Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tápszer fórum

Tápszer (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
23. dalya (válaszként erre: 20. - 240309c047)
2010. okt. 18. 19:07
Neked hogy, hogy támogatott volt 1 éves koráig a tápszer??? Nekem 6 hónapig támogatott csak!?
22. dalya (válaszként erre: 19. - Zsana0)
2010. okt. 18. 19:06
Hány hónapos korától adtad neki felezve a tejet?
2010. okt. 18. 18:00

Ha nem ízlik neki, akkor már nem kell neki adni minden áron. A 2-es tápszert nem próbáltad? Nálunk a nagyon sűrű tápok ott maradtak az üveg alján, nem itta meg, úgyhogy 3-ast nagyon ritkán adtunk csak neki.


Enissa!

Enyhén szólva is durvának tartom, hogy összeesküvés elméleteket szőnek a gyerek tápszerezésével kapcsolatban. Vagyok olyan naiv, és igen, elhiszem, hogy a tápszer igenis jó a gyereknek, és nem hiába nem lehet korán tejet adni.

2010. okt. 18. 17:55
Én is mindig a tápszerrel küszködök. 1 éves koráig támogatott volt most meg próbálgatok mindenfélét,mert hát valóban zsebbenyúlós. A tejet pl élből kiköpi a tápszer után, és csak a humanat szereti. Most 3-ast adok neki 13 hónapos, de az meg olyan sűrű,hogy mindig át kell szűrni. Nem tudom,hogy fogom átszokatni majd tejre abszolut nem izlik neki. ti hogyan csináltátok????????????????????
19. zsana0
2010. okt. 18. 17:26
Én anno 15 éve,felesben adtam a lányomnak a tejet,"bolti",mégsincs semmi baja.Most 20 hetes vagyok,de nem hiszem hogy tápszerezni fogom,sajnos szoptatni nem fogom tudni.
18. dalya (válaszként erre: 16. - Pocakmanci)
2010. okt. 18. 17:22
Köszönöm. Most már csak azt kéne tudni hogy Inárcshoz hol van a legközelebbi DM.
17. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 13. - Márti86)
2010. okt. 18. 17:18

Teljesen egyet értek veled, megdöbbentő volt egy műsor a TV-ben amiről orvosok beszéltek a tápszerrel kapcsolatban, hogy mennyire nem az egészség a fontos, hanem a profit. Mennyi szójával dúsítják és az mennyire árt a pajzsmirigynek, és nem én találom ki, ezt a professzorok, orvosok mondták, olyan, mintha a csecsemő fogamzásgátlót kapna.

Nem akarok senkivel vitatkozni, sem le, sem rábeszélni se egyikről se másikról, de elkeserítő, hogy az ember nem számít.

2010. okt. 18. 17:12

Ami még fontos, hogyha a szarvasmarha vagy kecske kullancsenkephalitises, akkor az a tejen keresztül megfertőzi a babát is, és hát ugye...


DM-ben kapható Bio Babylove folgemilch 2 a neve és 600 grammos. Ez nem minősül reklámnak, gyerekek, nyugodtan be lehet írni a tapasztalatokat, hogy melyik babának melyik jött be! Ez különben a DM saját márkája, azért kerül olcsóbba, de ugyanúgy nagy tápszergyártó cég gyártja.


Egyébként ez a miénk a Bebához hasonlít ízre, csak olcsóbb.

2010. okt. 18. 17:05

Persze nem azért mondom hogy most adjon tejet én sem adom még, de attól még ez a véleményem, egyéb tejterméket mindent kap már a fiam. 9 hónapos.

És a mi tápszerünk (most lett tápszeres) 900gr. és 1200ft.

14. dalya (válaszként erre: 2. - Suzanne7)
2010. okt. 18. 17:04
Én vidéken élek nálunk van házi tehén tej meg házi kecske tej is.Ezek tuti házi és nem agyon infekciózottak.
13. Márti86 (válaszként erre: 8. - Hanna810517)
2010. okt. 18. 17:03

Persze hogy jó hogy vannak. Azt nem is írtam, hogy minek létezik?

CSak ezeknek a mai elméleteknek a 99%-a az üzletről szól.

A családomban mindenki tehén tejen nőtt fel és az tuti hogy az ottani kommunizmusban ahová én beleszülettem ott nem volt ellenőrizve semmi és nem hiszem hogy olyan kiváló minőség volt, mégsincs a családomban senki aki bármire allergiás lenne. Szerintem a túlféltéstől lesz allergiás nem a tejtől.

12. dalya (válaszként erre: 5. - Gabcsi8080)
2010. okt. 18. 17:02
El küldenéd a nevét annak a tápszernek? Előre is köszönöm.
11. dalya (válaszként erre: 7. - Pocakmanci)
2010. okt. 18. 17:02
Akkor a pontos neve DM bébylove 2 tápszer. Így keresem?
10. dalya (válaszként erre: 6. - Ditti28)
2010. okt. 18. 17:00
Meg köszönöm ha meg írnád.
2010. okt. 18. 16:59

És mint mondtam, a mostani rengeteg allergiás ember (nem muszáj, hogy tejallergiás legyen) nem tudhatja, hogy mivel sokkolta a szervezetét gyerekkorában.


A tápszer tényleg drága, de az általam említett DM-es egyáltalán nem, tök sokáig elég, még mindig minden nap fél litert itatok belőle, és a napi vitaminadagja is benne van legalább.

2010. okt. 18. 16:56
Nekem sajnos a nagyobbik gyerkőc tejallergiás,így a kissebbiknek élből tápszert adok.Azért hidd el Márti86,ha nagyobb üzlet van a tápszerben,ha nem,akkor is jó,hogy vannak.Legalább tudod hogy mit adsz a babádnak,nem úgy mint a bolti tejnél..
2010. okt. 18. 16:54

Nana!

A házi tej olyan erős, olyan zsíros, hogy azt nem hogy felezve, de sehogy sem ajánlatos pici babának adni!

Az UH tejet szokták felezgetni, de én is csak 1 éves kora után adtam neki.

Az allergiát kiváltó ételek nem azonnal okoznak bajt, hanem évekkel később. Ezért nem ajánlják a tej korai adását, a gyerek még nincs felkészülve erre a fehérjesokkra. (nem beszélve az előttem szólóró által említett hormonokra, antibiotikumokra stb-re)



Elleben a DM-ben felfedeztem a DM Babylove 2 tápszert, ami tökéletesen oldódik, 500 v 600 grammos és mai napig ezt adom a ma már több mint 2 éves gyerekemnek, mert biztos forrásból származik, bio, tele van pótolt vitaminnal és csak 1200 Ft! Szóval van olcsóbb tápika is, csak nézd meg a DM-ben! (talán a Nestlé v. Humana gyártja nekik ezt a bio tápszert, nem tudom pontosan)

A Babylove3-as nem annyira jött be, mert nekem sűrű, de a 2-es az teljesen jó mai napig.

2010. okt. 18. 16:54
Van azért a 2300 forintos tápszernél olcsóbb is . ha érdekel megírom melyik.
5. gabcsi8080 (válaszként erre: 1. - Dalya)
2010. okt. 18. 16:53

Nekem is 6 hónapos a fiam és a 800grammos tápszert veszem neki 1500.- forintért.

Talán a tejfehérjét vonják ki a tejből a tápszerhez.

2010. okt. 18. 16:50
Akkor még tej volt a tej, ma már ki tudja mit itatnak meg velünk.
2010. okt. 18. 16:50
Mert a tápban nagyobb üzlet van a gyártónak mint a tejben. Amúgy a táp is tejből van.
2. suzanne7 (válaszként erre: 1. - Dalya)
2010. okt. 18. 16:49
Azért mert 19 éve más volt a tehéntej szerintem!Nem voltak agyon vissza injekciózva hormonokkal nyomorult állatok és nem ettek mindenféle permetes füvet.Másik pedig az,hogy allergiát okozhat!Maximum HÁZI tejet vegyél a babádnak és azt forrald fel és felezd forralt vízzel!
2010. okt. 18. 16:44
Szerintetek, miért nem lehet egy éves korig felezni, negyedelni a tejet a gyerekeknek, csak tápszerezni. Nekem a fiamnak aki most 19 éves anno én adtam tejet felezve negyedelve, és semmi baja neki. A kis lányom most 6 hónapos már nincs a tápszerére támogatás, és egy 600 grammos legolcsóbb tápszer, ami sokkal kevesebb ideig elég egyébként is 2314-FT. A kérdésem az ami jó volt a fiamnak, 19 éve most az miért nem jó a lányomnak. Hozzáteszem, a fiam élsportoló, soha sem volt nagyobb baja a náthánál.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook