Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Téged mire tanítottak az évek? fórum

Téged mire tanítottak az évek? (beszélgetős fórum)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2008. okt. 26. 21:30
Arra ,hogy a kudarc szó,nem azt jelenti,amikor csinálod,de nem sikerül,hanem azt,amikor meg sem próbálod.
2008. okt. 26. 21:24
Kutyából nem lesz szalonna...
2008. okt. 26. 21:24
arra, hogy nem szabad túl bizalmasnak lenni az emberekkel, mert visszaélnek vele
2008. okt. 24. 19:34
Arra, hogy szerelem nélkül lehet élni, de társ nélkül nem. Sokszor nem a szerelmem a társam!!!
2008. okt. 22. 12:07
sokmindenre
2008. okt. 22. 12:01
Arra, hogy hiába vannak mellettem hozzám közel álló emberek, csak magamra számíthatok.
2008. okt. 20. 21:22
Hogy vannak titkok, amiket még élünk magunkban kell tartani.
2008. okt. 20. 21:20
Arra, hogy szinte semmi sem az, aminek látszik :)
242. coline
2008. okt. 15. 17:44

Az élet olyan, mint a sakk!

Ha ügyesen tologatod a bábúkat, akkor nyersz! Ha rosszul lépsz, akkor vesztesz...=)

241. filmes
2008. okt. 12. 23:06
Türelemre. Leginkább.
2008. okt. 12. 23:03
nagyon sok mindenre. az ember a hibájából tud a legjobban tanulni.
239. c19f5f79fa (válaszként erre: 238. - Fda58604ed)
2008. szept. 26. 18:00
Kimondottan jó gyógyszer az idő:-)
2008. szept. 26. 11:24

Nyugodtabban fogadni BÁRMIT.

Sokszor hittem, hogy majd jobb lesz, de nem így van, minden új nap új megoldalnivalót hoz.

Kezdem átvenni azt az életérzést, hogy az idő majd megoldja....

237. SF
2008. szept. 26. 10:59
Arra, hogy azután tanulod a legtöbbet, hogy befejezted az iskolát.
236. 0c97fbb607 (válaszként erre: 235. - Walaki24)
2008. szept. 26. 10:41

Ennek kifejezetten örülök.

Ha végignézem a hsz-eket,nagyon szomorú a sok csalódott ember:(

235. Walaki24 (válaszként erre: 231. - 0c97fbb607)
2008. szept. 26. 10:35
teljesen eggyet értek...
2008. szept. 26. 10:30
aki nem bízik önmagában,másban sem tud:)
233. reni79
2008. szept. 26. 10:29
Ne bizzak senkiben
2008. szept. 26. 10:24
higyjek*
2008. szept. 26. 10:23

...hogy minden rosszban van valami jó!

...hogy merjek nagyokat álmodni!

...hogy hidjek önmagamban és másokban is.

2008. szept. 26. 10:23

Drága jó anyám azt montahogy....


Huszévessen rozsaszinbe látja a világot

Harmincévessen prima minden jó

Negyvenévessen hát jó

Ötvenévessen jaj

Hatvan évessen jaj jaj

Hetvenévessen jaj jaj jaj

Nyolcvanévessenjajjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj

2008. szept. 26. 10:18
,,,,,,,hogy senkiben sem higgyek,mindennek nézzek a hátamögé.Ne bizzak megsenkiben.Mindenki irigy a másikra.
2008. szept. 26. 10:12

1.ne legyek mar olyan naiv...

2.hogy "lassak ne csak nezzek" (fankadeli)

3. erzelmeket kimutatni nem szegyen

4. ne szolj szam nem faj fejem...

227. Erika25 (válaszként erre: 224. - 319cd6978b)
2008. szept. 11. 18:09

Úgy gondolom, hogy nem kell mindent hagyni, csak azért mert tanár az illető. De úgy kell visszaszólni, hogy ne bántódhasson meg. Tudom, hogy nem könnyű, nekem sem ment még gimis koromban, de érdemes betanulni pár mondatot, ami ilyenkor használható. Persze ez mind függ az adott tanártól, van amelyiknek többet lehet mondani, van amelyiknek keveset. Pl. ilyet, hogy: "Ez nem vicces egyáltalán..." vagy: "Miért, tanárurat/nőt akadályozza a haja a tanításban?!" vagy "eddig még soha senki nem tette ezt szóvá..." vagy valami ilyesmiket. Lényeg, hogy lássa rajtad, hogy lecsapod a magas labdád, de azért ne legyél szemtelen.

A saját gyerekeim tapasztalataiból tudom, hogy ez a legjobb megoldás. Ha valaki nem szól vissza soha, akkor arra rászállnak és élvezkednek a "pedagógusnak" egyáltalán nem nevezhető tanári állást betöltő emberek. Ha meg csúnyán szól vissza -ahogy mellesleg megérdemelnék-, akkor meg vérig sértődnek és szivatják a gyereket ahol csak lehet.


Amúgy olyan jókat írtok, nagyon sok bölcs ember van itt a Hoxán. :)

2008. szept. 3. 17:50
Arra,hogy minél több tapasztaláson esel át,annál inkább rájössz,hogy mennyire de mennyire nincs tudásunk....az életről...:)
2008. szept. 3. 15:12
... a családon kívül senki és semmi nem fontos. ... a problémák, ha hagyjuk, maguktól megoldódnak... a nevetés és az ásványvíz szépít... a gyerekek fiatalon tartanak... a férfinak kaja kell és hogy lássa rajtunk, hogy odavagyunk érte, ennek fejében királylányként bánik velünk... a munkahelyen dolgozni kell... csendben... pillanatnyilag kb. ennyi. :o))
224. 319cd6978b (válaszként erre: 223. - Saci49)
2008. szept. 3. 15:07
Ez nagyon kedvesnek hangzik. De mi van ga valakinek nincs ideje már erre. Arra hogy először balek legyen és csak utána szeressék meg. Már harmadikos vagyok és még mindíg utánam szólna/összesúgnak ha végigmegyek a folyosón. kinevetne ha butaságot mondok, és kihasználják hogy nem tudok nemet mondani. Még a tanárok is. Szóval nekem nincs időm jópofa losernek lenni. Kénytelen leszek olyan lenni akit ha nem tisztelsz, vagy nem veszel semmibe akkor az visszaüt rád. Ma ismerkedtünk meg a nagyon rossz hírű KGT tanárral. És még két perce sem volt benn de rákérdezett, mintha ez jópofa lenne, hogy miért olyan a hajam amilyen, és hogy nem e akadályoz a tanulásban ez a "betegség". Persze nevetett az egész osztály. Marha jól esett mondhatom, de nem szólhattam vissza hogy az egyetlen dolog ami hátráltat az az ő látványa. Nem kezdhetek így. Így viszont én vagyok az aki eltűr minden szemétséget. És ezt egy tanár csinálta. Nem egy menő gyerek az iskolából, akivel mindenki barátkozni akar. Vagy nem a legszebb lány akivel bárki szívesen járna. Nem. Hanem egy 1[{[{[A HREF=" [link] TARGET="_blank"]}]}]50 cent[{[{[/A]}]}]i magas dagadt hurkás kezű ráncos vörös hajú ocsmányság aki ezek után nem tekintek embernek.
223. Saci49
2008. szept. 3. 11:40

." Egy bolond mindig bízik. Egy bolond minden negatív tapasztalata ellenére folyton csak bízik. Becsapod, ő mégis megbízik benned. Újra becsapod, ő továbbra is megbízik benned. Megint becsapod, és ő még mindig bízik benned. Aztán azt mondod: "ez egy bolond, ez semmiből nem tanul."

Légy bolond! Ne építs falat magad köré a tapasztalatból és tudásból. Akármilyen élmény ér, hagyd, hogy megtörténjen.

Az elején nagyon nehéz dolgod lesz. Mindenki ki fog használni... de hadd tegyék. Szegény fickók... Még ha megtévesztenek is, becsapnak, kirabolnak is... hagyd, hogy megtörténjen, mert az, ami tényleg a tiéd, soha nem lehet másé. Azt, ami valóban a tiéd, senki nem rabolhatja el tőled. Ha nem hagyod, hogy ezek az élethelyzetek beszennyezzenek, akkor megjelenik számodra a lehetőség, hogy legbelül békére találj önmagaddal. A lelked mindinkább kikristályosodik és inkább a szeretet hat vissza rád. Bízzál az emberekben." Bocsika, ezt nem kioktatásnak szántam, hanem idéztem egy tanárom előadásából a filozófia órán. (régen volt) Eleinte kinevettük, kicsúfoltuk...stb. Aztán mikor idősebbek lettünk megpróbáltunk így élni. Működik ma is. (40 éve) Ha nevetnek rajtam, hogy milyen balek vagyok-velük nevetek és így a nevetségességből szeretet lesz.Próbáljátok ki. Érdemes!

2008. aug. 30. 01:02

-Meghalt a nagymamád? Részvétem. Hogy vagy?

-Majd elveszi az eszem a gyász.


Mert ha azt mondom hogy kiheverem akkor, jön a kérdés hogy:

-jesszus, talán nem voltatok olyan jó viszonyban? miért....stb

2008. aug. 30. 01:00
Igen. Ezért kell hihető és kielégítő kamudumákat kitalálni.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook