Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tanuló vezetők, friss jogsisok gyertek csevegni! fórum

Tanuló vezetők, friss jogsisok gyertek csevegni! (beszélgetős fórum)


3786. Binky (válaszként erre: 3785. - 9cb35398ff)
2010. aug. 6. 10:42
Nagyon ügyes vagy, gratulálok!!!
2010. aug. 6. 10:03

Sikerült!!!!!!!!!!

el sem hiszem:)))))

3784. 9cb35398ff (válaszként erre: 3783. - 45f2f5f4f7)
2010. aug. 5. 13:12

:)

Köszi:)

2010. aug. 5. 12:42
Elek Éva, boldog szülinapot kívánok( az iwiwen láttam, hogy ma van)
2010. aug. 5. 11:21

sziasztok:)

ma nagyon béna voltam:(

Holnap vizsga, én meg olyanokat csináltam, hogy csak kamilláztam:(

Ha nem megyek át legközelebb már csak szept-ben tudok vizsgázni:( sajnos nem megy gyorsan, oktatóm is nyaral, és többen állnak sorba vizsgára, 10-14 nap mire időpontot adnak:(


kezdek ideges lenni:(

3781. Binky (válaszként erre: 3779. - A10e31f3b5)
2010. aug. 5. 09:23

Kicsit ideges voltam, de végig vigyorogtam az érzéstől, sőt elkezdtem dúdolni, az utánamlévő biztos hülyének nézett:D

Elég nagy volt a forgalom, sok volt az akadály, attól kezdve, hogy a szemembe sütött a nap, a gyalogosok kiugráltak, dugó volt, a biciklisekig bezárólag. Ennek ellenére szerintem nagyon ügyesen vezettem, és kifejezetten felszabadító érzés volt:)

Nem pánikoltam(pedig sokszor szoktam), úgy látszik tényleg nyugodtabb az ember, és fokozottabban odafigyel.

3780. a10e31f3b5 (válaszként erre: 3763. - Rosa)
2010. aug. 5. 07:25

Sajnos, messze lakom Pesttől. Pár éve vidékre költöztem.

Kb 6 óra van előre kifizetve, ezeket végigvezetem, aztán rákérdezek, hogy mennyit kell még hozzá járnom... Dicsekedett, hogy volt egy nő, aki 150 órát vett tőle. A hideg futkározott a hátamon! Inkább elmegyek PÁV-ra.


Tényleg 2 hetes a jogsid? De jó, hogy megcsináltad!

3779. a10e31f3b5 (válaszként erre: 3773. - Binky)
2010. aug. 5. 07:23
Mesélj, milyen volt az első út? Semmi félelem, bizonytalanság? Lehet, hogy az ember felszabadul, ha nincs mellette oktató???????????
3778. katus3 (válaszként erre: 3776. - Nagy G)
2010. aug. 4. 21:27
Tesóm vőlegényének golfja van,neki sincs klíma,ő is 120 ezret mondott rá.
3777. Binky (válaszként erre: 3776. - Nagy G)
2010. aug. 4. 20:32

Na akkor le is mondtam róla:)

Kár. No nem baj, télen majd jó lesz, van egy kis tetőablakom, az meg valamennyit segít most még.

3776. Nagy G (válaszként erre: 3774. - Binky)
2010. aug. 4. 20:16

Hát, általánosságban el lehet mondani, hogy a klíma utólagos beszerelése elég drága, százezer felett lenne. Ráadásul elég nagy a meghibásodás kockázata. Szóval rizikós vállalkozás. A motornál a teljesítményt érdemes figyelembe venni, ugyanis a klíma ebből jócskán elszipkáz. Tehát, ha mondjuk kb 60 lóerő környékén van a kocsi, klímával nagyon lomha lesz. Ez főleg gyorsításoknál jelentkezik problémaként, nameg hegymenetnél, illetve autópályán se biztos, hogy kényelmesen tartani tudnád a 120-as utazót... Fogyasztásban pedig minimum egy liter pluszt kell számolni 100 kilométerenként.

De ha a motor mondjuk 1.6-os vagy felette, 80-90+lóerővel, már én is elgondolkodnék rajta!

2010. aug. 4. 19:56
Nekünk meg valami kínja van a kocsinak és még a szervizbe se tudják mi a baja.. Valszeg valami computer gond és ki kell cserélni az egészet, de alvázszám alapján gyártják hozzá stb.. Szóval nem tudom mennyi idő mire meglesz :S Már 3 napja ott a kocsi és még egy csere autót se adnak! Csak bérelni lehet ami napi 6rugó.. Szal fasza :D
3774. Binky (válaszként erre: 3769. - Nagy G)
2010. aug. 4. 18:52

egy Volkswagen Polo, 2001-es.

A motornál igazából nem tudom mit kell nézni(??)

3773. Binky
2010. aug. 4. 18:51

Fúúú:))

Most voltam(pár perce) egyedül vezetni legelőször:))

Hát mit ne mondjak, óriási forgalom volt, még biciklis is volt az úton jó pár, egyszer újraparkoltam, de szerintem jól ment:)

Büszke vagyok magamra meg a kocsimra:D

3772. a10e31f3b5 (válaszként erre: 3763. - Rosa)
2010. aug. 4. 14:50
Veszprém megyében lakom... Ha valaki tud ajánlani kipróbált, megbízható oktatót, nagyon hálás lennék. A vezetést szeptemberben tudom folytatni.
3771. Nagy G (válaszként erre: 3770. - SzaszaBaba22)
2010. aug. 4. 10:00
Ennek igazán örülök!
3770. SzaszaBaba22 (válaszként erre: 3769. - Nagy G)
2010. aug. 4. 09:56
Persze a lányok között is akad jó pár érdekes figura! Nem is állítottam, hogy a csajok tökéletesek :P Én szerencsére maradtam a saját utamon és nem lettem az a tipikus mai 20on éves lány. :)
3769. Nagy G
2010. aug. 4. 09:20

Köszönöm a kedves hozzászólásokat, de ha így folytatjátok, zavarba jövök!:-)

Binky! Milyen típusú autóról lenne szó? Hányas évjárat, és milyen motor van benne?

Kedves SzaszaBaba22! Kicsit megfordítanám a dolgot, ha nem baj! A mai fiatal lányok közül is sokan követnek olyan trendeket, amik nincsenek igazán jó hatással rájuk... És akkor finoman fejeztem ki magam!:-) Viszont amíg a "normális" emberek összetartanak, addig van rá remény, hogy a többiek is megváltozzanak!

3768. SzaszaBaba22 (válaszként erre: 3765. - Rosa)
2010. aug. 3. 19:36

Igen! Én is ez a korosztály vagyok, de a pasik mind.. egyformák! De itt egy kivétel, szerencsére :D


Amúgy nekem is van T betűm mióta megvan a jogsi, de vezettem már nélküle is és nem sok különbséget tapasztaltam. :D Bár ritka hogy nem teszem ki xD

3767. Binky
2010. aug. 3. 18:08

Ja, és ma szereztem egy T betűt:)) Pedig már azt hittem lehetetlen vállakozás. Eddig teljesen normálisan vezettem, viszont vasárnap két őrülttel is találkoztam... felrakom a T-t, hátha kapok egy kis megértést(bár az oktatóm szerint elég ha szépen vagyok felöltözve és szélesen mosolygok).


Nem tudjátok egy légkondi beszereléssel együtt kb mennyit kóstál? Nekem csak parasztlégkondi van az autóban, és ebben a melegben szaunában érzem magam.

3766. Binky (válaszként erre: 3747. - Nagy G)
2010. aug. 3. 18:04

Bocs, csak most jutottam el oda, hogy elolvassam:D

Nagyon korrekt az írásod, köszönjük, köszönöm:)

3765. Rosa (válaszként erre: 3764. - SzaszaBaba22)
2010. aug. 3. 16:37

ugye?

És fiatal létére!Le a kalappal!

Sok ilyen fiatal embert ismerek,mert a lányom is 21 éves,dehát...vannak gázos figurák...

3764. SzaszaBaba22 (válaszként erre: 3747. - Nagy G)
2010. aug. 3. 16:33
Köszönjük! :) Bár több férfi gondolkodna így!
3763. Rosa (válaszként erre: 3756. - A10e31f3b5)
2010. aug. 3. 16:32

Nem hinném,hogy nálad van a hiba!

Ne sokat gondolkodj,mert sokba fog kerülni!

Ha váltani akarsz,én is tudok segiteni,az én oktatóm kicsit szigorú /a tanuló érdekében/,de nagyon jópofa és jó szakember.Ja,és olcsó és nem pénzéhes:)

Pesten tanit.

3762. Rosa (válaszként erre: 3747. - Nagy G)
2010. aug. 3. 16:28

Szia!

Üdv.közöttünk!

Én bizony élvezettel olvastam a soraidat,olyan jó látni,amikor egy fiatal ember ilyen normális gondolkodású.

Gyere közénk sokat!:)

3761. Rosa (válaszként erre: 3745. - A10e31f3b5)
2010. aug. 3. 16:26

Sziasztok!

Mintha én irtam volna ezeket a sorokat a vizsgám előtt!!!

Pont igy láttam magamat,mint te most!

Engem is nagyon nyomasztott már a dolog,el nem tudtam képzelni,hogy én valaha is levizsgázok!

Tényleg az nagy probléma,hogy nincs elég önbizalmunk..nekem is mondta az oktatóm,hogy igy 40 körül már nehezebben tanul az ember lánya,meg hogy annyira rágörcsölök,hogy az gátol a fejlődésben.

3760. 9cb35398ff (válaszként erre: 3759. - Nagy G)
2010. aug. 3. 15:21

Ebben nagyon is igazad van, oktatót kell váltani, ha nem megfelelő nekünk.

Nekem szerencsém van, még egyszer nem ültem be gyomorideggel a T kocsiba...kivéve ha tudtam autópályára megyünk...de ez sem az oktató miatt volt:) Nagyon rendes oktatóm van, minden ismerősömnek ajánlani fogom aki jogsit akar.

3759. Nagy G
2010. aug. 3. 15:12

Köszönöm a köszöntést!


Igazatok van, nekem tényleg könnyebb dolgom van, mindigis érdekeltek az autók, a vezetés. Beleszülettem, már óvodás koromban tekergettem a kormányt, és nyomtam a gázt. De nem hencegni akarok ezzel, csak azért írtam le, hogy lássátok, van tapasztalatom e téren.

Sajnos azt a bizonyos parát tényleg nagyon nehéz leküzdeni, pláne, ha az ember nem biztos a dolgában. Hiszen itt életek forognak veszélyben. Ha igazán le akarjátok küzdeni ezt a félelmet, javaslom, menjetek el egy vezetéstechnikai tréningre! Itt kárt nem tehettek senkiben, kipróbálhatjátok magatokat éles helyzetekben. Megtanítják, hogy mit kell tenni vészhelyzetben. Én is el fogok látogatni egy ilyen képzésre, amint a lehetőségeim engedni fogják. Szerintem baromi sokat dobna az önbizalmatokon!

A másik pedig, hogy az autóoktatás tulajdonképpen egy szolgáltatás, amiért TI fizettek! Ha rosszul érzitek magatokat az óra alatt, gondotok van az oktatóval, nyugodtan váltsatok! Szabad verseny van! Ne törődjetek vele hogy mit fog szólni az oktató, mert az az ő dolga... Gondoljatok bele! Ha bementek egy üzletbe, ahol flegma az eladó, szakmailag felkészületlen, esetleg ki is akar kezdeni veletek, nem fordultok sarkon???

Csak bátran!:-)

3758. Binky (válaszként erre: 3756. - A10e31f3b5)
2010. aug. 3. 14:49

Nem nálad van a hiba!

Szerintem ez a fajta diszkrimináció ostobaság, hiszen a férfiaknak ugyanolyan százaléka nem tud vezetni, mint a nőknek.

(A nem tud vezetnit értsd úgy, hogy nem jó a technikája, mert az, hogy valaki nyomja a gázt és megy ezerrel, még nem technika.)


Másrészt teljesen normális az igényed, nekem is kell, hogy elmondja a hibáimat, hogy a végén, sőt már a hiba elkövetésekor figyelmeztessen.

Ilyen szempontból valóban kihasznál téged, mert veled meg meri csinálni, hogy nem igazán figyel oda, nem vesz téged emberileg figyelembe.


Ha gondolod, megadom a honlapját az én oktatómnak, ilyen szempontból ő tökéletes, nem erőltetett semmit, az első közös vezetés után megmondta, hogy mit lát hibának, sé mit csinálok jól szerinte.

3757. katus3
2010. aug. 3. 14:34
Talán beszélned kellene más oktatóval,és ha az szimpatikus,normális,akkor lépni csak.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook