Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tejfognál zománchiány fórum

Tejfognál zománchiány (beszélgetős fórum)


11. Vivvv
2014. júl. 18. 15:48
Kiskoromban nekem is volt zománchiányom. Már nem emlékszem hogy pontosan hány fogamat érintette, de kb. 3-6 fog lehetett felül. Csak egy fekete csík volt benne. Több problémát nem is okozott. Viszont most a kislányom fogain látok valamit... Már jó ideje. 8 foga van eddig és sárgás elszíneződést látok több fogán is felül. Amikor először megjelent, még csak egy kis pötty volt az egyik fogán és kizárólag anyatejet kapott, ezért kizárhatom a külső tényezőket. Szerintem tőlem örökölte. :( Rájöttem, hogy nem is tudok sokat a témáról, szóval most egy kicsit utánajárok. Remélem nála sem okoz majd komolyabb gondot. :(
2013. jan. 21. 14:10
Egyébként fájni nem fáj neki. Csak én aggódom. Nagyon vigyázok a fogainkra és bánt, hogy az övé ilyen.
2013. jan. 21. 14:09

Augmentint szedtem. Elkaptam vmi nyavaját a nagyobbik lányomtól. Addig nem írtak semmit, amíg őt a tüdőgondozóba nem küldték. De utána már muszáj volt. :(

Akkor belevetem magam egy jó fogorvos keresésébe. :)

2013. jan. 21. 11:34
Talan attol van, hogy terhesseged alatt antibiotikumot szedtel. Egy volt kollegam kisfianal is ez a problema volt, es kis koronakat keszitett ra a fogorvos.
2013. jan. 21. 11:33
A gyermek fogorvos esetleg tud ideiglenes kis koronakat rahelyezni a fogaira, de addig is fognyaki erzekenysegre kifejlesztett fogkremmel mosd neki, illetve ecsetelt. Ilyen a Sensodyne, vagy a zöld Elmex.
2013. jan. 20. 19:22
Nem tudtok olyan eljárást, amivel megmenthető, vagy húzható a dolog?
5. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Szitaszivárvány)
2013. jan. 20. 17:21
Ha esetleg letörik az első foga, esztétikai probléma, nem ott rág. Az én fiamnak "jóság" miatt tört le az 1. foga tőből, a másik 1. foga pedig meglazult, de végül kitartott a fog váltásig. Amelyik letört, annak a csonkját megtartották a fogváltásig, hogy tartsa a helyet, és ne nőjön össze-vissza a maradandó foga.
2013. jan. 20. 16:45
Az én lányomnak sajnos maradandó fogaknál volt ilyen probléma. A három közül kettőt ki is kellett húzni 7 éves korában. Egyet megmentettek, de többször volt tömve. A többi foga szerencsére jó. Remélem nektek nagyobb szerencsétek lesz...
2013. jan. 20. 15:29
Nem. Első fogakat érint. De ebből kettő, az amin kevés zománc van. A másik négy "csak" foltos. Nyilván, a szuvasdás itt is fennáll, de kevesebb esélye van a letörésnek. Amúgy is nagyon picike fogai vannak. A fogorvos szerint elképzelhető, hogy a maradó fogakkal már nem lesz ilyen probléma. Nagyon-nagyon remélem!
2. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Szitaszivárvány)
2013. jan. 20. 14:21
Azt írod, 6 fogát érinti. Hátsó fogakat érint a probléma?
2013. jan. 20. 10:19

Sziasztok!

2,5 éves kislányomnak örökletes fogzománc hiánya van. 6 fogát érinti. Minden nap elmex fogkrémmel mosom, így még nem szuvasodott el, de tegnap néztem, hogy kettőnél már elég vékonyka egy-két helyen.

A fogorvos szerint elképzelhető, hogy letörnek majd még fogváltás előtt. Volt már valaki így? Ez fájdalmas? Tud majd utána rágni?


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook