Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lakásbérleti szerződés aláírása után a bérlőjejölt nem jelentkezik fórum

Lakásbérleti szerződés aláírása után a bérlőjejölt nem jelentkezik (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2014. aug. 27. 14:31
Levontam a következtetést:legközelebb ragaszkodom hozzá,hogy ott aláíráskor adják oda a kauciót.A kulcsátadáskor azért nem jó,mert ugyanígy köddé válhat,ha pénze van benne,akkor nem.
118. 2cc786c515 (válaszként erre: 116. - 5da0117bbb)
2014. aug. 25. 21:42

...olyan helyen dolgozom, hogy naa...

De bicskanyitogató, amikor hallom a "főnökségtől", hogy oldja meg a jogász ahogy akarja!mert a hülye főnököt nem érdekli a jogszabály - csak az legyen meg amit ő AKAR.


És vitatkozik!! mápedig" az nem úgy van és kész.

117. 5da0117bbb (válaszként erre: 115. - Michelle.r)
2014. aug. 25. 21:39
Akkor a tiéd még annyit sem ér mint az enyém! :p
116. 5da0117bbb (válaszként erre: 114. - 2cc786c515)
2014. aug. 25. 21:38

De most komolyan!

Évszázadokig egészen nagy elismerésnek örvendtek a jogászok, és nem számítottunk arra, hogy majd egyszer eljön az idő, és Kkrissz leleplez mindannyiunkat, hogy mind sarlatánok vagyunk.

115. michelle.r (válaszként erre: 113. - 5da0117bbb)
2014. aug. 25. 21:36
Komolyan? Nekem nem kellett, fényásoltak egy csomót, levettem a kupac tetejéről egyet :o))
114. 2cc786c515 (válaszként erre: 113. - 5da0117bbb)
2014. aug. 25. 21:33
:D :D :D
113. 5da0117bbb (válaszként erre: 108. - F00f50e709)
2014. aug. 25. 21:31

Na jóóóó... Lebuktam :(:(:( 5 év alatt csak a Google meg a nyomtatót tanuljuk meg használni...

Sőt! A doktorink megvédése is igazából abból áll, hogy ki kell tudni nyomtatni a diplomát!


Egyébként tévedsz: pont az ilyen okos tojások hozzák a legtöbb pénzt!Azt hiszik milyen sokat spóroltak azzal, hogy csak kinyomtattak egy sablon szöveget a netről (legyen az kölcsön adási szerződés, bérbeadás, akármi!) aztán mikor beüt a krach, és kell járni bíróságra pereskedni... Na az az igazi kasza! Nem ezek a szerződések ;)

112. elbb (válaszként erre: 108. - F00f50e709)
2014. aug. 25. 21:28

Pont azért van az emberek fejében káosz, mert sokan gondolják azt, hogy nincs szükség jogászokra. És az elejtett félszavakból, mondatokból alkotják meg a saját verzióikat.

Aztán amikor belefutnak valamibe, amiről rosszul tájékozódtak, akkor pislognak mint hal a szatyorban.

Az interneten elérhető információk kb 85 százaléka nem valós infó, és azt a kevés 15 százalékot elég nehéz kibogarászni.

111. 2cc786c515 (válaszként erre: 108. - F00f50e709)
2014. aug. 25. 21:26

Te jó Isten!


Eszembe nem jutna beleokoskodni egy olyan dologba, amihez NEM ÉRTEK. A munkahelyen sem a netről szedegetjük le a szerződéseket hanem elmondjuk, hogy kivel mit és miről akarunk szerződést kötni.


Nem megyek fel a netre, hogy majd én összepakolok egy szerződést és teletűzdelem mindenféle paragrafussal stb...


Igenis az egy JOGOT végzett munkatárs DOLGA!


...ez mán" nagyon ződbe ment át amit írsz Kkrisz...

110. 5da0117bbb (válaszként erre: 98. - F00f50e709)
2014. aug. 25. 21:24

Akkor tegyük a helyére a dolgokat:

A főbérlő egy terminus technikus, még a 90 évek előttről, amikor még nem volt tulajdonjog ilyen formában, és kiadott 1-2 szobát.


Ma már arra használják (kicsit tévesen), mikor pl. Valaki kivesz egy szépségszalont (ekkor ő lesz a főbérlő--- pedig nem, csak bérlő), és mondjuk üzemeltet benne egy fodrászatott, de ki ad benne egy szobát a kozmetikusnak, egyet a körmösnek, etc... (Akik így "albérlők" lesznek)...

109. 2cc786c515 (válaszként erre: 107. - Simple)
2014. aug. 25. 21:21
:D...igen, de Cukorka akkor kimaradt a jóból :D
108. f00f50e709 (válaszként erre: 97. - 5da0117bbb)
2014. aug. 25. 21:20

te meg kezdj el utánajárni, hogy a köznapi nyelvben kit hívnak főbérlőnek és kit albérlőnek. Meg fogsz döbbenni.


Ez NEM egy szakmai fórum.


Nyilván itt az emberek 95%-ának nincs jogi végzettsége, így számukra irreleváns, hogy pontosan mit takar a főbérlő és mit az albérlő fogalma, ki a tulaj, ki a bérlő. A normális (nem mindenbe belekötő emberek - mint amilyenek te/ti vagy/vagytok) megértik az üzenet lényegét, és nem okoskodnak, meg terelnek ezer felé. A köznapi nyelvben a főbérlő a tulaj. Keress rá a neten, mielőtt ilyenekbe belekötsz.


Írásodból nekem az jön le, hogy nem tudod hogyan működik egy "gyámhivatal" meg egy "gyerek elvétel"...


Gondolom jogász(?) végzettséged miatt kicsit pocsékul esik az, ha valaki saját maga összedob egy szerződést, nem kér ügyvéd / jogász segítséget, így az nektek bevételkiesést okoz... Nyugodtan valld be, hogy ti is a netről töltitek le, max. beleírtok még ezt azt. Tudom hogy ez így működik, mert láttam és tapasztaltam éppen eleget, ne is tagadd! :) Még a végén kiderül hogy tök feleslegesen tanultál, mert nincs is szükség jogászokra??? Juj, hát akkor mi lesz veled???


És tanulj meg olvasni, mert ha csak ennyit olvasol, hogy (idézlek): "Blablabla... Okoskodok.... Blablablabla... Megpróbálom értelmezni (kevés sikerrel) azt amit a neten olvasok... Blablabla...." az már rég rossz... ilyenre adnak jogi diplomát az egyetemen???? Húúúhhaaaa... vagy esetleg vetted az ecserin egyet fizetsz kettőt kapsz akció keretében? XD

107. simple (válaszként erre: 103. - 2cc786c515)
2014. aug. 25. 21:19
Szerintem mindenki tudja, hogy kiről van szó. :D
106. 2cc786c515 (válaszként erre: 105. - 5da0117bbb)
2014. aug. 25. 21:18
Nem, persze hogy nem :)
105. 5da0117bbb (válaszként erre: 103. - 2cc786c515)
2014. aug. 25. 21:17
Reméltem nem rám értetted ;) :D
104. 2cc786c515 (válaszként erre: 100. - 5da0117bbb)
2014. aug. 25. 21:16
...dehogy ... a múlt héten még "védőnő" volt!! :D :D ne tudd meg, hány oldalon ment a szócsatája :D :D mire végre törölték a lényegtelen dolgait.
103. 2cc786c515 (válaszként erre: 97. - 5da0117bbb)
2014. aug. 25. 21:13

...az egyik exem volt ennyire tudálékos. Sok minden ragadt rá a net világból.... a szavakat egymás mellé ragozta és egy nagyon hangzatos és ütős" mondat kerekedett ki belőle.


De értelmetlen. Roppant büszke volt magára, hogy ennyire tudálékos és sok színűen értett" mindenhez :D :D


- ezt már leírtam d.e. is Cukorka...csak elveszett. Természetesen nem rád értettem!!

102. simple (válaszként erre: 100. - 5da0117bbb)
2014. aug. 25. 21:11
Így így! :)
101. simple (válaszként erre: 98. - F00f50e709)
2014. aug. 25. 21:11
Szerintem még te magad sem érted mit beszélsz itt össze vissza. :D
100. 5da0117bbb (válaszként erre: 98. - F00f50e709)
2014. aug. 25. 21:11

Nem csak ő hülye... Én is... Meg még nagyon sokan...

Csak te vagy helikopter :(

99. 2cc786c515 (válaszként erre: 97. - 5da0117bbb)
2014. aug. 25. 21:07
big like!!
98. f00f50e709 (válaszként erre: 96. - Simple)
2014. aug. 25. 21:06

köznyelvben a tulaj = főbérlő, ha még ezt sem tudod XD


Ha esetleg NEM tudnád: bérlő (legyen al vagy főbérlő) KI SEM ADHATJA a birtokában NEM lévő ingatlant!!! de azért köss bele még az élő fába is!


Nesze:

[link]

[link]


Ezek szerint rajtad kívül mindenki hülye, ügye?

97. 5da0117bbb (válaszként erre: 95. - F00f50e709)
2014. aug. 25. 21:00

Nyugodtan kivesézheted a hozzászólásaimat, kiváncsian várom :D


Azért az ingerküszöböm egy kicsikét magasabb annál, hogy megsértődjek ezen ;)


Meg mondjam mit olvasok ki abból amit írsz?

"Blablabla... Okoskodok.... Blablablabla... Megpróbálom értelmezni (kevés sikerrel) azt amit a neten olvasok... Blablabla.... Már rég bebizonyosodott, hogy tök hülye vagyok, de azért kőtöm az ebet a karóhoz... Blablabla"...


Most már megint mit lehet írni egy ilyen hozzászólásra, ami tele van hülyeséggel????

Azt hittem azt már egyszer sikerült megértened, hogy a közokiratot nem kell semmilyen hivatal felé lobogtatni....


Attól még, hogy gyerekkel nehezebb kirakni, az egy téveszme, hogy ott fog bárki évekig élősködni ahol kedve tartja...

Annyival komplikáltabb az ügy, hogy bevonják a gyámhivatalt is, aki felszólít, hogy x időn belűl old meg a lakhatásotokat, mert különben elviszik a gyereket.

Gyereket elvitték------ már nincs gyerek aki mögé lehet bújni, jöhet is a kilakoltatás (bár gondolom nem célszerű ezt megvárni, jobb gyerekkel elköltözni...).

Ez így érthető?


"4. második bekezdés: felhívtam a kérdező figyelmét, hogy azt a szerződést amit az ügyvéd ismerőse írt, felhasználható. (nyilván más névvel és újból ügyvédi ellenjegyzés kell hozzá, de lényegesebb kevesebb energiát/pénzt igényel, ha már ennyire mindent le akar papírozni, tehát ha komolyan gondolja nem elveszett idő/energia/pénz. Továbbá felhívtam a figyelmét, hogy máskor lehet olcsóbban megúszná, ha szemfüles és kicsit önállóbb, hisz a net hemzseg rengeteg fajta szerződés mintáktól - kis szorgalommal némi jogi tudással azért simán össze lehet dobni egy ütős szerződést.) A mondatba benne foglaltatik, hogy nem fogja tudni behajtani a leendő albérlőjén az ügyvédi költséget (ezért nyelje be-fogadja el, törődjön bele), mert nem az albérlő igényelte ezt a fajta szolgáltatást (nem közvetített szolgáltatás), hanem a főbérlő vette igénybe, saját kénye kedvére. Majd utolsó mondatba arra buzdítottam a kérdezőt, hogy adja ki másnak az ingatlanát, ha már nem jelentkezett érte a bérlő az adott időben. És igen, az is benne van, hogy ha már belevágunk valamibe ELŐTTE tájékozódunk... főleg mert Úptk van már érvényben, és sok minden változott. Igen, üljön le a leendő főbérlő és olvassa át a törvényt. De ha nem akarja, akkor szokjon hozzá, hogy így sajnos minden útja az ügyvédjéhez fog vezetni... Ezt is jótancsként és figyelmeztetésként írtam. "


Nem, nem, nem éééés nem!!!

Vakbelet műteni sem internetről tanulja meg az ember...

Csodálom az önbizalmadat: mások évekig vért izzadva tanulják meg a szakmát, míg te egy kis netezéssel egy "ütős szerződést" összedobsz... Ejha ! :D


De akkor van egy ötletem: kezd azzal, hogy utána jársz mit takar a bérbeadó, bérlő, főbérlő, albérlő fogalma...

96. simple (válaszként erre: 95. - F00f50e709)
2014. aug. 25. 20:26

Te a fogalmakkal sem vagy tisztában! :D

Nem albérlőröl, meg főbérlőről van itt szó....

Itt tulaj van, meg bérlő. :)

95. f00f50e709 (válaszként erre: 93. - 5da0117bbb)
2014. aug. 25. 19:52

Konzekvenciák:

1. nincs beleírva az "idióta", főleg ÁLTALAM NEM :), azt csak te tetted hozzá. Mondtam én, hogy nem írtam ilyet :) mert nem szokásom!!!


2. Az hogy te mit látsz benne... nos, most írjam azt, hogy mindenki magából indul ki?? Most akkor ezen te besértődsz? ;)


3. Már akkor céloztam arra, hogy tök felesleges közjegyzős papírért rohangálni, mert:

1. aki tisztességes albérlő, nem fog azon höbörögni ha a főbérlő azt mondja, hogy 30 nap múlva költözés van akár egy sima szerződésnél sem, ergo nem kell oda se közjegyző, se bírósági végrehajtás se felszólító levelek, se semmi. Egy tisztességes albérlő egy tisztességes főbérlő esetén ugyanúgy adja át a bérleményt ahogyan abba beleköltözött.

2. Aki meg nem tisztességes albérlő, az eleve tud a kiskapukról, és úgy meg tudja (hozzáteszem törvényesen) kavarni a dolgokat, hogy még ott lebzselhet akár évekig akár közjegyzőis okirattal a mancsodba lobogtathatod bármilyen hivatal felé, mint főbérlő, nem fognak vele tudni mit csinálni... (utalva a gyerekes sztorira, mert az külön hosszú történet, bár gondolom ilyenről még nem hallottál, vagy nem volt olyan ismerősöd aki ilyenbe belefutott...)


4. második bekezdés: felhívtam a kérdező figyelmét, hogy azt a szerződést amit az ügyvéd ismerőse írt, felhasználható. (nyilván más névvel és újból ügyvédi ellenjegyzés kell hozzá, de lényegesebb kevesebb energiát/pénzt igényel, ha már ennyire mindent le akar papírozni, tehát ha komolyan gondolja nem elveszett idő/energia/pénz. Továbbá felhívtam a figyelmét, hogy máskor lehet olcsóbban megúszná, ha szemfüles és kicsit önállóbb, hisz a net hemzseg rengeteg fajta szerződés mintáktól - kis szorgalommal némi jogi tudással azért simán össze lehet dobni egy ütős szerződést.) A mondatba benne foglaltatik, hogy nem fogja tudni behajtani a leendő albérlőjén az ügyvédi költséget (ezért nyelje be-fogadja el, törődjön bele), mert nem az albérlő igényelte ezt a fajta szolgáltatást (nem közvetített szolgáltatás), hanem a főbérlő vette igénybe, saját kénye kedvére. Majd utolsó mondatba arra buzdítottam a kérdezőt, hogy adja ki másnak az ingatlanát, ha már nem jelentkezett érte a bérlő az adott időben. És igen, az is benne van, hogy ha már belevágunk valamibe ELŐTTE tájékozódunk... főleg mert Úptk van már érvényben, és sok minden változott. Igen, üljön le a leendő főbérlő és olvassa át a törvényt. De ha nem akarja, akkor szokjon hozzá, hogy így sajnos minden útja az ügyvédjéhez fog vezetni... Ezt is jótancsként és figyelmeztetésként írtam.


Még van valami kivetnivalód? ;)


Na akkor most vesézzük ki a te hozzászólásaidat...

94. 5da0117bbb (válaszként erre: 92. - 3532273647)
2014. aug. 25. 18:34

Mondjuk a kedves ismerősben lehetne annyi, ha már ilyen szuper szerződést összeállított nektek, aminek semmi hasznát nem veszed, mivel csak vonogatja a vállát, hogy nem lehet mit csinálni, akár vissza is adhatná a pénzedet....

De ez csak az én szerény véleményem ;)

93. 5da0117bbb (válaszként erre: 91. - F00f50e709)
2014. aug. 25. 18:30

Nem írtad ki, hogy idióta, de benne van ;) :

"Nem is értem miért kellett ehhez neked külön ügyvéd, és miért kellene közjegyzőhöz rohangálni? Végeredményben tökmindegy. Hosszabb távra (évekre) adod ki a lakást, vagy rövidebb távra (pl: diák)?


Az ügyvédi költséget nyeld be (jó lesz máskor sablonnak az általa megírt szerződés, ha már nem tudtad letölteni a netről), aztán add ki másnak, ha nem jelentkezik két hét múlva. "

92. 3532273647 (válaszként erre: 90. - 5da0117bbb)
2014. aug. 25. 18:14
Nem csak ennyi,21pont 5 oldalon,de nem a terjedelem,hanem a tartalom a lényeg-a számomra fejben megmaradtakat írtam le.A ráfordított időt,energiát és pénzt sajnálom.Legyen ez nekem tanulópénz,pedig becsapni senkit se akartam,korrekt voltam és leszek is.Adózni akartam és fogok is.Jövő hétfőn felteszem megint-csak azért várok,ne én legyek a szemét szerződésszegő.
91. f00f50e709 (válaszként erre: 87. - 5da0117bbb)
2014. aug. 25. 18:12

Na hát, azért eléggé kicsavartad a mondataimat, nem gondolod?


Hol írtam, olyat pontosan hogy "_idióta_ aki nem megy ügyvédhez blabla"???? Hm??? Hol???

90. 5da0117bbb (válaszként erre: 89. - 3532273647)
2014. aug. 25. 17:33
Ha csak ennyi, akkor elég hiányosra sikeredett az a szerződés :D
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook