Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Napi háromszori étkezés? fórum

Napi háromszori étkezés? (beszélgetős fórum)


13. Adrienn' (válaszként erre: 1. - Raffy4)
2010. ápr. 5. 11:55
Nekem nagyon bejött a napi 5xi étkezés, mert így kibírom, hogy a főétkezésekre kevesebbet eszem. Az uzsonnám és a tízóraim olajos magból, gyümölcsből és barnalisztes stangliból áll (persze, mindenből csak kevés). Ezt reggel megcsinálom, és magammal viszem, bárhol meg tudom enni. Én ezzel fogyok.
2008. aug. 4. 10:18
Mindig 3x eszem, közben csak akkor, ha megkívánom.
2008. aug. 3. 21:51
én napoonta 8-10szer eszem de 5 minimum ezzel nincs gond:) csak mondjuk kevesebbet, mint más.
2008. júl. 17. 16:24
na nálam ez nem ismert. Örülök, ha egy nap kétszer tudok enni
2008. júl. 17. 00:38
en egyedul azt nem ertem hogy miert a reggeli a total lecsokkentett. Sok helyen olvasom hogy egy szelet gepsonka meg ize. A dietak haromnegyedenek semmi ertelme. En nagyon sokat fogytam, rendszeresen edzek, edzo vagyok,es szemely szerint en azt mondom, mindig akkor egyel ha ehes vagy. es ez igazan ehseget jelent. Ettol eltekintve, a szerintem a legfontosabb etkezes. Ok nem ket nagy szelet zsiroskenyer meg svedasztal, de igenis enni kell rendesen reggel, mert delelott es kora delutan a legaktivabb az ember.Eppen ezert aki teheti az edzest is tegye erre az idopontra. Reggeli utan kb 1 ora vagy fel. Kezdj futassal vagy kardioval, hogy beinduljon az anyagcsered es a reggel megevett felesleges anyagokat a szervezet mar futas kozben elkezdi egetni. De muszaly edzeshez rendesen enni, mert kulonben nem lesz energiad es abba fogsz hagyni mindent. Edzes utan egy feherjeturmix, amire tuti nem vagy egy ideig ehes, aztan laza ebed. Vacsorazni en nem igazan vacsorazok, csak csipegetek, vagy salatazok. Ehezni viszont sosem eheztem es nem is fogok, mert a legnagyobb butasag es egeszsegtelen.
2008. júl. 16. 11:49

Én is csak háromszor eszem naponta!

Reggeli,ebéd,vacsora.

Mindig is így ettem.

2008. máj. 21. 09:46
Nem! akkor, eszem, mikor éhes vagyok s nem számolom! :))
2008. máj. 16. 21:54
fúúú, én három óránként eszek, mint egy kisbaba!:) úgyhogy rám ez főleg nem vonatkozik:P
2008. máj. 16. 16:31
IGEN ELVILEG NAPI 5-SZÖR KÉNE,DE KEVESEN TUDJUK BETARTANI.
4. husvet (válaszként erre: 1. - Raffy4)
2008. jan. 8. 19:08
Én olyan fogyókúrás kezelésen vettem részt, aminek pont az volt az egyik lényeges eleme, hogy naponta háromszor szabad enni, ezek között csak vizet szabad inni. Tudom, hogy ez nem stimmel össze a "többször egyél keveset" fogyókúrás elvvel, de nekem bejött. Sztem ne erőltesd a napi ötszöri kajálást, ha megvagy a háromszorival is.
2008. jan. 3. 17:49

Napi ötször???

Amikor dolgozom, van hogy 1x eszem egy nap, este itthon. Ebben a felpörgetett, stresszes vilában egyszerüen nem lehet többet, nincs rá időm. Persze hétvégén + szabi alatt én is kajálok 3x. Legalább nem kell aggódnom az elhízás miatt :))

2. Prügi (válaszként erre: 1. - Raffy4)
2008. jan. 3. 14:29

Szia!


A napi ötszöri étkezést nem úgy kell elképzelni, hogy na, akkor napi ötször nekiülök enni! Nem! A 3 főétkezés mellé már csak 2-t kell beikatatni, ami tulajdonképpen nem is olyan nagy dolog, hiszen elég, ha mondjuk tízóraira bekapsz egy müzliszeletet vagy valamilyen gyümölcsöt, puffasztottrizst, uzsonnára pedig, ebéd és vacsora között mondjuk egy joghurtot. Ezt még a suliban vagy a munkahelyeden is könnyen meg tudod oldani, ráadásul annyira jól sem fogsz lakni tőle, hogy utána már ne bírjál ebédelni vagy vacsorázni, de mégsem lesz üres a gyomrod, így esetlegesen még a főétkezések adagjai is csökkenthetők. Sok sikert!

2008. jan. 3. 13:32

Nem tudom, másnak van-e hasonló problémája, de mindenesetre elmondom az enyémet.

Gyerekkorom óta hozzá voltam szokva a napi három étkezéshez - kaptam iskola előtt egy bőséges reggelit (ami mellett még az uzsonát sem kívántam), aztán hazajöttem ebédelni, és este, ha megéheztem, még ettem egy szendvicset vagy joghurtot.

Sajnos (nekem legalábbis) a legtöbb diéta és fogyókúrás módszer előírja a napi ötszöri étkezést, amire én képtelen vagyok.

Azt meg bírom állni, hogy tartsam magam a napi három főétkezéshez és ne nassoljak mellette. De hogy reggelire gyümölcsöt egyek, ami után ég a gyomrom és egész délelőtt nem bírok koncentrálni, majd 10 óra körül egyek egy tojást vagy müzliszeletet, na arra nem vagyok képes.

Eleve, a napi ötszöri étkezés jelent egy reggelit, egy délelőtti uzsonnát, egy ebédet, egy délutáni uzsonnát és egy vacsorát. Aki dolgozik vagy tanul, annak a nap jelentős részében nincs ideje háromszor, három különböző dolgot enni, leginkább körülményesen és kiegyensúlyozottan összeállítva nem!

Próbálkoztam már azzal is, hogy főzök egész napra, és azt eszem, de ettől csak még éhesebb lettem, és a köztes étkezések során is ugyanakkora adagokat ettem, mint a három főétkezés alkalmával szoktam.

Mivel hamarosan részt fogok venni egy olyan fogyókúrás kezelésen, ahol a napi ötszöri étkezés kötelező, nagyon félek attól, hogy fogom tartani, mert nekem eddig nem vált be.


Ti hogy bírjátok, bírtátok a napi ötszöri étkezést? Van valami tippetek, hogyan szokjak rá át (noha a szervezetem nagyon tiltakozik ellene)? Megéri egyáltalán?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook