Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tejtermékek teljes elhagyása után mennyi idővel tűntek el a pattanásaid? fórum

Tejtermékek teljes elhagyása után mennyi idővel tűntek el a pattanásaid? (tudásbázis kérdés)


20. fd338ca636 (válaszként erre: 19. - Mese habbal)
2013. szept. 6. 14:14
Nekem az ekcémám is elmúlt a kezemről,de időt nem tudok neked mondani,mert egyszercsak eszembe jutott,hogy hopp,már tök régen nem jött ki a kezemen:-)
19. mese habbal (válaszként erre: 18. - Fd338ca636)
2013. szept. 6. 13:18

épp ezért mondom, hogy a paleo jó, csak türelem kell... :) de ugye nem lehet tudni, ki miért lett pattanásos, vagy akármi más problémája... nem mindenkinél ugyanaz van a háttérben, így a megoldás sem mindenkinél ugyanaz...

én is paleozom amúgy már egy ideje.. de én pl se előtte, se azóta nem vagyok pattanásos... viszont ekcémás, meg allergiás igen, és nekem ez nem múlt el ettől, mást is kell tennem az ügy érdekében... (ettől még a paleot nem hagyom abba, és továbbra is jónak tartom, csak valószínűleg nálam valami egyéb oka is van a tüneteknek, nem csak a helytelen táplálkozás)

18. fd338ca636 (válaszként erre: 17. - Mese habbal)
2013. szept. 6. 12:29
Amikor én paleózni kezdtem másfél éve,az első két héten borzalmas ragyák nőttek rajtam mindenhol,és egyébb kellemetlenségek is voltak ahogy ürült a rengeteg méreg a szervezetemből.Aztán a 3 hétre olyan tiszta lett a bőröm,amilyen még soha nem volt.
17. mese habbal (válaszként erre: 15. - Aletta90)
2013. szept. 6. 12:21
a paleo az nagyon jó... de egyrészt idő kell a tényleges változáshoz.. másrészt sajnos vannak olyan dolgok, amik nem feltétlenül ezen múlnak.. akár más biológiai oka is lehet, de nagyobb a valószínűsége a pszichés oknak, ezzel is érdemes foglalkozni...
16. fd338ca636 (válaszként erre: 14. - Ficánka5)
2013. szept. 6. 11:40

Nem hát:-)))

Megeheted az én élesztő adagomat is,neked adom:-)

2013. szept. 6. 10:37
Köszönöm a válaszokat. Azért kérdeztem, mert paleo szerint táplálkozom 3 hónapja, de a pattanásaim nem akartak elmúlni. Néha ettem egy kis sajtot, ami ugye kompromisszum a paleóban, de már 1 hete azt is elhagytam, és még nincs változás.
14. Ficánka5 (válaszként erre: 8. - Fd338ca636)
2013. szept. 6. 09:02
Hogy te mennyire el vagy tévedve, fel sem bírod fogni!!!
13. Kantara (válaszként erre: 1. - Aletta90)
2013. szept. 6. 07:10
pár nap
12. változtató (válaszként erre: 10. - Patapucs)
2013. szept. 6. 06:51

kinek mi a túl sós, paprikás, borsos stb....nem szeretem se a csípős dolgokat se a sósat....de sokan meg esküsznek a csípős paprika gyógyító hatására...

Az a lényeg, hogy épp mi az amitől meg akarsz szabadulni, mit szeretnél tisztítani, miért vannak a pattanások. Ha ezt konkrétan tuod csak ezután érdemes bármiféle táplálozásbéli változtatást elkezdeni és nagyon következetesnek kell lenni (sajnos)

2013. szept. 6. 06:47
Nem 100%-k hogy tejtermék elhagyása használ...van akinek pl. a zsíros magvakat kell teljesen kiiktatni az trendjéből és látványos eredményt hoz.
10. patapucs (válaszként erre: 7. - Lara1984)
2013. szept. 6. 06:31

Persze, én sem arra gondoltam.

Arra szokták mifelénk mondani, ha vmi túl...ált. sós, paprikás, borsos, csípős.

9. f7586d2534 (válaszként erre: 8. - Fd338ca636)
2013. szept. 6. 05:59
Egyáltalán nem az:)
8. fd338ca636 (válaszként erre: 1. - Aletta90)
2013. szept. 6. 05:41

Kb 2 hét alatt teljesen kitisztult az arcom.

De ez minden tejtermékre vonatkozik,tehát a rejtett tejporra,tejcukorra,stb.Értsd:nincs tejcsoki,sütemény és semmi egyéb,amiben ezek fellelhetők.

És eszedbe ne jusson élesztőt szopogatni,ez mekkora hülyeség!!!

7. Lara1984 (válaszként erre: 3. - Patapucs)
2013. szept. 6. 00:28
Füszeres étel alatt mit értünk? Gondolom, egy bazsalikomos, rozmaringos vagy majorannás étel nem vehetö egy kalap alá az agyonsózott vackokkal...
2013. szept. 5. 23:54

Nem kell elhagynod a tejterméket!! Minden nap szopogass el egy nagyobb körömnyi élesztőt, el fognak múlni a pattanásaid. Ha gyors eredményt akarsz, csinálj élesztő pakolást is, egy héten legalább 3x.


Langyos vízzel képlékennyé hígítasz fél csomag élesztőt és felkened. lefekszel, ejtőzöl egy kicsit, míg megszárad. Akkor langyos vízzel lemosod. Ennyi...meglátod, hogy eredményes lesz!!

5. patapucs (válaszként erre: 4. - Bab_leány)
2013. szept. 5. 23:21

Én tejterméket fogyasztok, csak tejet nem ill. havonta 1x.

Búzás dolgot semmit és cukrosat sem, max havonta 1x.

Nincs pattanásom, nincs miteszerem és visszahúzódtak a kis fehér zsírmirigyek is (vagy minek hívják).


A fiam elment egy hétre nyaralni (tele van a bőre pattanással és miteszerrel a kamaszkor miatt) és nem evett tésztát, pattogatott kukoricát és tejeset sem.

Észrevehetően javult a bőre. Az más kérdés, hogy azóta visszatért a tésztára, stb.

2013. szept. 5. 23:13
Ez engem is érdekelne...mert ha nem látok javulást,akkor ugyanúgy enném,innám a tejtermékeket,mert olyan fincsik :D 100%-osan amúgy sem tudnám szerintem kiiktatni...de jó lenne megszabadulni a pattanásoktól,mitesszerektől...
2013. szept. 5. 22:28

Na csak azt hagyd el, hanem a gluténos, a fűszeres és a cukros dolgokat is (a fiamnak mindig javul a bőre, ha nem eszi ezeket, egyébként 1 hét után is látszik a tisztulás).

Én majdnem teljesen elhagytam és azóta nincs pattanásom.

2013. szept. 5. 22:03
szerintem kell pár hónap!
2013. szept. 5. 21:54
Tejtermékek teljes elhagyása után mennyi idővel tűntek el a pattanásaid?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook