Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tapasztalatokat, tippeket szeretnék olyanoktól, akik már voltak MRI vizsgálaton fórum

Tapasztalatokat, tippeket szeretnék olyanoktól, akik már voltak MRI vizsgálaton (beszélgetős fórum)


1 2 3
2018. júl. 29. 19:51
Én voltam, már majdnem megnyomtam a pánik gombot, de addigra már kihúztak, vége volt a vizsgálatnak.
2018. júl. 29. 19:47

Én most voltam egy sima MRI-n illetve egy kontrasztanyagoson is.


Sima MRI-t (k.anyag nélkül) a Honvéd Kórházban csinálták meg. Este 21:00 körül. Nagy fehér gép, amibe be kell feküdni. Fémtárgyakat levetették velem (pl. fülbevaló, nyaklánc, karkötő, öv) Ruha maradhatott. befeküdtem, félig betoltak, kattogott, fura hangokat adott ki. Kb. 15 perc és készen is volt.

Mivel nálam találtak valamit, ezért CD-re kiírták az eredményt, és javasolták, hogy ezzel menjek tovább.


Kontrasztanyagos MRI.

Medicoverben készítettem el, ez fizetős volt, de a telefonos bejelentkezés után 1 napon belül időpontot kaptam.

Éhgyomorral kellett menni, vagyis az esemény előtt 6 órával már nem lehet enni. Ultramodern környezet. A doki barátságos volt, annak ellenére, hogy már nap végéhez közeledtünk, látszott rajta, hogy hulla fáradt.

Bent a vizsgálóban, ahol a gép volt, halk zene szólt. A gép egy Siemens típusú nagy jószág volt, és iszonyat hangos.

Minden apró vackot is le kellett vennem. Itt okosan, már úgy jöttem, hogy merevítő nélküli melltartóban voltam.

kaptam egy fülhallgatót a zaj tompítása miatt. A fejemet kimerevítették, hogy egyenesen álljon.

Az első kb. 10 percben csak forgott körülöttem a gép.Becsuktam a szemem, és próbáltam nyugton maradni.

Aztán csend lett, és bejött a doki. Szólt, hogy a kontrasztanyagot most fogja beadni.

A jobb karomba adták be ezt a cuccot: csak annyit éreztem, hogy meleg lesz a bőröm, és ahogy adagonként befecskendezték (közben már ment a gép), a lüktető érzést éreztem, ahogy belém jön a cucc. Nem fájt.

Nagyon sok ROSSZ hozzászólást olvastam arról, hogy ettől rosszul lesznek az emberek, stb.

SEMMI ALLERGIÁS REAKCIÓM NEM VOLT!!!!

Az utolsó 10-15 perc így telt el.


A doki elmondta, hogy ha allergiás lennék az anyagra, akkor a befecskendezés után 5 percen belül jelentkeznek a tünetek.

UTÓHATÁS: semmi hányinger, semmi más. Minden okés volt.

Az eredményt itt is kiírták CD-re.


Sajnos agyalapimirigy daganatom van: 3 cm hosszú * 1,7cm átmérőjű * axiális átmérője pedig 2,4 cm.

Pár napon belül eldől, hogy mi lesz a folytatása a sztorinak (szerintem műtét)

2017. ápr. 22. 16:16
Kellemetlen erzes, de tul lehet elni :)
2010. márc. 8. 19:51

Most már nekem is tapasztalatom van..leírom hátha valakine szüksége van rá...


1, ugy öltöztem, hogy az öltözékkel ne legyen baj...igy nem kellett levetközzem csak a kabátot


2, telefont nem vittem be...


3, ékszereim kivettem...


4, csak a farmeromon volt s slicc fémből de az nem számított mert nekem ugy is a fejem vizsgálták...


4, a vizsgálatom időtartama...20 perc volt...


5, kaptam fülhalgatót amiből kellemes zene ment


6, de a gép ugy kattog , hogy sokszor a zenét nem hallottam


7, mozogni nem szabad egyáltalán


8, nagyokat nyelni sem....a kicsi meg nem árt...mert az ugye közbe csak kell...


9, adnak egy biztonsági gombot ha baj van...lehet használni...


10, ha csukva tartod a szemed akkor már nem is olyan zavaró az a bezártság...(én majd elaludtam :D) oly kábán jöttem ki hogy az emberek néztek mitől lődörgök..pedig okom nem volt rá....


11, nem hangos a zene...de annál inkább a gép...


12, érdekesen kattog...nem zavaró..mingig másképp...


13, nekem akkor eredményt nem adtak...csak 1 hét múlva de volt akinek rögtön oda adták...


végeredmény: nem vészes. a vizsgálat...


eredmény ???? ismeretlen egyelőre...de majd jövő hétfőn

70. 852308703c (válaszként erre: 68. - Titánia83)
2010. márc. 4. 15:27
Nálam még nem tudják, hogy mekkora a probléma, meg hogy van e?? de gyanus voltam a doktornőnek...szal kiderűl..remélem aznap adják az eredmént...mert nincs kedvem naponta utazni 1 orát oda...1 et vissza...
69. Titánia83 (válaszként erre: 65. - Pearl1975)
2010. márc. 4. 15:26
Akkor te mázlista vagy. Én semmiféle jelzőberendezést, jelzőrakétát :) nem kaptam. De fogták kívül a lábamat. És ez sokat jelentett.
68. Titánia83 (válaszként erre: 64. - 852308703c)
2010. márc. 4. 15:25

Háát, ha pici a probléma, akkor azt csak azzal látják. :(


Én először kértem, akkor pár miliset állapítottak meg. Másodjára nem kértem, mert tudtam, hogy kb. 1 cm-től műtik. Azt meg szabad szemmel is látnák. :P

2010. márc. 4. 14:38
Az is igaz, hogy nem szabad nyelni?
66. 852308703c (válaszként erre: 65. - Pearl1975)
2010. márc. 4. 14:38

de ott nem adnak fűldugot? vagy akármit is a fülembe_?

Fülemre:?

65. pearl1975 (válaszként erre: 64. - 852308703c)
2010. márc. 4. 14:28

szia


én is voltam ilyenen, nekem csak a fejemet nézték. "szerencsére" kora reggel voltam, és majd nem aludtam közben. füldugót vittem magammal, de még úgy is elég hangos.

a lényeg, hogy mondogasd magadnak, hogy nem fáj (mert nem), és hogy ne ijedj meg, kint vannak emberek.

kapsz egy kis készüléket a kezedbe, hogyha rosszul vagy, megnyomhatod, és kiengednek, de akkor nem ér semmit a vizsgálat. de ez a kis készülék is egy kapcsolat a külvilággal.

próbálj meg szép dolgokra gondolni közben :)))) és tényleg nem fáj, csak az a bezártság....

2010. márc. 4. 14:15
de muszály az a kontraszt anyag_??
63. Titánia83 (válaszként erre: 62. - 85fc95f0f6)
2010. márc. 4. 09:16

Másodszor én is majdnem aludtam. De akkor nyugodt voltam, mert nem kértem kontrasztanyagot. Meg asszem az exem fogta a lábamat.

És nekem tökre tetszett az alapzaj is. Esküszöm valami tré house zenére emlékeztetett. :D

2010. márc. 4. 09:11
Én nem tudom ki hogy élte meg a vizsgálatot, de Én annyira fáradt voltam, hogy gyakorlatilag a vizsgálat alatt elaludtam, úgyhogy semmire sem emlékszem. Mikor megcsinálták a vizsgálatot úgy ébresztettek fel, hogy húzzam ki a csíkot a vizsgálóból, és megkérdezték, hogy nem zavart a kattogás? Mondtam, hogy nem, álmos voltam.
61. 852308703c (válaszként erre: 60. - Titánia83)
2010. márc. 3. 18:56
Remélem nekem sem lesz hosszú,
2010. márc. 3. 16:41

A fejedet vizsgálják, az meg rögzítva lesz. Én úgy emlékszem, hogy csak akkor nem szabad mozogni, amikor megy a kopogó hang. De ha másra gondolsz, tuti gyorsan fog telni az idő, és el is vonja a figyelmedet a mozoghatnékról.


Ne aggódj, nem lesz semmi baj. Ki fogod bírni. Meg nem is mindenkinek tartott hosszú ideig a vizsgálat.

2010. márc. 3. 14:15
Az, hogy a vizsgálat alatt "nem szaba mozogni" hogy értsem??? egyáltalán kicsit kicsit sem? vagy a nagy mozgásokra értik????
58. 852308703c (válaszként erre: 57. - Matica)
2010. febr. 26. 19:13
koszike
57. Matica (válaszként erre: 56. - 852308703c)
2010. febr. 26. 14:09

Nem akartalak ám megijeszteni :)

Lehet, hogy így jobb is, hogy tudod mi vár rád. Én nem tudtam felkészülni rá, mert senki nem mondta mi fog történni. Nyolc napig csak arra vártam, hogy majd az MRI-n kiderül mi a bajom. Ha előre tudom ez hogyan működik, már az elsőnél beveszem a nyugtatót.

Nagyon szurkolok Neked, hogy minden rendben legyen!

Remélem jó híreket fogsz hozni!!! :)

56. 852308703c (válaszként erre: 55. - Matica)
2010. febr. 26. 08:53
Huhh...hát remélem én bírni fogom..habár elég félős vagyok...meg van egy csepp (?) klausztófóbiám...de remélem én gyözök felette és nem ő felettem...remélem nem tart sokat...
55. Matica
2010. febr. 26. 00:43

JustmeCpt,

Nekem nem jött be az MRI. A gerincemmel voltam kórházba, mert lebénultam. Az igaz, hogy akkor volt egy jó kis pánikbetegségem is. Még talán egy percig sem bírtam. Idegesített a kattogó erős hang, és mikor betoltak, olyan érzetem volt, mintha élve eltemettek volna. Hiába kértem szedáljanak le, de helyette ct-re vittek, az jobb volt, de nem derült ki mi a bajom. Amikor kikerültem a kórházból elküldtek megint MRI-re de máshova. Elötte bevettem nyugtatót és úgy mentem, vagyis vittek. Mint kiderült, az sokkal halkabb volt és nyitott. Szerencsére így már sikerült a felvétel.

Sajnos nem mindenki bírja.

54. 852308703c (válaszként erre: 51. - Tamianyu)
2010. febr. 25. 19:42
Hát amikor a vesémre csináltak volt vmi feltőltös menetes vizsgálatot akkor kanűt kellett behelyezni 2x lőtték el a vénám...akkor jöttek rá, hogy hajlékony tű kell holott szoltam elöre hogy a másikkal meg se probálják mert a vénámnak annyi lesz...
53. 852308703c (válaszként erre: 50. - 81Krisztina)
2010. febr. 25. 19:39

nem tudom más személyeknék hogy van de engem egyből oda kűldek igen nagyon sok pénz jó, hogy a biztosító fizeti


Nekem neurofibromatozisom van...és igy az a félő, hogy egy olyan bog a fejembe nőtt ki...:(

de kiderűl...40-60 százalék...

52. Titánia83 (válaszként erre: 51. - Tamianyu)
2010. febr. 25. 11:46

Nekem totálisan átszúrták a vénámat, utána hetekig a felkarom mindenféle színben pompázott. :(

De aztán elmúlt. viszont a gépben kínok kínját éltem át, mert ugye utána még visszatoltak. És közölte velem a nőci, hogyha fáj, lehet mellé ment, és újra be kell adni. Én meg csak nyeltem a könnyeimet, hogy nem fáj. :(

De így is látták a fejemben, amit kell.

Legközelebb már én sem járultam hozzá az anyag beadásához.

51. Tamianyu (válaszként erre: 38. - Titánia83)
2010. febr. 25. 11:19

Amikor aláírod a papírt,olvashatod,hogy saját felelősségedre vizsgálnak.

Ha véletlenül elbökik a vénát,rossz helyre megy az anyag,ebből lehetnek gondok.

2010. febr. 25. 10:01
úgy látszik itt fordítva működik a dolog... nekem utoljára hagyták az mri-t, mert sokba kerül a tb-nek, pl napi 25-öt csinálhatnak csak egy géppel:( elképesztő. bár az is igaz, más dolog az ha valaki fejfájással küzd, mint ha valaki nem tud menni. Nekem is van migrénem a fogamzásgátlótól, mielőtt megjön a meses vagy 4 napig, tudom milyen szar, semmi sem jó, tök sötétben, tök csendben tudok csak létezni... remélem "csak" vérnyomás problémád lesz, az sokmindenre kihat
49. 852308703c (válaszként erre: 47. - Rencike24)
2010. febr. 25. 09:58
jujj....az baj...nekem már van cisztám elég másutt remélem ott is nincs
2010. febr. 25. 09:57
KÖSZI A SEGÍTSÉGET MINDEKINEK...ESTE JÖVÖK MOST ROHANOK MELÓBA...ÉS AKKOR MÉG BESZÉLÜNK HA VAN KEDVETEK....
47. Rencike24 (válaszként erre: 6. - 852308703c)
2010. febr. 25. 09:57

Szia!


Én is voltam már ilyen vizsgálaton, mert sokat fájt (fáj) a fejem! De hála Istennek nem találtak semmit! Nem kaptam kontrasztanyagot, gondolom először Te se fogsz kapni, csak ha találnak vmit!

Anyukámnak rendszeresen kell járnia, mert neki is migrénje van nagyon sokszor és cisztákat találtak nála!:( Ennek már több éve!

46. 852308703c (válaszként erre: 44. - 81Krisztina)
2010. febr. 25. 09:56
Marcius 1 kell felhivjam oket...
45. 852308703c (válaszként erre: 43. - 81Krisztina)
2010. febr. 25. 09:56

Sajnálom...remélem csak találsz valakit...


vérvétel nem volt egyből oda kűldtek a neurologiaról...de a vérnyomásom alacsony rendszeresen...

a doktorno egyszer az agy i dolgokat akarja kizárni aztán a többi...

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook