Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tapasztalatokat, tippeket szeretnék olyanoktól, akik már voltak MRI vizsgálaton fórum

Tapasztalatokat, tippeket szeretnék olyanoktól, akik már voltak MRI vizsgálaton (beszélgetős fórum)


1 2 3
14. Titánia83 (válaszként erre: 10. - 16d1dd6891)
2010. febr. 25. 09:26
Az tök jó, ha már cd-n adják. Nekem annó még olyan formában adták ide, mint a röntgen leletet.
13. 852308703c (válaszként erre: 11. - Titánia83)
2010. febr. 25. 09:26

nekem a tűvel nincs bajom de ha idétlen adja be akkor a vénám elpattan mert az a szokásuk...hajlékony tűt lehet csak beszurni nekem...csak én azt románul hogy nyögöm ki?


A fejem vizsgálják...az is baj ha a nagdágon fém van?

2010. febr. 25. 09:24
Hát engem, eléggé zavar a bezártság...:(
2010. febr. 25. 09:24

Én kétszer voltam. :(

A kontrasztanyag beadását túl kell élni. Mivel nekem olyan problémám volt régen, amit akár enélkül is láthattak, a második alkalommal nem járultam hozzá a kontrasztanyag beadásához. :)


Először klausztrofóbiám volt, de a dokinő szólt, hogy nézzek hátra, mekkora részen tud beáramlani a levegő, szóval el is múlt a fulladás-veszély. :D Aztán számomra nem voltak ijesztőek a hangok. Volt valami alapzaj, ami a house zenére emlékeztetett. :D Jött velem anyukám is, és végig fogta a lábamat. Ez sokat segített!


Kitartás, hamar túl leszel rajta. Ha nem vagy rosszul az injekciótól (mármint a tűtől/ szúrástól), vagy épp neked nem kell, hogy beadják, akkor nem vészes. Nekem annó még ki kellett töltenem egy nyilatkozatot, hogy hozzájárulok e a kontrasztanyag beadásához. Kb. ennyi az adminisztráció.


Kitartás! :)

10. 16d1dd6891 (válaszként erre: 6. - 852308703c)
2010. febr. 25. 09:23

igen, megnézheted a cd-t. érdekes lesz.

magától a vizsgálattól ne félj. nekem 2x10-15 perc volt. simán ki lehet bírni, mert a kattogás is érdekes, nem egyformán zúg a gép, hanem mindig változik.

2010. febr. 25. 09:23
de én azt honnan tudjam hogy alergiás vagyok e a kontraszt anyagra (ha adnak)_?
2010. febr. 25. 09:22
A bezártságérzés az egyetlen nyomasztó benne, a többit el lehet viselni, kalapál,mint egy gőzeke,de folyamatosan nyomják rád a friss levegőt, a fejednél pedig nagyobb a tér, ott kiöblösödik a henger.
2010. febr. 25. 09:22

Szia!

Olyan ruhában érdemes menni amin nincs semmi fém,a melltartót le kell venni,pulcsi maradhat ha nincs benne fém.Ékszert ne vigyél magaddal mert le kell venni.

Nem olyan vészes,lefekszel a pultra az szépen becsúszik a gépbe és mozdulatlanul kell feküdnöd egy darabig.A gép nagyon hangos,adnak füldugót.Ne aggódj ki lehet bírni!

A lényeg az,hogy erős a mágneses tér ezért semmi fémes ne maradjon rajtad!

2010. febr. 25. 09:21

Hogy van-e vmi amit tudni kell róla??


Hogy mennyit tart...és abba a szerkezetbe milyen?


megszabad e nézni itthon azt a cd amit adnak_?

2010. febr. 25. 09:19
Mit szeretnel tudni? en anno 17 evesen voltam, kb 3/4 oraig tartott, ha nem felsz a bezartsagtol semmi gond nem lehet, kattog nagyon a nyomorult gep, tehat nem kellemes.. masodszor mikor voltam kb 1 hetre ra, mert az eredemeny alapjan lattak valamit ,akkor kontrasztanyagot is kaptam, na az mar vicces, komolyan ereztem ahogy csuszik fel a fejembe! de nem faj amugy semmi sem.
2010. febr. 25. 09:19
Semmi különös.Be kell feküdnöd egy hengerbe,attól függ nálad mit vizsgálnak,lehet,hogy előtte kapsz kontraszt anyagot vénásan.Fém dolgokat le kell venni,mert mágneses.Nem fájdalmas nem kellemetlen a vizsgálat.
2010. febr. 25. 09:18

Fém ne legyen rajtad, és vigyázz az Omniscan nevű anyaggal, én allergiás vagyok rá kórházba kellett mennem azon a napon, már nem kaptam levegőt.

Amúgy semmi extra, kicsit zajos, feküdj nyugodtan és NE MOZOGJ az elrontja az eredményt.

2010. febr. 25. 09:17
Mit szeretnél róla tudni?
2010. febr. 25. 09:16
Tapasztalotakat, tippeket szeretnék olyanoktól akiknek már voltak MRI vizsgálaton
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook