Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tehet ilyet bank, hogy a szerződésben kötött futamidőt meg hosszabítják 2 évvel az adós tudomása nélkül? Nem fix a hiteltörlesztő. fórum

Tehet ilyet bank, hogy a szerződésben kötött futamidőt meg hosszabítják 2 évvel az adós tudomása nélkül? Nem fix a hiteltörlesztő. (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5
40. zebracsikó (válaszként erre: 37. - Gingina)
2012. jan. 15. 11:39
indoklás nem volt hozzá?
39. 91d4989ab9 (válaszként erre: 20. - Gingina)
2012. jan. 15. 11:37
a hitel emelkedik, na akkor itt az ok, vagy csak elirtad?
38. schreiber (válaszként erre: 25. - A0c1361e44)
2012. jan. 15. 11:34

Nekem ügyved olvasta at mindket szerzödesem...a lizinggel nem volt mit tenni /kamatot is emeltek es arfolyam különbözet is/.

A kocsinal meg semmi nincs benne...csak,hogy az arfolyam ingadozas miatt a törlesztö is ingadozhat..Na ez nem ingadozik,hanem emelkedik,viszont a futamidö valtozik,es amikor a jelenlegi parom gondalta,hogy fizessük ki valahogy kiderült hogy 3,5 ev lassan 4 törlesztes utan a töketartozas 80-%-al nött. Es ez van abban a "banki faliujsagban",hogy a töketertozasra jön a kamat meg az arfolyamkülönbseg es modjukban all akar a törlesztöt felemelni akar a futamidöt modositani...ha tovabb emelkedik akkor ujra...ugy laviroznak,hogy elöször tegyel meg mindent,hogy fizess,aztan meg mar felj elbukni amid van.

Tehat nem eleg a szerzödest elolvasni,hanem a banki szabalyzatot is tudni kell hozza.

2012. jan. 15. 11:31
Biztos hogy nem tájékoztattak. Eddig mindig az emelésről szóló papírokat, illetve a folyószámla értesítőket küldték ki. Most meg kerek perec kijelentették, hogy 2 évvel nő a futamidő.
36. Timicicaanyuka (válaszként erre: 33. - A0c1361e44)
2012. jan. 15. 11:25
Bankos vagy? Hogy ennyire véded őket?
35. Titánia83 (válaszként erre: 33. - A0c1361e44)
2012. jan. 15. 11:25
Én pl. nagyon rossz ügyfél vagyok. Soha nem olvasom el a hírlevelüket. :p Aztán lehet abban akarnak valamit közölni. :(
34. Titánia83 (válaszként erre: 30. - A0c1361e44)
2012. jan. 15. 11:24

Akkor miért utalták vissza végül a pénzt?

Ha nagyon komoly jogalapja volt. :D

33. a0c1361e44 (válaszként erre: 32. - Timicicaanyuka)
2012. jan. 15. 11:21
Erről szokták tájékoztatni az ügyfelet, de ugye az ügyfél hajlamos elfelejteni a számára nem kedvező változásokra irányuló tájékoztatást.
32. Timicicaanyuka (válaszként erre: 30. - A0c1361e44)
2012. jan. 15. 11:19
de akkor is kötelességük az ügyfelet tájékoztatni róla!
31. a0c1361e44 (válaszként erre: 29. - Gingina)
2012. jan. 15. 11:19
Ha ez így volt és a szerződésedben 5 év van és nem 7 év, akkor egy bemenetellel el is tudod intézni.
30. a0c1361e44 (válaszként erre: 27. - Titánia83)
2012. jan. 15. 11:18

A Raiffeisen szokott akciózni, ami azt jelenti náluk, hogy a futamidő első 6 hónapjában kisebb a törlesztő részlet összege, amikor ez a 6 hónap lejár, akkor sok ügyfél bemegy, hogy miért emelkedett fel ennyire a törlesztő részlet?


Mondva csinált indok? Például? Ilyen nincs! Egy bank nagyon szigorú szabályok alapján működik.

29. gingina (válaszként erre: 25. - A0c1361e44)
2012. jan. 15. 11:16
Mindig rendesen fizettük. Volt amikor küldtek levelet, hogy ennyit kell még rátenni. Azt is mindig kifizettük. Ezért nem értem ezt a kialakult helyzetet.
28. Timicicaanyuka (válaszként erre: 25. - A0c1361e44)
2012. jan. 15. 11:16
Pont azért kell bemenni a bankba és rákérdezni!
27. Titánia83 (válaszként erre: 23. - A0c1361e44)
2012. jan. 15. 11:15
Ezt a részét nem tudom. De amikor mi felvettük a hitelt, nekünk több hónapig a dupla összeget vonták le ilyen-olyan mondvacsinált indok alapján. Az összes pénzemet szinte levonták. Ezért kötöttünk ki a Békéltetőnél. Vissza is utalták a különbözetet szerencsére egy összegben. De volt pár kemény hónapunk miattuk. :(
26. gingina (válaszként erre: 24. - Titánia83)
2012. jan. 15. 11:14
Rendben. Nagyon köszönöm a segítségedet!
2012. jan. 15. 11:14

Nem kell sehova menni!

Van egy szerződés, amiben benne van, hogy x összeget felvettél és 60 hónapon keresztül fizetned kell 20 ezret, valamint az árfolyam különbözetet. Ha ezt megtetted, akkor nincs gond, nem kell semmit bizonyítanod. Ha viszont nem fizettél rendszeresen, nem fizetted ki az árfolyam különbözetből eredő összeget, akkor tartozol még és ebben az esetben örülni kell a 2 év hosszabbításnak, hiszen egy összegben is behajthatnák és BÁR listára is tehetnének.

24. Titánia83 (válaszként erre: 22. - Gingina)
2012. jan. 15. 11:10
Figyelj, amíg nem látod a saját szemeddel feketén-fehéren leírva, hogy jogukban áll módosítani a futamidőt, addig ne hidd el. És akkor Békéltető!
2012. jan. 15. 11:09

Ilyet bank nem tesz. Kamat emelés ok, de futamidő módosítás nincs. Miért is lenne? Ha 5 év alatt kifizeted a pl. felvett 500 ezret, akkor mit fizetsz még 2 évig? Ugye ti sem gondoljátok komolyan, hogy ilyet tesz egy bank? Egymást hülyítitek!


Nem kértél törlesztés könnyítést? Nem kértél pluszban pénzt? Ez gondolom egy CHF alapú személyi kölcsön, ami az árfolyam ingadozás miatt nem fix törlesztésű, ugye? Olyan nincs, hogy ennyire megemelkedik.

Nekem is volt ilyen hitelem. Amikor felvettem, akkor 6 ezer körül volt a törlesztés, majd futamidő végére 9 ezer, de egy hónappal sem kellett többet fizetnem, mint, ahogy a szerződésben volt.


Jó lenne, ha átolvasnád a szerződést, valamint végig gondolnád, hogy nem volt e valami, ami miatt a futamidő meghosszabbodhatott. Amit írtam: fizetés könnyítés, nem kellett tőkét fizetned x évig, stb.

22. gingina (válaszként erre: 21. - Titánia83)
2012. jan. 15. 11:08

Igen, igen, előkerestük a szerződést, most az összes leveleket és befizetési bizonylatokat. Persze, hogy felkészülve megyünk. Nem akarom kellemetlenül érezni magam, hogy nem viszek semmit és nem tudok semmit bizonyítani.És csak néznék mint borjú az új kapura.És igen, ez a szomorú, hogy a jogszabályokra hívatkoznak és mindenre.

Esetleg előfordúlhat hogy ők tévedtek? Mert én félek attól, hogy elkezdenek nekem olyanokat magyarzni, hogy a végén én is elhiszem, hogy az így van.

21. Titánia83 (válaszként erre: 20. - Gingina)
2012. jan. 15. 10:58

De én első lépésként azt írtam, hogy olvassátok át A-Z-ig a szerződést. Aztán szedjetek össze minden papírt, levelet, és fűzzétek le. Felkészülve kell menni a bankba, nem ezt hajtogatni, hogy elvileg így volt. A magyar jogrendszer megköveteli a bizonyítékot. Tehát neked kell bizonyítanod, hogy nincs a szerződésben semmi, ami ezt a tettüket megengedné.


Ugyanakkor nekik kell bizonyítaniuk, hogy ha nem a szerződés, akkor mi tette lehetővé a módosítást. Sajnos az is problémás, hogy a szerződésben sokszor hivatkoznak az ÁSZF-re, banki jogszabályokra, és még a faliújságjukra is, amit valami hivatalos közleményként emlegetnek. Na most ki az a hülye, aki minden nap megy olvasgatni a bankba, hogy mi a fenét újítottak. :(

20. gingina (válaszként erre: 19. - Titánia83)
2012. jan. 15. 10:52
Igen, igen. Olvastam. 5 évet írtunk alá, és azt hogy ahogy változik a kamat, úgy emelkedik a hitel összege is.
19. Titánia83 (válaszként erre: 17. - Gingina)
2012. jan. 15. 10:49
Olvastad, amit tanácsoltam neked?
18. Titánia83 (válaszként erre: 16. - Pen80)
2012. jan. 15. 10:49

Sajnos igazad van. Az a baj ezzel a világgal, hogy mindenért meg kell küzdeni. Ha az ember szó nélkül hagy ilyen rablásokat, akkor elveszíti a pénzét.


Mi egy nagyon gáz nyelviskolával jártunk így. :(

2012. jan. 15. 10:48
Első körben bemegyünk, és számonkérem őket. Utána irány a Békéltető testület. De egyszerűen nem fér a fejembe, hogy tehetnek ilyet. De ilyet én még nem is hallottam, csak a fix törlesztő fizetőknél.De ott is csak pár hónappal lett több, nem évekkel.
16. Pen80 (válaszként erre: 12. - Titánia83)
2012. jan. 15. 10:46

Szerintem is ez a tennivaló, ha ezek nem jönnek be, akkor pedig PSZÁF.

Gyanítom, valami csak van abban a szerződésben, ha pedig nem, akkor bepróbálkoztak, 10 emberből 8-9 nem pattog és az nekik tiszta nyereség.

15. Titánia83 (válaszként erre: 10. - Serry)
2012. jan. 15. 10:44

Előbb Békéltető testület, mert az ingyen van!

Esetleg lehet még írni a PSZÁF-nak is, hogy bejelentsétek, amennyiben valóban jogalap nélküli volt a módosítás.


Érdemes az ügyben minden papírt, számlakivonatot összeszedni, lefűzni. Nézzétek át a leveleiket is.


RÁFÁZOL BANK!

Én a következő eset miatt hagytam ott őket.

Küldtek valami levelet, hogy van valami hitelkeretük, amit ajánlanak nekem. Jelezzem vissza, hogy nem kérem e. Mivel nem jeleztem vissza, úgy vették kérem, és rárakták a számlámra.


Én bementem, kivertem a balhét, és szó nélkül visszacsinálták, majd közöltem velük, hogy kérem a számlám megszüntetését. Aztán Helló!

2012. jan. 15. 10:42
Ez a raiffeisen bank.
2012. jan. 15. 10:41

En anno a volt ferjemmel terveztem a dolgokat,de minden az en nevemen volt,mivel a töke is az enyem volt.A lakasomra lizing volt,azt visszaadtam 97-röl 23o lett a törlesztö...na kössz nem inkabb elbuktam ami eddig benne volt. A kocsira hosszabbodott a futamidö,emelkedett a törlesztö,a vegtörlesztö meg majdnem duplaja mint amit felvettem pedig mar 3,5 eve fizetem.

En nemetorszagban elek es voltam itt ügyvednel aki szo szerint megmondta,hogy a magyar bankrendszer egyedülallo a vilagon.NEM TEHETSZ SEMMIT. Ha pepereled öket ugyis ök nyernek es meg az is a te költseged lesz.

Szoval a kocsit fizetem mert az hitel a lizingre meg mar bocsanat...tojok.

Es egy biztos a magyar allamnak,bankrenszernek gyökeres valtozas kellene,mert ez mar nem csak kellemetlen ez szegyen.

Bocsi kicsit hosszu lettem,de 15 eves korom ota dolgozok az iskolaim mellett es megis mindent a 0-rol kezdtem 2 eve.Es meg nincs vege.

2012. jan. 15. 10:41

1. lépésként tényleg át kellene olvasnotok alaposan a szerződést. Sajnos ki tudja miket írnak bele.

2. bemenni a bankba, és kérni, hogy mutassák meg, hogy mi alapján tették ezt.

3. ha nem juttok dűlőre, akkor melegen ajánlom a Kereskedelmi és Iparkamara békéltető testületét, melyhez mi sikerrel fordultunk az M*B bank ellen, ugyanis ők meg havonta el kezdtek dupla összegeket leemelni a számlánkról. Ez peren kívül intézi az ügyeket. A bank képviselője nem jött el, inkább visszautalták a jogtalanul levetett összegeket!

2012. jan. 15. 10:40
melyik bank ez?
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook