Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Az elmúlt években mire tanítottak a kudarcok? fórum

Az elmúlt években mire tanítottak a kudarcok? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2010. júl. 25. 18:37
A jó csak ahhoz képest jó,hogy rosszabb is lehet.A rossz meg ahhoz képest rossz,hogy később jobb jőhet. Tehát a kudarcok arra vannak,hogy tanuljunk belőle és még valamit, mindig fel kell állni és továbblépni ,még fogcsikorgatva is.
2010. júl. 25. 12:36
Hát szerintem egyetlen kudarc van amikor feladjuk.
2009. febr. 1. 18:56
Ami no öl+ az csak erösit:))
109. Zizisicc (válaszként erre: 108. - VESZÉLY FILOZÓFUSA)
2009. jan. 20. 18:57

Azt elhiszem!


Remélem semmi komoly! Rendben vagy?

108. VESZÉLY FILOZÓFUSA (válaszként erre: 106. - Zizisicc)
2009. jan. 20. 18:49
Tegnap kórházba voltam, és családtagok mellettem voltak, és ez nagyon jó volt!
2009. jan. 20. 14:11
Továbbra is csak optimistán és mindig lesz valahogy!
106. Zizisicc (válaszként erre: 104. - 0260f21e84)
2009. jan. 20. 14:10
Ami a Te dolgod, azt senki nem tudja helyetted megcsinálni, nem tudják átvállalni - ez így van jól! - de! ott állhatnak melletted, ha fogytán az erőd, segíthetnek, ha arra van szükséged - és ez is így van jól!
105. VESZÉLY FILOZÓFUSA (válaszként erre: 104. - 0260f21e84)
2009. jan. 20. 12:40
igazad van!
104. 0260f21e84 (válaszként erre: 102. - VESZÉLY FILOZÓFUSA)
2009. jan. 20. 12:22
Anyam nem fog helyettem interjuzni, sem csekket befizetni, a barataim sem tudnak mit tenni, ha pl szakitok. Nekem kell vegigcsinalni. Legfeljebb meghallgatjak a nyivakolast, mast nem tudnak tenni. Es ez igy is van jol szerintem.
103. correct
2009. jan. 20. 11:27
Arra, hogy mindig jön jobb dolog UTÁNA :)
102. VESZÉLY FILOZÓFUSA (válaszként erre: 101. - 0260f21e84)
2009. jan. 20. 11:22
és a család, a barátok!?
101. 0260f21e84 (válaszként erre: 100. - VESZÉLY FILOZÓFUSA)
2009. jan. 20. 11:16
Nekem az a kudarc, ha meg sem probalom. Ha megprobaltam es nem sikerult, abbol lehetett tanulni. A kerdesre visszaterve pedig arra tanitottak, hogy egyedul csak magamra szamithatok.
2009. jan. 20. 11:12
Tudnod kell, mi a kudarc, és mire képes a kudarc. A félelem el kell hogy hagyjon, ha tudod, hogy a kudarc nem egy szégyenletes, ártalmas, romboló és fájdalmas dolog. Érezd, hogy a kudarc természetes dolog.
2009. jan. 18. 17:53
Kudarcok: a siker tartóoszlopai ?
2009. jan. 5. 11:50
A háborúban legjobb stratégia a harc nélküli győzelem!
2009. jan. 5. 11:25

Érdekes...kevés dolgot tekintek kudarcnak az életemben, annak ellenére, hogy bizonyára sok rosszat okoztam magamnak is, és másoknak is. Hiszem, hogy ezeknek megvan a miért-je.

Sokan sok mindent változtatnának az életük eseményeiben, ha lehetne. Nekem csupán két dolog van. Az egyiket utólag meg is változtatom, a másikat sajnos már nem tudom.

2009. jan. 4. 23:40

A kudarc az az állapot, amikor az illető zsebében volt az energia, amellyel megoldhatta volna a kihívást, azonban a lustaság, a gyávaság, a kifogások keresése, a hanyagság, a tunyaság, a nagyképűség, az önzés, stb. erősebb volt, így nem tette bele mindazt, amit tudott volna.


Így a nap végére marad a keserű szájíz, valamint a folyamatos önmarcangolás, hogy miért nem tette bele.

A nem sikerült meg azt jelenti, hogy valaki megtett mindent, amit tudott, azonban azt is tudja, hogy emberből van, és nem sikerülhet minden.

Ha ő becsülettel mindent beletett, mindez persze rosszul esik, de a nap végére nem marad lelkiismeret furdalása, így nyugodtan alszik.

2009. jan. 4. 23:37

Engedd, hogy a kudarc

Rávilágítson a legfőbb

tanulságra:

Minden naplemente

Egy nagyon, nagyon fényes

És erőteljes napfelkelte kezdete.

2009. jan. 4. 23:25

A kudarc nem azt jelenti, hogy selejt vagyok,

Hanem azt, hogy nem arattam sikert.


A kudarc nem azt jelenti, hogy nem értem el semmit,

Hanem azt, hogy tanultam valamit.


A kudarc nem azt jelenti, hogy bolond voltam,

Hanem azt, hogy volt bennem hit a kísérletezéshez.


A kudarc nem azt jelenti, hogy dicstelenné váltam,

Hanem azt, hogy volt merszem próbálkozni.


A kudarc nem azt jelenti, hogy nem értettem a lényeget,

Hanem azt, hogy valamit másképp kell csinálnom.


A kudarc nem azt jelenti, hogy alábbvaló vagyok,

Hanem azt, hogy nem vagyok tökéletes.


A kudarc nem azt jelenti, hogy elvesztegettem az időt,

Hanem azt, hogy van ürügyem az újrakezdéshez.


A kudarc nem azt jelenti, hogy fel kell adnom,

Hanem azt, hogy még jobban kell igyekeznem.


A kudarc nem azt jelenti, hogy sohasem fog sikerülni,

Hanem azt, hogy türelmesebbnek kell lennem.


A kudarc nem azt jelenti, hogy Istenem elhagytál engem,

Hanem azt, hogy Neked bizonyosan van egy jobb ötleted.

2009. jan. 4. 23:22

Kudarc


Hogyan győzhetem le a kudarctól való félelmet?


Tudnod kell, mi a kudarc, és mire képes a kudarc.


A félelem el kell hogy hagyjon, ha tudod, hogy a kudarc nem egy szégyenletes, ártalmas, romboló és fájdalmas dolog.


Érezd, hogy a kudarc természetes dolog.


Amikor a gyermek járni tanul, gyakran megbotlik és elesik.

De nem érzi úgy, hogy a botlás kudarc.


Úgy érzi, természetes dolog egy pillanatra felállni, és azután újra elesni.


Ha ebben a fényben szemléled a kudarcot, és nem úgy gondolsz rá, mint ami valóságellenes vagy teljesen távoli a valóságtól, akkor egyáltalán nem lehet félelem.


A kudarcot úgy tekintjük, mint egy elvárásainkkal vagy Isten-megvalósításunkkal szemben álló valamit.


De a kudarc nem áll szemben megvalósulásunkkal.


Amit mi kudarcnak nevezünk, az Isten szemében csupán egy tapasztalat.


A kudarcot mindig tekintsd tapasztalatnak.


Ne tekintsd végterméknek, vagy egy tapasztalat csúcspontjának, hanem inkább a tapasztalat folyamatának.


Tévedsz, ha úgy gondolod, hogy a kudarc tapasztalatod vége.


Egy hosszú versenyen előfordul, hogy valaki lassan indul, de azután fokozatosan felgyorsít, és eléri a célt.


Ha úgy gondolja, nem érheti el a célt, mert lassan indult, azzal sajnálatos hibát vét. Ha nincs kudarc, természetesen a leggyorsabban futsz.

De ha mégis kudarcba ütközöl, tekintsd olyan tapasztalatnak, amely még csak a kezdet. A vége siker lesz. És akkor ki mondhatja azt, hogy kudarcot vallottál?

2009. jan. 4. 23:11
Hogy nem lehet egy ugrással az emeleten lenni. Végig kell járni a lépcsőfokokat.
2009. jan. 4. 22:40
"Ne félj attól, hogy lassan haladsz igazad felé; akkor kéne félned, hogyha egy helyben állnál."
2009. jan. 4. 21:15
Ez jó! :o))
2009. jan. 4. 20:57
Légy hasonló az égen szálló madárhoz...aki a törékeny gallyon megpihenve átéli az alatta tátongó mélységet,mégis vígan énekel,mert bízik szárnyi erejében."
2009. jan. 2. 20:14
Jóval kevesebbszer használom a soha, mindig, örökké ...... szavakat. :o))
87. VESZÉLY FILOZÓFUSA (válaszként erre: 86. - Cenifer)
2009. jan. 2. 20:02
EZ FONTOS, ÉS A VÁLLALKOZÓ SZELLEM!
2009. jan. 2. 19:03
Legyek merészebb.
2009. jan. 2. 18:28
nyitottnak kell lenni minden jóra!
2008. dec. 31. 18:46
Hogy legyek bátrabb, merjem vállalni a gondolataimat és ne ragaszkodjak annyira az elveimhez!
2008. dec. 31. 18:42

"Az optimista azért várja az éjfélt, hogy az új év elkezdődjön, a pesszimista pedig azért, hogy megbizonyosodjon róla, az óév elmúlt."


/Bill Vaughan/



Mindenkinek nagyon Boldog Új Évet Kívánok! :o))

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook