Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Te is csak 1 gyereket szeretnél? fórum

Te is csak 1 gyereket szeretnél? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
159. 0a84e34983 (válaszként erre: 157. - Trapiti)
2012. aug. 7. 10:06
Sok anya azért szül annyi gyereket,mert nem szeret dolgozni,inkább elhezitál otthon.Tisztelet a kivételnek.Nem tudnám elképzelni,hogy otthon üljek 16 évig.A fiam 21 hónapos,de már azon agyalok,hova tovább.A régi munkahelyem megszűnt,úgy hogy tanulni akarok.A napokban volt a két gyerkőcömön kívül két vendég gyerkőcöm is,de nekem az már sok volt.:)Kettő gyerekre vagyok kalibrálva,úgy hiszem.:)
158. Cippora (válaszként erre: 151. - 0a84e34983)
2012. aug. 7. 10:05

Sehogy!


Nekem apukámék 8-an voltak testvérek.Egész gyerekkoromban azt hallgattam,hogy ő azt szeretné,hogy nekem jobb legyen,könnyebb legyen,ne úgy induljak neki az életnek,mint anno ő...

157. trapiti (válaszként erre: 156. - 0a84e34983)
2012. aug. 7. 09:56
Gondolom nem megy 6 gyerek mellett... a szomszédunk 9 mellett nem dolgozik 16 éve. Vagyis bocsánat, főállású anya... csak attól nem kerül túl sok a családi kasszába...
156. 0a84e34983 (válaszként erre: 153. - Trapiti)
2012. aug. 7. 09:55
A hátamon feláll a szőr mikor olyat olvasok,hogy nem pénz kérdés,hogy mennyi gyerek van.Nekünk kettő van és nekik tisztességesen megadunk mindent.Egészségesen táplálkoznak,szép ruhában járnak,voltunk nyaralni,megvan mindenük.Most így kényelmesen elvagyunk,de több gyerekkel már azért nehezebb lenne.Nekem senki nem tudja megmagyarázni,hogy 6 gyerek nem pénzkérdés.Mégis anyuka,hogy akar dolgozni menni?Vagy nem akar???
155. trapiti (válaszként erre: 153. - Trapiti)
2012. aug. 7. 09:38
Arról már nem is beszélve, hogy ha az én gyerekem 6. gyerekként születik egy átlag magyar családba, ahol pl. a kezelésére csak azok a lehetőségek állnak rendelkezésre, amit az OEP biztosít, és nincs rá pénze a családnak mert a többi gyereket is etetni kell, akkor könnyen lehet hogy egész életére mozgássérült marad... nagyszerű kilátásai lennének a teljes életre...
154. spinneli (válaszként erre: 151. - 0a84e34983)
2012. aug. 7. 09:35

Biztos meg lehet, de pont ezért írtam, hogy az igényszintek mások lehetnek.


Szerintem a gyerekvállaláshoz és neveléshez sok pénz kell, még ahhoz is, hogy egy jó polgári középszintet biztosítani tudjon neki az ember.

153. trapiti (válaszként erre: 151. - 0a84e34983)
2012. aug. 7. 09:33

Sehogy. Vagy nagyon gazdagnak kell lenni. Vagy szerintük nincs annyira szüksége mint szerintem... más megoldás nincs.


Csak egy példa: az én kislányom szemüveges, nem jelent problémát az egyik legjobb gyerekszemészhez elhordani fél évente, és minden alkalommal amikor változik a lencséje, azonnal megcsináltatjuk neki, sőt tartalék szemüvege is mindig van, darabonként 20-25.000 körül van neki egy szemüveg, 10.000 egy vizsgálat.

A szomszéd 9 gyerekes család gyerekei közül 2 szemüveges, a normál rendelőintézeti szemészetre járnak, nincs két alkalom hogy ugyanaz az orvos nézné a gyerekek szemét. Ha ú szemüveg kell, heteket, hónapokat várnak mire meg tudják csináltatni. Tartalék szemüveg nincsen, ha eltörik megdrótozzák, ha karcos a lencse, úgy marad... És hozzáteszem, nem szegény család, nem a segélyből élnek, de 9 gyereket ellátni egy fizetésből ma ebben az országban nem lehet. Szerintük mindent megkapnak a gyerekek amire szükségük van, szerintem nem. És nem luxus dolgokról beszélek, hanem csak arról, hogy mennyire lesz egészséges felnőtt az ő gyerekük és mennyire az enyém...

152. trapiti (válaszként erre: 149. - Spinneli)
2012. aug. 7. 09:27
Ez csak attól függ, mennyit akarnak a gyereknek megadni... és persze lehet mondani, hogy a szeretet nem a pénztől függ, nyilván így is van, de nagyon nem mindegy, milyen körülmények között nő fel egy gyerek...
151. 0a84e34983 (válaszként erre: 149. - Spinneli)
2012. aug. 7. 09:24
Nekem is ez jutott eszembe.El nem tudom képzelni,hogy lehet 6 gyereknek megadni amire szüksége van....
150. trapiti (válaszként erre: 147. - 038710e7da)
2012. aug. 7. 09:01
Nem vetetném el semmiképpen. Ha becsúszna, elfogadnám hogy lett. De ha ha az elmúlt közel 20 évben nem csúszott be, most már nem fog, tekintve, hogy nincs peteérésem sem... ettől még persze előfordulhat, de az egy kisebb csoda lenne...
149. spinneli (válaszként erre: 144. - Rivvvud)
2012. aug. 7. 08:43

"Egyébként pedig, aki tudja, hogy a gyereknevelés elsősorban nem pénzkérdés"


Ezzel annyian dobálóznak, de nem igazán tudom elhinni...illetve minimális igényszintnél talán...

2012. aug. 7. 08:42
Anyagiaktól függ, ha belefér kettőt, ha nem akkor egyet.
147. 038710e7da (válaszként erre: 134. - Trapiti)
2012. aug. 7. 08:32
És ha mégis becsúszna (mert azért már látott ilyen valószínűtlen dolgot a világ), akkor elvetetnéd?
146. 038710e7da (válaszként erre: 118. - Trapiti)
2012. aug. 7. 08:22

Ezt nem igazán a kor befolyásolja. Nekem a legközelebbi viszonyom azzal a testvéremmel van, akivel több mint 10 év választ el. Másik testvérnél meg pl. jiába a kb. 2 év különbség, felnőttként úgy, ahogy kijövünk. Apámék között 5 év van, a kezdeti döcögés után nagyon jó testvérek lettek.


Ez inkább alapvető lelki beállítottság.

145. trapiti (válaszként erre: 144. - Rivvvud)
2012. aug. 7. 07:03

Ha 6 gyerekkel könnyebb, az azért lehet, mert ott már a gyerekek egymással foglalkoznak, és nem neked kell...

A gyereknevelés valóban nem elsősorban pénz kérdés, de hogy milyen lehetőségei vannak egy gyereknek, mit csinálhat, pl. tanulhat-e, vagy adott esetben hozzájut-e olyasmihez amire szüksége van, az bizony pénz kérdése.

Emellett az is elég valószínűtlen, hogy 6 gyerek mellett bármi mást tudjon csinálni az anya, mint gyereket nevelni, így nálunk pl. az én keresetem rögtön ki is esene, tehát nemhogy "maguktól megoldódnának az anyagi gonjaink" hanem igencsak nehéz helyzetbe kerülnénk, pl. nehézkessé válna a lakáshitel fizeteése miközben három szobában élnénk nyolcan... Napi szinten látom, milyen az élete 11 embernek 80 nm-en, ne haragudjm én nem vágyom rá... és érdekes, ott a nagyobbaknak 16-14 éveseknek már a hócipőjük tele van azzal hogy az anyjuk állandóan szül, ellátni meg nekik kell... a nagyfiú kitűnő tanuló, de hetekig állt a bál, mert gimnázium helyett autószerelőnek akart tanulni, hogy minél hamarabb külön mehessen... nem azt akarom mondani ezzel, hogy nálatok is ez van, csak annyit, hogy sok gyerekkel is lehet boldogtalannak lenni, ugyanúgy ahogyan eggyel is lehet könnyű...


És hogy a gyerekek mit mondanak? Ha valóban csak szülők vágyait visszhangozzák, akkor miért van az, hogy sok egyke a szülei szándéka ellenére testvérre vágyik, vagy hogy nagy családból jövő gyerekeknek sokszor egy gyerekük lesz, vagy egy sem... Nem kell ennyire lebecsülni a gyerekeket... az én szüleim pl. nagyon szerettek volna harmadikat is, nekem személy szerint meg egy testvér sem hiányzott - határozottan emlékszem arra amit 5 évesen erről gondoltam...

144. Rivvvud (válaszként erre: 1. - 79fe5625af)
2012. aug. 7. 00:39

Nekem is 5hónapos a kisfiam, igaz, nem az első, hanem a hatodik. Mint 6gyerekesnek a leghatározottabb tapasztalatom az, bármilyen furcsán is hangzik elsőre, hogy 6 gyerekkel könnyebb, mint eggyel. Érdemes ezen elgondolkodni! Egyébként pedig, aki tudja, hogy a gyereknevelés elsősorban nem pénzkérdés , annak ezt nem is nehéz belátnia(az újabb és újabb gyerekkel jövő anyagi gondjaink valahogy mindig maguktől megoldódtak). Vagyis azt kell megfontolnod, hogy bár egy gyerekkel látszólag kevesebb a probléma, összességében mégis könnyen lehet, hogy ha elutasítod a tesó érkezését, magadnak teszed majd nehezebbé a saját, a gyereked, és az egész családod életét.

A gyerekszülésnek van egy nagyon sajátos lélektana, amit figyelembe kell venni, amikor az ember el akarja utasítani egy baba érkezését: a baba megszületése előtt valahogy mindig csak a problémák és a nehézségek látszódnak, az örömök pedig nem...

Végezetül: aki a gyerekére bízza a testvér-kérdés eldöntését, valójában önnön véleményét akarja viszonthallani. A gyerekek ugyanis észrevétlenül csupán szüleik kimondott-kimondatlan vágyait vagy véleményét mondják vissza. Mi sem bizonyítja ezt jobban, mint hogy az én gyerekeim egybehangzóan egy újabb tesót szeretnének maguknak :-)

2012. aug. 7. 00:00

Ez a beszélgetés számomra fölért egy terápiával. A segítségetekkel kimondtam olyan dolgokat, amiket eddig nem mertem, és most azt érzem: mégsem voltam olyan rossz anya, mint gondoltam magamról.

Köszönöm Nektek! :) Szép álmokat!

142. trapiti (válaszként erre: 141. - Pan Dóra)
2012. aug. 6. 23:57

Ha van munkájuk és jó szakmájuk amit szereetnek, akkor minden rendben :) manapság később is lehet tanulni!

Egyébként el is hiszem, hogy kifáradtál kettővel, én az egyel is sokszor... pláne hogy az első két évben nem aludt napközben semmit... de megérte :) Még egyszer nem kezdeném, inkább kiélvezzük a 4-5 éves kor szépségeit is... ;)

141. Pan Dóra (válaszként erre: 139. - Trapiti)
2012. aug. 6. 23:52

Teljesen megértelek, és minden tiszteletem a Tied! Én nyafogok itt, hogy kifáradtam a kettővel, amikor Te sokkal többet küzdöttél az egyért!

Tanulnak? Most végeztek az érettségi utáni OKJ-sal, a fiam még elvégzi a technikusit, a lányom dolgozni megy. Nem tudom főiskolára járatni őket. A kettőt egyszerre semmiképp. Kiváló tehetségek a maguk választotta szakmában, de soha nem voltak kitűnő tanulók, így az állami finanszírozásba esélyük sincs bekerülni. Ha dolgoznak, támogatni talán tudom őket, de a tandíjat meg a többit finanszírozni nem.:(

140. Pan Dóra (válaszként erre: 135. - Timycat)
2012. aug. 6. 23:43

Én annak idején úgy képzeltem, hogy ha lesz egy kisbabám, mindig magam mellett tartom, kenguruban (akkor az volt a menő) hordom, sokat játszok vele és soha nem hagyom egyedül. Aztán, amikor hazahoztuk a két csöppséget, a kenguru "ugrott", azt sem tudtam, hova nyúljak, mindig késésben voltam, nem tudtam igazán babázni, mert a másik vagy sírt vagy nekem volt lelkiismeretfurdalásom, hogy csak az egyiket dédelgetem, fele annyi idő jutott egyre, mint amennyit érdemelt volna, mégis úgy éreztem, keveset adok nekik, mindig mindennel késésben voltam, sokszor az összeomlás határán. Pedig a férjem sokat segített, de 3 szakba járt dolgozni.


Egyiket se adtam volna semmiért, de nagyon lemerültem. A szeretetük kárpótol, és az, ahogy egymást szeretik, de nem szeretném újra végigcsinálni.

139. trapiti (válaszként erre: 137. - Pan Dóra)
2012. aug. 6. 23:35

Hát igen... :) pedig 20 évesen még tanulnak gondolom...


Persze nálunk is van ahol szűkebb a költségvetés, pl. új ruha helyett ha sikerül, szép állapotú használt van (ennek ellenére mindig az én lányom az egyik legcsinosabb...) vagy pl. nincs külföldi nyaralás... és bevállaltuk, hogy a férjem külföldön dolgozzon. De így van esély rá, hogy el tudjuk indítani, taníttatni, támogatni amiben kell. (Azt már csak halkan mondom, hogy nálunk csak az kb. másfél millióba van, hogy egyálalán jár és egészséges... még egyszer nem tudnám és nem is akarnám felvállalni...)

138. trapiti (válaszként erre: 135. - Timycat)
2012. aug. 6. 23:31
Egyébként nálunk Anyukám aki egyke volt és a mai napig sajnálja, hogy neki nem volt testvére, popnt a fordítottját kérdezte meg: ugye nem akarunk még egy gyereket, mert ő nagyon úgy látja, hogy Lucának nem lenne jó, és nekünk sem...
137. Pan Dóra (válaszként erre: 134. - Trapiti)
2012. aug. 6. 23:30
Nálunk ez 2 gyerekkel úgy működött, hogy ők jártak színházba, moziba, kirándulásokra, táborokba, a férjem hordta a fiút focizni, a lányt művészeti iskolába a szomszéd faluba. Egyszerre kellett új ruha, tankönyvek, iskolai felszerelések, focitagdíj, zeneiskolai tandíj, művészeti iskolai tandíj meg már nem is tudom, mi... családi üdülésre ezért nem futotta, színházba az iskolásokkal jártunk, az új ruha pedig a gyerekek kiváltsága volt... jó lesz egy kicsit fellélegezni :)
136. trapiti (válaszként erre: 135. - Timycat)
2012. aug. 6. 23:29

Mi is ezt szoktuk mondani... kísértettük már eleget a sorsot, ilyen klassz gyerek úgysincs még egy... ;)

Élveztem a babás korszak (majdnem) minden percét, de innét nézve már nem baj hogy elmúlt... imádom, hogy okos, hogy lehet vele beszélgetni, hogy lehet vele programokat csinálni... és úgy érzem, így harmonikus a kapcsolatunk hármasban, nem hiányzik belőle senki más...

135. timycat (válaszként erre: 133. - Pan Dóra)
2012. aug. 6. 23:24
Nálunk anyum pörgött rá megint az unoka témára, pont ma sütötte el azt a "poént" hogy miért nem akarok 4 (! hogy hogy jött ki pont ez a szám passz) gyereket? Mert hogy a ház nagy, hely van, meg is engedhetnénk magunknak blablabla... de én nem akarok, asszem idegileg rá is mennék (egyébként párom 3 gyereket akar/t) És sosem szerettem különösebben a gyerekeket, ahogy írtad nem tudok velük mit kezdeni cirka 5-6 éves kor alatt. A lányom "funkcióit" most kezdem igazán élvezni (4,5 éves) vége a hisztikorszaknak, tényleg érdeklődő, értelmes és sokszor nagyon elgondolkodtató kérdéseket tesz fel a világ dolgairól, már lehet vele több órás az én szellemi igényeimet is már-már kielégítő programokat szervezni... ááá nem tudnám újra kezdeni, arról nem beszélve, hogy még egyszer ekkora mákom tuti nem lesz gyerekkel, mint vele van
134. trapiti (válaszként erre: 132. - Pan Dóra)
2012. aug. 6. 23:21
Nálunk már szinte biztos, hogy nem lesz tesó (örökbefogadást nem indítunk el még egyet, becsúszni meg ha eddig nem csúszott be, nem hiszem hogy fog...) 4.5 év alatt hozzászoktunk hogy vannak dolgok amiket meg tudunk adni a lányunknak, amiket gond nélkül megtehetünk, részben mert van miből, részben mert van rá időnk, lehetőségünk. Járhat táncra, úszni együtt járunk, el tudom hordani alapozó terápiára amire szüksége van, hogy gyakran járunk színházba, cirkuszba, hogy van nyaralás, hogy vannak programok, nem gond hogy megvegyük azt a mesekönyvet ami megtetszik... hogy nyárra járhatott magánoviba és nem kellett ügyeletes óvodában összevont csoportban kínlódnia... ezek közül sokmindenről le kellene mondani ha most jönne egy tesó. A gyedből nem jönne ez ki, és időből, figyelemből is kevesebbet kapna. Arról nem is beszélve, hogy hirtelen a lakás is szűkös lenne, pedig az így sem fér bele, hogy nagyobba költözzünk...
133. Pan Dóra (válaszként erre: 130. - Timycat)
2012. aug. 6. 23:15
Én sem tudnám még egyszer végigcsinálni ezt az egészet :((( 20 évesek a gyerekeim, a környezetem unokákkal "viccelődik", engem viszont kitör a frász a gyereksírástól... pedig nagyon szeretem őket, tanár vagyok, sőt jó tanárnak tartanak, de a 8-9 év alatti gyerekekkel nemigen tudok mit kezdeni :(
132. Pan Dóra (válaszként erre: 128. - Trapiti)
2012. aug. 6. 23:09

Szomorú igazságot fogalmaztál meg... mert valóban, hiába a legfontosabb a szeretet, ha a szellemi fejlődésükhöz szükséges dolgokat nem tudjuk megadni, behozhatatlan lesz a lemaradásuk, amitől boldogtalanok lesznek ők is, mi is.


És a lépéstartáshoz egyre több pénzre van szükség :( Arról nem is beszélve, hogy nekünk is csak egy életünk van, és aki önfeláldozásként éli meg az anyaságot, annak valóban nem való több gyerek, mert a végeredmény ugyanaz lesz, mint az előbb :(

131. trapiti (válaszként erre: 130. - Timycat)
2012. aug. 6. 23:03

Végre valaki!!!!! Nemrég ugyanezt írtam, a legtöbben azt mondák, hülyeség a gyerek véleményét figyelembe venni... mert "nehogymár egy 4 éves irányítson ilyen kérdésben"... pedig számít...


Amikor februárban a tesóméknál megszületett a második, az én lányom is többszörösen bebiztosította magát, hogy ugye mi "nem hozunk haza másik gyereket"... eléggé megviselte már a gondolat is. Szereti a gyerekeket, a rokon gyerekeket is, nem irigy rájuk, szeret velük játszani, de otthonra nem akar másik gyereket... és ez szerencsére egybevág a mi elképzeléseinkkel :)

130. timycat
2012. aug. 6. 23:00

Igen, nem kezdeném újra, randán hangzik, de se türelmem, se időm nem lenne megint terhesnek lenni majd babázni, noha még fiatal vagyok és nem is olyan rég rápörögtem a tesótémára, de ááá nem, ebből az egyből igyekszem "kihozni a legtöbbet, legjobbat".

Meg a gyerek sem szeretne tesót, 4,5 éves, kb 7-8 hónapja született az egyik ovispajtásnak tesója és lányom totál kiakadt, hogy ugye neki nem lesz tesója... és nálam a gyerek véleménye is számít

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook