Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Társfüggőség - tud erről bárki kicsit többet? fórum

Társfüggőség - tud erről bárki kicsit többet? (beszélgetős fórum)


1 2
2009. aug. 9. 21:55
Szerintem a társfüggőség nem feltétlen csak egy ember miatt van, sőt egyáltalán nem.
2009. aug. 9. 21:55
Idézek : "A társfüggőség egyik legfontosabb jellemzője, hogy az érintett mindig másokra figyel, sosem magára, a mások szükségleteinek kielégítését tartja szem előtt, míg a sajátjait elhanyagolja. A kodependens ember folyamatosan retteg attól, hogy a számára fontos személy elhagyja, ezért partnere bármilyen negatív következményekkel járó viselkedését - például szenvedélybetegségét - tolerálja. Miközben túlzott felelősséget érez másokkal kapcsolatban, a saját érzéseiről tudomást sem vesz - ez a magyarázat interjúalanyunk viselkedésére is."
7. 1f0b932c00 (válaszként erre: 5. - Gyöngyszemü)
2009. aug. 9. 21:53
És a pasi mit szól hozza? Csalja, megalázza rendszeresen? És mi lesz akkor a barátnőddel, ha a pasi fogja elhagyni egy verőfényes napon? Tehát mégis társfüggő?
2009. aug. 9. 21:52

Utána néztem a neten, és valami olyan szűrődött le nekem belőle, hogy ha a társ káros szenvedélyben pl. alkoholizmus, nyerőgépezés, stb. szenved, de a párja akkor sem tudja, hogy miért, de nem tudja elhagyni, na akkor van társfüggőség.


De, kérdem én, az is társfüggőség, ha pszichikailag vagy a másikhoz láncolva? Vagyis nem tudod kizárni az életedből, konkrétan a fejedből?


Pontosabban: 5 éve kötődöm valakihez, sokszor próbáltam elfelejteni, és egyszerűen nem megy. Ugyanúgy ismerem én is a hibáit, de nem tudok lemondani róla. Ez is társfüggőség?

2009. aug. 9. 21:51
A barátnőm az, inkább eltűri hogy megalázza kihasználja a pasi, csak ne hagyja el őt! Nem bír egyedűl élni, és mindíg ilyen pasikat fog ki az sem baj ha megveri. Ámítja magát hogy majd megváltozik, tudja hogy milyen a pasi de reménykedik hogy megváltoztatja. Szerintem szeret szenvedni! Pedig fiatal, csinos, saját lakása van és munkahelye.
2009. aug. 9. 21:45
A kérdésed nagyon jó, de annyira összetett, hogy ezen a fórumon beszólások lehetnek, de kielégítő, teljes válasz nem.
2009. aug. 9. 21:44

Én az olyanról tudom elképzelni, akinek például állandóan van valakije, mert nem bir egyedül lenni, inkább van egy rossz kapcsolatban.

És mindig hitegeti magát, hogy igen igy szeretem meg ugy, meg hogy szerelmes. Közbe meg csak nem tud egyedül lenni.

2009. aug. 9. 21:40
Az a társfüggő aki megbántás ill.bántalmazás ellenére sem megy el a társtól inkább tűri a megaláztatást.Szerintem ez a társfüggő
2009. aug. 9. 21:38

A minap egy folyóiratban olvastam társfüggő emberekről, és nem igazán értem, hogy mi is ez tulajdonképpen.


Megkérdeztem a barátnőmet, ő azt mondta, hogy a szingli élet ellentéte, vagyis: szingli = olyan nő, aki már megteremtette magának a szükséges körülményeket (lakás, munkahely, stb.) és egyedül éli életét, míg a társfüggő az, aki a párja nélkül nem tud élni, bármennyire is ismeri annak hibáit.


Felmerült bennem a kérdés: honnantól kezdve társfüggő valaki? Hiszen a saját párját mindenki szereti egy bizonyos szintig...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook