Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Találtam egy kullancsot a macskámba, hogy szedjem ki? Kutyából már szedtem ki, de az türelmes volt, megvárta, de a macska... vigyem dokihoz? fórum

Találtam egy kullancsot a macskámba, hogy szedjem ki? Kutyából már szedtem ki, de az türelmes volt, megvárta, de a macska... vigyem dokihoz? (tudásbázis kérdés)


2009. máj. 8. 09:59
Nekem engedi a cica, hogy kiszedjem belőle. Csipesszel szoktam kihúzni. Ha nem engedné, akkor ha hátul megfogod a macskát, akkor "elvarázsolódik" és nem fog megmozdulni.
2009. máj. 8. 09:14
Nálunk a kutyában szokott lenni inkább,de a macskából is kiszedjük,ha van benne.Én lefogom,és a párom meg kiszedi!
2009. máj. 8. 08:49

Valoban semmi baja nem lessz, ha bele szakad a feje...

Macsekot rendesen lefogni, es aztan kiszedni belole az ellenseget...en a kutyambol altalaban a kezemmel szoktam kiszedni...persze gumikesztyut huzok, es akkor egesz jol meg tudom fogni es hamar megy...nincs ideje gondolkozni, hogy mi tortenik...a csipesszel kicsit nehezkesebb muvelet, szerintem...

2009. máj. 8. 08:45

Álomszuszék által alkalmazott módszert jó, csak ne használjatok csipeszt, mert nyomdoshatjátok a parazita esetlegesen fertőzött gyomortartalmát a macskába.


Ha beleszakad a kullancs feje, akkor sem lesz semmi baja a cicának.

2009. máj. 8. 08:38
Mi ezt úgy oldottuk meg, hogy én fogtam a cicát, és mivel nincs speciális kiszedő csipeszünk, a fiam a szemöldökkiszedővel óvatosan megfogta a kullancsot, és az óramutató járásával ellenkező irányba megtekerve kihúzta. Ez sajnos sokszor megtörtént. Csak egyszer vittük orvoshoz, de akkor olyan nagy volt benne a kullancs, hogy hozzá sem mertünk nyúlni. A doki pillanatok alatt kiszedte.
2009. máj. 8. 08:37
Hát inkább doki
2009. máj. 8. 08:34
Találtam egy kullancsot a macskámba, hogy szedjem ki? Kutyából már szedtem ki, de az türelmes volt, megvárta, de a macska... vigyem dokihoz?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook