Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért kell eldobni a maradék tápszert? Hűtőben sem tárolható még pár órát? fórum

Miért kell eldobni a maradék tápszert? Hűtőben sem tárolható még pár órát? (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. márc. 29. 06:01
Nálunk ha marad,Apa gyorsan megissza!Én biztosan nem adnám oda neki 4 órával késöbb,már ha magamból indulok ki,hogy a kávét is csak frissen, melegitve,másnaposan,állottan már nem iszom meg!
2009. febr. 9. 11:20

ha ha ha

meg jo hogy nem teszitek steril szobaba a gyerekeiteket

meg osszevesztek itt nagy potyara

latom senki sem tudott tenyleg jol alatamasztott valaszt adni a kerdesre.

a gyereknek szerintem az egvilagon semmi baja nem lesz a 2-3 oraja megkevert tapszertol.

Az embernek egyutt kell elni a bakteriumokkal es biztosan nem 18 eves korunkban talalkozonk veluk eloszor. legyetek mar komolyak, a bacik sokkal hamarabb voltak a foldon mint mi Emberek.

Szerintem egyetlen esszeru valasz arra, hogy miert irjak ra a dobozra a tapszergyartok, hogy nem szabad ujramelegiteni vagy tarolni a megkeszitett tapszert az, hogy felmentsek magukat bizonyos (esetleg, talan, vajon, lehetseges) betegsegek kialakulasanak feltetelezesetol.

Es uzleti szempontbol sem mindegy, hogy az anyuka milyen gyakran akaszt le egy egy doboz tapot a bolt polcarol.... minel gyakrabban annal jobb a gyartonak. hat vili.

igy jatszodjak ki a beijedett szuloket, akik azt sem tudjak hogy meg mitol is vedjek meg meg a porontyukat.

Amelyik baba hajlamos ra ugyis megbetegszik az elso bacilustol, nem kell annak a tapszerben lenni.

A kezerol sokkal tobbet benyal amugy is, azt meg nem is lehet sterilizalni.... tudtommal...


hat a babak is emberek!!!! ne parazzatok mar annyit!!!!

50. nyau82
2009. jan. 8. 23:45

szerintem,ha valaki látott már maradék tápszert,azt ő sem szívesen inná meg,nemhogy a gyerek.

szerintem megváltozik az állaga,a színe és a szaga is.ránézésre is rossznak tűnik.nem azt mondom,hogy nem állhat mondjuk tíz percet,mert van úgy,hogy én is megkínálom később,de órákat állni nem hagyom.

49. Lili13
2009. jan. 8. 23:10
A cumisuvegbe, ha beleivott, csak egy kortyot is, belekerulnek a nyalbol emeszto enzimek, amelyek bomlasnak inditjak a tapszert (de meg a lefejt anyatejet is), ugyanigy a nyalbol bakteriumok is belekerulnek es a meleg vagy szobahomersekletu tapszerben gyorsan szaporodnak, hiaba hutik vissza oket, az mar benne marad....
2009. jan. 8. 20:57

Én már voltam szalmonellás, és mint egy bűnözőt körülvettek és faggattak pontosan mit ettem, és mit képzelek hogy csak most jelenek meg az idézésre (addig haldokoltam menni sem tudtam) azt mondták csak szárnyassal kapcsolatban lévő dologtól lehet, tehát amiben van tojás vagy csirke. Felsoroltam a kajákat, mindegyiket kizárták és végülis kiderült hogy a rakottkel volt csirkehúsból, attól betegedtem meg.


Ebből kiindulva gondolom hogy szalmonella nem kerülhet a tápszerbe, bár az összetételéről fogalmam sincs, szóval konkrétan nem tudom, csak feltételezem.

47. lissa20 (válaszként erre: 26. - Pircsi24)
2009. jan. 8. 20:16
Az egyik ismerősöm gyereke azt kapot a maradék tápszertől és én csak azért írtam.
46. emily (válaszként erre: 40. - 2bd4f10c49)
2009. jan. 8. 20:06
De.
45. 3afdbd21b7 (válaszként erre: 37. - Dee)
2009. jan. 7. 20:52
nem egészen erről volt szó, szerintem...
44. jolie
2009. jan. 7. 19:47
bár nincs gyerkőcöm, de mindenkinek szíve joga eldönteni hogy odaadja vagy sem a maradék tápszert, elmondhatja mindenki a véleményét, tapasztalatát
43. mimi2 (válaszként erre: 42. - 2bd4f10c49)
2009. jan. 7. 14:20
Nem is csak a te válaszod olvasván fogalmazódott meg bennem az,amit irtam.
42. 2bd4f10c49 (válaszként erre: 41. - Mimi2)
2009. jan. 7. 14:18
Bocs én csak a véleményem írtam le, senkit sem minősítettem.
41. mimi2
2009. jan. 7. 14:16

Szerintem egy kicsit durva az,amit itt már pár emberke ir!!!

Először is nem észt osztunk,hanem a véleményünket,tapasztalatunkat irjuk el!!!

És nem kellene mást minősiteni!!

Ha valakinek nem tetszik,az,ha valaki odaadja a tápszert késöbb is a babának,azt lelehet normálisan is irni,és nem úgy,hogy ledegradáljuk a másikat vagy minősitjük.

Nekem meg ezekről az anyukákról van meg a véleményem!!!

Válasszatok más fórumot,ahol tudtok vitatkozni,mert szerintem pont ti vagytok azok,akik nagyon ráértek!

Akinek nem inge,ne vegye magára! :)

2009. jan. 7. 12:17

Bárhogy is van egy baba, vagy kisgyerek ételével én nem játszanék, hogy elteszem majd elfogy neki később...

Annyi mindenen lehet spórolni ha az embernek kevés a pénze, de egy gyerek tápszerén nem.Lehet éppen szalmonella és egyéb betegséget nem kap el,de elég koszt megeszik nap mint nap, a tápszer menjen csak a lefolyóba.Ha pedig valami miatt drágának találom a tápot, inkább magamon nézek végig hogy hol spórolhatok hogy a gyerek megkapja mindig a friss tápot.Nem?

39. chow-chow (válaszként erre: 34. - Zsanetta)
2009. jan. 7. 12:02

A megmaradt tápszer, ha tiszta üvegben a hűtőbe tároljuk, semmi esetre nem okoz soort, sem más betegséget!!!Persze a következő etetésnél fel kell használni. Annál inkább a nem megfelelően tisztított cumi, illetve ha a gyermek a szennyezett kezét, akár a miénket kapja a szájába és szopogatja. Attól is írtózom amikor a földre esett cumit a szülő a szájába kapja, majd a baba nyugodtan szophatja tovább. Ezektől lehet beteg, nem a maradék tápszertől!


Egy gyermekápoló.

38. 'szti
2009. jan. 7. 10:39
Az újszülött - különösen, ha nem kap anyatejet - nem tud megfelelően védekezni a legszokványosabb kórokozók ellen sem. Időbe telik, míg ellenálló lesz velük szemben. A tej ideális táptalaj a baktériumok számára. Ezért.
37. dee
2009. jan. 6. 22:45

Osszátok az észt nyugodtan!

Úgy látszik ma már az lesz a trendi, ha nem sterilizálunk, nem főzzük fel a vizet és állott tápszerrel etetjük a gyereket, csakhogy többet ülhessünk a gép előtt.

Gratulálok, sok okos anyuka gyűlt itt össze.

36. 3afdbd21b7 (válaszként erre: 31. - Zsanetta)
2009. jan. 6. 22:20

De hisz te is azt írtad az elején, hogy csak az előre elkészített tápszert adjátok oda és ami megmarad azt nem javaslod...most meg azt írod, hogy semmi baja nem lesz tőle...akkor hogy is van ez? Tudom ez kórházban van így!


Szerintem nem érdemes azon a pár ml-n spórolni, akár drága akár nem, a gyerek egészsége sokkal fontosabb. És biztos nem véletlenül van ráírva a dobozára sem.

2009. jan. 6. 21:00

annak már hogy szalmonella legyen nagyon ótvar,mocskos helyen kell hogy lennie.

és attól mert a maradékot odaadja 2 akár 3 óra mulva azzal semmi gáz nincsen föleg ha hötöben van!!!!

2009. jan. 6. 20:58

de akkor sem szalmonella.

tudod mit tud okozni esetleg sooros lesz a szája a gyereknek,másnéven szájpenészes.

de en nem azt irtam hogy nem kell elmosni!!

33. 7130b15964 (válaszként erre: 31. - Zsanetta)
2009. jan. 6. 20:10
A dokik szerint a tejes/tápszeres üvegek cumiján rengeteg bacilus szaporodik el, ami ártalmasabb mint amikor a gyerekek végig fogdosnak mindent, aztán betömik a kezüket a szájukba.
2009. jan. 6. 19:49

A tápszerek NEM steril termékek

A tápszer egy olyan, legtöbbször tehéntejből vagy más alapanyagból, nagyüzemi módszerekkel előállított anyag, ami sokrétű gyártási folyamaton, dúsításon és átalakításon megy keresztül. A gyártás folyamán ez a por alakú anyag szennyeződhet ártalmas baktériumokkal, radioaktív anyagokkal, vegyi anyagokkal, idegen testekkel. A folyékony tápszerhez szükséges víz hozzáadása újabb szennyeződést okozhat.

tehát a tápszer alapból nem steril!!!

szalmonella pedig a gyártás alatt kerülhet bele,azt hiszem.

2009. jan. 6. 19:43

miről beszéltek??

milyen szalmonella???

tápszerben???

ugyan már!!

esetleg bacik lehetnek de szalmonella???

semmi baja nincsen a gyereknek ha a 210ml.ből meghagyott 100mlt megkapja a másik etetésnél.

30. b9662b68b3 (válaszként erre: 22. - 7934d1ac97)
2009. jan. 6. 17:19

Hát már bocs de aki ennyit nem tud megtenni hogy pár korty tápot kiönt,és a saját gyerekén spórol,akkor az minek szül?

Tudod mennyi baktérium halmozódik fel a tápban miután a gyerek beleivott?

Simán szalmonellás lehetett volna.

29. e71af41436 (válaszként erre: 22. - 7934d1ac97)
2009. jan. 6. 15:08
de szerintem gyorsan írj ki róla egy szavazást,abban úgyis jó vagy....
28. e71af41436 (válaszként erre: 22. - 7934d1ac97)
2009. jan. 6. 15:07

azért a gyereked élete is többet ér,nem???

szerencséd volt,de max ennyi...

2009. jan. 6. 14:30
Ez komoly?
26. Pircsi24 (válaszként erre: 13. - Lissa20)
2009. jan. 6. 14:27

Szalmonellát lehet kapni a maradék tápszertől?????

Ez elég meredek, mégis hogy?

25. calyxgraphic (válaszként erre: 18. - Cb4c323adf)
2009. jan. 6. 13:51

3500al szuletett, 3320al jottunk haza

hat kicsivel tobb mint felkilot osszesen

2009. jan. 6. 13:40

igy van semmi baja nem lett töle.

sajnos vannak olyan anyukák akik kicsit jobban oda figyelnek erre.de ez nem baj mindenkinek saját maga dolga.

én találkoztam már olyannal is aki minden etetés után kifözött mindent.de kérdem én minek???

elmosni aztán elég egy nap 1x vagy 2x kifözni.

de van olyan is akinem teszi be mikróba megmelegiteni a tejet vagy a tápszert.

és van olyan aki babavizzel késziti a tápszert.

mi osztályon mikróba melegitünk,egyszer fözzük ki a cumit és az üvegét és forralt vizzel készitjük a tápszert és mind egészséges.

23. mimi2
2009. jan. 6. 13:36

Én megmondom őszintén,hogy sokszor odaadtam a megmaradt tápszert,mert amikor már nem csak 30-40 milliket evett,és csak belekostolt,mert épp kajasztrájkolt,nagy luxus kidobni 1 nap 3-4-szer 110-140 tápszert naponta.

a cumit elmostam,és ha következő etetésnél még maradt,akkor persze azt már nem kinátam harmadszorra.

És nem lett semmi baja.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook