Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Te milyen dalt énekeltél/énekelsz a pocaklakódnak? fórum

Te milyen dalt énekeltél/énekelsz a pocaklakódnak? (beszélgetős fórum)


1 2
2023. júl. 12. 18:06

Ha víz alá merülünk, mit hallunk a fenti világ zajából, és főleg mennyit értünk belőle? Nem sokat.

Magzatvízzel telt fejletlen halószervvel placentán, méhfalon, hasfalon keresztül vajon mennyit hallhat egy magzat?

2023. júl. 12. 17:28
A második babával már gyakorlottabb voltam. Vele, a várandósság alatt sokat énekeltem a Gayatri mantrát is. De sok gyermekdalt is. Végül a Gryllus dalok is nagy kedvencek voltak pocakon belül és kívül. És a relaxációs és angyalos zenék, na meg a delfin hangok. Egy felhúzós zenélő játékot sokat zenéltettem a hasam előtt. Mikor megszületett, az volt a kedvence. 💗
33. Titánia83 (válaszként erre: 31. - Seven of Nine)
2011. máj. 3. 18:14

Nekem oly mindegy, hogy te hogy hívod a gyerekedet. Én sem szólok bele. Most pedig ne itt offolj, mert a moderátor törölni fogja a nem a fórum témájához tartozó hozzászólásokat.


Mindenki úgy hívja a babáját, ahogy akarja. Na meg a gyerekét is. Nincs jogod beleszólni. Ha neked meg a csőlakó tetszik, akkor hívd úgy, és kacarássz rajta reggelig.

2011. máj. 3. 17:32
Nem akarok hallássérült gyereket a világra hozni, így megkímélem a hangomtól, és ha már úton lesz, akkor inkább zenét hallgatunk majd - így mindenki jól jár. :)
2011. máj. 3. 17:29

ha a csoben lakik valaki, az meg csolako ezek szerint:)


najo mind1:)

30. Seven of Nine (válaszként erre: 29. - Kutykurutty3)
2011. máj. 3. 17:28
babu:DD hat ez mosolyra huzta a szamat:)
29. kutykurutty3 (válaszként erre: 28. - Seven of Nine)
2011. máj. 3. 17:24
Hát mert a pocakban lakik valaki. Hívhatnád élősködőnek is, de most olvastam egy újságban, valaki nem akarta pocaklakónak hívni, ezért bábunak hívták. Aztán rájöttek, ez azért elég ciki.
28. Seven of Nine (válaszként erre: 27. - Kutykurutty3)
2011. máj. 3. 17:22
persze, mindenki ugy hivja, ahogy neki tetszik, csak azt kerdeztem azert teszik ezt, mert ez a divat vagy miert
27. kutykurutty3 (válaszként erre: 24. - Seven of Nine)
2011. máj. 3. 17:19
Leginkább, mert mindenki új hívja, ahogy szimpatikus. Te pl kisbabának hívod.....én nem hívom így...
26. Seven of Nine (válaszként erre: 25. - Titánia83)
2011. máj. 3. 17:17

nekem nem baj, csak mindig a csolako jut rola eszembe..


ez divat gondolom, ha valaki nem igy hivja a babajat, akkor az nem meno


meg a vacsi, telcsi, kapcsi, vagod? vagy nem vagod? meg hasonlo

25. Titánia83 (válaszként erre: 24. - Seven of Nine)
2011. máj. 3. 17:11

Ha úgy írom, hogy a kisbabádnak, akkor lényegében már a megszületett babára gondoltak volna többnyire. És olyan fórum már van.


Viszont más, amikor még a várandósság alatt énekelgetünk a gyermekünknek. És gondolom tudod, hogy a várandósság alatt embriónak, majd magzatnak is nevezzük a babát.


Ez egy becézés. Ahogy a baba-mama kommunikációt is elnevezték lelki köldökzsinórnak. Miért baj ez?

2011. máj. 3. 17:06
Miert hivjak a nok pocaklakonak a kisbabajukat??
23. kutykurutty3 (válaszként erre: 22. - Titánia83)
2011. máj. 3. 15:42
Ja most nézem te írtad ki a kérdést:) Mindig összefutunk:)
22. Titánia83 (válaszként erre: 21. - Kutykurutty3)
2011. máj. 3. 15:40
Tudom, és oda írtam is. Én viszont nem az altató dalra voltam kíváncsi, hanem amit akár nap közben is tudok neki énekelni.
2011. máj. 3. 15:35

Én is kérdeztem már ilyent:)

[link]

20. monstro (válaszként erre: 19. - Titánia83)
2011. máj. 3. 14:24
Csak nem:)) Bár az én kicsi lányom a mai napig felébred éjjel minimum 1x:)) Remélem kistesó jobb alvó lesz:)
19. Titánia83 (válaszként erre: 18. - Monstro)
2011. máj. 3. 14:17

Nekem az aladdinból az Új élmény jött így.

Csak a "Téged hívlak, Te szép hercegnő" helyett, szép kis gyermeket énekelek.


A múltkor már rájöttem, hogy elég merész ez a dal. A végén az van, hogy utazzunk át, sok éjszakát, csak te, meg én. Ha a gyerkőc komolyan veszi, tán éjszakánként nem is fog aludni. :D

2011. máj. 3. 14:14
Amúgy annyira érdekes, mert Ő válsaztotta ezt a dalt:) Mert mindegy mit énekeltem, dúdoltam neki csak erre nyugodott és aludt el amikor picibaba volt:)
17. monstro (válaszként erre: 13. - Titánia83)
2011. máj. 3. 14:13
Én csak dúdolni szoktam neki és nem énekelek szöveggel, mert ha énekelek is akkor mindig éberebb lett és nem aludt el hanem a szövegre figyelt:) Szóval szöveg nélküli a dal:) Amúgy pedig nagyon kreatív az ember, simán lehet énekelni ezzel a dallammal bármit ami passzol hozzá szótagilag:)
16. Titánia83 (válaszként erre: 15. - Szakalyadri)
2011. máj. 3. 14:10

Köszi a jó tanácsot! Úgy szoktam, hogy néha zuhanyozás után a tükör előtt a pocakra teszem a kezemet, és úgy énekelek.


Tényleg, a Hová mégy te kis nyulacska is nagyon aranyos. :)

2011. máj. 3. 13:55

Én sokat énekeltem a Hová mégy te kis nyulacskát.Születése után is megismerte és megnyugodott ha hallotta.

Teljesen mindegy mit választasz,a lényeg hogy sokat énekelj.Ne házimunka közben,nyugodtan ülve és csak a babára koncentrálva.Ez a lényeg.

14. Adali
2011. máj. 3. 13:50
:) ja a szovege nem babanota:)
13. Titánia83 (válaszként erre: 8. - Monstro)
2011. máj. 3. 13:44

Az ohájó nem meredek babanótának?

Amúgy annyira szép a zenéje, de elég érdekes... :)

2011. máj. 3. 13:43

Köszi a tippeket.

A lencsi lány az egyik kedvencem, és a tavaszi szél is.


Én meg a Mackó testvér c. mesében találtam egy nagyon szép dalt, és megtanultam. A boldog lettem én. :)


Na meg Aladdin, és az altatók. És kifújt.

De már kaptam pár jó ötletet. :)

2011. máj. 3. 13:33

Én a "Bodzavirágból, bodzavirágból hullik a hullik a sárga virágpor......." Nagy kedvencem iskolás korom óta. Amikor pici volt a lányom mindig énekeltem, de amióta nagyobb már másokat. Most hogy újra várandós vagyok a pocaklakó azt hallgatja amit a kicsivel éneklünk, így lesz választás:-)

Este a "Tente baba tente...." Így a tesónak is ezt fogom.

2011. máj. 3. 13:31

Nézz szét itt:)

[link]

2011. máj. 3. 13:31

mi babazenét hallgatunk minden nap, meg vettem egy felhúzós napocskát, ha érzem, hogy "nyugtalan" akkor felhúzom neki,s lenyugszik

kivi leszek, ha megszületik felismeri e majd

2011. máj. 3. 13:30
Én a lencsilányt énekeltem sokat, és az ohájót:) Erre alszik a mai napig. De van még az erdő melett estvé lettem, és a halész judit dalokat. Micimackó és barátai, mit tehetnék érted, Füles mackó, hű most hirtelen enniy jutott eszembe:)
2011. máj. 3. 13:28

Vukk


A mai napig mind a két gyerek nagyon szereti.Baba korukba is szerették hallgatni,s én éreztem,hogy kötődnek ehhez a dalhoz:)

2011. máj. 3. 13:26
Egyszer egy kiralyfi... ez ment minden delutani zuhanyzasom alatt... meg a Pal Kata Peter jo reggelt...arra ma is megnyugszik, elalszik...:)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook