Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » TELC nyelvvizsga. Ki vizsgázik most 15.-én? :) fórum

TELC nyelvvizsga. Ki vizsgázik most 15.-én? :) (beszélgetős fórum)

1 2 3
84. KRics
2011. szept. 12. 16:48
Sziasztok! Érdeklődnék, hogy van e itt olyan személy, aki Okt. 1én megy B2 Német nyelvvizsgára Pécsett! Ha igen akkor valahogy jelezzen nekem! Előre is köszi!
83. Fiatal nő (válaszként erre: 82. - D3c6e89fee)
2009. aug. 15. 18:41
Én már lemondtam róla, de azért köszönöm. :-)
82. d3c6e89fee (válaszként erre: 81. - Fiatal nő)
2009. aug. 15. 18:39
Értem. Hát reméljük nem volt olyan rossz.
81. Fiatal nő (válaszként erre: 80. - D3c6e89fee)
2009. aug. 15. 18:27
Igen, hogy a gyerek az még nagyon fiatal, meg hogy a ha fáradt, akkor nincs kedve (hogy mihez, az már lemaradt :P), illetve, hogy a szülőknek el kell fogadni ezt egy szükséges rossznak, meg már nem tudom, én már kínomban minden hülyeséget, teljes nyelvtani defekttel előadtam. :-S :-( Tiszta égő volt. :-(((
80. d3c6e89fee (válaszként erre: 79. - Fiatal nő)
2009. aug. 15. 18:25
És végül sikerült róla mondani valamit?
79. Fiatal nő (válaszként erre: 78. - D3c6e89fee)
2009. aug. 15. 18:22
Én a gyerekek táplálkozására gondoltam (édesség kontra gyümölcs, zöldség, ilyesmi), a szöveg meg konrkétan arról szólt, hogy a gyerek az rossz, illetlenül viselkedik az asztalnál, összekeni a falat kajával, és hogy a szülők ezt hogy reagálják le... :-S Erről még magyarul sem igazán tudok mit mondani... Nem ám németül..! :-(
78. d3c6e89fee (válaszként erre: 77. - Fiatal nő)
2009. aug. 15. 18:17

Nem gond:)


Most akkor mi volt ez a "kinderernahrung" a szóbelin akkor miről is kellett volna beszélni igazából?

2009. aug. 15. 18:11

Bemásolom a másik topikból, remélem nem baj... :-)


A címekeresős, meg párosítós nekem is jó lett, a szövegértős hosszú, hát szerintem 2 legalább jónak kell, hogy legyen. . . Majd kiderül.

A Sprachbausteinék kib*sz*tt nehezek voltak, főleg a második, a kutyás. . . :-/

Hörverstehen tipp volt szinte az egész.

Levéllel nem volt gondom, csak annyi, hogy tulajdonképpen mit is kell megpályázni, mit takar a dolog. Valamit írtam, vagy jó, vagy nem. A levélszerkezet, meg minden az ha nem írtam el semmit, tuti jó, mert sablon. :-)) A levél menti meg az írásbelimet, ha megmenti. . . Nagyon remélem. :-( Szerintem az írásbelire van sansz, hogy meglesz, de a szóbeli. . . :-S

Szerintem nagyon nehéz volt. Én amikor megláttam a kiscsajt a dinnyével, meg a címet, hogy kinderernahrung, vagy mi a szösz, egyből a gyerekek táplálkozására asszociáltam, hogy egészséges ételek kontra édességek. El is kezdtem írni szépen a jegyzetet, egy lapot teleírtam, mire leesett, hogy oppá, itt nem arról van szó, hanem arról, hogy a gyerek nem bír megülni az asztalnál és hogy. . . Jelzem, ehhez még magyarul se nagyont tudok mit hozzászólni, mert nem vagyok pedagógus, még sosem volt gyerekem, én egyszerűen csak egy könyvtáros vagyok. . . :-( Volt 2-3 sablonmondat, meg rögtönöztem egy-két hülyeséget, azokat valahogy elmakogtam tele nyelvtani hibákkal - gondolom. . . Ja, és ami a legjobb volt, hogy amúgy a szöveget sem értettem, számomra 95%-ban ismeretlen szavakból állt. . . Aztán amikor erről kellett beszélni a partneremmel, hát nagyjából így elbeszéltünk egymás mellett. Nem egymás "érveire" reagáltunk, csak mondtuk, ami eszünkbe jutott. :-(

A 3. feladatnál már egy kicsit jobb voltam, bár zavaromban hirtelen az a feladat sem volt 100%-ban világos.

A prezentáció. Nem tudom, láttátok-e, de megváltozott az 5 téma. Szegény partnerem kétségbe volt esve, mert Ő egy filmről akart beszélni, de az nem volt a listán. Volt könyv, utazás, színház, sport, meg nem tudom mi, de film az nem volt. Odasúgtam neki, hogy akkor a filmet kicsit alakítsa át könyvvé. Azt volt a mázlija, hogy egy híres megfilmesített könyv volt, tehát tudott beszélni a könyvről.

Én meg ki voltam akadva, mert a prezimet félbeszakajtották. :-( Mondván, elég lesz annyi, köszönjük. . . :-(

Szóval a szóbelim szerintem nem lett meg. . . Az írásbeliben meg egy csöppöt reménykedem. Az nekem szerintem sokkal jobban sikerült. . .

76. d3c6e89fee (válaszként erre: 75. - Fiatal nő)
2009. aug. 15. 18:08
Na mesélj mi volt..
75. Fiatal nő (válaszként erre: 74. - D3c6e89fee)
2009. aug. 15. 16:38
Jaj, köszi így utólag is, de... :-(
74. d3c6e89fee (válaszként erre: 73. - Fiatal nő)
2009. aug. 15. 08:17
Nah egy kalappal neked mára:))
2009. aug. 14. 17:17
Én is viszek telefont, mert sosem lehet tudni, bármikor kellhet. De nem is tudnék vele csalni. Még csak meg sem fordult ilyen a fejemben... De azért remélem, ha elszedik a mobilt addig, nem lopja majd el senki. :-S
2009. aug. 14. 14:28
igen, azt irták a levélbe, hogy nem szabad használni. én mindenképpen viszek, mert majd jönnek értem, mert nem abba a városba lakok.
2009. aug. 12. 17:16
Amikor én -ezer éve- nyelvvizsgáztam, akkor nem lehetett mobilt bevinni, illetve le kellett adni a bejáratnál, és mikor mentél haza visszakaptad. Mondjuk én alapból nem is vittem ezért:( Ez még mindig igy van?
2009. aug. 11. 19:11

aha, azt láttam. de van olyan elég uj könyv, amibe pályázat és félhivatalos van. meg amugy miben különbözik a félhiv. a többitöl?

mert láttam már olyan a könyvekbe hogy kurzusra kell jelentkezni, vagy egy autosclubba stb.

de ezt ugyanugy kell címezni, meg minden? vagy mi más?

69. Fiatal nő (válaszként erre: 68. - Fiatal nő)
2009. aug. 11. 18:58
Szóval lehet az is akár.
68. Fiatal nő (válaszként erre: 67. - Fiatal nő)
2009. aug. 11. 18:58
A felkészítő tanár"nénink" egyik TELC-re felkészítő könyvében, ami egész új, szóval abban panasz meg félhivatalos párosítások vannak.
67. Fiatal nő (válaszként erre: 66. - Dacd09dfaf)
2009. aug. 11. 18:57

De ha panasz lesz és félhivatalos?


Persze, nem lehet annyira rákészülni egy panaszra, de azért oda is lehet írni sok mindent, ami előre betanulható sablon. Jobb félni mint megijedni. :-)

2009. aug. 11. 18:47
én inkább a pályázathoz tanulok többet, a panaszhoz csak egy alapot. arra azért annyira nem lehet készülni.inkább pályázatot irok asszem:D
65. Fiatal nő (válaszként erre: 64. - Dacd09dfaf)
2009. aug. 11. 18:07
Nagyjából igen, persze. Pályázat+panasz. Egy konkrét téma, aztán majd ott kicserélem a szavakat... :-)
2009. aug. 11. 17:57
amugy te tanulsz meg leveleket? milyen témában ha igen?
63. Fiatal nő (válaszként erre: 62. - Dacd09dfaf)
2009. aug. 11. 17:16
Bár igazad lenne... :-)))))))))
2009. aug. 11. 16:10
nyugodj meg! nem szabad ennyire idegesnek lenni.én is most töltöm a teszteket. és nekem se sikerül mind jól. a 2 levélbe volt olyan hogy még a 30% se volt meg. akkor hol a 40%?:D nyugalom. csak tanulgass, és hidd el sikerülni fog ;)
2009. aug. 11. 14:08
Nem tudom, mit kezdjek magammal. Ha kezdek egy kicsit bizakodó lenni, hogy de igenis eséllyel megcsinálom, akkor mindig szembekerülök valami feladatsorral, amit úgy elszúrok, mint annak a rendje... :-/ :-(
60. Fiatal nő (válaszként erre: 58. - D3c6e89fee)
2009. aug. 11. 07:14

Nekem is van ismerősöm, akinek angol alapfokúja van, mert kellett az adminisztrátori állásához. Mondjuk ez még oké, mert nem valószínű, hogy kelleni fog neki az egész középfokú tudás. Egy alap az arra jó, hogy ne haljon valaki éhen és ne vesszen el külföldön. :-)))

Régen úgy volt a TELC-es vizsga, hogy akinek nem sikerült a középfok, de elért x százalékot, kapott egy alapfokút. Ez most már gondolom nincs így. :-P

2009. aug. 10. 20:50

én azért mentem el, mert befizettem, és kiderült hogy nem mehetek mert még nem vok 14. és utána még vártam egy fél évet hogy mehessek. XD meg egy elég erös gimibe készültem(ahova szerencsére felvettek:)) , és ezért csináltam meg. pénzt meg vissza ugyse adtak volna. amugy a végén kiderült, hogy nem is abba a suliba adtak pluszpontot érte, ahova készültem, hanem egy másikba:D

de igy legalább ugy megyek oda h tudom milyen egy nyelvvizsga szitu.

58. d3c6e89fee (válaszként erre: 57. - Fiatal nő)
2009. aug. 10. 19:19

Igen a volt barátom irodavezetői képzésre járt és oda csak alap kellett! Bár én nem sok értelmét láttam ennek, de mindegy.

Ne félj, csak nem kapsz olyat:D

57. Fiatal nő (válaszként erre: 56. - D3c6e89fee)
2009. aug. 10. 18:11

Tényleg? De akkor se nagyon látom értelmét egy alap vizsgának, főleg, ha abból az illető menni akar középre is majd egyszer. Én pont ezért nem mentem alapra, pedig anno általánosban alapfokú felkészítőre jártam németből... :-) Gimiben meg középfokúra készítőre, de nem mentem, mert nem éreztem elégnek a tudásomat. Így utólag belegondolva tényleg nem hinném, hogy meglett volna. De hát nem tudom... :-)

Köszi, remélem, hogy megy majd 15-én is. De a diskurzustól nagyon félek. Nem akarok kapni ilyen környezetszennyezést, meg klónozást, meg ilyen nyakatekert témákat. :-(

56. d3c6e89fee (válaszként erre: 55. - Fiatal nő)
2009. aug. 10. 17:46

Vannak olyan sulik, ahova alapfokú kell.


Na látod, van, ami megy, hidd el menni fog 15-én is:)


Nah akkor ez tök jó, h 5 prezentáció van!

55. Fiatal nő (válaszként erre: 54. - Dacd09dfaf)
2009. aug. 10. 17:35
Alapfokra én alapból nem mentem, mert annak nem tudom, mi értelme, főleg ha az ember menni akar középfokra is egy nyelvből. Csak pénzkidobás. - Szerintem.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook