Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tárgy kölcsönbe. Neked mi fér bele és mi nem? fórum

Tárgy kölcsönbe. Neked mi fér bele és mi nem? (beszélgetős fórum)

1 2
42. tumbo2
2021. okt. 4. 08:38
a húgomnak néha adok kölcsön,mert a takarék megszűnt.de ő is nekem,bár szerencsére ritkán kell.a szomszédom kért egy ezrest,pár nappal később megadta.utána megint jött,hogy megadja a tartozását.mondom,hát nem emlékszel,hogy megadtad?kezedben volt pár ezres.hát elfelejtette.
2021. okt. 4. 08:23

Volt egy új munkatársunk, aki kb. 10 évig dolgozott velünk. Kezdetben meglepően minden rendben volt vele, mindenki bizalmát élvezte.

Később kölcsönkért ezt-azt, de időben visszaadta.

Utána csak, kérésre, majd letagadta, megsértődött.

Eltűntek a hűtőből az élelmek, majd olyan élelem, mit mondjuk valaki karácsonyra vásárolt, sok és értékes. Rövidebb ideig lett volna a fagyasztóban, otthoni helyhiány miatt.

Jöttek a pénz kölcsönök. Kezdetben visszaadta, majd nagy sokára utána sehogy.

Jöttek a pénzlopások táskából.

Majd másik telephelyen ugyanez. Itt végre emberére talált, mert a sértett férje rendőr volt.

Végre kirúgták, az az még itt is csak közös megegyezéssel ment végre el.

A behízelgő modora miatt nem hittük, hogy ő ilyen. Ügyfeles munkahelyünk miatt sajnos az ügyfelekre fogták, hogy ők a tettesek.


Így változik a kölcsönkérő tolvajjá. A legrosszabb az, hogy ez a nő most is olyan munkát végez, amivel családokhoz bejáratos.

Ki tudja ott mit "muzsikál" ki, netán mit emel el.

40. LionQueen🦁 (válaszként erre: 10. - Napsugár8)
2021. okt. 3. 21:22

Nálam ez inkább a kölcsönkérő személyen múlik. Van olyan ismerősöm akinek bármit oda merek adni, mert olyan szegényem, hogy mardossa a lelkiismeret amennyiben nem tudja időben vissza juttatni hozzám az adott dolgot.

A nagyon értékes tárgyak kivételt képeznek(pl arany ékszer) vagy értelemszerűen nem adom kölcsön a mobilomat. Azonban egy könyvet, ruhát, vagy tányért nyugodt szívvel kölcsönbe adok neki.


Másnak meg még egy gémkapcsot sem adnék oda. 😃 Van egy rajzos könyvem amit 9 éve várok...

2021. okt. 3. 20:45
Szűk családon belül sok minden belefér azon túl csak amire már nincs szükségem :)
2021. okt. 3. 20:37
Ès még a kölcsönadónak ciki visszakérni,könyörögni. Én pénzt adtam kölcsön, többször kellett visszakérnem (főnővér,magasabb fizuval mint az enyém)😉
37. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 3. 20:13

Én semmit nem adok szívesen kölcsön, mert a vége az, hogy én könyörgöm, hogy hozza már vissza, és nem egyszer volt, hogy vettem egy másikat, mert már nem győztem kivárni.

Szóval maximum közeli családtagnak adok oda bármit is, másnak inkább nem, vagy csak olyat, amiért nem kár, ha nem kapom vissza...

Cserébe én soha nem kérek semmit kölcsön...

36. BeauIieu (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 3. 20:12

Barmihlyen hasznalati targyat kolcson adok, csak kerdes, kinek. A tesoimnak meg bugyit is. Kivele az ocsemnek, mert mas a meretunk :D

Gyujyoi konyvet, szoros erzelmi toltettel rendelkezo targyat mar senkinek. Azokat csak en hagyhatom el, tehetem tonkre.

35. VendrinerPiroska (válaszként erre: 23. - Bless the child)
2021. okt. 3. 18:46

Egy ismerősömnek Mongóliában volt hasonló élménye, mikor nomádokat látogattak. Elég nehezen lehetett kitérni a kedvesség elől, de neki végül sikerült.

Én néhány rossz tapasztalat után nem szívesen adok kölcsön semmit, legfeljebb csak olyanoknak, akikben nagyon megbízom.

34. BorosTyánka (válaszként erre: 20. - 9b10f3d7ff)
2021. okt. 3. 18:38
Szerintem a feleség válogathatott:)
2021. okt. 3. 18:31
Nem vagyok az a kölcsönadós típus. Igazából nem is jellemző, hogy mások kérnének kölcsön tőlem dolgokat.
2021. okt. 3. 17:38
Semmit nem adok kölcsön. Amit szeretnék még viszont látni azt azért, amit nem azt meg odaadom örökbe. 🤷‍♀️
2021. okt. 3. 17:05
Mivel tárgyakról van szó, a feleség tárgytalan. Kivételek, az Eszkimók.
30. fincsi5 (válaszként erre: 11. - 9b10f3d7ff)
2021. okt. 3. 17:02
Nagyapám idejében az volt a mondás: feleséget és biciklit nem adunk kölcsön.😍
29. Scherlock (válaszként erre: 19. - Bless the child)
2021. okt. 3. 16:52
Ez szép. 😊
2021. okt. 3. 16:52

Uh, vannak pofátlan emberek.


Sajnos tapasztaltam ilyet én is.

27. Scherlock (válaszként erre: 13. - Napsugár8)
2021. okt. 3. 16:51

Ez valóban így van. Sértés visszautasítani a nőt.


Fura szokások vannak... 😳

26. tumbo2 (válaszként erre: 24. - Forrest2010)
2021. okt. 3. 16:37
az öcsém meg a felesége mindent elvittek,tányérokat,uborkás üvegeket,persze tele.az üvegeket kidobták a kukába.pedig a kert végében laktak.
25. forrest2010 (válaszként erre: 21. - 9b10f3d7ff)
2021. okt. 3. 16:20
... Anyum lakása a földszinten volt és a felette lakónál kikötötték az áramot , ő + megoldotta hosszabbítóval , mikor a szomszédnéni szólt h valami nem stimmel felmentem hozzájuk , de előtte kihúztam a hosszabbítót a konnektorból , aztán , mikor felmentem és a 2 kiskölök ott ült a leckéje felett a sötétbe , visszadugtam a hosszabbítót ... de úúúútálom a pofátlanságot !!! mindennek van határa ! ki akar más helyett fizetni ?!!!
2021. okt. 3. 16:14
... volt Bundynak a Nazca sivatagról 1 szép könyve szomszédasszony kölcsönkérte , majd kb 1 év múlva meglátta a könyvszekrényükbe , mondta a nőnek : elvinné :) erre a nő : jó ! de majd hozd vissza ! a nő fia + elkezdett hangosan röhögni : de hát az övé !!!!! ... azóta is ott díszeleg a könyvszekrényükbe :) ... a Kínai falról felvett 4 részes VHS_kazettánk is valahol ottragadt :( azóta se tudtuk újra felvenni , az 1. rész : A kígyó feje.... a 4. A kígyó farka :((((((( volt :(
23. Bless the child (válaszként erre: 13. - Napsugár8)
2021. okt. 3. 15:40
Ha egy vendég érkezik az északi sarkkörre, akkor a jó eszkimó felkínálja élettársát, lányait a férfi kényeztetésére. Az eszkimó lakosság körében ugyanis a házasság, házastársi hűség ismeretlen fogalom. A különös szokás alapja feltehetőleg abban keresendő, hogy az eszkimók vagyona a gyermekáldás, így - különösen, ha a férfi nemzőképtelen - törekednek arra, hogy az asszony minél több gyermeknek adjon életet.
22. tumbo2 (válaszként erre: 19. - Bless the child)
2021. okt. 3. 15:34
igaz hogy nem kölcsönbe adom a húgomnak a tányérokat,ha süteményt viszek.de másnap ott van elmosva,kikészítve.
21. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 12. - Tumbo2)
2021. okt. 3. 15:28
Én egyszer hosszabbítót árammal együtt lógattam le a fsz-i szomszédnak, mert kikötötték az áramot nála. Visszakaptam a hosszabbítót. 😊
20. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 13. - Napsugár8)
2021. okt. 3. 15:25
Erről én is hallottam, gondolom igaz. Fene a gusztusukat 😂
2021. okt. 3. 14:01
Van olyan személy, akinek bármimet kölcsön adnám, ő az öcsém
18. tumbo2
2021. okt. 3. 13:59
téves
17. globus (válaszként erre: 10. - Napsugár8)
2021. okt. 3. 13:59

Pontosan. Könyvek: eleinte még kértem, ígérgette, hogy visszaadja. Utoljára még fel is horgadt, hogy ne foss, megkapod! Ez volt 31 éve.

Konyhafelszerelés, ostyasütő: éveken át kölcsönkérte. Végül nem adta vissza azzal, hogy nincs nála.

Fürdőruha: zsír új, rajtam egyszer sem volt. Fél év múlva jeleztem, kellene uszodába...ő már visszaadta!

Varrógép: Isten tudja miért, elromlott nála. Megcsináltatta, onnantól hangoztatta, hogy azé, aki megjavíttatja.

Kóstolóba sem adok már rendes tányéron semmit. Beteszik a konyhaszekrényükbe simán. Papír, műanyag.

16. tumbo2 (válaszként erre: 11. - 9b10f3d7ff)
2021. okt. 3. 13:55
Tumbo kalandjai,abban is voltak férjtársak.
15. Flóra76 (válaszként erre: 13. - Napsugár8)
2021. okt. 3. 13:49
Fura egy szokás…
14. 00dfb24292 (válaszként erre: 13. - Napsugár8)
2021. okt. 3. 13:44
😱
13. Napsugár8 (válaszként erre: 11. - 9b10f3d7ff)
2021. okt. 3. 13:41
Valahol tv-ben mondták régebben, hogy az eszkimóknál az (volt??) a szokás, hogy a vendéglátó felajánlotta a betérő vendégnek a feleségét éjszakára, és a legnagyobb sértés volt nem elfogadni. Hogy igaz-e vagy csak a nézőket hülyítették, nem tudom. :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook