Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kinek milyen tapasztalatai vannak rossz szándékú emberekkel? fórum

Kinek milyen tapasztalatai vannak rossz szándékú emberekkel? (beszélgetős fórum)


1 2
2013. márc. 29. 11:47
kerulni kell oket ha tudod.
51. Estefani (válaszként erre: 50. - 2c8b615588)
2012. febr. 18. 10:47
Az életben minden kiegyenlítődik. A rosszak elnyerik a büntetésüket. Igen ez így van!!!
50. 2c8b615588 (válaszként erre: 46. - Estefani)
2012. febr. 18. 10:40
Nem tenném. Ha igazából nem tennéd, akkor ne tedd. Mindig a lelkiismereted vezessen, és ne az ego-d. A bosszúállást az ego-d diktálja. Higgy abban,amit a mese tanít: a jó elnyeri méltó jutalmát, a rossz meg a büntetését.És ebben hiszek, és bizton állíthatom, igaz. Nem mese :D
2012. febr. 17. 21:32
Mennyire kitaróak az ilyen emberek? Mikor unja meg azt, hogy megpróbáljon alámásni?
2012. febr. 17. 13:13
Akkor hagyom, hogy had vágja maga alatt a fát!
47. bomo (válaszként erre: 46. - Estefani)
2012. febr. 17. 10:47
Ez a "visszavágás" nekem is megfordult már a fejemben számtalanszor, viszont hidd el, sokkal jobb érzés látni, hogy saját magát járatja le. Minden bosszúnál jobb, amikor kiderül, hogy miket kavart és onnantól már nem bíznak benne, nem hisznek neki. Viszont amikor láttam, hogy mennyire összetört, nagyon sajnáltam... eszembe jutott, hogy talán nem is szándékosan csinálja ezeket, lehet, hogy tényleg jót akart stb-stb. De aztán pár hét és folytatja.... van, aki semmiből sem tanul :-(((
2012. febr. 16. 09:08
Ha valaki alaposan bekavart az életetekbe, és nektek is lehetne az övébe bekavarni megtennétek? Én igazából nem szeretném, de eljátszom a gondolattal, hogy szemet-szemért... Nem az én stílusom a visszavágás, és nem is méltó hozzám, de jó eljátszani a gondolattal. Bár tudom előbb utóbb kibújik a szög a zsákból, és mindenki látja majd a rendes arcát...
2012. febr. 15. 14:37
Kerülni is fogom. Főleg így, hogy ő még mindig variál, és uszítgat másokat ellenem. Szívesen leüvölteném én is, de azzal bíztatom magam, hogy én jobb vagyok annál mint, hogy az ő szintjére süllyedjek le.
44. Ailen Zia (válaszként erre: 1. - Estefani)
2012. febr. 15. 11:57

Van akit nem lehet szépen leszerelni.


Negatív tapasztalat van sok sajnos. Egyik ismerősöm akit eddig barátnak hívtam, folyamatosan beleavatkozott az életembe ha neki az érdeke úgy kívánta, meg önző a végtelenségig. Meg akarta szabni hogy kivel beszélhetek (féltékenységből és birtoklási vágya miatt), zsarolni akart, lelki szemetes voltam neki és mindezek után most félre lettem állítva, mert megoldódott a helyzete... Most pedig iszonyatosan leszeretném ordítani őt emiatt, jól beolvasni neki. Aztán lezárhatjuk a "barátságot" végérvényesen.

Őt nem lehetett szépen leszerelni, vele keményen kellett bánni, fejére olvasni, hogy ő milyen és hogy ne akarjon nekem megmondani semmit, hogy mit csináljak, mert én sem utasítgatom őt. Ha nem mondom meg neki, a babája lettem volna. Így is az voltam félig, mert mindig elnéztem neki mindent. Jobb is, ha nem beszélek már vele, úgyis mindig csak róla van szó, ha nem, akkor kész befuccsol a beszélgetés...


Kerüld az ilyet messzire!

2012. febr. 15. 11:20
Hát igen, alaposan meg kell gondolni, mit kivel osztunk meg. Egy-két pofon megtanít,kihez lehetsz bizalmas, de ezek a pofonok nagyon kellenek ahhoz,ogy ezt tisztán lásd. Amúgy igen, igaz barát nem fordul ellened.
2012. febr. 15. 11:03
Szerintem egy igaz barát nem ilyen. Egy igaz barát nem fordul ellened...
2012. febr. 15. 11:02
A bizalmamba fogadtam titkokat osztottam meg vele, ő ezzel a nem sokra rá csúnyán visszaélt. Igazából valahogy az én hibám, hogy megbíztam benne, és közel engedtem magamhoz. Azt hittem barát, közben meg mégsem.
2012. febr. 15. 10:51
Azt megkérdezném azért, mit jelent az Aelárult". Mert sokféle fajtája van az elárulásnak. Meg sokminden nézőpont kérdése ám. Ha nem vagyok indiszkrét: mit tett?
39. Estefani (válaszként erre: 37. - 2c8b615588)
2012. febr. 14. 21:24

Valahol sajnálom ám, mert nincs egy barátja sem és a testvérével sincsenek jóban... Én barátkoztam vele, cserébe ő jól hátbatámadott, és elárult. Most meg azon van, hogy pocskodiázzon. Akik ismernek átlátnak a dolgon és így neki egyre kellemetlenebb. Nem mondom, nekem is szerez pár kellemetlen és nehéz pillanatot de ez van.

Mindene megvan. A párjával a kapcsolat kutya-macska viszony és mégis mással van elfoglalva.

Hát remélem egyszer rájön, megváltozik és nem lesz elrettentő példa! :D A fagyi visszanyal nekem is tetszik! :D

2012. febr. 14. 20:46
Tetszik ez a "visszanyal a fagyi" :DDDD
2012. febr. 14. 20:45

Szerintem ha valaki beleavatkozik más életébe, az a saját életével elégedetlen. A megkeseredettség szüli a bátorságot a tetteihez amúgy :)


Mondd meg az illetőnek, hogy vannak magánügyeid, mint ahogyan nyilván neki is, és minthogy Te tiszteletben tartod az övéit, ő is tartsa tiszteletben a tieidet.


A rossz szándékú emberekre én sosem haragszom, hanem sajnálom őket. Persze egy határon belül: ha pl. életemre törne,vagy olyan kárt okozna, ami helyrehozhatatlan, akkor tisztázni kell a dolgokat egyértelműen, szembesíteni azzal,amit csinált.


De nyugi, az ilyen ember általában tökéletesen tisztában van azzal,mit tett, csak a bűntudat csúnya dolog, az emberek nem szeretnek a szemébe nézni:)Épp elég nagy baj neki az,hogy áskálódik és nincs saját élete.Talán egyszer rájön. Ha meg nem,akkor is volt miért élnie: mindenki jó valamire, ha másra nem, elrettentő példának...

36. Estefani (válaszként erre: 35. - Bomo)
2012. febr. 14. 12:39
Igen, nálunk most kezdenek rájönni, és erre előadja a hattyú halálát, meg az ártatlan mártírt aki csak jót akar. Ez a legrosszabb a jószándék leple alatt ott a valódi én... Miért nem foglalkozik ilyen a saját életével? Zavarja az, hogy más nem igényli az ő "segítségét" és "jószándékát"??? Most megint kiderült a kavarása, és kicsit felbosszantott vele...
35. bomo
2012. febr. 14. 09:16
Nálunk is van egy ilyen ember. A szemedben kedves, tündéri, de a hátad mögött szörnyűségeket művel. Mindenkit megvezet... valami miatt engem kipécézett magának, elmarja mellőlem a közös barátokat, a háttérben elképesztő módon kavarja a katyvaszt. Mivel én csendes, alkalmazkodó típus vagyok, évek óta terrorizál. Mivel sok közös ismerősünk van és mindig kell neki valami, amivel foglalkozhat, máshol is bepróbálkozott. Viszont már egyre többen rájöttek, hogy milyen... Nekem ez elégtétel... Szerintem ez az a tipikus "visszanyal a fagyi" esete.
34. krisszi77 (válaszként erre: 17. - 61d061e0fc)
2012. febr. 13. 20:40

Ez igy van!

Nem keresem a társaságukat!Kerülöm őket amennyire csak lehet.

2012. febr. 13. 19:53

Amíg mások választották meg a munkatársaimat, csak annyit mondtam az ilyennek nyilvánosan és emóciók nélkül: Én is szeretlek.


Most már megtehetem, hogy elkerüljem az ilyeneket! :) Szagról felismerem a fajtáját.

32. 4c30444687 (válaszként erre: 9. - Estefani)
2012. febr. 13. 19:05

Ha egy született kerevőgép, akkor jó messze el kell kerülni őt is, meg lehetőleg a csatlósait is. Ha muszáj találkozni vele, akkor három lépés illedelmes távolság, és ha épp egész normálisnak tűnik egy ideje, akkor sem bedőlni neki.


B verzió, hogy kilövöd a Holdra, mielőtt bekerül a családba :)

31. Estefani (válaszként erre: 28. - Hannapanni)
2012. febr. 13. 17:25
Azt bánom, hogy eddig az voltam. :)
2012. febr. 13. 12:40

Köszönöm a jótanácsokat! :)

Szeretlek titeket! :D

29. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 1. - Estefani)
2012. febr. 13. 11:57

Nem lehet mindig "szépen" leszerelni valakit, mert nem mindenki annyira intelligens, hogy veszi a lapot.

Én azt vettem észre, hogy a rossz szándékú emberek azokat kóstolgatják a legjobban, akik félnek a nyílt konfrontációtól. Mert őket ugye, lehet bántani...

Én meg szoktam mondani a magamét, ha nem is kiabálva, de egy kávé mellett. Általában beválik.

28. Hannapanni (válaszként erre: 21. - Estefani)
2012. febr. 13. 11:50

Tényleg ez az egyik jó lehetőséged. Ha nincs rajtad fogás, akkor hiába próbálkozik. Az energiavámpírral szemben lehet mentális technikákat alkalmazni. Mondjuk képzelj magad köré egy energiabuborékot, amiről lecsúsznak a csápjai.

Hidd el, könnyebb prédát keres magának.

Nem kell sokáig csinálni, mert úgyis megkeresi az ilyen ember a legalkalmasabb prédát. Ne te legyél az. :-)

27. 9f98008a3b (válaszként erre: 26. - Estefani)
2012. febr. 13. 11:49
Szegényke...... :o)
2012. febr. 13. 11:48

Jaj most úgy érzem, hogy kicsit meg is sajnáltam.


A mosolyogj rá is nagyon tetszik!

25. 9f98008a3b (válaszként erre: 24. - Estefani)
2012. febr. 13. 11:47

Igen, én erre gondolok.

Tudod, aki nem tud megelégedni azzal ami van, az boldog sem lesz soha.

Hiába kapar!


A boldogság előtti utolsó lépcsőfok a megelégedettség.

24. Estefani (válaszként erre: 20. - 9f98008a3b)
2012. febr. 13. 11:45
Energiavámpír! Hűűű ez eddig eszembe se jutott. Mindene megvan a boldogsághoz mégis mindig mással van elfoglalva... Mindennek a gyökere a saját boldogtalansága?
23. Hannapanni (válaszként erre: 19. - 6b006fc769)
2012. febr. 13. 11:45

Igen, csak ha aki előadja, az kolerikus tipusú, akkor beléd veri a véleményét...:-)

Persze nem mindenki, de ilyen is akad (az én családomban legalábbis). :-)


Könnyen beszélek, én a flegmatikus...talán ezért nem hoznak ki annyira könnyen ilyesmik a sodromból. :-)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook