyű, ha jó a szövegértésed, akkor az írásbeli se lehet sokkal nehezebb. Lényeg, hogy jól be kell gyakorolni a feladatokat.
2011. aug. 4. 15:27
Szerintem a szóbeli könnyű, én utálok és nagyon nehezen is tudok beszélni angolul, féltem h nem lesz meg, de végül 89% lett a szóbelim :) Az írásbeli szerintem nehéz a nyelvtan miatt, úgyhogy nem is próbálkoztam vele, azt a részt ink dexamon csináltam meg, meg is lett elsőre, míg lehet h a telc most sem sikerülne...
2011. aug. 4. 15:26

A szóbeli része nem olyan vészes. Leszámítva a középső részt, mikor egy szöveget kapsz, és arról kell beszélgetni, az nálam elég nehéz volt, felét sem értettem. De így is elég magas pontszámokat kaptam, mert sikerült ügyesen mellé beszelnem. :D

Az írásbeli elég húzós, 3x-ra sikerült, pedig sokat gyakoroltam rá.

2011. aug. 4. 15:19
TELC B2-es szintű (középfokú) angol nyelvvizsgáról milyen tapasztalatok vannak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook