Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » TB fizetés, mikortól és meddig? fórum

TB fizetés, mikortól és meddig? (beszélgetős fórum)

1 2 3
2012. jan. 10. 09:46

Sziasztok!


Tudja valaki, hogy 2012-ben mennyire emelkedett a tb, amit magunk után fizetünk? Pár oldalon 7390 ft-ot olvastam, ami döbbenetes, a könyvelő szerint meg 6390, de tévedett már párszor. Az apeh nem veszi fel a telefont napok óta, tájékoztatót is csak febr.-ban szokott küldeni. Valaki tudja biztosan?

Köszi előre is.

26. moonlight13 (válaszként erre: 24. - Lencsy)
2011. nov. 30. 19:19
Az megint más kérdés, hogy melyik munkáltató vállalná ezt be!
25. moonlight13 (válaszként erre: 24. - Lencsy)
2011. nov. 30. 19:16

Szerintem személyesen, legalábbis mi úgy intéztük. Nálunk úgy zajlott, hogy a nyomtatványon be kellett írni, hogy én fizetem a fiam helyett. Ha személyesen mész, megkérdezheted, hogy lehet-e úgy intézni, ahogy írtad.

Ha viszont van folyószámlád, adhatsz állandó megbízást, hogy minden hónap valahányadik napján utalják a megfelelő számlaszámra, és akkor többet nem kell vele törődnöd, ha meg találsz állást, lemondod az állandó megbízást az utalásra. Ha ez utóbbit választod, pontosan kérdezd meg, hogy milyen számlaszámra kell utalni, és minek kell szerepelni a közleményben.

24. Lencsy (válaszként erre: 22. - Moonlight13)
2011. nov. 29. 21:26

Hát pontosan azért lenne értelme , mert nem kéne csekkezni hanem az övével együtt vonnák tőle ! Szerintem egyszerűbb megoldás !

Személyesen vagy esetleg levélben is elég bejelenteni, hogy nincs jövedelem ?

23. moonlight13 (válaszként erre: 16. - Lilimami)
2011. nov. 28. 16:24
Mi is így jártunk!
22. moonlight13 (válaszként erre: 19. - Lencsy)
2011. nov. 28. 16:23
Én a nagy gyerekem tb-jét fizettem, mivel nem volt munkahelye. Az Apehnél mindenképp be kell jelentened, utána meg már mi értelme lenne, hogy a férjed munkahelyén intézd? Utalhatod v. csekken fizetheted, az meg őket nem érdekli, hogy ki fizeti be a Te csekkedet!
21. moonlight13 (válaszként erre: 9. - Nikike1988)
2011. nov. 28. 16:19

Tapasztalat: mire kiküldik a csekket, még több késedelmi kamatot fogsz fizetni.

Én inkább utaltam.

2011. nov. 24. 19:10

Időközben voltam az apeh-hoz (ma), kitöltöttem a nyomtatványt, amit adtak, és elvileg elintéztem. Kaptam ott 3 csekket, a többit majd postán.

Ahogy hazaértem és jobban megnéztem, a figyelmetlenségem miatt, abba a rublikába ahol azt kérdezték, hogy mikortól szeretném fizetni, a mai dátumot irtam be véletlenül. De nekem nov.1-gyel szűnt meg. Nyilván (mert a nő is mondta ott), hogy mivel ma már 24.-e van, ezért 170 Ft/nap-pal számolva kell már csak az erre a hónapra vonatkozó napokra kitölteni a csekket és befizetni. No az lenne a kérdésem, hogy mivel nekem 1.-jével szűnt meg és kifizetem az egész hónapot, lesz e gond belőle hogy ezen a papíron csak 24.-től kértem a fizetést???? ez probléma? elvileg ha kifizetem úgyis a hónapot teljesen, akkor nem lesz tartozásom. várnám a válaszokat köszönöm.

19. Lencsy
2011. nov. 24. 11:46
Hamár itt a Tb-ügyekről beszélünk , had kérdezzek valamit ! Úgy hallottam ( már nem tudom hol ) , hogy ha valakinek nincs jövedelme amiből a TB-t vonni lehetne , a társa (férj, feleség) munkahelyén keresztül illetve béréből vonatható az ő TB-je is ! Hallottatok ilyenről ?
18. a0c1361e44 (válaszként erre: 1. - Aurorasolaris)
2011. nov. 23. 20:59

Nem kell lemondanod, nem kell bemenned, hiszen a munkáltatód bejelent és fizeti majd a TB-t, így a jogfolytonosság meg lesz.

Én sem mentem be lemondani.

2011. nov. 23. 20:27
*csak októberben úgy foglalkoztak vele
16. Lilimami (válaszként erre: 1. - Aurorasolaris)
2011. nov. 23. 20:26

Nem,nem kell, legalábbis már nem.

Én 10 hónapja dolgozom a munkahelyemen, a tb-t nem volt időm lemondani, és nemrég jött is egy papír, hogy x tartozásom van. bementem, hogy elintézzem, és akkor mondták, hogy látják, h dolgozom, nem kell kijelentkeznem, mert automatikusan, ahogy jogviszonyom lett, megszűnt a fizetési kötelezettségem. Csak ezt októberben még úgy foglalkoztam vele, mintha tartozás lenne, amikor meg bementem, kiderült, hogy már úton van a határozat, amiben benne van, hogy törölték a fizetési kötelezettségem.

Nagy káosz amúgy, ami az Apeh-nél van.

15. Nikike1988 (válaszként erre: 14. - Lencsy)
2011. nov. 23. 13:01
nincs mit:)
14. Lencsy (válaszként erre: 12. - Nikike1988)
2011. nov. 23. 12:56
Így már értem, köszönöm szépen !:)
13. simple (válaszként erre: 11. - Lencsy)
2011. nov. 23. 12:55
Havonta kell fizetni, de év elején egyben kiküldik a 12 csekket.
12. Nikike1988 (válaszként erre: 11. - Lencsy)
2011. nov. 23. 12:55

nem egy évre egy összegben kérik..

Csak kiküldik a csekkeket egész évre és havonta fizeted.

Havonta 5100ft

11. Lencsy
2011. nov. 23. 12:35
Jól olvasom ? Egy évre egy összegben kérik a befizetést ? Hát az nem kis összeg lehet ! Havi befizetés nincs ? Januártól én is befizetős leszek és most nagyot döbbentem !
10. simple (válaszként erre: 9. - Nikike1988)
2011. nov. 23. 12:01
Na igen, az a tuti, csak több utánajárás.
9. Nikike1988 (válaszként erre: 8. - Simple)
2011. nov. 23. 11:48

köszi.


mondjuk lehet csekket kérni lenne a legbiztosabb..

8. simple (válaszként erre: 7. - Nikike1988)
2011. nov. 23. 11:44
Szerintem át is utalhatod, de nagyon pontosan tüntesd fel az adataidat, és hogy mire utalod ezt a pénzt. Az utalásról gondosan őrizd meg a papírodat, hogy tudd igazolni, te ezt már befizetted.
2011. nov. 23. 11:40

sziasztok


én is magamnak fizetem egy ideje a TB-t..Volt párszor hogy késve tudtam csak feladni..A lényeg az hogy kiküldtek késedelmi kamatot viszont nem küldtek hozzá csekket..

Az lenne a kérdés hogy ezt a pénzt át is lehet utalni vagy esetleg kért már valaki neten csekket? vagy pedig mindenképpen személyesen be kéne mennem csekket kérni?

2011. nov. 23. 11:36
Köszönöm szépen a válaszokat. Nagy segítség.
2011. nov. 23. 11:36

a többiek egyszerűbben leírták

szóval igen be kell menni és "kijelentkezni" mert úgy jársz mint Én, hogy még meg is büntetnek

2011. nov. 23. 11:35

Nekem az apehba kellett volna visszamennem mikor lett munkám de nem tudtam, hogy vissza kell mennem

és amikor újra elvesztettem a munkám 6 hónap után és nem volt csekkem így bementem az apehba, hogy kérjek csekket akkor mondták, hogy ez nem így működik...ha lett munkám akkor szólnom kellett volna és ha megszűnik akkor rögtön menni hozzájuk jelentkezni

Én sajnos nem mentem se amikor lett munkám se rögtön azután ahogy megszűnt és így 5 ezer forintra büntettek meg

3. Angelbocs (válaszként erre: 1. - Aurorasolaris)
2011. nov. 23. 11:35

Szia!

Ha találsz munkát, akkor ki kell töltened egy nyomtatványt arról, hogy nem fizeted tovább a Tb-t és miért nem, és elküldöd az Apeh-nak. Kb. 1 éve legalábbis csak ennyit kellett tenni.

2. simple (válaszként erre: 1. - Aurorasolaris)
2011. nov. 23. 11:34
Így van, be kell menned az apeh-ba és lemondani. hiába fizeti utánad a munkáltatód, sajnos ezt akkor is meg kell tenned.
2011. nov. 23. 11:32
Kedves olvasók! Ezúton szeretném megkérdezni tőletek, hogy ha lejárt a Tb-m, akkor ugyebár magam után kell fizetni. De abban az esetben ha kipostázzák nekem egy évre vonatkozóan a csekkeket, de mondjuk 2 hónap után találok munkát mi a teendőm??? Be kell vissza mennem az Adóhivatalba, vagy csak egyszerűen nem fizetem tovább amit kiküldtek, mert a munkáltatóm úgyis fizeti. A válaszokat köszönöm szépen.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook