Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha folyamatos Candidád van és gyereket szeretnél.... fórum

Ha folyamatos Candidád van és gyereket szeretnél.... (beszélgetős fórum)


1 2
2009. szept. 25. 15:28
És még valami. Nekem 16 évesen kezdődött, és mire 19 lettem, már havonta jött vissza. Ekkoriban találtam egy nagyon jó magánnőgyógyászt, de mivel nagyon vékony vagyok, nem javasolta a candidadiétát. (Ha érdekel, olvass utána a neten, de rengeteg dolgot nem lehet enni, és jellemzően mindenki le is fogy.) Diflucan szedtem, először heti kettőt, aztán hetente, 2 hetente, havonta, ez volt fél évig, aztán a következő fél évben 2 havonta. Ennyi. Elmúlt. Nem volt a legolcsóbb, de megérte. Az elmúlt 5 év során csak kétszer jött vissza. Egyébként csak helyi kezelés, pl. kúppal, nem működik, ha már régóta fennáll a problémád, mert a belekben már elszaporodott, és csak idő kérdése, hol "csap" ki. Egyébként érdekes, de 2,5 éve vagyok együtt a párommal, ez az első valóban jól működő párkapcsolatom, és érdekes módon azóta megszünt mindenféle nőgyógyászati panaszom... :)
38. 04d410066e (válaszként erre: 36. - D9e8a01a96)
2009. szept. 25. 15:16
Várjál! Mert ha nekiálltok annak, akkor a dörzsölés hatására még jobban elfertőzödik, és akkor meg még 3 hét után sem gyógyulsz majd meg, hanem mehetsz vissza. :( Tapasztalatból tudom, tinédzserkoromba sokat szenvedtem ezzel, most már szerencsére nem, úgyhogy kitartás, 3 héte nem a világ. :)
37. Ani2 (válaszként erre: 8. - Azure_)
2009. szept. 23. 08:21

Szia!



Olvastam, hogy neked is magas volt a prolactinod. Nekem most csináltak hormon vizsgálatot és a prolaction: 107,2 uIU/mL szerinted ez magas? Mert nincs ref. tartomány írva.

2009. szept. 20. 16:28
Szerintetek ha Dermyc150mg +Canesten hüvelytabletátt +nizoral kenöcsöt használom akkor lehet óvszerel szexelni?Vagy inkább várjak adig mig kigyogyulog 3-hét az nagyon sok:D
35. 2a033963fa (válaszként erre: 34. - Azure_)
2009. szept. 19. 12:40
Értem.Még soha nem hallottam ilyen terápiáról.Mondjuk azon nem csodálkozom h az ismerősödnek meg rosszul csinálták...sajnos sok a kókler aki csak a pénzre megy.
34. azure_ (válaszként erre: 33. - 2a033963fa)
2009. szept. 18. 19:55

Vitális térterápia a neve. Egy vízágyra kellett felfeküdni, mágneslapokat raktak a testemre és egy géppel voltam összekötve ami sejtszinten vizsgálta a szervezetemet. Az állapotfelmérés után jött a kezelés ami a problémáimat kezelte. Álmatlanság, lúgosított mert savas voltam, hormonok, candida. Az első három kezelés után olyan voltam, mint akit kicseréltek de 3 hónapig jártam mire a gép a candidára már nem jelzett. Hozzáteszem én diétáztam is pedig mondták a kezelés mellett nem kell. Lehet nem kell de akkor szerintem 6 hónapig jártam volna... :)

Ez volt az a kezelés ami egy másik ismerősömnek viszont bp-en egy másik helyen nem jött be. Nem úgy csinálták ahogy kellett volna.

2009. szept. 18. 19:47
Milyen terápián voltál ha szabad kérdezni?
32. azure_ (válaszként erre: 18. - 2a033963fa)
2009. szept. 18. 17:34

Én pont tíz évig hordoztam magamban a betegséget és nem tudtam róla, hogy nekem ez van. A tíz év elég volt arra, hogy teljesen taccsra tegye az egészségemet, nem volt energiám és 33 évesen állandóan a halál gondolata foglalkoztatott. Meg írtam mi más bajom is volt. Nekem ez okozta a teljes hormonháztartás felborulását is. Magyarul nagyon jól írtad ha elhanyagolják a "betegséget" akkor tényleg komoly bajokat okozhat.

Nem szívesen szoktam mások véleményét hangoztatni, általában a saját tapasztalataimat írom le itt is. Ami nem biztos, hogy nem egyezik mások véleményével. :) Az hogy mindenből komoly üzletet csinálnak az meg tényleg szomorú.

A terápia amire jártam nekem nagyon sokat segített de hallottam bp-i ismerősöket akik hasonló terápián voltak és őket nem úgy kezelték, minden a pénzről szólt, hogy minél többet járjon hozzájuk. Meg sem gyógyult mert nem volt rá "ideje".

31. azure_ (válaszként erre: 30. - D9e8a01a96)
2009. szept. 18. 17:28
Csináltass egy teljes vérképet a hormonjaidról. Ezt nődokitól kérheted. Elsődlegesen azok gátolhatják a teherbeesést de amíg nem biztos addig tényleg ne gondolj arra, hogy nem sikerül. Lehet éppen csak nincs itt az ideje. Önállóan a hüvelygomba kellemetlen de így nem okozhat szerintem meddőséget, hiszen nekem is volt a terhességem elején is. A 12. héttől kezelték bórsavval és azóta nincs. Menj el egy jó nőgyógyászhoz aki kitenyészteti a gombát és tud segíteni vagy tanácsot adni. Ha a hormonjaiddal van baj akkor érdemes kipróbáli a diétát és felkeresni egy természetgyógyászt. Szintetikus szereket ne szedj, én az utcára nem tudtam tőlük menni.
30. d9e8a01a96 (válaszként erre: 28. - 2a033963fa)
2009. szept. 18. 15:46
Hát igen de így mindjárt jobb:)
29. vikasz (válaszként erre: 27. - D9e8a01a96)
2009. szept. 18. 15:36
Kérdezz rá így konkrétan a dokinál. Az én orvosom legalábbis olyan, hogy mindent kérdezni kell tőle, magától nem nagyon mondja.
2009. szept. 18. 15:36

Én azt látom rajtad h baromira kétségbe vagy esve.Keress fel egy jó dokit,és faggasd ki.Aztán irány egy természetgyógyász aki tudja kezelni ezt a problémát,majd indulhat a babaproject...

könyörgöm ne fesd az ördögöt a falra,nehogy pórul járj.Igen,szar neked,előfog jönni,kellemetlen,de kezeled,kezelteted,és majd lesz egy gyönyörű,egészséges kisbabád :) Még az se baj ha nem jön hamar,van ilyen.Anyumnak egy év után fogantam meg pedig minden rendben volt,mégse kereste fel a doki hogy miért késlekedem.Kivárta,nem parázott,ennyi.Ha lesz ok parázni,az más.De most nincs!!!

2009. szept. 18. 15:31

igazábol nem de mondta volna ugyis...

Méjszáj sebem nincs hála istenek:)

2009. szept. 18. 15:29
Kérdezted?
25. d9e8a01a96 (válaszként erre: 24. - 2a033963fa)
2009. szept. 18. 15:27
SEMMIT
2009. szept. 18. 15:26
Orvosod mit mondott?
2009. szept. 18. 15:26
Szerintetek lehetek terhes ha állandóan jelen van az életemben a gomba??????Egyszerüen nem lehet kiírtani:S
22. 2a033963fa (válaszként erre: 21. - D9e8a01a96)
2009. szept. 18. 15:20
Nem tudom,mondtak már nekem mindent.Mivel az egész alhasam fájt így arra is gondoltak h valami nőgyógyászati,de nem az volt.Aztán volt olyan is hogy a vizeletem tökéletes volt,tehát nem felfázás volt...egy idő után már nem is foglalkoztam az egésszel.A franc fogja magát idegileg tönkretenni,mert az orvosok nem tudják megmondani mitől fáj,és mi a bajom,na meg hogyan lehet kezelni.El is múlt :):):)
21. d9e8a01a96 (válaszként erre: 18. - 2a033963fa)
2009. szept. 18. 15:15
Az állandó felfázásod gombától lehetett...Ezt az orvosm mondta hogy igy is elöjön szóval valószinüleg gombád volt és nem felfázás:(
2009. szept. 18. 14:07
Pedig nekem is volt hajjaj de hányszor :( Vesevédőteát ittam,meg még kipróbáltam egy csomó készítményt ami arra volt jó.Engem az nagyon rendbe tett.Tudom vannak olyanok akiknek ez a candida már nagyon durva és szinte mindig fennáll a fertőzés,nem is azokhoz szóltam,mert nyilván azt nagyon nehéz elviselni.Próbálkoztam én is ezzel-azzal h ne jöjjön többet elő,de mégis...és szerintem elő is fog bizonyos időköznönkét.Én ezt kibírom ha kell,a lényeg h lehetőleg minnél kevesebbszer jöjjön elő.
19. vikasz (válaszként erre: 18. - 2a033963fa)
2009. szept. 18. 14:00

Pedig teljesen úgy hangzott a hozzászólásod.:)

És valóban nem kell mindennek bedőlni. Én kétszer szedtem gyógyszert, de csak rövid időre tett rendbe, aztán folytatódott az egész. Inkább a természetes gyógymódokat részesítem előnyben.

Milyen gyógyteát ittál?

2009. szept. 18. 13:44

Azure!

Vikasz!

Nekem is vannak ezzel problémáim,ha nem lenne akkor bele sem olvastam volna a fórumba.Időröl-időre kijön rajtam is,és utálom,és a francba kívánom már,de nem tudok vele mit kezdeni.Amit írtam azt hallottam,nem az én véleményem,bár vannak olyan részei amivel egyet értek.

Az az egy biztos hogy nem szedek rá gyógyszert,mert szerintem ugyanúgy megjárnám vele mint az állandó felfázással.Az is eleinte 1 évben 2-szer jött elő,majd az antibiotikumok hatására lassan már havonta.Akkor elhatároztam és nem is vettem be rá gyógyszert,maradt a gyógytea.3 év alatt 1-szer jött ki rajtam azóta.

Én csak azt mondom nem kell mindent bevenni,pláne nem attól rettegni hogy emiatt nem lesz valakinek babája,mert ez nagyon de nagyon ritka,és ahogy írtam inkább a betegség elhanyagolása miatt van.

17. azure_ (válaszként erre: 16. - Vikasz)
2009. szept. 18. 13:23

Rajtam egyébként azért hatalmasodott el a betegség mert 10 évig támadott, gyarapodott bennem. Emlékszem volt egy dokim akihez elmentem és vett mintát aztán kaptam egy levelet, hogy menjek vissza mert a gomba mittudoménmilyen. Lehet azt írta candida. Na szóval jól berezeltem, elkezdtem halogatni a visszamenetelt. Aztán ez a doki egy balatonátúszás alkalmával meghalt. :((( Onnantól doki vonalon el voltam anyátlanodva és nem is mentem el orvoshoz. A gombát tünetileg kezeltem hüvelykúpokkal. Aztán a következő dokimra már én kérdeztem rá nem kéne vérképet csinálni, hormonszintet nézni? Ez volt két éve, ugyanazt a folyamatot jártuk végig. MR vizsgálat, agydaganat gyanú. Senkinek nem kívánom. Meddőség stb...

1 éves ismerem ezt a gombát azóta sokat okosodtam de nem vagyok ebben olyan nagy tudor. Magamon kísérletezem/kísérleteztem és vannak változások amiknek nagyon örülök.

16. vikasz (válaszként erre: 6. - 2a033963fa)
2009. szept. 18. 13:16

Neked tuti nem volt még ilyen problémád, azért írsz így. És nem egy divatbetegség, csak sok orvos nem tud vele mit kezdeni. És sok ember minden megtesz a gyógyulásáért, még ha pénzbe is kerül. Persze sokan vannak akik ezt ki akarják használni, de tudni kell szelektálni és nem mindennek bedőlni.

Én sem költöttem semmi csodaszerre. Egyedül grapefruit mag cseppet szedtem és fokhagymakapszulát. Kiiktattam a cukrot, a finomított élelmiszereket, tartósítószeres kajákat az étrendemből. A diéta és a mozgás együttes hatására leadtam 8 kilót, visszanyertem a tinédzserkori súlyomat.

15. vikasz (válaszként erre: 11. - D9e8a01a96)
2009. szept. 18. 13:02
És a diéta? Életmódváltás? még nem próbáltad?
14. vikasz (válaszként erre: 3. - Azure_)
2009. szept. 18. 13:01

Nekem is a diéta tette rendbe a szervezetem. Úgymond teljesen méregtelenített. 5 hónappal később az első próbálkozásra teherbe estem. Igaz előtte nem próbálkoztunk, mert nálnuk még korai lett volna.

Teherbeeséssel kapcsolatban is olvastam valahol, hogy a szervezetet is fel kell készíteni rá a megfelelő táplálkozással. Nos, úgy látszik a diéta ebben is segített.

13. azure_
2009. szept. 18. 12:48
Itt a hoxán van egy fórum ex-candidások címmel. Vagy valami ilyemsmi. Olvasgass bele érdemes.
12. azure_ (válaszként erre: 11. - D9e8a01a96)
2009. szept. 18. 12:47

Vissza fog jönni mindig. 10 évig nekem állandóan visszajött. Kétségbe voltam esve, hogy mi a fene lehet ez mivel konkrétan ezt a gombát nem ismertem a doki meg nem tenyésztette ki. Ja: rossz dokihoz jártam... :( Én is párom is állandóan tabikat szedtünk, kentük magunkat... Gondolhatod...

olvass utána a diétának. Fél évig ha kitartóan csinálod el fog múlni. Ja a fokhagyma: lehet hülyének néztek de egy fokhagymagerezdet kell a hüvelybe helyezni és az is pusztítja a gombát. Nekem olyannyira segített, hogy szinte kifolyt az amúgy sűrű váladék. Alul felül levágtam a fokhagymából, hogy az illóolajok jobban tudjanak távozni.

11. d9e8a01a96 (válaszként erre: 5. - Vikasz)
2009. szept. 18. 12:41

Sziasztok:)

Kaptam klion hüvelytablettát nizoral tabletát Canestent, nizoral krémet sorolhatnám kiprobáltam a pevaryl G hüvelykúpot szart se ért..Probáltam a cickafarkfű teát...de semmi változás

10. azure_ (válaszként erre: 5. - Vikasz)
2009. szept. 18. 12:40
Én úgy hallottam diétával fél év alatt rendbe lehet tenni a szervezetet. Lehet nem ez gátolja a megfogantatást. Érdemes egy teljes hormon vérképet kérni a dokitól. Az sok mindenre választ ad. Én is megcsináltattam.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook