Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Te is csak 1 gyereket szeretnél? fórum

Te is csak 1 gyereket szeretnél? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
189. Bea0124
2012. aug. 8. 13:23
Bocsi hogy hosszú lett és a hibákért is.
188. Bea0124
2012. aug. 8. 13:19

Pedig olvastam:-D

úgy néz ki más jobban megfogott.

Hát így meg elég hülye fórum nem csodálom hogy vita tört ki.


Szerintem jó dolog ha az embernek van tesója akinek nincs az nyilván nem tudja milyen.

Nekem 2bátyjám van ez egyik 9a másik 8évvel idősebb mint én.

Voltak rossz napjaink de így vissza tekintve örülök hogy voltak,vannak.

Édesanyáméknak nagy örömet okoztam hogy a 2fiú után megszülettem én.Büszkék voltak nagyon.

Nem voltunk gazdag család de mindig megvolt mindenünk ami kell.Nem jártunk szakadt ruhába.A barátnőm mindent megkapott amit akart...és még sulit is fizették volna...de örült annak végül a szülő hogy a gimit elvégezte a lány ráadásul nem egyszer ment be az anyuka könyörögni hogy ne rúgják ki illetve hogy had vizsgázzon le stb.

Büszke vagyok arra amit elértem nem kaptam flancos suliba

és18 évesen ahogy befejeztem a sulit kerestem munkát.

Én nem szeretem azon szülőket akik ki nyalják a gyerekük pdggdt.És nem szeretem azon fiatalokat akik hagyják hogy az anyjuk apjuk tartsa el.


Én úgy gondolom hogy mindennek van határa.

És sok csóri gyerek többre viszi mint akinek akár a feneke alá tolnak mindent

Itt volt olyan hsz hogy 1mert azt fel lehet nevelni rendesen.Ez a mondat sem tetszik.

Mert inkább úgy kellett fogalmazni hogy csak 1mert mi csak egyet engedhetünk meg magunknak.


Sokan leszóljak azt aki többet vállal.De miért?Ha megteheti oké de Ha nem akkor úgy is szarik rá más véleményére.


És igen én is látok olyat aki szüli sorba a gyerekeket már a védőnő sőt a doki is megpróbál mindent tenni azért hogy álljon meg.A kórházból ára spirál felhelyezése után engedték haza de mit be isten újra terhes lett.pedig a kisebbik lánya a fiammal egy idős.van neki 5-3-2-1 éves és hamarosan jön sőt már lehet meg is van a kisebbik.


Ettől az eszem megáll látom ahogy ápolatlanok a gyerekek,le vannak maradva...anyuka agyi szintje szerintem a béka feneke alatt.De neki így jó.


Nagy néném 4gyermek anyja mindenük meg van ami kell.És boldogok.

Lehet nem kapnak minden héten vagy hónapban új ruhát de meg vannak nélküle tisztességesen.


Szóval az hogy ki hányat akar az egy dolog ha sok ember kicsit gondolkodna mielőtt sexel nem lenne ennyi elhagyott,szegény gyermek.


Nem a pénz a lényeg de azért hogy valaki gyermeket akarjon és vállaljon kicsit bele kell gondolnia mi az ami fontos.

Tud-e esetleg lemondani valamiről ha úgy adódik a helyzet.

187. trapiti (válaszként erre: 185. - Bea0124)
2012. aug. 8. 09:32

"1. Trixee 2012-08-06 14:43

Érdekelne ki miért dönt vagy döntött így. Nekem 5 hós a fiam és nem tervezek tesót. ."

186. a0c1361e44 (válaszként erre: 185. - Bea0124)
2012. aug. 8. 09:29
Én is azt hittem, hogy 2 gyerekem biztos lesz, de nem így történt.
185. Bea0124 (válaszként erre: 184. - Trapiti)
2012. aug. 8. 08:47

Olvastam a hszt.

Mivel nem ismerjük egymást könnyű ítélkezni.

Lehet neki könnyebb lehet máshogy áll a dolgokhoz.

Minden esetre nem az én,ti problémátok.


A lényeg a kérdésben nem szerepelt a miért.


Őszintén szólva ha tehetném én is nagy családot szeretnék.

Még fiatal vagyok és ki tudja mit hoz a jövő.2.gyerekem biztos lesz.

184. trapiti (válaszként erre: 180. - Bea0124)
2012. aug. 7. 22:24
Rivvvud hozta fel, 144.hsz. hogy hat gyerekkel könnyebb mint eggyel...
183. e28c748947 (válaszként erre: 178. - Trapiti)
2012. aug. 7. 22:20
Ez, így igaz.Attól hasmenésem támad, mikor azt hallom, ahol 2 elfér, elfér a 3. is.Ez nem így működik.Te tudod jól , hogy ikreket nevelek, de csak egyet terveztünk anno.....Nem, nem szülnék többet.Nekünk így jó.Mindent megpróbálunk megadni a csajoknak, van nyaralás, sok program,egészséges ételek, magánovi,stb.....Én azt szoktam mondani,inkább a minőség számít nálunk, mint a mennyiség.
182. 0a84e34983 (válaszként erre: 178. - Trapiti)
2012. aug. 7. 21:35
Minden szavaddal egyet értek.
181. da33d8ee16 (válaszként erre: 1. - 79fe5625af)
2012. aug. 7. 21:17

Szia!


Első babánkat várjuk és nem szeretnénk többet. Elég lesz ő.


Miért?

- nem tudnám ezt még egyszer elviselni (nem zavartalan a terhességem)

180. Bea0124
2012. aug. 7. 21:07

Itt nem az a kérdés hogy miért.És főleg nem egy 6-9gyerekes családról van szó!Amúgy is ez azért nem mindennapi eset.

A kérdés te is csak egy gyereket szeretnél?


Nem tudom hogy miért kell jönni 6-9gyerekes családdal.

Aki bevállalta nyilván úgy látja jól tette.

Te így.


Mindenki más én csak arra szeretnék rá világítani hogy nem kell gazdagnak lenni a gyerekhez.

Szerintem is fontos a felelős tervezés,döntés de azért nem kell ekkora dolgot csinálni hogy mennyi pénz mire kell pénz jár -e majd fő sulira...

Mindig legyen meg az ami éppen kell mert ez a lényeg.

179. tücsimücsi (válaszként erre: 67. - Pan Dóra)
2012. aug. 7. 20:59

Szerintem ő nem így értette.

Hanem hogyha az egyetlen hal meg, úgy érzi a szülő, már nincs miért élnie, nincs értelme az életének. De ha ott van a másik gyerek, akkor őérte érdemes még élni sőt kell is.

178. trapiti (válaszként erre: 174. - Bea0124)
2012. aug. 7. 20:52

Miért furi a szemüveg téma??? Az volt a kérdés, miért egy gyerek. például azért mert már az elsővel is belefutottunk olyasmibe amit ha jól akarok kezelni, mindenképpen pénz kell hozzá. Persze ha nem érdekelne, akkor nem kellene költeni rá. Aki vállalt kilencet egy fizetésre az ne mondja már nekem, hogy korábban minden annyira jó volt, csak hirtelen fordultak nehézre a dolgok... nem igaz, hogy a negyedik, hatodik gyereknél nem látszott már, hogy nem fog menni... arról senki nem fog tudni meggyőzni, hogy pl. hat mellé kell még három, amikor már a hatot is alig tudják ellátni...

Mi mindketten dolgozunk, hitelünk csak a lakáson van, nem vagyunk szegények. Ettől függetlenül még egy gyereknek ugyanezt ugyanezen a színvonalon nem tudnám biztosítani, mint amit most az egynek. És nem hiszem, hogy jobb döntés lenne még hatot begyűjteni aztán egy életen át sajnálkozni hogy mi nem jut, meg egymással neveltetni őket, mint jó színvonalon felnevelni ezt az egyet.


20 évre nem lehet tervezni. De azért fel lehet ismerni azokat a helyzeteket, amiből 20 év múlva egészen biztosan csak egyre nehezebb lesz... lakáshitel, 9 gyerek és egy kereső a családban, az pl. ilyen helyzet... És igen, bármi történhet, de a "bármi" közül sajnos nagyobb az esélye annak, hogy továbbra sem lesz elég pénz, hogy nem fognak tudni tanulni a gyerekek, hogy ők is szegényen kezdik az életüket, sőt szegényebben mint a szülők, mert nekik már nem lesz mit felélni, mint annak, hogy rájuk szakad a nemzeti bank, vagy ötösük lesz a lottón... Sajnos ebben a családmodellben, ahol Apa éjjel dolgozik, nappal rendezgeti a 9 gyereket, ahol Anya 40 évesen 60-nak néz ki, és már menni is alig tud, ahol békés otthon helyett a folyamatos anyagi gondok feszültsége van csak meg, ott nagyobb az esélye a betegségnek, annak hogy Apa egyszercsak leesik a lábáról és nem lesz aki eltartsa a családot... akkor kire fog támaszkodni, a 16 éves gyerekére akinek már így is tele a hócipője azzal, hogy csak potyognak a tesók... nemhogy márkás cipője, lassan semmilyen cipője nincsen... van viszont nyolc tesója akik közül hármat-négyet ő fog felnevelni...

177. Cippora (válaszként erre: 176. - Bea0124)
2012. aug. 7. 20:46

De rengetegen tényleg a semmire vállalnak több gyereket.Vállaljanak egyet,de amikor azt látom magam körül,hogy normális,rendes,elvileg intelligens embereknek havonta kapcsolják ki a gázt vagy a villanyt,meg fenyegetik őket a bankok,mégis simán beterveznek egy másodikat,harmadikat a semmire!Nem vagyok nagyigényű,nem vagyok gazdag,de akkor sem értem...


És igen,ha az én gyerekemnek egy márkás ruha vagy akármi más a vágya,akkor hadd tudjam megadni neki.Ha nem is azonnal,de mondjuk szülinapra,Karácsonyra!

176. Bea0124
2012. aug. 7. 20:28

Értelek.

Nyilván való egy hajléktalan ne vállaljon gyereket.

De egy alappal rendelkező pár vállaljon ha akar.

Nekünk van házunk autónk igaz hitelből de van.

Nemrég múlt egy éves a kisfiam ami számunkra fontos megkapja sőt.még többet is.

Hamarosan szeretnénk kistesót mert úgy gondoljuk.nem tudom mi lesz x év múlva,most tudom hogy belefér nem tervezek 10-20évre elő mert fölösleges.

175. spinneli (válaszként erre: 174. - Bea0124)
2012. aug. 7. 20:13

A gyerek betegségét természetesen nem lehet tervezni, szerintem itt csak arról van szó, hogy mindenki a lehetőségeihez képest felelősen vállaljon gyereket...illetve így érdemes...


Nekem is megvan az az igényszintem, amivel biztosítottnak látom ezt....és ebbe benne van az, hogy tartalékolok, ha beütne a krach....mindent persze nem lehet kivédeni, de egy alap háttérrel egyszerűbb,mint a nulláról, onnan csak nullára lehet jutni.

174. Bea0124
2012. aug. 7. 20:05

Olvasd már át.Eleve hülyeség kb.20re tervezni.

Még az se biztos hogy jövőre úgy alakulnak a dolgok mint szeretné az ember.

Az a baj hogy mindenkinek más a minden.És sok szülő azért nem vállal még egy gyereket mert akkor nem tudja megadni neki a xymárkás ruhát meg cipőt.

Egy anyuka mondta nekem hogy hát így jó nekik mert így ha a gyerek haza megy a suliból hogy ez a cipő a divat megtudja adni. Neki.


Nyilván mindenki döntse el mennyi gyermeket akar,de ugye az re 100hogy sikerül.


Pl.ez a szemüveg téma is furi,de nyilván olyan okosak az emberek hogy eltudják tervezni hogy éppen milyen betegsége lesz a gyerekének stb.

173. spinneli (válaszként erre: 170. - Bea0124)
2012. aug. 7. 19:48
Szó sem volt itt a mindenről, hol olvastad ezt?
172. Bea0124
2012. aug. 7. 19:44

Ja és a kedves kérdezőnek a válaszom.


NEM.

171. Bea0124
2012. aug. 7. 19:43

Az embert.

Ismerek olyat aki mindent megkaphatott volna de nem élt vele. Csak egy senki lett.

170. Bea0124
2012. aug. 7. 19:41

Hát kész vagyok.

Vita már megint.Csak egy kérdés és ez a vége.

Nyilván aki nem tud mindent megadni a gyermekének az ne is vállaljon gyermeket.Mert ez jön le.


Honnan lehet tudni hogy mi lessz x év múlva?Lehet hogy egy jól működő családban olyan dolog történik amitől nem fog tudni új ruhák,játékot....megadni neki akkor mit csináljon dobja ki a gyereket.


Persze pénzről is szól a dolog de azért nem kell ennyire eltántorítani

2012. aug. 7. 19:40
nem
168. Zebra25
2012. aug. 7. 16:14

Nagyon jókat írtok Lányok.

Nekem a szívem szakad meg mert nagyon nagy családot terveztem, az volt a vágyam. De most így első babával(jelzem még csak 7 hónapossikerült szembesülnöm, hogy mi is a helyzet. Minden nagyon de nagyon drága. Minden sok sok pénzbe kerül. És bárcsak lehetne szeretettel fizetni a gyógyszertárba vagy a bababoltba:) De nem lehet.

Én azért még reménykedek abban, hogy jobb lesz a világ és életet adhatok még 1-2 gyermeknek:)

167. 0a84e34983 (válaszként erre: 165. - Timycat)
2012. aug. 7. 14:28
Így Így ahogy írod.Az ilyen szülők nem gondolnak arra,hogy fognak azok a gyerekek tanulni.Lesz..-ják.Sajnos pedig az a tapasztalat,hogy a szegényebb rétegben jellemző az ilyen sok gyerekes család.
166. trapiti (válaszként erre: 165. - Timycat)
2012. aug. 7. 14:11
Így van. Sokan jönnek azzal, hogy régen mennyivel több gyerek felnőtt. De arról pl. hajlamosak megfeledkezni, hogy sokszor pl. csak a fiúgyereket vagy a legtehetségesebbet taníttatták, a többinek dolgoznia kellett. A szűk családomban is van ilyen, anyósom pl. azért nem tanulhatott tovább középiskola után (pedig kitűnő volt) mert a bátyját taníttatták, és több nem fért bele. Ő is és a húga is 18 éves koruktól dolgoztak, hogy a bátyjuk tanulhasson... Most meg szóba sem állnak egymással.
165. timycat (válaszként erre: 151. - 0a84e34983)
2012. aug. 7. 14:06

Szerintem sehogy, hangsúlyozom szerintem. Még elegendő időt sem lehet mindegyikre fordítani, valaki mindig "kimarad", azt hiszem ezt nem kell különösebben magyaráznom. Pl a hétvégén voltunk holdvilágos expresszen, fél7-től este 11ig tartott, kisvasútozás, 5 km túra, erdőjárás, vadlesés, ez így volt jó, hogy ment az egész család, a 4,5 évesem nagyon élvezte, de egy 1,5-2évesnek ez a program fárasztó, ha meg lenne egy karonülőm vagy csecsemőm vele meg abszolút kivitelezhetetlen, max úgy hogy az egyik szülő otthonmarad, de az meg milyen már.


Hogy ki mit tud megadni a gyerekeknek, hát én hosszútávra is számoltam, hogy ha a gyerekem kitalálja majd hogy tovább akar tanulni, akkor nagy valószínűséggel végig tudom támogatni a tanulmányait (de ugye semmi sem biztos) ha viszont 6, de legyen csak 4 gyerekem, még azt sem tudnám kijelenteni, hogy valószínű... aztán melyik gyerekemnek mondjam, hogy tudod te azért nem járhatsz egyetemre, mert a tesód már jár és még egy gyereket nem tudok finanszírozni, de lehet hogy egyet sem :S

164. timycat (válaszként erre: 144. - Rivvvud)
2012. aug. 7. 13:55

"A gyerekek ugyanis észrevétlenül csupán szüleik kimondott-kimondatlan vágyait vagy véleményét mondják vissza."


Ez csak félig-meddig igaz. Mikor rápörögtem a tesótémára, úgy jó 2 éve persze a gyerek is lelkes volt, hisz jön a tesó (már útban volt csak aztán máshogy alakult) majd lesz kivel játszani, ő lesz a nagyobb, okosabb, ezt melyik gyerek ne akarná, főleg hogy igazából fogalma sem volt róla, hogy mi az a tesó.

Aztán nálunk nem lett tesó, viszont az ovispajtiéknál lett, a gyerekek egymás között megbeszélik a kis dolgaikat, babalátogatóban is voltunk és gondterhelten, homlokráncolva kijelentette a gyerekem itthon, hogy neki mégsem kell tesó, mert nem is lehet vele játszani, mindig alszik vagy sír és büdös (ezt gondolom inkább a pelenkára értette). Én sosem mondtam neki, hogy én nem akarok, sőt mikor elment a baba úgy tisztáztuk le, hogy majd később lesz. Szóval ő a saját érzéseiből, a pajtástól hallottaktól, a maga által látottakból és abból hogy megszűntek a két család közös programjai, mert Panka még kicsi levonta azt a konzekvenciát, hogy neki nem kell.

163. 0a84e34983 (válaszként erre: 161. - Spinneli)
2012. aug. 7. 12:04
Nekem mondhatják.Így próbálják a felelőtlenségüket megmagyarázni.
162. 0a84e34983 (válaszként erre: 160. - Trapiti)
2012. aug. 7. 12:03
Igen,egy felelősségteljes szülő így gondolkodik.Nem tudom milyen életcél az,hogy szülünk 6 gyereket,és otthon vagyunk egész életünkben,és apukára marad a család fenntartása.Nem is tudnám ezt férjemmel megtenni.
161. spinneli (válaszként erre: 156. - 0a84e34983)
2012. aug. 7. 12:00
Majd mindjárt jól megkapod, hogy nem kell a gyereknek márkás ruha, meg ezer különóra blabla...akik azt mondják, hogy a gyerekneveléshez nem kell pénzt, mindig szélsőségekkel kezdenek el érvelni...
160. trapiti (válaszként erre: 159. - 0a84e34983)
2012. aug. 7. 10:21
2 éves volt a lányom amikor annyira kezdtek megcsappanni a tartalékaink, hogy az eredeti tervtől eltérően egy évvel hamarabb visszamentem dolgozni. Nem bántam meg, két év kihagyás után is nehéz volt visszarázódnom a szakmámba, mostanra viszont jó hogy újra csinálhatom. És a gyereknek is jó, hogy nem azon idegeskedünk, hogy miből fizessük ki a rezsit, az együtt töltött idő nincs anyagi problémákkal terhelve.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook