Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tartásdíj fórum

Tartásdíj (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7
18. Beu23 (válaszként erre: 17. - Pzuzu)
2014. jún. 16. 12:28
hát nem tudom mi alapján jár mármint az asszonytartás, de azért azt kérhettél volna. és miért váltatok el amúgy? közbe agyalok programokon én is bár még fiatal vagyok próbálok visszaemlékezni én minek örültem vag a rokon gyerekek. :)
17. pzuzu (válaszként erre: 16. - Beu23)
2014. jún. 16. 09:16
Igen-igen, járnak kalandparkba, és ott is az a gond, hogy mindig a felnőttnek is kell fizetni a gyerekprogramkra, holott ő csak kisérő, mert a gyerek nem mehet egyedül. Én is így próbálok gondolkodni és hálás vagyok a sorsnak, hogy ilyen fiam van :-), iszonyatosan tud örülni, ha elmegyünk mondjuk egy meleg nyári éjszakán elemlámpás éjszakai sétára a lakóparkban, ha esti mesét olvasok neki (10 évesen!-senki másnak nem olvasnak az osztályban), ha társasozok vele, ha átmegyünk a szomszéd bácsihoz ingyen cseresznyézni a fáról stb...És ugye én járok az évnyitókra, évzárókra, sulis programokra- bemutatókra. Én ápolom ha beteg. És ezt érzi :-). Ha bárkinek bármilyen ötlete van, hogy tehetném kisfiam életét boldogabbá és teljesebbé, nagyon szivesen veszem :-)!!!!! U.I: Ugye az én életem is iszonyat nagyot fordult, luxusból (nyaralások, fodrász-kozmetikus-szoli, plázázgatások-állandó vásárolgatások, bejárónő...sorolhatnám) a nem is nyomorba, de elég szűkösen-be, de ez a része nem is érdekel, mert ugye én választottam (barátnőim szerint jó hülye voltam). És asszonytartást se kértem, pedig ahogy visszahallottam járt volna :-(
16. Beu23 (válaszként erre: 15. - Pzuzu)
2014. jún. 16. 08:54
Dél afrika. az igen. hát ezzel elég nehéz versenyezni, de télleg ezek csak látszatok meg oké élmény, de azért az anyai szeretet fontosabb mint egy nyaralás. aranyos hogy nem érezteti veled. meg ahogy leírtad ezek mind arra mennek, ki hogy nála jobban szeressen lenni, magyarul megvásárolja. kitartás. találj ki olyan programot ahol még nem volt esetleg hogy nagy élmény legyen neki télleg. kalandpark esetleg? bár dél afrika után lehet hogy már ez is volt és lejárt lemez.
15. pzuzu (válaszként erre: 14. - 91d4989ab9)
2014. jún. 16. 08:16
Köszi, persze próbálok én is így gondokodni. De ugye már egyre nagyobb, jobban megérzi a külömbségeket. Érzi és mondja is hogy pl a Magnum jégkrém és a varstainer virsli finomabb mint az általam vásárolt Pennys társai...De édes, mert úgy mondja, hogy nem baj anya, ez is finom és nagyon szeretlek -teszi hozzá. Gyűjti a fociskártyát, azt is gyakrabban szeretnék neki venni és esetleg a drága albumot se mindig apa venné. Amit még nem írtam, de lényeges a 40-ből 20 elmegy benzinre, naponta 2szer ugye iskola oda-vissza, edzés heti 3szor, azokon a napokon 2szer oda-vissza. Az edzést állja, de az utaztatást már nem, és az jóval több! Amikor megállapították a tartás összegét, nem ennyibe került a benzin, de az élelmiszer se! És egy kétéves nem annyit eszik mint egy tíz. Szeretném egészségesen, gazdagon táplálni, nem azt hallgatni, hogy anyádnál nem eszel, ezért vagy ilyen vékony? Pár éve lett volna lehetőségem a barátnőmmel és kislányával a kanári szigetekre menni nyaralni 2 hétre, de sajna a gyerekre is kellett volna fizetni (de teljes ellátást kapott volna all inclusive) és a fiam részét szerettem volna elkérni, mert azt már nem tudtam kifizetni. Mi volt a válasz : Nem gondolod, hogy azért fogok fizetni, hogy veled szórakozzon és jól érezze magát a fiam?! Majd én elviszem. Nagyon ócska érzés volt, persze nem mentünk. Sose felejtem el. Tehát a felállás az, hogy nekem jut a nevelés, sulis dolgok (egy szülőin nem volt!!!) esetleges problémák megoldása, orvoshoz menés, mindennapi gondok szóval a güris része, ő meg learatja a babérokat. Amúgy csak azóta szeret apához menni amióta van ott xbox-fifa játéka, addig úgy kellett könyörögnöm, hogy menjen. Jött apa érte és sírva fakadt, hogy "nemá", én itt akarok maradni. Ha itt is lenne, sztem soha nem akarna menni, max nyaralgatni. Nemrég voltak 2 hetet Dél Afrikában, és annyira édes és tapintatos volt velem utána, hogy csuda. És kiharcolt nekem egy hűtőmágnest is és hozott kavicsot :-)
14. 91d4989ab9 (válaszként erre: 13. - Pzuzu)
2014. jún. 15. 23:01

probálj kitartani, mindig mellette állni, szeretni, olcsó programokkal nagy élményt adni, nagyon nehéz tudom, de valahol a gyerek megérzi honnan kapja az igazi figyelmet törődést, és honnan a törődés hiánya miatti bűntudatból eredő pótlást.


kérdezz meg egy ügyvédet mi a teendő, tudsz e valamit emeltetni rajta

13. pzuzu
2014. jún. 15. 22:54
Tudjátok, nagyon rossz érzés amikor hazajön apától és azt hallgatod, hogy de jó volt a bobpályán, élményfürdőben, stb, milyen jó az új mercurial focicipő, tavasszal az eper kilószámra, lindt csokihegyek...Én meg max a kezébe nyomok egy túrórudit és lemegyünk a játszóra:-(. De imád engem és ez a lényeg :-). Csak rossz érzés.
2014. jún. 15. 22:48
gondolom cseszegeti az új nő, vagy jön a közös gyerek, vagy csődbe megy a cég
11. pzuzu
2014. jún. 15. 22:42
Annyit keres papíron, tavaly 35m ft-ot keresett, fent van a kft-je a nyilvános listán az interneten. Itt bárki megnézheti, ki mennyit keresett az elmúlt évben, feltéve ha tudja a kft nevét. Egyébként nem ő lépett le. Amikor a vállás történt (7 éve), még nem ez volt a helyzet, akkor is jól keresett, de akkor még nem volt így nyoma. Elég sok mindent fizetett, edzéseket, táborokat, sulis cuccokat, néha ruhákat. Sokat költ a gyerekre amikor vele van, külföldi nyaralások, drága itthoni programok, ajándékok stb. Igazából az a rossz, hogy én semmi ilyesmit nem tudok nyújtani a fiamnak, max. alapdolgokat. Se nyaralás (belföldi), se mozihegyek. És bosszantanak az arányok milliók verzus 40 ezer. Ráadásul most elkezdett szarakodni, hogy ezt is-azt is finanszírozzam én, ezért is jött a kérdés.
2014. jún. 15. 20:11
van aki direkt ad csak keveset, ez a bosszúja, még akkor is ha ő lépett le:(( vannak idiótán gondolkodó apák...
9. moonlight13 (válaszként erre: 8. - D2d5bb5db4)
2014. jún. 15. 19:05

Azért ezt én ilyen határozottan senkiről nem jelenteném ki.

Az én ex-férjem egy fillért sem adott, most meg két kocsival furikáznak, cigiznek, 2 havonta külföldre meg wellnessezni járnak.

8. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 7. - 5674644b5d)
2014. jún. 15. 17:32

Elhiszem, amit írsz, de ha 40 000-et ad, annak oka van. S az nem a gyerek.


Akkor valóban gyorsan válaszoltam, azóta viszont gondolkoztam és most is így gondolom; valamelyik nem igaz.Lehet, pont azért, amit mondtál, az egyéb költségek ..! :))

2014. jún. 15. 16:28
Én el tudom képzelni, egy ideig outsource jellegű bérszámfejtést folytattam, sok magas beosztású vezetőnek csináltam az elszámolását több milliós kereset 50-60-70 000 -es gyerektartás. Persze nem tudhatjuk hogy zsebbe még mennyi megy vagy épp a gyerekkel kapcsolatos egyéb költségeket vállalja e e mellé, szóval én nem hamarkodnék el semmit.
6. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 1. - Pzuzu)
2014. jún. 15. 13:03

Na, én nem hiszem, hogy annyit keres.


Vagy az nem igaz, vagy az, hogy annyit ad.


Nem-nem.........

5. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Pzuzu)
2014. jún. 15. 12:53

Ha papíron is annyit keresne, akkor sem ítélné meg a teljes 3 millió 20-25 %-át a bíróság, hanem maximálná 100-150eFt összegben.

Fel tudod emeltetni a gyerektartás összegét, ha bizonyítható, hogy tényleg annyit keres.

2014. jún. 15. 12:18
gondolom nem papíron keres annyit különben többet kéne fizetnie jóval.
2014. jún. 15. 09:36

[link]



A gyermektartásdíj szabályozása az új Ptk. -ban"

2014. jún. 15. 09:35
Mi szerepel a bìrósàgi végzésbën?
2014. jún. 15. 09:33
Sziasztok! Szerintetek rendben van, hogy egy apuka aki havi 3 milliót keres, 40ezer ft gyermektartást fizet? Köszi a válaszokat, hozzászólásokat!
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook