Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Te mit teszel a tiszta környezetért? fórum

Te mit teszel a tiszta környezetért? (beszélgetős fórum)


2011. máj. 31. 11:01
Na mink most okoskodunk hogy a wc-be egy sarok mosdót szereltetünk és így oldanánk meg a kézmosással a kisdolgok leöblítését.És a napelemes vízmelegítés, nem rossz dolog de nyáron a medencébe kellene kiengedni a felesleget ami jó lenne a melegben lubickolni de sajna a szomszédságban haszon állattartás működik így sok a légy és a szag is kellemetlen.
2011. máj. 29. 18:07

Mi nem veszünk szemetes zsákot, csak simán a kukába dobjuk a szemetet, bár így többször kell kimosni:)


boltban saját zacskóba teszem a pékárut amit otthonról viszek, vagy papírba teszem ha van, szövet táskában viszem haza, vagy kartondobozban (a boltban mindig van éppen kiürült árus doboz, amibe bele tudok pakolni,ha nincs sorfeltöltéssel segítve az eladót, lesz:))


ezenkívül a szokásos takarékos izzók,stb...


és kivitelezőként szoktunk elég sok helyen esővíz gyűjtését kialakítani, amit vissza lehet forgatni WC öblítésre, vagy szivattyú nélküli energia mentesen működő szennyvíztisztítókkal lehet spórolni

2011. máj. 29. 14:56
Kertes családi házban legelőször is a komposztálás amit bevezettünk, nálunk is az ecet a tisztítószer ablakra és a hűtőnél is bevált,a konyhába külön edényem van amikor gyümölcsöt mosunk vagy az ebédhez zöldségeket megmosom ezekkel locsolom a benti,jó időben a kinti virágokat.
14. gia69
2011. máj. 11. 17:49

Nálunk a komposztálható hulladékot külön gyűjtik.

És a zsemle csomagolására adott műanyag zacsikban szoktam lefagyasztani ez-azt.

És nem szoktam porszívózni, inkább több kisebb rongyszőnyeg van a szobákban és a nappaliban, azt könnyedén kirázom, és ki is tudom mosni.

A járólapot és a parkettet pedig felsöpröm és felmosom.

2009. szept. 24. 16:36
Mi a konyhai hulladekot,gondolok,a krumpli,sargarepa hej,kavezacc,stb,komposztaljuk,es gyonyoru,a viragoskertunk.Az ablakokat,tukroket,ecetesvizzel mosom le.A felmoso vizbe ecetet ontok,szep fenyes a ko,es fertotlenit.A zuhanytalcat,furdokadat ecettel fertotlenitem.
2009. szept. 22. 21:36
Rendben tartom a társasház lépcsőházát,és a ház előtti zöldövezetet.Rendszeresen összeszedem a szétdobált szemetet(másnak nem szúr szemet!),virágokat ültetek,és égész évben gondozom,ami nem esik nehezemre.
2009. máj. 3. 10:38
A vízre én is figyelek, pl. fogmosáskor elzárom amikmor éppen nem használom.
2009. máj. 2. 21:14
nem szemetelek, nem folyatom a vizet, nem termelek sok atomhulladékot
2009. ápr. 28. 20:36
Felmosáshoz legtöbbször csak langyos vizet használok.
8. c4f059c04b (válaszként erre: 4. - Ibike22)
2009. ápr. 26. 13:43
Az edényekre égett szennyeződést is leoldja a vizes szódabikarbóna.
7. c4f059c04b (válaszként erre: 3. - E28ddc7c9b)
2009. ápr. 26. 13:42
A citromsav jó folttisztító ruhákra.
6. c4f059c04b (válaszként erre: 2. - Ibike22)
2009. ápr. 26. 13:39
Ötletes, hogy a letöbb áru zacskóját még hasznosítjátok valamire. Sokszor csodálkozom, amikor mindenhonnan a környezetvédelem téma folyik, de bizonyos dolgokat úgy csomagolnak a gyártók, hogy nagyzacskóban kicsik pl. betétek.
2009. ápr. 26. 13:32
Köszönöm a hasznos tanácsokat :) Én pl. citromsavas vízzel tisztítom a tükröket, ablakokat. A csepén vagy padlón, inkább sepregetek mint porszívózok. A műanyag hulladékot külön gyűjtöm.
2009. ápr. 26. 13:00
És folttisztításra a szódabikarbóna, hangyaírtásra bórax+porcukor 1:1 arányú keveréke, állítólag azokra is jó még a sütőpor.
2009. ápr. 26. 12:04

Vízkőoldásra nagyszerű az ecet, vagy egy kicsit megnedvesített sütőpor. 1-2 percet hagyod állni a mosdón-fürdőkádon utána áttörlöd, jobb mint az összes drága tisztítószer.

Penész ellen az egyszerű hypó.

Ezüst ékszer tisztítására 1 csomag sütőpor, 1 dl víz (min. 2 decis pohárba, mert fut.)

2009. ápr. 26. 11:56

Szia!

Mosódió, mosószóda, ecet, környezetbarát mosószer (dm-es denkt wollwaschmittel, vagy vmi hasonló, kezdem használni a mosható pelust, és a mosható, papír popsitörlőt, szelektívbe megy a papír, üveg, pet palack, nem, vagy minimálisan permetezzük a gyümölcsfáinkat, ha a virágok tetűirtására mosódiófőzetet használok. Nincs a háztartásunkban kukazsák, a tonnányi itthon lévő műa szatyrot használjuk, sőt, nem csakszatyrot, pl a wc-papít zsacskóját is. Azt a zacsit sem dobjuk ki, amiben zsemle volt. Takarékoskodunk az alufóliával is, soxor azt is többször föl lehet használni, pl ebéd maradékát betakarni vele, úgy megy a hűtőbe, így, ha egy hangyányit is, de kevesebbet mosogatunk. Ja, víz: a mosógép öblítő-, gyerek fürdővize lesz a felmosásra használt víz. 2x is meggondoljuk, hogy mit hányszor teszünk a mosógépbe.Meg van saját kertünk is. És nagyon igyekszünk spórolni az árammal, természetesen energiatakarékos izzókkal. Én még a kartonbútorokkal is szemezek :)

2009. ápr. 26. 11:15
Sziasztok! Szeretném ha leírnátok, ki mit tesz a környezetvédelem érdekében. Például háztartási praktikák természetes anyagok használata a takarításban, energiatakarékosság, kertben alkalmazott természetes módszerek stb...Bármi ami ezzel kapcsolatos. Köszi :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook