Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tavaszi hajhullás gyereknél? fórum

Tavaszi hajhullás gyereknél? (tudásbázis kérdés)


2020. ápr. 7. 17:13
Sajnos a rutin vérvételeken mondjuk vitamin, ásványi anyag szinteket nem néznek. A vasat megnézik, azt is megnézik van-e gyulladás a szervezetében ... oké rendben. De mi van ha hiányzik egy csomó nyomelem a szervezetéből? Olvass utána, hogy a nyomelemeknek, ásványi anyagoknak mennyire nagy szerepe van a fejlődő szervezetben is. És válassz egy megbízható jó minőségű vitamint a gyermekednek. Én is ezt tettem. Ja és tulajdonképpen több hónapig adtam neki bélflóra javítót, hogy a vitamin amit beadok, az fel is szívódjon. Rendeződött a helyzet. De nem egy hónap alatt!
3. Guruljka (válaszként erre: 2. - Df1e1c376c)
2020. ápr. 4. 22:19

Hat hónapos körül hajat vált a baba, ez biztos.

De hét évesen?


Fogalmam sincs, mi lehet ez.

2. df1e1c376c (válaszként erre: 1. - Zsofi_876)
2020. ápr. 3. 16:42

Én a kistesomnal láttam, hogy "eldobta az egész szőrét".

Én naponta feultem, nagyon megijedtem, de most sokat változik.

Leváltja a fogát, haját, többé nem babáhaj lesz.


Engem az anyám nyugtatót meg, és lám igaza volt a 4. gyereknél.

2020. ápr. 3. 14:16

Sziasztok!


Elmélkedek. :)

Írom az előzményeket.

A most hétéves gyerekemnél másfél éves korában erős hajhullás jelentkezett.

Akkor még puha, gyenge haja volt. Megjártuk még a haematológiát is, de minden érték rendben volt. Lassan elmúlt és elkezdett gyönyörűen dúsulni, erősödni a haja.

Aztán másfél éve, télen tüdőgyulladása volt, erős, magas lázzal és antibiotikumot szedett.

Márciusban vettem észre, hogy egyre több hajat látok az ágyneműn, padlón. Rászántam magam és megszámoltam, nagyjából 100-140 volt a napi adag. A gyerekorvossal abban maradtunk, hogy lehet a betegség utóhatása.

Nyár közepén rendeződött (ekkor egyébként nekem is erősen hullott). Télre szépen bedúsult.

November végén készült egy labor, doki néni is indololtnak látta, mert vashiányra gyanakodtunk. Az tökéletes lett.

Most december végétől január végéig kétszer volt komoly betegsége, egyszer hányós vírus miatt kórházba is kerültünk, majd két hét után egy brutál vírusos torokgyulladás (?), de mivel lassan gyógyult, kapott antibiotikumot is.

A kórházban két labor is volt, mindkettő jó lett.

És most ismét március van, és megint hullik a haja.

A napi száz megvan, szerintem több is.


Na most. :)

Én egyelőre nem esek pánikba, mert valószínűnek tartom, hogy megint vagy a téli betegség miatt vagy egyszerűen tavaszi hajhullás.

De elég vacak látni a hajkupacot, miután összeszedtem.

Szóval azért zavar.


Tapasztalatok, vélemények érdekelnének.

Van/volt-e hasonló szituban valaki fia/lánya.

Gondolnátok-e, hogy kóros, illetve szerintetek a "tavaszi hajhullásba" mi fér bele.

Köszi szépen! 🌷

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook