Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tápszer. Mennyi kell egy három naposnak? fórum

Tápszer. Mennyi kell egy három naposnak? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2011. febr. 28. 08:55

Igen, de ha nem tud az ember lánya szoptatni, akkor igyekszik a cumis etetést is meghitté tenni. A közelség így is megvan, a kontaktust is ki lehet alakítani.


És láttam én már anyatejes, szopizós, sírós babát, míg az én kisfiam kiegyensúlyozott, állandóan vigyorgó kisbaba.

42. 879a837565 (válaszként erre: 40. - 222fc493d7)
2011. febr. 28. 08:47
A szoptatás nagyon élvezetes a babának, érzi édesanyja közelségét, és kialakul egyfajta kontaktus, amelyet csak ilyenkor élhetnek meg mindketten.
2011. febr. 28. 08:44
Anyatej kell neki!
40. 222fc493d7 (válaszként erre: 39. - 879a837565)
2011. febr. 28. 08:41
Miért szomorú, hogy úgy gondolom, hogy a cumis etetés is lehet bensőséges?
39. 879a837565 (válaszként erre: 38. - 222fc493d7)
2011. febr. 28. 08:40

Akinek nem inge, ne vegye magára!!!Szomorú, hogy így gondolod! Sajnos rengeteg nő van aki magasról tesz a szoptatásra! Olyat is hallottam már aki csak azért nem szoptatott, mert fejőstehénnek érezte magát!

Nekem két gyermekem van és mind kettő gyermekemnél előfordult, hogy csökkeni kezdett a tejcsim.

Nem csináltam, mást, csak ettem, ittam és két-három napig órákat töltöttem félmesztelenűl az ágyban, hogy annyit és annyiszor egyen amennyiszer csak kívánja. Mindig meg is lett az eredménye!

38. 222fc493d7 (válaszként erre: 36. - 879a837565)
2011. febr. 28. 08:25

Baromság, amit írtál. Nem kényelmesebb a tápszer, sőt!

Sajnos, nekem a 2. héttől elkezdett csökkeni a tejem mennyisége és bármit csinálhattam. Még alkmentes sört is ittam, pedig világ életemben utáltam a sört. Szedtem homeot, kiprobáltam a szoptatási tanácsadó által mondottakat, de akkor sem lett több tejem.


És attól, hogy nem szoptatok, nem szívesen adom át az etetést másnak. Igyekszem így is bensőségessé tenni az étkezéseit.

És miért lenne kényelmesebb? Folyamatosan sterilizálni kell, oda kell figyelni, hogy mikorra éhes lesz a kicsi, addigra legyen készen tápszer. Áááááááááááá, nem is sorolom.

De tényleg, nagyon nagy hülyeséget írtál!

2011. febr. 28. 08:20

Ezeket egy itteni fórumból másoltam ki, de nagyon fontos dolgok!!!


Szoptatás

Tápanyag-összetétel: Élettani

Sterilitás biztosítása: Könnyű

Védő immunfaktorok: IgA, komplement

Fajidegen fehérje: Nincs

Domináns bélflóra:Lactobacillus

Anya-gyermek kapcsolat: Igen közeli

Táplálék íze: Változatos

Költségek: Olcsó

Kivitelezés: Egyszerű


Tápszerrel történő táplálás

Tápanyag-összetétel: Az élettanitól eltérő

Sterilitás biztosítása: Nehéz

Védő immunfaktorok: Hiányoznak

Fajidegen fehérje: Van

Domináns bélflóra: Coliform törzsek

Anya-gyermek kapcsolat: A táplálás személytelenebb

Táplálék íze: Teljesen egyforma

Költségek: Drága

Kivitelezés: Bonyolult

36. 879a837565 (válaszként erre: 35. - Pen80)
2011. febr. 28. 08:17

Az anyák 98%-a képes a szoptatásra!!! Azért ez magas arány! Evolúciós szempontból a szoptatás kötelessége egyenlő értékű a gyermek kihordásának kötelességével. Ha az asszony viselős lett a gyermekkel, természetes (ősi? primitív?) körülmények között nem mondhatja azt, hogy: bocs, inkább mégsem, vagy, hogy: ne egyelőre elég, kicsit hagyjuk abba. Ugyanez vonatkozik a szoptatásra: ha már megszületett, szoptatni kell, mert különben elpusztul, vagy sokkal gyengébb, gyámoltalanabb lesz társainál. Csak ugyebár a tápszer kényelmesebbnek tűnik, mivel így néha lepasszolhatjuk gyermekünket egy-két etetés erejéig másnak!!

A szoptatás sikere attól függ, hogy kik veszik körül az anyát. Fontos a segítőkész személyek jelenléte.

Csak akkor kapjon a baba az anyatejen kívül bármi mást, ha ennek alapos orvosi indoka van!

35. Pen80 (válaszként erre: 34. - Pepi2)
2011. febr. 28. 02:10
Nem igaz, hogy mindenkinek van teje, csak rá kell tenni, ezt nem tudom, honnan veszed, ne haragudj. De abban igazad van, hogy 3 napos babánál még nem tudni, hogy lesz-e és mennyi, úgyhogy mindenképpen próbálkozni kell.
34. pepi2 (válaszként erre: 20. - Sysy66)
2011. febr. 27. 17:31

anyatej akkor képződik, ha a bébit ráteszed a cicidre...ránézésre nem fog termelődik...az elején mindenkinek nehéz, bedurran a cicid, fájdalmas, ki kell fejni, és minden nap egyre több lesz! nekem 3-4npig kb 10-20ml-eket evett csak, mert annyi volt, és nemsírt! (egyik sem..), egy 3 naposnak 20-30ml kell kb 2-2,5óránként, nem 60ml!! az túl sok.

és sokkal egyszerűbb, kényelmesebb az anyatejes táplálás, ráadásul ingyen van...mindenkinek van teje, csak rá kell tenni a babát a cicidre. HA megszokja azt hogy a cumisüvegből ömlik a szájába a tápszer, már soha nem tudod visszaszoktatni az anyatejre, mert ahhoz "dolgoznia" is kell...neked lesz rosszabb, hidd el!

2011. febr. 27. 16:36

Elsősorban ANYATEJRE van szüksége a babának!!! Egy 3 napos anyuka ne nyúljon rögtön tápszerhez, mert akkor tuti nem lesz tejcsi!!!

Nagyon fontos az anyatej a babának! A baba szervezetének a legmegfelelőbb táplálék és az anya-baba kapcsolat is így tökéletes!

Nincs annál szebb dolog amikor egy édesanya a melléből táplálja az újszülött gyermekét!

Emelett:

-nem kell érte fizetni.

-gyors, kényelmes mert rögtön kéznél van, és bármikor ehet a baba, amikor csak óhajtja.

-Nem kell vizet forralni, üveget fertőtleníteni stb.

Tudom eleinte nehéz, főleg ha nem kapsz segítséget, de hamar bele lehet rázódni és örömödet fogod találni benne!

2011. febr. 27. 15:52

a neten is fönt van, ha a dobozán már nem is ;)


Útmutató, hogyan készítsd el a Milupa Milumil 1 tápszert:

1.Fertőtlenítsd a cumisüveget és a cumit, illetve az itatópoharat és egy kanalat forrásban lévő vízben.

2.100 ml kész tápszer elkészítéséhez mérj ki 90 ml szobahőmérsékletű ivóvizet és forrald fel, majd hűtsd le kb. 40 ˚C-ra.

3.A tápszerporból 3 adagolókanálnyit tegyél a száraz cumisüvegbe vagy az itatópohárba.

4.Öntsd a felforralt és lehűtött vizet a tápszerporhoz, majd zárd le a cumisüveget, és rázd jól össze. Itatópohár esetén rázás helyett keverd csomómentesre a tápszert.

5.Ellenőrizd a tápszer hőmérsékletét mielőtt odaadod a kisbabádnak.


Adagolási javaslat:

1-2 hetes életkornál gyermekorvossal, védőnővel való megbeszélés alapján


!!!

2011. febr. 27. 15:42
Remélem nem erről van szó!És csak a baba miatt nincs itt.
2011. febr. 27. 15:41
szerintem HA-sat adj neki 6 hónapos koráig. doki írja fel, és vele az adagolást is meg tudod beszélni.
2011. febr. 27. 15:40

Bocsi, de nagyon úgy tűnik, hogy otthon szültél, orvosi és egyéb felügyelet nélkül, vagy loptad a gyereket...

Nem válaszolsz egyetlen erre vonatkozó kérdésre sem, és igencsak fura, hogy nincs adagolókanál a tápszerhez, valamint, hogy ezt em mondta el neekd senki.

2011. febr. 27. 15:11
És írd meg mit mondtak! Kíváncsiak vagyunk rá. De az a biztos ha telefonálsz. Amikor én nem voltam biztos a dolgokban hívogattam a védőnőt...akár naponta 5-ször is ha kell. :o) Fő a baba egészsége!
27. 9242a6388c (válaszként erre: 25. - L.Niki18)
2011. febr. 27. 15:08
Igy van, ne is várd meg a holnapot! Telefonál és kérj segitséget!
26. 9242a6388c (válaszként erre: 20. - Sysy66)
2011. febr. 27. 15:07

Nincs segitséged? Anyukád, esetleg olyan barátnő aki szült már? Az előtej átlátszó, higabb tej, ez ürül először mikor a mell belövelt. Nem tudom, hogy egyáltalán elindult-e a tejelválasztás? Mennyi időnként teszed mellre? Mennyire aktiv a baba? Mikor mentél haza a babával?

Holnap szerintem reggel hivd fel a védőnődet és a gyerekorvost akihez a baba tartózni fog.

25. L.Niki18 (válaszként erre: 1. - Sysy66)
2011. febr. 27. 15:07
Szia! Bármikor nyugodtan fel lehet hívni a védőnőt, vagy a gyermek háziorvost. Vagy ahol szültél a kórházat! Ott megmondják és akkor nyugodt lehetsz!! Telefonálj!!!
24. ében11 (válaszként erre: 20. - Sysy66)
2011. febr. 27. 15:06
Senki nem segített ebben?nekem pl. a kórházban védőnő megnézte van-e tejem-egyszerűen nyomott ki belőle kézzel-meg hát volt mellszívó-kb a 3-4 napon lett elég sok tejem!H hajlandó mellen lenni a kicsi akkor szopizzon-max után kap egy pár korty tápit-akár kanálból, hogy megnyugodjon, ne legyen nagyon éhes-türelmetlen.
23. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 20. - Sysy66)
2011. febr. 27. 15:03

Ha nem vagy gyakorlott és senki nem mutatta meg pontosan, hogy hogyan kell megnézni, akkor ezt meg sem tudod állapítni.


Hol szültél? Hol a baba orvosa?

2011. febr. 27. 15:03
Hm...azért nekem is, meg gondolom másnak is a védőnéni vagy a gyerekorvos írt ki tápszert-biztos ami biztos alapon-és abból kaphatott a baba már pár naposan is, ha szüksége lett volna rá.Gondolom így került hozzájuk is tápszer.Ezer oka lehet ha nincs tej...nekem pl. volt, a babám mégse akart szopizni :S .
21. 204b456479 (válaszként erre: 1. - Sysy66)
2011. febr. 27. 15:03

150 ml kell/kg/nap, ezt oszd el 6-7 alkalomra.

Amúgy a Milumilnál 90ml-hez kell 3 adagolókanál tápszer. Nem tudom milyen a Te tápszered.

Mindenesetre 3 naposan próbáld meg mellre tenni, nem feltétlenül nincs tejed, lehet MÉG nincs tejed. Ha császáros voltál akkor pláne nem biztos h beindul egyből a tej, Nekem is kb.a 3-4.napon lett.

20. sysy66 (válaszként erre: 17. - 9242a6388c)
2011. febr. 27. 15:02
előtejem sincs szerintem
2011. febr. 27. 15:00
Otthon szültél?????????????,
18. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 17. - 9242a6388c)
2011. febr. 27. 15:00

Leginkább elfogadott, hogy nem adnak ilyen korban tápszert. Ha pedig mégis, akkor nagyon nem mindegy, hogy milyet.


Úgyhogy tökéletesen egyetértek, semmiképpen nema Hoxán kellene ezt megszakérteni. :)

17. 9242a6388c (válaszként erre: 1. - Sysy66)
2011. febr. 27. 14:56

Szerintem ezt szakembertől kérdezd meg. Három napos a kisbabád és otthon vagytok? Egyáltalán nem indult meg a tejelválasztás?

Valóban igy van 3o ml felforralt lehűtött vizbe, egy csapott mérőkanálnyi. De milyen tápszert szeretnél adni egy újszülöttnek?

2011. febr. 27. 14:56

Szia

30 millit készíts először tényleg. Ha kevés, akkor max. korábban lesz éhes és újra kap.

Arra figyelj szerintem, hogy ha marad, azt ne kapja meg. Elvileg odaadható, de ha nem akarod, hogy pocifájós legyen vagy esetleg más bacikat összeszedjen, akkor inkább borítsd ki a maradékot.

Ja és gratulálok a Picidhez, jó babázást Vele!

15. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 4. - Sysy66)
2011. febr. 27. 14:55

Persze, mert egy 3 naposnak nem szoktak tápszert adni, akkor sem, ha nincs tejed.


Beszélj nagyon gyorsan a dokival, mielőtt, még "hülyeséget" csinálsz.


Itt mindenki jót akar nektek, de merőben eltérő lehet még két azonos korú csecsemő táplálása is és senki sem ismeri a ti eseteteket konkrétan (arról nem is beszélve, hogy hány neonatológus lehet közöttünk...)

14. Agnik1
2011. febr. 27. 14:50
Amúgy egy 3naposnak sok a 60ml. Először 30ml-vel próbálkozz! Ha sír mert éhes még, készíts újabb 30ml-t inkább! Nekem a kórházban azt mondták nem szabad hirtelen sok tápszert adni, mert cseresznye nagyságú a gyomra a babáknak születéskor. Szépen fokozatosan kell őket az anyatejhez/tápszerhez szoktatni!!! Ha egyszerre többet eszik, és nem bírja akkor visszabukja!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook