Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Talán mégsem halt ki az emberség? Vannak még segítő szándékú emberek..... fórum

Talán mégsem halt ki az emberség? Vannak még segítő szándékú emberek..... (beszélgetős fórum)


1 2 3
2009. okt. 9. 17:33
Az az érdekes,hogy ha a rádióban vagy a televízióban segítséget kérnek valakinek, teherautó számra érkezik a segítség. Azt viszont senki nem veszi észre, hogy nem is kellene messze menni ha segíteni akar valakin. Én úgy gondolom, hogy mindenki találhat olyan embert a környezetében akin segíthet ha tud és ha közvetlenül rajta segít akkor biztos meg is kapja a segítséget a rászoruló.
34. 6c5f346e46 (válaszként erre: 33. - F-kszilvi)
2009. okt. 9. 15:22
csak vigyázz magatokra.:)
2009. okt. 9. 15:06
Bocs 16-17 órát.Naponta
2009. okt. 9. 15:05

Sajnos jobb egy ideig nem lesz.Dolgozzunk,hogy napról napra megéljünk.A normális réteg így gondolkodik.Én terhesen is kénytelen vagyok és egy leszek 5-6-hónapos koromig dolgozni.'6-17 órát.

Mindenkinek vannak gondjai.

31. 6c5f346e46 (válaszként erre: 30. - B2076ec79b)
2009. okt. 9. 11:39
vagy a duplájába,nehogy már a következő hónapban ne legyek mínuszban...
30. b2076ec79b (válaszként erre: 26. - 6c5f346e46)
2009. okt. 9. 11:35
Ebben tökéletesen igazad van :( Ha éppen van egy hónap amikor "kiamarad" mondjuk 10.000Ft.od, tutira jön egy nem várt csekk, vagy valami elromlik, be kell fizetni..stb. És nagy valószínűségel pont annyiba fog kerülni, amennyid megmaradt volna :((
29. Farika (válaszként erre: 28. - Hereng jozsef)
2009. okt. 9. 11:34
Ok! Én akkor is azt mondom, a probléma összetettebb annál, ahogyan mi innen látjuk, nem szeretnék ismét sorolni példákat, de azért gondolj bele, na meg mi talán -bár nem vagyok állatorvos- másképpen is működünk mint az állatok!
28. hereng jozsef (válaszként erre: 22. - Farika)
2009. okt. 9. 11:30
az mind szép hogy legalább ennyi oromuk van az életben, de ha azt vesszuk hogy egy állat sem nevel fel tobb kolykot mind amennyi táplálék van a kornyéken . de a szegény országokban az nemigaz hogy onekik az jó hogy egy családba van tíz éhezo gyerek és a szulok annyit nemtudnak meggondolni hogy ha csak ketto volna azoknak legalább szuken de megvolna a betevojuk minden nap.
27. 6c5f346e46 (válaszként erre: 24. - Farika)
2009. okt. 9. 11:28
és még tudod mi a szomorú???hogy neked a diplomáddal takaritani kell,még ha nem szégyen akkor is...:(
26. 6c5f346e46 (válaszként erre: 24. - Farika)
2009. okt. 9. 11:27

:)a diploma evés az jó lehet...

én sem szégyelem a munkát,de nálunk pl apa az aki eltud esténként menni maszekolni,nekem kell otthon maradni a két gyerekkel...én is készülök vissza hamar melózni,ha csak 4 órában is,mert tudjuk,hogy csak magunkra számithatunk,mert minthogy gondolom ez másnál is igy van,mire az ember ugy érzi,hogy talán látja az alagút végét,addigra boztossan mindig beb.szik valammi,amire nem szánitott.....

25. 99279bb06f (válaszként erre: 24. - Farika)
2009. okt. 9. 11:24
Így van! El kell tartani a családot, és nem a sültgalambot várni!
24. Farika (válaszként erre: 23. - 99279bb06f)
2009. okt. 9. 11:20

Az a baj, hogy az emberek furcsán gondolkodnak!

Én is jártam egyetemre, de a gyerekemnek nem mondhattam azt: nesze, itt van edd meg a diplomámat! Egy percig sem szégyelltem, hogy takarítok!

23. 99279bb06f (válaszként erre: 18. - Hereng jozsef)
2009. okt. 9. 11:15

Igazad van, és sajnos tényleg így működik.

Egy tanult ember az tudja, hogy ne vállaljon 10 gyereket, mert nem fogja tudni eltartani. Egy tanulatlan, bevállalja.

Az alapvető gond, az iskolázottság.

De tudjuk, hogy vannak országvezetők, akiknek az a jó, ha a nép tudatlan marad. Addig lehet ő kiskirály a saját hazájában, és játszhatja a szegény ország vezetőjét a külföld előtt, miközben csakis a saját javait gyarapítja.


Bocs eltértem a témától kicsit, de nem az országtól, a hivataloktól kellene elvárni, hogy segítsenek, hanem TENNI kellene érte saját magának! Elvállalni olyan munkát, ami nem biztos, hogy az ínyére való, de legalább kap pénzt érte. De azok, akik a segélyre várnak, azoknak eszükben sincs holymi alantas munkát elvégezni, mint pld. a takarítás. Ő arról álmodik, hogy egyetemet fog végezni és pszich. lesz (ez egy eset), és mégis hogyan, amikor 35 éves, és van egy általános iskolája? Aztán felteszi a kérdését, és a sok balga még bíztatja is, hogy mindegy, hogy mikor kezd el praktizálni... És bedőlnek neki! És bíztatják! Pedig simán ki kellene röhögni.

22. Farika (válaszként erre: 18. - Hereng jozsef)
2009. okt. 9. 11:13
Sok igazság van abban amit írtál, de mint tudjuk az egész világunk nem így működik! Abban pedig, hogy ők okozzák maguknak a bajt?.... hát nem tudom , nem élek ott, pálcát törni felettük, na azt nem tenném! Ez nagyon összetett probléma, fogamzásgátlás- és a hiánya, "felvilágosulatlanság", vagy megkéne nekik tiltani a szexet? Ahogy elnézem az Afrikai éhezőkről szóló riportokat, lehet nekik ennyi örömük van az életben.
21. 6c5f346e46 (válaszként erre: 19. - Farika)
2009. okt. 9. 11:11

hááát igen:)

nem is nagyon van sehol lehetőség sorban állni...de mondjuk nekem sincs pofám hozzá,még ha lehetőség lenne rá,akkor sem...

20. 6c5f346e46 (válaszként erre: 18. - Hereng jozsef)
2009. okt. 9. 11:09
igazad van,de ez már csak igy van...elég lenne szerintem az is,ha csak rendes fizetést adnának,nekem legalább is elég lenne,de amikor a páromnak 40%al lehúzták a fizuját és azt mondták,hogy te tudjuk,hogy meg tudod oldani mert te szociálisan olyan helyzetben vagy...milyenben???csak olyan szarban,mint a többi kisember,de azért az öngyilkosság nem merült fel,mint megoldás...
19. Farika (válaszként erre: 16. - 6c5f346e46)
2009. okt. 9. 11:06
Én is voltam gyesen, kétszer is... nem vot egyszerű... még sem haltunk éhen, szenvedtünk ez biztos,a férjem az elsőnél pont betegvolt táppénzből meg hét ezer gyesből éltünk, de sehol nem álltam sorba sírni. Felvettem a fapofát és esténként elmentem takarítani, amink van azt MUNKÁVAL értük el, erre vagyok büszke, a másikra nem lehetnék!
2009. okt. 9. 11:03
NAGYON ORULOK hogy egy olyan írásra írhatok véleményt aki jó ismerosunk az oldalról udvozollek. Sajnos ma pont nemhallgattuk a sláger rádiót. De nagyon érdekes az amit felvetettél kérdésnek. hogy miért nem torodik az állam a bajba jutott emberekkel. Hát lehetne olyan szervezet ami direkt ilyen dolgokkal foglalkozna . én például nem tartom helyesnek azt amikor az ország azonnal reagál egy bajbajutott ország embereivel , például a cunamival sujtott szigetek foldrengés érte országok afrikai családok megsegítése, amikor ithon emberek veszítik el lakásaikat hajléktalan emberek csekély nyugdíjból élo embereken meg egyáltalán nincs aki segítsen ezek az emberek tobsége saját hibáján kívul kerult olan helyzetbe . De az afrikai éhezok saját maguknak okozzák a problémát mert tudják hogy nincs mit enn iuk és mégis tíz gyereket hoznak a világra hisz majd segítenek a gazdag országok. úgy hogy én azt gondolom hogy ezen a dolgokon a helybeli emberek elgondolkozhatnának hogy hol és mikor kell segíteni.és in kább eloszor a saját portánkon tegyunk meg mindent aztán ha még jut akkor segítsunk más országokon.
17. 6c5f346e46 (válaszként erre: 11. - Kattyus)
2009. okt. 9. 11:00
az tuti,segits magadon,más ugysem segitt és jó tett helyében jót ne várj....jó kis mondások...
16. 6c5f346e46 (válaszként erre: 6. - Farika)
2009. okt. 9. 10:58
én is tarthatom a markom,nem ad bele senki semmit,csak sajna most énis az állam pénzéből élek,itthon vagyok a 2 hónapos kislányommal,és nyelem a s..rt amit az állam a pofámba vág x évi munka után és szerintem sajna nem vagyok egyedűl....de ez most nem is erről szóóóóól....
15. 874eb11dfd (válaszként erre: 12. - F-kszilvi)
2009. okt. 9. 10:57
sajnos ez tényleg így van..
14. kattyus (válaszként erre: 6. - Farika)
2009. okt. 9. 10:56
Itt a 2 pont. 100% igazad van.
2009. okt. 9. 10:56

Erről ennyit...sziasztok


[link]

2009. okt. 9. 10:55
Csak azok segítenek a másiknak akik szintén bajba vannak.Akinek nincs anyagi gondja,észre sem veszi a kisembert.Vagy ha észreveszi,akkor undorral az arcán tovább áll.:(
11. kattyus (válaszként erre: 1. - 6c5f346e46)
2009. okt. 9. 10:55
Szerintem nem tud mindenkin az állam segíteni. Nem csak itthon, máshol sem. Így is rengeteg segélyt fizetnek ki. Szerintem sokan írhatnánk ilyen segítségkérő sms-t, levelet. És akkor mindenkinek adjanak? Utána járt valaki annak, hogy ez az ember igazat mond-e? Vagy a felajánlások mindíg célba érnek egyáltalán? Én is voltam a béka segge alatt 20 centivel, de csak én segítettem magamon.
10. 6c5f346e46 (válaszként erre: 5. - 99279bb06f)
2009. okt. 9. 10:55

jaaaaaaaaaaaa????!!!!!!!!

hol a telefonom?????azonnal én is....:)

9. 6c5f346e46 (válaszként erre: 2. - 1f59823251)
2009. okt. 9. 10:54
ja....nekem is eszembe jutott,de azért sajnáltam ezt az embert,és mondom,nem volt semmi,hogy mindjárt mennyien akartak segiteni,még olyan is volt,aki azt mondta,hogy nagypapát keres a kisgyerekének,és hogy vállalnáe???na ezen mondjuk ledöbbent a manus meg én is,látatlanba egy vadidegent a nagypapának???!!!!na ez nem volt semmmi...
8. 9bbaa658f2 (válaszként erre: 5. - 99279bb06f)
2009. okt. 9. 10:54
Én is szeretnék egy ilyen riportot akkor:D))
2009. okt. 9. 10:54
Igen, vannak még segítő szándékú emberek, vannak még EMBEREK, csak elég nehéz megtalálni őket. De ha te is olyan vagy, és nyitva tartod a szemed, akkor rájuk fogsz találni.
2009. okt. 9. 10:53
Hát szerintem velünk magyarokkal épp ez a gond, ülünk és várjuk hogy a sült galamb a szánkba repüljön! Na és mutogatunk, hogy állambácsi nem segít ejnye-bejnye! Na de hol segít állambácsi, sehol! cak ezt már az normálisabb népek régen tudják, és nem tartják a markukat siránkozva, mert egymáson sokkal könnyebb segíteni, és még jót is tesz az ember lelkének!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook