Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » T-mobile web 'n' walk stick... Elégedett vagy? fórum

T-mobile web 'n' walk stick... Elégedett vagy? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
66. mincza
2008. nov. 4. 17:51

John_pa,


mail a wnw manager kinézetről screenshottal elment.


Szerintem szedd le a wnw managert, vagy az egész kütyüt, és telepítsd újra, akkor tuti az új wnw manager megy fel.

2008. nov. 4. 17:30
Nálam nincs ilyen a verzióm 2.5.0.68 (de leküldtem privátba is)
64. mincza
2008. nov. 4. 17:24

A WnW manager alján, közvetlenül a "Kapcsolódva: T-Mobile H" felett van egy pici óra, meg két sebmérő (letöltés/feltöltés).


Ha meg az ikonra ráklikkelsz jobb gombbal, akkor ad egy menüt, ami a régiben nem volt:

Diagnosztika

SMS központ

Hálózat-választás (jé, ezt nem is tudom, mi:)

Csatlakozási előzmények (ez az adatforgalom összesítése)

Frissítéske ellenőrzése

Súgó - F1

A web'n'wal managerről


Utóbbire clickelve aszongya nekem, hogy 2.6.0.285-ös verzió.

63. mincza
2008. nov. 4. 17:16

Nekem kb. két hete van fenn az új fw, azóta nem volt gondom vele, bár megjegyzem, csak ritkán voltam UMTS/HSDPA lefedett területen.

Egyebek mellett egy UBUNTU linux CD, egy 32 bit XP SP3 frissítés CD, egy XP x64 SP2 csomag, meg az azóta megjelent Windows Updatek mindkét oprendszerre gond nélkül lejöttek a távollétemben, összesen mintegy 2 giga forgalmam volt azóta gond nélkül. Mondjuk itthon az EDGE elég stabil, 20 alatti térerővel még nem láttam.


Még egy,


asszem láttam olyasmit, hogy a Kaspersky Antivírussal nem csípik egymást.

2008. nov. 4. 17:09

Pontosan merre kellene látnom a forgalommérést?

A többi megvan.

61. mincza
2008. nov. 4. 17:07

John_pa,


a wnw managered is új, ami a firmware-rel rákerült a kütyüre? Látsz forgalommérést, PIN-kód módosítási lehetőséget?

60. mincza
2008. nov. 4. 17:03

Csocsoi,


jobb click a webnwalk manager icon-ra, beállítások mutatása - "további" nyomógomb - diagnosztika - futtatás. Hacsak nem kőnyomatos/ékírásos, kell benne ilyennek lenni.


Különben az update progi elég intelligens, ellenőrzi, mi van fenn, és ki is írja, mit talált, még mielőtt végleg rászabadítod. Ha akarod, ilyenkor következmények nélkül megszakíthatod a frissítést, valszeg nem is lehet még egyszer rátölteni. Mivel a keresztlányom hasonló cipőben jár, és nem éppen PC-guru, vannak screenshotjaim a folyamatról, priviben elküldhetem, vagy kitehetem valahová, ha érdekel.


A fenti diagnosztika gomb különben vmi ilyesmit dob:


Hardver Teszt

Kártyanév: GlobeTrotter HSDPA Modem

Alkalmazás port: COM4 (ez persze a vasadtól függ)

Kártya sorozatszám: DRxxxxxxx

Firmware verzió: 2.4.6Hd (Date: Oct 04 2007, Time: 14:11:38)

Hardver verzió: 2.0

IMEI szám: 3xxxxxxxxxx

ICCID szám

Telefonszám(ok)

Működési Teszt

PIN kód státusz: Kész

Hálózat név: T-Mobile H

Hálózatválasztás módja: Automatikus

Jel erőssége: 20,0

Hálózat beállítások

CS hálózat regisztráció: Regisztrált

PS hálózat regisztráció: Regisztrált

PS hálózat kiegészítés: Csatolt

APN(ek): internet

2008. nov. 4. 16:48

Sziasztok!

Sajnálatosan ma több alkalommal az újjal ( 2.5.21Hd Firmware ) is előfordult eddig 2x a mai napon elnézét kérek az elhamarkodottságomért, de az öröm szólt belőlem akkor.

Kérdés Csocsoitól: most melyik verzió van fent a sticken?

a válaszom: W n W ablakon van a lekapcsol és a további gomb. Válszad:TOVÁBBI/diagnosztika/Firmware verzió.

Üdv később jelzem tapasztalatimat az új verzióval

58. csocsoi (válaszként erre: 57. - John_pa)
2008. nov. 4. 13:23

Szia!


Nekem is az a helyzet, hogy müködik, de óránként kb kifagy. Kérédésem hogy az alábbi holland oldalról leszedett upgrade orvosolja ezt a hibát? Második kérdésem hogy ezzel is fogok tudni csatlakozni mert ha azzal tönkrevágom akkor inkább maradjon ez a szakadós...honnan tudod meg hogy most melyik verzió van fent a sticken? azt hol lehet megnézni.

köszi a válaszokat.

2008. nov. 4. 04:27

Szisaztok!

"Esetleg nem is köll elslattyogni Trémobilékhoz."-Nálam e kédésre a válasz biztosan nem. másfél napja intenzíven tesztelem, 1 x sem kellet miatta újra indítani :)Előtte 1-2 óránként néha 5 órát bírt. Megjegyzés a lenti linkhez: tökéletesen bevált nálam nem kellet a driverrel tükközni. Az igyaz, hogy a kütyüm verzió száma kissebb volt, tehát bátran belefoghattok , ha a tietek is kissebb.

Kirakok 1 linket a lefedettségről, csak némi tájékozódás képpen:

[link]


Köszi mincza!!!

56. mincza
2008. nov. 2. 23:08

Megjegyzés a lenti linkhez:

Ha netán volt rajta (az enyémen nem), ez a frissítés leszedi a 64 bites Windows drájvert a kütyüről (*.inf és *.sys állományok, stb.)

Úgyhogy előtte mentse el a drájvereket, aki 64 bites XP-t vagy VISTA-t használ...


64bit-es Vista driver itt van:

[link]


viszont ezzel özönvíz előtti webnwalk manager megy fel.


Én azt csináltam 64 bites XP-hez, hogy felraktam a fenti 64 bites cuccot, az ilyenkor kirakja magából a drájvert "\Program Files (x86)\Option\GlobeTrotter Connect\driver" alá. Erről csináltam egy mentést, azután a frissített firmwareből rátoltam a legújab web'n'walk managert. Ez persze elcseszte a drájvert, de manuálisan (device manager - update driver - instll from a list or specific location) visszaraktam a backup könyvtárból.

55. mincza
2008. nov. 2. 20:04

Esetleg nem is köll elslattyogni Trémobilékhoz.


Nekem megoldotta a csatlakozási bizonytalanságot a 2.5.21Hd Firmware (Date: Jun 17 2008, Time: 11:14:20), azonkívül sokkal értelmesebb Web'n'Walk manager-t rak fel

(sebességmérés, adatforgalom mérés, PIN-kód módosítási lehetőség, frissítés ellenőrzése...)

Eredetileg valszeg csak szervizeknek szólt, de Hollandiában kirakta valaki... Tud magyarul ez is, a telepítésnél ki lehet választani.


A régi firmware-rel (2.4.6Hd) elég gyakran váltogatni kellett a technológiát, hogy regisztrálás után csatlakozzon, és a fenti szolgáltatásoknak se híre, se hamva.


[link]

54. Jimbó
2008. okt. 29. 14:13

lithops!

Plíz ha visszakaptad szoftverfrissítés után a régi kütyüd, számolj már be róla, hogyan is működik.Ha utána jó akkor viszem én is!

Köszönöm!

2008. okt. 28. 18:34

Sziasztok!


Felhívtam a T-mobilt megoldást keresve a problémámra. Azt mondták, hogy szoftvert kell frissíteni, ezért vissza vittem az üzletbe.Ők csak szervíz felvevő hely, majd telefonálnak ha mehetek érte.Telefonáltak, hogy rossz a "kütyü" ezért adnak egy csere eszközt addig még megjavítják az enyém. Ez most egy fehér ováliz eszköz ez szuper jól müködik.

2008. okt. 28. 07:44
Sziaszok! Nekem is ezek a problémák merültek fel, elég sűrűn. Ha, tudtok jó megoldást, software frissítést, stb.. ide írátok már ki! Gondolom másoknak is segít/ünk/eni (fogunk) vele!
51. a7a90ace89 (válaszként erre: 46. - Jimbó)
2008. okt. 18. 14:09
Hát igen. Az biztos, hogy a legközelebbit meggondolom.
50. Jimbó (válaszként erre: 48. - Lithops)
2008. okt. 15. 13:59
Tűzfal kikapcsolása egy próba erejéig megéri, de ha nem ez okozza a problémát akkor kapcsold vissza. Viszont ha másik gépen is előfordult ugyanez a hiba akkor végképp nem hiszem, hogy a tűzfallal, gépeddel lenne a hiba. Akkor inkább a kütyü a rossz.
49. szimba
2008. okt. 13. 19:11
nem igazán
2008. okt. 13. 19:08

Jimbó

1. Igen előfordult már másik gépen is de ritkábban.

2. A tűzfalat kapcsoljam ki?

47. Jimbó (válaszként erre: 43. - Lithops)
2008. okt. 13. 08:38

Lithops ilyennel sem találkoztam még.

Próbáltad több gépen?

Pár tipp de csak okoskodok: tűzfal, webnwalk manager újratelepítés


amúgy passzolom!

46. Jimbó (válaszként erre: 44. - A7a90ace89)
2008. okt. 13. 08:36

Én ezt nem tapasztalom! Nekem akkor csak az eszköz nem elérhető hibaüzenet van.

Viszont tuti megoldás az ha eszközcsatlakoztatás után indítom el a gépet. Akkor mindig működik. Csak az a baj, hogy így mindig ki kell kapcsolni a laptopom nem elég csak lehajtani a kijelzőt. (standby):(

2008. okt. 12. 12:38
Rosszul írtam Hibakód: 0x84000011
44. a7a90ace89 (válaszként erre: 40. - Jimbó)
2008. okt. 11. 14:37
Nekem is gyakori hiba ez, de utána azonnal kéri a PIN kódot, vagyis szét is kapcsol.:((
2008. okt. 10. 15:42
Valaki meg tudja mondani, hogy ha regisztrált a T-mobile-hoz és PS és a CS hálózathoz is csatlakozott akkor a kapcsolódáskor mégis miért küld hibaüzit : nem tud kapcsolódni. Hibakód:01x84000011
2008. okt. 2. 08:56
igen
41. Jimbó
2008. okt. 2. 08:49

Friss tapasztalatok:

Ajka, HSDPA hálózat, kiváló jelerőséggel..

3 nap

1. nap: csak böngészés firefox-al: 3 alkalalomból 3 szakadás perceken belül

2. nap: csak msn webkamerával, hanggal. kb 1,5 óra és végig szakadás nélkül. Este kb 5 perc böngészés után szakadás.

3. nap: újra kb. 1,5 óra webkamerás msn hanggal és nem volt szakadás.


Érdekes, hogy a böngészéskor kis idő után mindig megszakadt a kapcsolat. De érdekes módon ha nem mobilnettel csatlakozom a nethet akkor nem volt szakadás.


Érdekes az biztos.

40. Jimbó
2008. szept. 25. 09:53

Sziasztok!

Kb. 2 hete használom a t-mobil usb web'n' walk stickjét. Nekem az internettel nincs bajom, ha fent vagyok akkor stabilan fent vagyok, nem kapcsol szét, simán fent vagyok több órát vele egyfolytában gond nélkül. Tehát maga a szolgáltatás legalábbis itt Szeged belvárosában elfogadható. nekem az eszközzel van bajom.

Rengetegszer előfordul, hogy a stick csatlakoztatása után az Eszköz nem elérhető hibaüzenetet kapom a web'n walk managertől. Ilyenkor hiába húzom ki a kütyüt, nem ismeri fel egyik usb portra dugva sem. Kihúzom, újraindítom, újra csatlakoztatom akkor sem jó. Egyedül akkor megy ha úgy indítom újra, hogy benne hagyom az usb sticket. Idegesítő egy hiba. De ha csatlakozik akkor megy rendesen.

2008. szept. 23. 19:25
Két hónapja van Web'n'walk usb Stick a tulajdonomban . A lakás nem minden részében tudtam eddig használni, de megoldottam egy hosszab USB kábellel. Kb 1 hete újabb probléma: nagyon nehezen regisztrál csak GPRS mód van többnyire. A hajamat tépem, hogy tudtam beugrani ennek a mobil internetnek.De mit tegyek köt a 2 év hűségnyilatkozat.
2008. szept. 11. 18:53
Kösz.
2008. szept. 10. 08:27

[link]

A lap alján

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook