Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tartásdíj fórum

Tartásdíj (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7
48. pzuzu (válaszként erre: 44. - 3da8f53e4a)
2014. jún. 17. 17:32
Pest mellett lakunk, de autóval akkor már olcsóbb (talán) Velence, mint levonatozni a Délibe, és onnan menni. Főleg ha többen megyünk, meg ugye a picivel... Várom az olyan hozzászólásokat is, hogy "más is vonatozik kisbabával"....:-D
47. pzuzu (válaszként erre: 40. - 91d4989ab9)
2014. jún. 17. 17:27
Focira jár, az nem vészes, csak az autózgatás (de amúgy az se horror, csak nekem most minden sok), az osztályából egyedül ő jár.
46. pzuzu (válaszként erre: 39. - 91d4989ab9)
2014. jún. 17. 17:23
Igen, már tudom, de sok minden hülyeség volt amit akkor csináltam, meggondolatlanul "hübelebalázs" módjára...
45. pzuzu (válaszként erre: 28. - Beu23)
2014. jún. 17. 17:19
Beu! Köszi a hozzászólásaid, nagyon jól estek :-)! Látom, hogy megértesz....És igen, aki már egyszer megszokta a luxust, annak sokkal nehezebb, mert a jó igen tud hiányozni, főleg ha ismered. Bár, én mondtam le róla önszántamból :-(. Kanári szigetekről már én is csak álmodhatok, az jó pár éve volt és a barinőm segített volna. Most 1 hét Balcsinak is iszonyat örülnék! Bár mint az előzőben írtam, remélem eljön még az "én időm" .-).
44. 3da8f53e4a (válaszként erre: 38. - Pzuzu)
2014. jún. 17. 17:17
Melyik megyében élsz? - vonat ilyenkor nem jöhetne szóba - hátha olcsóbb lenne az utazás..
43. 3da8f53e4a (válaszként erre: 41. - 91d4989ab9)
2014. jún. 17. 17:16
Na ez egy nagyon jó ötlet!
42. pzuzu (válaszként erre: 30. - Iculi71)
2014. jún. 17. 17:11
Köszi Iculi, megérdeklődöm, van-e rá lehetőség.
2014. jún. 17. 17:11
vagy több szülő fogjon össze és heti váltásban cipeljétek a gyerekeket
2014. jún. 17. 17:10
milyen edzésre jár? válasszon helyette mást ami olcsóbb
39. 91d4989ab9 (válaszként erre: 35. - Pzuzu)
2014. jún. 17. 17:09
ügyvéd nélkül válni hülyeség volt, és most is csak annyit tudok mondani ügyvédhez menj ő tudja mit lehet még ebből kihozni
38. pzuzu (válaszként erre: 36. - 3da8f53e4a)
2014. jún. 17. 17:09
Ó Lexi, én már rég nem külföldben gondolkodok, de 2 személyre nekem már a mozi és a strand is jobb helynek számít (egyszer hopp-egyszer kopp, hát most sajna nagyon kopp van, de a mostani férjem, megy külföldre dolgozni, és remélem eljön megint egy picike "hopp"), ha lenne a közelben egy tó, de a legközelebb Velence van és az se annyira közel (ilyen benzinárak mellett), de nyilván azért oda leugrunk majd és viszünk itthonról szendót :-). És tényleg Botkó imád engem és velem lenni, és ez szuper! Ja, és roppant megértő
37. pzuzu (válaszként erre: 34. - 3da8f53e4a)
2014. jún. 17. 17:01
Erre már nem is emlékszem, ő ennyit mondott én elfogadtam :-(, de ami 8 évvel ezelőtt 40 volt, az már régen nem annyi! Nyilván nem a 3 misi 20%-át kérem (hú pedig milyen Havaii lenne .-)), de kicsit többet. És sokkal jobb lenne, ha mondjuk nem adogatna külön pénzt erre-arra (amit kérnem kell) hanem adna egy bizonyos nagyobb összeget és abból finanszíroznám a fiam dolgait : sulis kiadások, edzések, esetleges gyógyszerek, stb...
36. 3da8f53e4a (válaszként erre: 33. - Pzuzu)
2014. jún. 17. 16:49

Pzuzu, itthon" is elviheted jobb helyekre, nem kell ehhez külföld - leírásod alapján nagyobb élmény, hogy veled lehet...


Ne bántson ez a dolog, a gyerekek sok mindent megértenek...

35. pzuzu (válaszként erre: 32. - 91d4989ab9)
2014. jún. 17. 16:48
Igen, az szuper lenne (mondjuk az nekem már 20 km lenne...és nincs is bicóm), de egyedül nem merem elengedni, mert keresztezi egy nagyon veszélyes főútvonal, ahol ezerrel száguldoznak :-(, és erről eddig nem esett szó, de lett egy picilányom is aki 11 hónapos és így persze minden még nehezebb. Értelemszerűen nem dolgozom, kapom a gyest. A családi pótlékból törlesztem az exnek a suzukit, mert ő vette...
2014. jún. 17. 16:47

..úgy tudom x idő után újra lehet a bírósági úton megállapíttatni a gyerektartás összegét - bár én sosem tettem, mert az exem mindig követte a fizetésének a 20 %-át, ezenkívül a márkás cipőket rendszerint ő veszi (együtt veszik) meg - nekem erre már nem tellene.


És mi alapján számolták ki ezt a 40.000.-Ft-ot?

33. pzuzu (válaszként erre: 29. - Kattyus)
2014. jún. 17. 16:40
Attól hál' isten egyelőre nem kell félnem, hogy inkább apával akarna élni, mert nagyon anyás (szinte rajong értem :-)), és a sok pénz ellenére jobban szeret engem (de persze ez nem verseny, csak leírtam) és velem-nálam lenni .-). Egyszerűen csak olyan szivesen elvinném én is "jobb helyekre" szórakozni. Szuper márkás rucikat szoktam neki venni börzéken és turikban, mert nyilván ez az igényem megmaradt. Azt, meg hogy jó pár év múlva (szinte "kis felnőttként") kivel akar majd élni, meglátjuk, az ő döntése lesz, nem fogom gátolni.
2014. jún. 17. 16:39
edzésre bringa 5km élmény?
31. pzuzu (válaszként erre: 27. - Moonlight13)
2014. jún. 17. 16:31
Köszönöm a hozzászólásod! Hidd el, ha lenne lehetőség örülnék a 9500 ft-os bérletnek (máris csomót spórolnék :-)!)Nem azért autózom, mert derogál buszozni, csak sajna vidéki kisvárosban lakunk és nemigen van normális buszközlekedés, főleg nem az edzések helyszínére, ami az erdő közepén van, kb 5 km-re a lakásunktól:-(.És nem az én autózásom költsége a 20e ft, hanem szigorúan a fiamé (kiszámoltam), én nem autózok. Viszont ennek az autónak (nem luxus, régi suzuki), van biztosítási költsége, műszakiztatni kell, el-elromlik rajta ez-az...A városliget is szuper, szivesen járnék oda, szeretné a fiam, viszont itt sajna az égvilágon semmi nincs :-(! Az asszonytartást a bíró kérdezte, hogy igényelem-e? Bizonyos okok miatt járt volna, csak ezt én nem tudtam, mert neki volt ügyvédje, nekem meg nem. Én nem sajnáltatni szeretném magam, tudom, nagyon sokan élnek sokkal rosszabb körülmények között, csak tényleg az arányokkal van gondom. És egyszerűen több mindent szeretnék megadni a fiamnak. Nem magamnak kérném. Ha nagyobb tartásdíjat adna, akkor nem kéne hetente kuncsorognom, hogy légyszi vegyél gyógyszert, vegyél német szótárt, fizesd be az edzést, stb, amiket amúgy is áll, csak így hogy állandóan kérnem kell elég megalázó és semilyen szinten nem tudok függetlenedni tőle. Nem szeretnék napi kapcsolatban lenni vele. Emelett zsarolgat is a pénzzel, ha vmit nem úgy csinálok ahogy neki tetszik, hogy nem fog adni. A fiam előtt, soha nem szidom, sőt' amikor nem akart hozzá menni én mondtam, hogy "menjél, mert apuci nagyon szeret téged és szomorú lenne ha nem mennél".
2014. jún. 17. 10:20
Én kérnék gyerektartás emelést, és azt szigorúan csak a gyerekre fordítanám. Asszonytartásnak nincs jogalapja szerintem sem.
29. kattyus (válaszként erre: 28. - Beu23)
2014. jún. 17. 08:42
Szerintem itt nem ez a probléma. Az a fórumindító problémája, hogy mivel apuka anyagilag sokmindent megad a gyereknek, ebben az anyagias világban esetleg a fiú majd vele akar élni. Az anya nem akarja elveszíteni a fiát. Persze asszonytartás nem jár csak kirívó esetben. Hülye ötlet volt attól aki ezt javasolta. A 40ezer tartásdíj? Nálunk ez 4 havi.A bírónő elmondta anno, hogy amennyi a tartásdíj annyit a másik félnek is hozzá kell rakni, plusz a gyermek után járó juttatások. Azt kell beosztani a gyerek javára. Ami nem azt jelenti hogy mindet rá kell költeni. Ebben az összegben benne van a fűtés,világítás,étkezés, az iskolai fizetnivaló és minden egyéb. Nem jó a kínais ruha??? Mert? Ha valakinek-és nagyon sok embernek-arra telik ne félj jó az is. A pénz nem minden!
28. Beu23
2014. jún. 17. 07:52
Írta, hogy nem kért, pedig kérhetett volna. legalább olvassátok már végig amit mondodtt. És igen lehet sok a 40.000 forint a többi gyerekhez képest, de a 3 millióhoz képest igen is hogy kevés. azért nap mint nap venni kell kaját meg ruhát havonta, meg gondolom nem jo neki a kinais ruha meg a kinais cipő. és igen is hogy ennyi pénzből ezeket nem lehet megvenni. pláne olyannak aki a luxushoz volt hozzá szokva, mi meg egyszer hozzászólók vagyunk akik a büdös életbe nem mernének álmodni kanári szigetekről, azért ne sajnáljuk már a másik embertől a jót.
27. moonlight13 (válaszként erre: 15. - Pzuzu)
2014. jún. 16. 21:49

Mennyire sajnállak, hogy havi 20.000,- Ft a benzinköltséged! Nekem bérletem van 9.500- Ft-ért. 2 hét Kanári-szigetekre telt volna? Akkor ne nagyon siránkozz szerintem!

Addig örülj, amíg az életben csak ennyi gondod van, hogy nem tudtál elmenni a Kanári-szigetekre! Másoknak sokkal több problémájuk van!

26. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 15. - Pzuzu)
2014. jún. 16. 21:37

Ezzel jár, aki a gyereket neveli. Szülői, stb.


S ne izgasd magad, nem kaphattál volna asszonytartást.

Talán, ha beteg lennél annyira, hogy nem tudsz dolgozni, így nem lenne jövedelmed.

Ahogy te gondolod, csak papíron lennétek együtt, dőlne a pénz továbbra is. Talán nyitott házasság lenne, ahogy te képzeled


Örülj, hogy imád a gyereked és nehogy rosszat mondj az apjáról, mert akkor 6-7 év és megy hozzá.:))

25. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Pzuzu)
2014. jún. 16. 21:28
A 11. hsz-t elolvasva, teljesen rendben van!!!
24. moonlight13 (válaszként erre: 23. - D2d5bb5db4)
2014. jún. 16. 21:26

A gyereknek mindent megad, de az ex-feleségnek a luxust már nem óhajtja biztosítani! Ennyi!

Valahogy nem tudok sajnálkozni. Mi is sokszor csak a Városligetbe mentünk a gyerekkel... és az nem kerül pénzbe, mégis imádta.

23. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 17. - Pzuzu)
2014. jún. 16. 21:23

Ne haragudj, de lehet, ezért nem ad többet.

Szigorúan amit biztosan a gyerekre költesz.:))

22. moonlight13 (válaszként erre: 11. - Pzuzu)
2014. jún. 16. 21:17

Nem értelek! Mi a gondod? Kapsz havi 40.000,- Ft-ot, és a gyerekedet sok mindenben támogatja az exed.

Ehhez képest még asszonytartást is kérnél?

Tudod, nagyon sokan ennek a töredékét nem kapják a drága ex-férjektől!

Na, most biztos meg leszek kövezve, de kikívánkozott belőlem!

21. moonlight13 (válaszként erre: 20. - 3da8f53e4a)
2014. jún. 16. 21:15

Szerintem csak annak jár, aki rászorult, és valamiért nem tudja eltartani saját magát.

Nem gondolnám, hogy itt erről van szó.

2014. jún. 16. 17:33
Asszonytartás mikor és miért jár???
2014. jún. 16. 12:59
Az biztos hogy lelkileg megviseli az ilyen az ember lányát. Hasonló szitu volt nálunk is. Egy ideig bántott a dolog, de a most 21 éves lányom teljesen én lányom maradt, annak ellenére hogy az apja sokáig sokkal jobban állt anyagilag mint én...Szabad tudni miért váltatok el?
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook